Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתווך דירות באשדוד ?

Alchemy
שימו לב! השרשור הזה בן 1283 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחפשים מתווך/מתווכת דירות באשדוד , רצוי היכרות טובה עם האזורים הדרומיים. 

לצורך חיפוש בית.

רצוי כזה שיודע למצוא נכסים שלא ביד 2 , ושלא צמוד לנוסחת ה-2%+ מעמ. 

אשמח לשמוע המלצות מיד ראשונה 😃

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדובר שלי נוהג להגיד שמספר הדעות דומה למספר הראשים המאחסנים את המוח, כנ"ל לגבי סוגי בעלי נכסים (קרי, מבוגרים המעדיפים לא להתעסק/יורשים/גרים בחו"ל וכדומה). מתווך טוב יכול להשיג עסקה שלא היית מוצא ביד 2 או בפלטפורמה המקובלת. לכן זה קיים ומקובל עד מאוד בכל העולם.

הבעיה? 99.9 אחוז מהם לא טובים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים שזה שירות שעדיין נדרש ע"י אוכלוסיות מסויימות, אך הבעיה לדעתי שהעלות שלו איבדה קשר עם המציאות. 

ברגע שמחירי הדירות נסקו במעל 100% בשנים האחרונות, יוצא שגם שכר הטירחה נסק איתו. 

לכמה מאיתנו הכפילו את השכר בשנים האחרונות? 

אני מניח (ולא מהיכרות עמוקה עם התחום) שמידת ההשקעה הנדרשת , לא עלתה בהתאם. 

הרי זה דיי ברור שכל זב חוטם משועמם יכול להוציא רישיון תיווך בסכום זניח וכמות לימוד מצחיקה. 

בכל אופן, אחרי כל זה , לא פתחתי את השירשור כדי לדון בנחיצותו של המקצוע. 

אני מחפש בעל מקצוע הוגן ומקצועי עם היכרות עם השטח הרלוונטי. 

מניח שחכמי הפורום פה יכולים להמליץ. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ מתווך זה מישהו שנתקלים בו ולא מחפשים אותו.

בכל אופן, אף אחד לא צמוד לנוסחת ה-2% פלוס מע"מ, וזה משהו שניתן לסגור עם (כמעט) כל מתווך באופן אישי.  

אני בטוח שיש פה חברי פורום מאשדוד שיכולים להמליץ על אזורים כאלה ואחרים. מציע לפנות לתיווך רק כמוצא אחרון - מדובר על סכום כסף לא קטן תמורת שום דבר בערך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי (באמת לצערי), כל עוד יש בעלי נכסים שמתעקשים על תיווך, אין אפשרות להתקדם לא מעורבות של אחד כזה. 

אז לפחות נעשה מהלימון לימונדה. שיעבוד קצת עבורי תמורת הסכום המטורף שהוא יקבל.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שהם מצליחים להשתחל גם למי שלא רוצה למכור דרכם. באים ומבטיחים סכום מכירה גבוה ואנשים חותמים. ואם לא אז אומרים "מה איכפת לך, אתה לא חייב לי כלום. אם אני מוצא לך קונה, אתה מרוויח מכירה ואני מרוויח ממנו". בפועל הם קודם כל יביאו את הקונים בדיוק לדירות האלו שאין להם בלעדיות ואז הקונה כבר מסונדל למתווך והנה 40-50 אש"ח שיכלו לגשר על הפערים בין מה שמבקש המוכר למה שרוצה הקונה נתקעים בגלל שכר המתווך. קרה לי שבאתי לראות דירה מסויימת דרך מתווך, הוא אמר שיש לו עוד דירה בבלעדיות באותו בניין ולקח אותי לראות. לאחר מכן הסתבר שזו דירה שתיאמתי לראות בהמשך השבוע ישירות מול בעל הדירה ואין לו כבר שום הסכם מול המתווך (פג לפני כמה חודשים), אבל אני כבר מסונדל למתווך.

באשדוד המתווכים השתלטו לגמרי על השוק. הם משתפים פעולה אחד עם השני וחולקים בעמלה. בזמנו שראיתי דירות באשדוד, היה מעט מאוד שלא דרך מתווך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי למכור 2 דירות לאחרונה ולחפש לקנות בית.

