Jump to content

Morningstar

 • הודעות

  2,218
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי Morningstar

 1. שמור את הצילום רק בשביל השקט הנפשי. המצלמה מצלמת רק אם חצית את הקו 2 שניות שלמות אחרי שהרמזור התחלף. זה ממש לא המצב כאן. בנוסף הצילום צריך להיות חד משמעי - רכב נוסע באמצע הצומת עם רמזור אדום - הכל בתמונה. ברור שזה לא מה שקורה פה.
 2. אם הייתי אתה כמובן שהייתי מרוצה מהתוצאה, אם כי אני חייב לציין שמדובר בתובע קצת עושק. היה יכול להוריד קמש אחד ואז היית משלם 250₪.
 3. אם אתה מחפש רכב ספורט בשביל להנות מנהיגה תתעלם מכוחות סוס. במיוחד בישראל. אתה לא בא לשבור זמנים לא במסלול ולא בנס. אתה יכול להנות עם רכב בן 25 ו 90 כ"ס יותר מרכב מודרני עם 400 כ"ס. שנית, זה שרכב הוא הנעה אחורית חזק לא הופך אותו אוט' לרכב ספורט. לטעמי אין הרבה רכבי ספורט פרופר בישראל, בטח לא בתקציב הזה. מיאטה, ברז, קיימן\בוקסטר, פה ושם היתה איזו הוטהאצ' שיצאה ממש טוב... אם מה שאתה מחפש זה רכב ספורט יחסית מודרני, בתקציב שלך - לא חושב שיש יותר מדי איפה להתבלבל. ברז או מיאטהND.
 4. לא מתייחסים לאדום או לקו הפרדה רצוף... ועוד
 5. מניסיוני בדרום טירול בחורף - צמיגי חורף \ שלג מספיקים בהחלט - אל תדאג, כל הפאסים סגורים בצורה שאי אפשר לפספס (ליטרלי מחסום, בד"כ עם המון שלג מאחוריו). בכבישים שלא סגורים לא היתה שום בעיה לנהוג (בזהירות). מה שכן, שני הסנט שלי - אם אתה מוצא פאסים שכן פתוחים, ואתה רואה שמזג האוויר לא מזהיר - תוותר, אפילו אם הכביש פתוח. ברגע שאתה מתחיל לעלות בגובה, המצב מחמיר מהר מאוד, וסה"כ למצוא את עצמך באמצע סופת שלגים כשלא רואים מטר קדימה זו חוויה לא נעימה (מניסיון).
 6. צריך להוסיף את התגובה הזו לחוקי הפורום. נכון, אין זה תפקידו של הפורום לחנך, אבל לפעמים יש מקרים שפוגעים בחוש הצדק בצורה כל כך בוטה שקשה להתעלם. טוב קצת הגזמתי עם הארגזים, אבל השוטר עושה סלט מהנתונים. רשום בדוח, בחלק של הממלז, שחור על גבי לבן שהמהירות לאחר הפחתה היא 139 קמ"ש כלומר השוטר נותן לך דוח על הסעיף הלא נכון. ייתכן שעו"ד טוב יצליח למנף את זה לסילוק הדו"ח ("אמצע הלילה, השוטר מתבלבל עם 3 מהירויות שונות, למה שנחשוב שהמהירות המקורית היתה באמת 139? אולי היא היתה 129? או 119?"). כמובן ייתכן שהמהירות נקלטה מהמצלמת גוף ואז נדפקת.
 7. יש ארגזים של טעויות בדו"ח וכנראה שעו"ד טוב יצליח להוציא אותך מזה אפילו בלי נקודות. אבל התשלום לעו"ד יהיה גדול. אחרי שזה נאמר, שני הסנט שלי: מה שחורה לי בסיטואציה היא לאו דווקא העבירת מהירות עצמה, אלא הדריסה ברגל גסה של החוק. נהג חדש שאין שלו בעיה לנהוג ב 62 קמ"ש מעל המהירות המותרות עם חמישה אנשים ברכב בכביש מהיר, מחר ינהג ב 30 קמ"ש מעל המהירות המותרת בדרך עירונית עם גני ילדים כי "אין הצדקה להגבלה ל 30 קמש". חבל שיש כל כך הרבה טעויות בדוח למען האמת, כנראה שאם המכה לא תהיה כואבת היא תישכח מהר.
 8. אני ואשתי עשינו את זה, לא שאלו שאלות. חוסנו 2 מנות ראשונות בישראל בדצמבר הקודם והשלישית בארה"ב שבוע שעבר. מעדיף לקחת את הסיכויים שלי עם מנה שלישית מאשר קורונה פוטנציאלית. תופעות הלוואי למי שמתעניין היו קלות מאוד, בערך 12 שעות של חולשה וקצת כאבים בזרוע.
