Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי יסודי של ריפודים/שטיחים +דוושות, שלא יישאר גרגר חול

שימו לב! השרשור הזה בן 1294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איציק נ.

את פנטסטיק תמיד אהבתי,  השתמשתי בו לניקוי כללי ברכב במיוחד של  הפלסטיקים (משאיר ניחוח נעים וגם יעיל בניקוי) שנים רבות עוד לפני ההכרות עם כל מוצרי הדיטיילינג המתקדמים. סנו לשטיחים למשל כיכב אצלי.

כל המוצרים לרכב מתאימים גם לבית, וההפך. (רובם) עשיתי פעם חידוש שולחן רק עם תכשירים לרכב

פוליש, גלייז ואוטם צבע, יצא מדהים. חבל שאין אפשרות לעשות חיפוש בגרסה החדשה, פעם זה היה פשוט

חיפוש היה מוצא כל דבר  בדיוק של 99% למה שחיפשת. גם את התכנים שפתחתי זה לא מאפשר. 

Noxius

הכל רשום במדריך, APC מעולה לנקוי קשה (לא חובה) מוצרים לניקוי כללי אפילו ביתיים יעשו עבודה זהה, סונקס מוצרים זולים וטובים.

יש שואבי אבק זולים שמתאימים לניקוי על רטוב, זו לא השקעה מיותרת לדעתי, כי השואב יכול לשמש לניקוי ספות גם בבית. הבעיה זו נקודת חשמל זמינה. אם הייתה לי, מזמן הייתי רוכש גולדליין. (זול, מרעיש -אבל שאוב כמו חיה רעה)

לתהליך ניקוי עם נוזלים חובה שואב אבק רטוב כדי להסיר את הלכלוך שהומס מעל הריפודים, אך עדיין קיים שם. שוב חובה, אם אתה לא רוצה לפתוח שרשור חדש ( יש כאן כמה כאלה) בבהלה על כתמים שלא יורדים, ועל כביכול נזקים של החומרים. אלא לא נזקים, פשוט שומנים שצפים מעל הבד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד עם Gold-Line ATL2300 (כמו שהזכרתי בעבר, זה המכשיר השני שלי שלהם) והוא פשוט מעולה. אני ממליץ עליו לכל מי שמחפש שואב מעולה בכלום כסף: 
https://www.pmarket.co.il/product/‏שואב-אבק-תעשייתי-gold-line-atl2300-גולד-ליין?aff=Zap&aff_a=1

לא מכיר שום מכשיר בטווח של 270 ש"ח שנותן כזאת תמורה למחיר.

יש להם גם מכשיר קטן יותר שיכול לשמש גם כמפוח עלים אבל עושה את אותה העבודה של הנ"ל הגדול יותר. הדגם של המכשיר הקטן יותר הוא Gold Line ATL2350 שעולה 200 ש"ח סה"כ. למי שמחפש לחסוך מעט במקום איחסון, זה המכשיר.
https://www.wallashops.co.il/שואב-יבש-רטוב-דגם-atl-2350/pi6xratl2350?cfm=7e05afd1

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אתה צודק איציק, שואב אבק של גולדליין, לא סילבר ליין. (זה היה ביחידה שהייתה לי פעם בעבודה, שואב בעל עוצמה מטורפת בכלום כסף, רעש של טרקטור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המון תודה על ההסבר והקישורים מעריך את זה!!

רשום שהשואב בא עם ראשים להחלפה לפעולות שונות, האם צריך לקנות ראש חדש לשאיבת נוזלים או שמה שמגיע עושה את העבודה כמו שצריך?

האמת לא ציפיתי לראות מחיר זול בשביל שואב אבק לנוזלים ציפיתי לסכום של 400-500 לפחות אם לא יותר.

ראיתי המלצה בהרבה מקומות על השואב הזה:

https://www.amazon.com/Vacmaster-VFB511B-0201-Professional-Vacuum/dp/B074BR5RV9/ref=sr_1_5?dchild=1&keywords=vacmaster&qid=1599813143&sr=8-5

דרך אגב למה כולם ממליצים על ה apc של Meguiar's ולא ממליצים על chemical guys apc?

החומרים של cg לא טובים או משהו?