בתור מוכר העדפתי למכור בעצמי. גם אם זה אומר לענות לה-מ-ו-ן שיחות טלפון שחלק גדול מהן זה ממתווכים שלא מפסיקים להטריד. חלק מקונים הזויים שמחפשים "מציאה" ב 30 אחוז פחות ממחיר שוק. גם להראות את הדירה דורש מאמץ (דירה אחת היתה שכורה והיה ניתן להראות רק פעם בשבוע). צריך גם לדעת לגשת לקונים ולוותר על אגו (נניח מישהו הציע מחיר בהתחלה שנראה קצת נמוך אבל אחרי חודש לחזור אליו ולראות אם מוכן קצת להתגמש...)

2 הדירות נמכרו. אחת תוך יום במחיר המטרה והשניה תוך פחות מחודשיים בקצת מתחת למחיר המטרה.

בסופו של דבר כן מדובר על עבודה (גם צריך לדעת לנסח מודעה ולצלם נכון). זה לא מתאים לכל אחד ובדיוק בנקודה הזאת המתווכים נכנסים עם סיפורים והבטחות.

מצד שני בתור קונה כל הדירות מפורסמות ביד 2 ומדלן. יש גם אתרים שאוגרים מידע אודות מודעות כמו ad. המידע נגיש ודווקא המתווך הוא מיותר (בגלל זה העדפתי למכור לבד ובלי מתווך, שני הצדדים חוסכים). לצערי רוב המוכרים בוחרים בדרך הקלה של מתווך.

יצא לי לראות נכס מעניין ביד 2. יצרתי קשר עם המוכרת, דיברנו בטלפון והתכתבנו בוואטסאפ. בגלל הקורונה לא יצא לבוא ולראות את הבית. אחרי כמה ימים המודעה ירדה ועלתה מחדש עם בלעדיות של תיווך. המוכרת ניתקה מגע מאותו הרגע. תדבר עם המתווך. בסופו של דבר פניתי למתווך. הוסכם על עמלה של 1% פלוס מעמ. ראינו את הבית והמתווך אמר כמה דברים שהעלו אצלי כמה נורות אדומות. טען שהשטח מגרש כ 290 מטר. בפועל אחרי שהוצאתי נסח טאבו 200 מטר. טען שאין אופציה לבניה באזור בגלל צינור נפט ומים. בפועל, התחילו עבודות על שכונה ממול ובצד השני יש גם אופציה להפשרת קרקעות ובניה בעתיד הלא רחוק.

בקיצור, קניה ומכירה של דירה היא דורשת עבודה. מי שמוכן לעבוד יכול לחסוך כמה עשרות אלפי שקלים.

אסף

Sent from my MI 8 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז גם אתה בסוף הסכמת לפנות למתווך תמורת תשלום של אחוז כי הרבה מהדירות הן רק דרך מתווכים.
לא עדיף כבר במקרה הזה לקחת מתווך שייצג את האינטרסים שלי ויעשה שיתופי פעולה עם מתווכים מטעם המוכר? זה לא שאני משלם יותר במקרה הזה, פשוט המתווכים מקבלים את שכרם כל אחד מהצד שהוא מייצג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתווך שיקר. אני זה שהייתי צריך ללכת ולעשות בדיקות שהראו שהוא משקר.
יש אזורים שנשלטים על ידי מתווכים ובתור קונה אין ממש ברירה

מתווך זה לא עורך דין. הוא לא מייצג אותך ואת האינטרסים שלך. הוא לא קונה דירה בשבילך. הוא מראה לך דירות שמפורסמות למכירה חלק בבלעדיות שלו וחלק לא. האינטרס שלו זה רק לסגור עיסקה ולקבל עמלה משני הצדדים.

אסף

Sent from my MI 8 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.10.2020 בשעה 10:19, A_lex כתב:

הבעיה שהם מצליחים להשתחל גם למי שלא רוצה למכור דרכם. באים ומבטיחים סכום מכירה גבוה ואנשים חותמים. ואם לא אז אומרים "מה איכפת לך, אתה לא חייב לי כלום. אם אני מוצא לך קונה, אתה מרוויח מכירה ואני מרוויח ממנו". בפועל הם קודם כל יביאו את הקונים בדיוק לדירות האלו שאין להם בלעדיות ואז הקונה כבר מסונדל למתווך והנה 40-50 אש"ח שיכלו לגשר על הפערים בין מה שמבקש המוכר למה שרוצה הקונה נתקעים בגלל שכר המתווך. קרה לי שבאתי לראות דירה מסויימת דרך מתווך, הוא אמר שיש לו עוד דירה בבלעדיות באותו בניין ולקח אותי לראות. לאחר מכן הסתבר שזו דירה שתיאמתי לראות בהמשך השבוע ישירות מול בעל הדירה ואין לו כבר שום הסכם מול המתווך (פג לפני כמה חודשים), אבל אני כבר מסונדל למתווך.