 9. בית המשפט בישראל עושה שכונה ולעיתים קרובות אומר לכל צד לספוג את הנזק של עצמו, ושם פות"ש יכול להרוויח
 10. אתה מבקש תשובה של כן או לא לשאלה קשה. הייתי מגדיר לפות"ש אשמה של 51% לכן בגדול - כן, הוא אשם. אבל הוא ממש לא האשם היחידי.
 11. אנחנו טוחנים מים. בשום שלב לא אמרתי שפות"ש זכאי, ואם הכביש היה שחור ולבן הוא היה נמצא אשם. אבל זה לא המצב ולכן אם הייתי בנעליו הייתי הולך למשפט.
 12. ככל הידוע לי אין. כשאני ביררתי את זה בזמנו אמרו לי לא לשאול שאלות קשות ולא לנדב מידע.
 13. לפות"ש יש אשם גדול, אבל גם לרכב שהתנגש בו יש אשם גדול, ולכן אני לא מבין את החוצפה של הנהג הפוגע לתבוע ממנו את ההשתפות העצמית לצד ג'.
 14. אנחנו לא מסכימים על נתוני הבסיס שזה רחוב של שני נתיבים וכאן המחלוקת. הייתי שמח מאוד אם פות"ש ישקיע 5 דק' מזמנו ויצלם לנו 5 דק' רנדומליות באמצע היום ברחוב הזה. אולי זה השתנה מאז שגרתי בב"ש, אבל כשאני הייתי נוסע ברחוב הזה, בלי קשר למה שמצויר על הכביש, אף אחד לא התייחס אליו כשני נתיבים וכולם נסעו באמצע. אפילו בתמונות של גוגל רואים שאין הפרדה בין הנתיבים, יש ציורים מחוקים של חצים אבל בלי שום הפרדה של הנתיבים עצמם.
 15. הסטייה של פות"ש בהנחה והציור שלו מדויק היא מזערית ולא מצדיקה התנגשות. פות"ש השרשור בעצמו אמר שבאותה העת כולם נסעו ברחוב הזה באמצע ולא בתצורה של שני נתיבים. ממש במקרה זה רחוב שאני מכיר, נסעתי בו לא מעט פעמים, השני נתיבים שם זה בגדר בדיה. בנוסף בלתי אפשרי לנסוע שם יותר מ 30 קמ"ש כי בכל רגע נתון יכולים לקפוץ לך לכביש ואין שדה ראייה. אני כותב את מה שאני כותב על סמך הניסיון האישי שלי במשפט דומה. אמא שלי התנגשה חזיתית באשה מבוגרת שלא עצרה בתן זכות קדימה וגם סירבה להודות שהיא אשמה. לטענתה "לא ראתה אותה וצצה משום מקום". השופט פסק שבהתחשב בנזק של שני הרכבים ועדות האשה המבוגרת ככל הנראה אמא נסעה במהירות "שלא תואמת את תנאי הדרך". נימק שבתוך העיר כל נהג אחראי צריך להיות מוכן ומזומן ודרוך לעצור בהתראה קצרה. נתן לנו 40% אשם תורם. לטעמי המקרה פה הרבה פחות חד וחלק מאשה שלא עצרה בתן זכות קדימה. שוב אני אומר, גם אם פות"ש סטה מעט מהנתיב שלו, בצומת הזו - אין שום סיבה בעולם שהרכב שהמאחוריו יצא לעקיפה. שום סיבה.
 16. אתה מתאר את זה כאילו פות"ש עשה מעבר נתיב שלם ימינה ואז ניסה לעשות פרסה, כשבפועל היה מדובר בסטייה של כמה ס"מ (לפי תיאור פות"ש). אני לא מבין באיזה עולם זה שני נתיבים? אפילו בתמונה הרנדומלית של גוגל הרכב נוסע באמצע! וזה כשאף אחד לא חונה בצד ימין! קל וחומר כאשר חונים, כפי שפות"ש מתאר. פות"ש לא צדיק, ובטח שלא זכאי, אבל הנהג שמאחוריו אשם לא פחות ממנו בתאונה הזו. אבל פה מקור הבעיה, שככה הנהיגה בישראל מתבצעת ביום יום וזה נראה לאנשים תקין. שדה קרב.