ראיתי המון ביוטיוב שמשתמשים ב cg והוא נראה מצויין לפי הסרטונים.

עריכה אחרונה על ידי Noxius
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך לשלם כמעט כפול על אותה מוצר זהה. 

חוץ מזה Meguiar's הוכיח את עצמו לאורך שנים בתור תכשיר סופר יעיל.

שאוב אבק רטוב אומר שיש לו יכולת לשאוב נוזלים בלי שהוא יתפגר. 

שאיבת מים (אפילו מעט רטיבות) יכול להרוס שאוב אב שלא בנוי לנוזלים. פעם עשיתי את הטעות הזו. כלומר השואב לא הולך אך תהליך הניקוי של החלק הפנימי (שק פנימי) שסופך לתוכו את האבק מסובך וקשה.  (וגם יכול להרוס את החלק הנ"ל) אין משמעות לראש, זה עניין של נוחות וגישה למקומות צרים או רחבים.

לא מכיר את השואב הנ"ל שצירפת, אבל אני חושב שבשביל 350 ש"ח לשואב מוכח של גולדליין (גם מניסיון שלי) לא שווה להתנסות שמשהו לא מוכר. אישית אם הייתה לי גישה לחשמל מחוץ לבית, ומחסן קטן בסמוך לכביש, זה הדבר הראשון שהייתי קונה. (אבק אפילו מעט מפריע לי בנהיגה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב רעשים, הגולד-ליין דיי בסדר כשהוא חדש.

הקודם שלי לפני שמת עשה רעש אבל אני לא מאשים אותו - אני עובד איתו בשיפוצים והוא שתה מים+חומצת מלח+אבק על בסיס קבוע. בסופו של דבר זה הגיע ללאגרים שלו והוא הרעיש (העפתי אותו לאחר 6 שנות שימוש כי כבר נמאס לי, וקניתי חדש).

עם השואב החדש אני מקפיד לעבוד עם שקיות (על יבש) ולא לסמוך על הפילטרים שמגיעים איתו (2 פילטרים שעשויים מבד, אחד מולבש ישירות על המנוע [הוא חייב להיות שם, גם בעבודה על יבש וגם בעבודה על רטוב] והשני הוא גדול יותר ויכול לשמש "תחליף" לשקית נייר - אבל מניסיוני, הסנן בד נסתם מאוד מהר וחלק מהליכלוך גם עובר לסנן הקטן יותר שמולבש על המנוע, וזה יוצר חגיגה מיותרת וטווח עבודה מאוד קצר [הספק השאיבה יורד דרמטית] ).

עם השקית נייר אפשר לעבוד ה-מ-ו-ן ולשאוב כמויות אדירות של ליכלוך - ועדיין השואב ישמור על עוצמת שאיבה מאוד חזקה.

לשאיבת מים צריך להוציא את השקית נייר ולהשתמש רק בפילטר בד הקטן שמולבש על המנוע.

למי שלא רוצה להשקיע בשואב רטוב, פשוט שיבנה בכמה שקלים את מה שצריך בשביל שאיבה על רטוב. יש מלא פרוייקטים ביוטיוב שמראים איך לוקחים דלי פלסטיק פשוט (פח של "סופרקריל" או משהו) ועושים בו 2 חורים שמתאימים לשואב האבק, וזה משמש ככלי להכלת המים הנשאבים (כמו כל שואב רטוב). לחפש לפי המלל DIY wet vacuum cleaner

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי את כל מה שצריך בשביל לנקות את המושבים ברכב מלבד APC 

שואב אבק של קרשר WD3+ ראש שמתאים לשאיבת ריפוד ברטוב

ראשים לקרצוף שמתלבשים על מברגה

לגבי APC אין ממש את אמזון והיחיד של מגווירס שראיתי במחיר נורמלי זה זה:

https://www.autostore.co.il/product/נוזל-ניקוי-כללי-meguiars-apc-plus-3-78l/

הוא טוב לניקוי כללי ובדגש על ריפודים ושטיחים ברכב? באיזה דילול להשתמש בו ? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לקנות גם תרסיס מוכן, 4 ליטר זה להרבה זמן. מעבר לזה ראה במדריך