באשדוד המתווכים השתלטו לגמרי על השוק. הם משתפים פעולה אחד עם השני וחולקים בעמלה. בזמנו שראיתי דירות באשדוד, היה מעט מאוד שלא דרך מתווך.

וזו בדיוק הסיבה שבדירה שאני מוכר כרגע לקרוב משפחה זקן רשמתי בענק לא למתווכחים ובלי תיווך.

האם זה מנע מעשרות מתווכים להתקשר אלי? לא ממש, אבל התשובה לכולם היתה זהה: "קראת את המודעה?" - "לא" - "אז לך תקרא, להתראות".

זה מקצוע שצריך לעבור מן העולם, ויפה שעה אחת קודם... כמו חלבן, או מחלק תה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתווך לא דואג לך לשום דבר, בשביל זה אתה צריך לשכור עורך דין שיסגור את פרטי החוזה.

גם בסופו של דבר המתווך לא ממש יהרוג את עצמו בשביל להתמקח לטובתך, את רוב ההתמקחות אתה תצטרך לעשות בעצמך.

בקיצור, זה מקצוע מיותר שהדבר היחיד שמחזיק אותו בחיים זה החוק שמאפשר למתווכים להכריז בעלות על דירות שהם מייצגים.

ועצה מנסיון, אל תוותר על ה 8k שיקח עורך דין ואל תיקח עורך דין משותף עם הצד השני כדי לחסוך קצת. אתה צריך מישהו שמקבל ממך את כל הכסף ושעובד רק בשבילך בעיסקה הזאת.

גם עדיף להמנע מקומבינות של בני משפחה או חברים שמציעים לעשות טובה ולהעיף מבט על החוזה, אם יש בעיות אז אתה תצטרך מישהו שנמצא על הפיירול שלך ושתוכל להעביד אותו בשבילך פול טיים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, bobi כתב:

ועצה מנסיון, אל תוותר על ה 8k שיקח עורך דין ואל תיקח עורך דין משותף עם הצד השני כדי לחסוך קצת. אתה צריך מישהו שמקבל ממך את כל הכסף ושעובד רק בשבילך בעיסקה הזאת.

גם עדיף להמנע מקומבינות של בני משפחה או חברים שמציעים לעשות טובה ולהעיף מבט על החוזה, אם יש בעיות אז אתה תצטרך מישהו שנמצא על הפיירול שלך ושתוכל להעביד אותו בשבילך פול טיים.

זו העצה החשובה ביותר בשרשור. צריך להוסיף - בחר בעורך דין שמתמצא בנדל"ן. כאשר חיפשתי דירה לפני 8 שנים עורך הדין הציל אותי משתי דירות בעייתיות (אחת עם בעיה רישומית בטאבו, בזכות ההערה שלו המוכרים, שלא היו מודיעם לכך, פתרו את הבעיה, אבל זה לקח כשנה. האחרת עם תוספת לא רשומה עם האצבע בעין של העיריה), ותמורת העבודה הזו לא שילמתי. כמובן ששילמתי לו כמקובל על חוזי המכירה והרכישה.

לגבי המתווכים - מרביתם מתנהגים בצורה לא ראויה, ואני עדין. הבעיה היא שיש אזורים שנשלטים על ידם. כאשר ניסיתי למכור את הדירה הקודמת לפני 8 שנים פרסמתי מודעות בלוחות - הטלפונים היחידים היו ממתווכים, אפילו לא קונה פוטנציאלי אחד - כך שנאלצתי להשתמש בשירותי תיווך. אני יכול לספר עליהם סיפורי אלף לילה ולילה, למזלי בסופו של דבר מצאתי שתי מתווכות הגונות*, האחת מצאה לי דירה והאחרת מצאה לי קונה.

*נתקלתי בעוד מתווכים הגונים, הבעיה היא שהם מעטים בין רשעים רבים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זהו, שאת המעטים אני מחפש, או לפחות דרך טובה לזהות אותם לפני התהליך.

לגבי עו''ד מתמחה, ברור שאקח. לא חוסכים בסכום כזה ברכישה בסדר גודל הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט כמו למצוא סוחר רכב הגון. 

בחיפה אשמח לתת לך כמה מספרי טלפון. באשדוד ביקרתי לאחרונה ב-1966.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...