 17. הרבה טקסט שלא אומר כלום. העירייה קבעה שמותר לבצע פניית פרסה בצומת הזו. פות"ש אותת שמאלה מה שהיה אמור להחשיד את הנהג מאחוריו ולגרום לו להאט! אתה נוסע מאחורי רכב שפונה - אתה מאט! לדוגמה לא בטוח שהרכב שלפניך יצליח לבצע את הפניה ישר, ויתכן שיצטרך לבלום בשביל לתת זכות קדימה בדרך החוצה. פות"ש מבצע סטייה קלה ימינה בשביל לבצע את הפרסה, לא מדובר פה בפניה שלמה, זה ברור לכל - מדובר בסטייה של כמה עשרות ס"מ לכל היותר. הנהג מאחוריו ככל הנראה כל כך ממהר וכל כך חסר סבלנות שניסה להשתחל מיד ברווח שנוצר במקום להמתין שניה ולראות מה קורה. לטעון שפות"ש הוא האשם היחיד פה? בזוי לדעתי. בנוסף הכביש הזה הוא בשום צורה לא שני נתיבים. תסתכלו ב Street View - אין הפרדה בין הנתיבים, הכל שם מחוק, חונים בצידי הדרך. קל לראות שכולם שם נוסעים באמצע. אני בטוח שאם פות"ש ילך לשם ויצלם כמה דק' כהולך רגל, נראה כולנו שנוסעים באמצע בכביש הזה.
 18. למה שפות"ש ירצה לפנות ימינה כשמטר וחצי לפני יש לו פניה יעודית ימינה? למען האמת, לפי Google Street בכלל אסור לו לפנות ימינה בצורה שכביכול הנהג מאחורה חשב. אני הייתי הולך למשפט. ועוד משהו - אני בכלל לא חושב שזה שני נתיבים, לדעתי זה נתיב אחד שלא מחקו את החיצים כמו שצריך ברגע שצולמה התמונה ב Street View
 19. לא מסכים עם קודמי, לדעתי אם תלך למשפט השופט יפסוק שכל אחד אחראי על הנזק שלו. זו נסיעה בתוך העיר, איטית, פות"ש רוצה לבצע פרסה שמותרת לו. הרכב מאחור צריך לשמור מרחק הגיוני. כנראה שנסע מהר מדי ועם קצת מדי סבלנות.
 20. אחלה רכב. אחד הרכבים הראשונים שבדקתי כשהגעתי לארהב... זה ממש סופר קאר לדיילי במחיר שפוי (או לפחות אמור להיות). יש סיכוי שאם היו מוכרים אותה ב MSRP הייתי קונה אותה במקום הג'וליה.
 21. מצב קורונה הוא לא דוגמה לכלום. השיח הוא מה היה בישראל לפני שנתיים ומה יהיה עוד 3 שנים כשתיגמר הקורונה. אני מצטער אבל התחבורה הציבורית בישראל, אם אתה לא גר על התחנת רכבת - פשוט בלתי נסבלת.
 22. דיבורים של מישהו שככל הנראה רגיל לנסוע בתחנות שכוחות אל. מאחל לך בהצלחה "לנוח" בעלייה בתחנת רחובות. יודע מה, יותר קל, מאחל לך הצלחה בכלל להצליח להכנס לקרון. או איזה כיף זה לרדת בשלום בשעות העומס שכולם מועכים אותך במדרגות. תחבורה ציבורית זו התכלבות. עם כל הבאסה של הפקקים - אף אחד לא מזיע עליך, אף אחד לא מדבר לך לתוך האוזן, אף אחד לא פותח לך שווארמה ב 8 בבוקר - ועוד. אפשר לשים פודקאסט, לדבר בטלפון וכו' עם בקרת שיוט אדפטיבית טובה (נניח כמו בגולף) זו חוויה נסבלת.
 23. אנצל את הדיון כדי להזכיר שרק החל מיולי 2017 היבואן התחיל את מבצע ה 5 שנות אחריות. לבת הזוג היה C3 בערך חודש, מכרה אותה כי טענה שהרכב אומנם נוח מאוד - אבל מרגיש רך מדי ונותן תחושה לא בטוחה על הכביש (לטענתה).
 24. אין לי מושג מי אשם בזה, כי זה לא שהמשרדים מכתיבים את השכר, היצע וביקוש עושה את זה. יש יותר מדי עו"ד ביחס לכמות שצריכים בשוק ולכן העוגה מתחלקת בין יותר אנשים. אישית, יש לי 3 עו"ד במשפחה המצומצמת: אחת שהתחילה לפני מספיק זמן והיום עם משרד משלה כבר אחד שמצהיר מפורשות שברגע שאשתו מסיימת התמחות [רפואה] הוא פורש מהמקצוע והופך להיות אבא במשרה מלאה אחת שעשתה הסבת מקצוע אחרי שנה בתעשייה (והיא עוד היתה במשרד נחמד שעבדו בו "רק" 10 שעות ביום)
 25. שוק עריכת הדין בישראל זה אחד הדברים הבזויים שקיימים. אנשים לומדים בערך 5 שנים (אם מחשיבים את ההתמחות) בשביל להתחיל בד"כ בפחות ממינימום (אם מחלקים שכר בשעות עבודה).
×
×
 • תוכן חדש...