שלי על ניקוי פנימי, עם מה השתמשתי. (עלה גרושים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yogev20 כתב:

אתה יכול לקנות גם תרסיס מוכן, 4 ליטר זה להרבה זמן. מעבר לזה ראה במדריך

שלי על ניקוי פנימי, עם מה השתמשתי. (עלה גרושים)

לגמרי בונה על ה4 ליטר לטווח הארוך, שוטף 3 רכבים על בסיס דו שבועים אצלי בבית ככה שAPC זה טוב לניקוי הפנים\ גאנטים וכל מיני.. יש לי את ה mr pink  לשטיפה רגילה ולאט לאט רואה איך הגלון נגמר לו אז לא דואג מהבחינה הזו. כן מתלבט לגבי איזה APC  לקנות ולא לגבי הכמות, אתה היית ממליץ על הכתום? ואם כן באיזה דילול להשתמש בו? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי עושים עניין גדול מידי מכל סוגי ה APC.
הכי חשוב זה לעבוד עם מברשת טובה ולדעת "לשחק" עם רמות הדילול של החומר.
קצת ניסוי וטעיה ואתה על הגל הנכון.
שואב רטוב הוא הכרחי אם באמת רוצים "להוציא" החוצה את כל הליכלוך אחרי שכבר עבר ריכוך\המסה.

הריפוד ברכב לא רגיש יותר משום בד אחר של בגדים שאתה מכיר, ואם אתה חושש אתה יכול לנסות להשתמש בטמפו טקסטיל ייעודי או כמו שהזכיר yogev20 כבר מספר פעמים, גם חומרים ייעודיים לשטיחים וריפודים (נדמה לי שהוזכר החומר של סנו או יעקובי - כמו זה למשל.)

כל חומר שאתה מנסה מומלץ לנסות בפינה נסתרת לפני שאתה מתגלח על כל האוטו.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Ilay Gozlan כתב:

לגמרי בונה על ה4 ליטר לטווח הארוך, שוטף 3 רכבים על בסיס דו שבועים אצלי בבית ככה שAPC זה טוב לניקוי הפנים\ גאנטים וכל מיני.. יש לי את ה mr pink  לשטיפה רגילה ולאט לאט רואה איך הגלון נגמר לו אז לא דואג מהבחינה הזו. כן מתלבט לגבי איזה APC  לקנות ולא לגבי הכמות, אתה היית ממליץ על הכתום? ואם כן באיזה דילול להשתמש בו? 

לא מכיר את הכתוב רק הבנתי שהוא יותר מרוכז, לדעתי מיותר. (כמה כבר הרכב מלוכלך)

מעבר לזה ציינתי שכל תכשירי APC מעט חריפים עבורי, אני מעדיף תכשירי ניקוי ידידותיים יותר

יחד עם זה APC טוב  למצבים שהרכב ממש מטונף. מבחינתי זה אומר שימוש חד פעמי כשאני רוכש רכב יד שנייה

לאחר מכן מתחזק עם חומרי ניקוי שונים (רשמתי חלק כאן) גם משרים אווירה טובה ברכב. (ריח)

לגבי דילול, בדרך כלל מתחיל בדילול של 15-10:1 שזה דילול עדין, למצבים קשים (ניקוי מנוע) 

אפשר 5:1 אפילו לעלות מעט אץ הדילול לטובת מים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן:

הכנתי קצת חומר בתוך מרסס (כזה של "סנו קליר") שבתוכו תערובת של 90% מים ו 10% תרכיז APC של CIF.

לא הגזמתי עם כמויות הריסוס כמו שנוטים לעשות בד"כ עם המיכלים הגדולים, אלא ריסוס של חומר על גבי הריפוד, שיפשוף עם המברשת וכמובן שאיבה עם שואב רטוב ולאחר מכן ייבוש. בנקודות מסויימות ריססתי המון חומר בשביל שיהיה ממש ממש רטוב ועברתי עם המברשת. ניקיתי גם את הדוושות, מיקום הנחת רגל שמאל, שטיחים וכד'.

לציין שהשאיבה עם השואב הרטוב שואבת היטב את מה שרוסס וזה מתייבש מאוד מהר, אבל בשביל להדגיש כמה מעט חומר שמתי וכמה מהר זה מתייבש - אני מציין שאחרי שפתחתי את מיכל הקיבול של השואב - לא היו שם נוזלים. היו מעט מאוד ליכלוכים קודמים שעליהם רואים שהגיע מעט מאוד נוזל והם הפכו ל: לחים. לא רטוב ולא נוזלי, לח.

שורה תחתונה: עברתי על המושבים הקדמיים, משענות היד של הנהג (שמאלית וימנית) וכבר המשכתי למשענת היד של הנוסע וגם המושב. עברתי גם על כל השטיחים למרות שלא הייתי צריך, עדיין זה ניקה אותם יותר טוב מסתם שאיבה.

הסיבה לכל המסיבה הזו היתה המשענות היד של הנהג, עליהן ניכר הכי הרבה ליכלוך (זה למעשה עור יבש מהידיים או המרפקים שנוטה להיתפס במקומות הספציפיים האלו) - הכל ירד והבד חזר להיות שחור, אוורירי ונעים.  הנקודות הספציפיות הן: משענת היד (הימנית) של הנהג, וכמובן גם זו השמאלית (שזה למעשה דיפון של הדלת של הנהג, במיוחד באיזור הריפוד הצר שקרוב יותר למתגים ולאיזור שבו נוגעים בזמן סגירה הדלת).

אם תשאל אותי - המברשת מקבלת את מירב הנקודות בהסרת הליכלוך, ופחות החומר (ברור שבמכוניות מטונפות עם כתמים מטורפים - צריך חומר חזק שימיס את הליכלוך, אבל במכוניות שהן נקיות מטיבען - החומר הוא רק כלי עזר למברשת).

אגב, שמחתי לגלות שהריח (הלימוני) של התרכיז - בלתי מורגש.

בנוסף, מצאתי באופן מפתיע בקבוק קטן של PLAST-X של מגוויירס (לא ידעתי שיש לי אותו בכלל, קיבלתי אותו באיזה "קיט" של חידוש פנסים של מגוויירס) ולאור העבודה שבכל מקרה התכוונתי לקנות ולנסות אותו, ניסיתי אותו "בקטנה" על הפנסים מאחורה, עם סמרטוט פשוט שמצאתי בהיגש יד.
אני (לפחות) רואה את ההבדל ומוסיף לביקורות הטובות שיש עליו כבר. יופי של חומר.

WhatsApp Image 2020-09-20 at 17.50.17 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-09-20 at 17.50.17.jpeg

WhatsApp Image 2020-09-20 at 11.24.05 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-09-20 at 11.24.05.jpeg

• אהבתי 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדיין מתארגן לקראת הניקיון היסודי.

הAPC שיש לי הוא של שופרסל. מעולה בניקוי אבל פחות נעים בריח. זה עושה אחלה עבודה בניקיון הראשון שאני עושה אחרי רכישת הרכב, עכשיו הייתי רוצה משהו נעים יותר.

סיבוב קצר באוטוסטור ואלה המוצרים שנראו לי מתאימים: 

קצף ניקוי ריפודים של סונקס, יש לו גם גרסת אקסטרים.

STP טאף סטאף - קלאסיקה מהעבר.

קצף ניקוי Meguiar's deep cleaning.

יש גם חומר יעודי של קרשר שאפשר לשים במרסס.

מה אומרים המומחים?

התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתי כמה פעמים שאחת הסיבות שאני נמנע משימוש מ -APC זה הריח שעושה לי רע. (חונק אותי)

APC החדשים של Chemical Guys הם על טהרת חומרים טבעיים וידידותיים לסביבה -אבל המחיר. 

הסונקס מצוין, Scholl SPAM מעולה אבל לא מצדיק את מחירו למרות שיש לי אחד, שווה לבדוק את SmartWax

מוצרים זולים ואיכותיים (יש לי את הקרם לחידוש פלסטיקים) מעבר לזה כל מוצר ביתי יעשה עבודה זהה 

כמו סנו שטיחים למשל, או יעקובי כמו שהשתמשתי. (לא חייבים תכשירים ייעודיים לריפודים/שטיחים ברכב)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...