Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי יסודי של ריפודים/שטיחים +דוושות, שלא יישאר גרגר חול

שימו לב! השרשור הזה בן 1296 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פרויקט קטן על הבוקר מוקדם.

אם יש דבר שאני מקפיד עד לרמה מיקרונית, זה פנים הרכב. אצלי זה בית מרקחת על כל המשתמע מזה.

הכל בפנים צריך להיות נקי ומבריק עד לרמה שאין גרגר אבק, לא חול, ובטח לא כתמים

מעל הריפודים/שטיחים. גם דוושות הברקס והגז זוכות לטיפול יסודית על ידי קרצוף.

הרכב כבר עבר כמה פעמים ניקוי יסודי כולל APC כולל סבונים מהולים במים ועוד שלל מוצרים בתקופה שהוא אצלי. הבעיה שאין לי שואב אבק. כלומר, כל מה שמנקים בפועל נמרח במקום אחר במעל השטיחים והריפודים, וזה לא נעים ואפילו מגעיל. 

4/5 פעמים כבר ניקיתי את הפנים בשלל מוצרים כולל סבונים שונים, מוצר לניקוי כללי של זוהר דליה.

ומוצרים ייעודים לרכב - זה לא היה לטעמי. 

IMG_20200830_090404.thumb.jpg.553dec9eb8ccc505f40d1de41c79d038.jpg

מה עושים, מנקים מוקדים בבוקר, נוסעים לתחנות דור, מעבירים כרטיס אשראי, ומתחילים במהירות

לשאוב את הרכב לאחר ניקוי יסודי שנעשה בבית. אז נרטבים מעט בבגדים, זה שווה את זה.

תכשירי ניקוי.

5391.thumb.jpg.aaaff26580caa7924919562a82db926f.jpg

בתור אחד שמעריך מאוד את המוצרים של יעקובי, זה מוצר ממש לא מוצלח. אולי הוא מנקה ביסודיות

אך נטול ריח. עבורי ניקיון חייב לבוא אם ריח מסוים שיהיה כיף להיכנס לרכב. (ריח טוב נותן הרגשת ניקיון)

5560.thumb.jpg.2892d1a85c52954c5eae71c893489441.jpg

מתחיל בקרצוף השטיחים וריפודים.

5399.thumb.jpg.bf71bc540dd7a6453501696bb5462b12.jpg

5400.thumb.jpg.947c48d55cbb4480e59f08118e240879.jpg

5401.jpg

גם הדוושות זוכות לטיפול.

5397.jpg

5395.jpg

5392.thumb.jpg.33f8ac58f2315ce88f13313ba3b12c6f.jpg

5394.jpg

5396.thumb.jpg.389052078c8db64e25442bdb1a792b32.jpg

שטיחים

5406.thumb.jpg.cb16fd94bceaa31a7f5649512adb0b1c.jpg

IMG_20200829_070937.jpg

ייבוש בצד לפני שואב.

5526.jpg.e2a9951eecb3b9d00a0549eab0431568.jpg

מתחילים בניגוב הסבון על ידי דלי מים עם מטלית טבולה בתוך המים, והחלפת המים לאחר שהם 

מלאים בסבון. תהליך חובה לפני שואב. 

8 דקות אני מגיע לשואב בתחת דור.

מתחילים לשאוב ( 10 ש"ח ל 7 דקות) סיבוב ראשון לא מספיק, עושים סיבוב נוסף.

5458.jpg.4fc37fecbc8d030300abfb4d057f8895.jpg

ייבוש הרכב. (יום שלם, חבל שלא יכולתי להשאיר חלונות מעט פתוחים. (אין אפשרות, החלונות עולים ברגע שהמנוע דומם) אבל פתחתי אותו לרווחה (כל הדלתות) פעמים למשך היום ל 10 דקות. 

5445.thumb.jpg.3172bae6a6177bb8e2a897c4d9acff2e.jpg

5442.thumb.jpg.0aa454d8a63aa766d07a843f42e7ab07.jpg

5462.jpg.ce9519dffb6aed8fb3c14aaa23f53da0.jpg

5464.jpg.2ed044be3669e9a6641f959fc0273953.jpg

IMG_20200829_080729.jpg

IMG_20200829_080656.jpg

5444.jpg

IMG_20200829_070531.jpg

5392.jpg

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראת תוצאה מעולה! אני עד עכשיו השתמשתי בAPC מהול לניקוי פנים. יש לך המלצה על מוצר עממי אחר? 

אני גם מתארגן לניקוי פנימי רציני, בין היתר כנראה ארכוש שואב קרשר יבש/רטוב מהפשוטים.

• אהבתי 1
התחלתי מאוד להילחץ, יש לי גם וילונות שחורים באוטו והראייה עוד יותר נמוכה, גם אורות דמוי קסנון של פיליפס שלא מאירים שום דבר בגשם כמעט) והיה די מפחיד. סעו בזהירות !
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הייתי שואב עם השואבים בתחנות דלק אבל בגלל שנמאס לי לחכות בתור ובגלל שהכלבה שלי מנשירה שיער קניתי שואב אבק אלחוטי של דייסון שמספיק ל 8 - 10 דקות עבודה על מהירות גבוהה כולל כמה מברשות נוספות לאוטו

אני שואב קבוע את האוטו פעם בשבוע בעצמי ( פעם בחודשיים מנקה עם APC + חומר מגן ) ולכן מספיק לי גם לעבוד עם הדייסון על העוצמה החלשה שמספיקה ל 30 דקות עבודה + מברשת לשטיחים של הרכב והמושבים אז אני ממש ממליץ לך לשקול קנייה 

אחלה פרוייקט וכיף לראות אנשים משקיעים 

לגבי החלונות - אם אתה פותח את החלונות ואז לוחץ על נעילת חלונות ונועל את הרכב החלונות עדיין עולים ?

עריכה אחרונה על ידי A.Peretz
הוספת הערה
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

deltaHF

APC דווקא מצוין לניקוי עמוק של ריפודים מטונפים (לא במקרה אצלי) וגם לא יקר במיוחד.

אישית לא אוהב בגלל החריפות שלו, למרות שציינתי שעשיתי לפני כמה חודשים גם מעבר איתו.

Scholl מוצר יקר אך מאוד איכותי, משתמש בו לניקוי/רענון ריפודים מדי פעם. (ריסוס וניגוב)

מוצר זול ויעיל, חפש SONAX עושה אחלה עבודה. אישית אני מעדיף את הקצף המוסדי של זהר דליה

לצערי נגמר לי. (הייתי מקבל בעבודה כמה שאני רוצה)

A.Peretz

החלונות נסגרים אוטומטי בכל מצב, גם בנעילה עם מפתח. ניסיתי את כל האפשריות, זה לא הולך. 

עשיתי בכוונה את הניקוי בשבת בבוקר מוקדם, הגעתי לדור, היה ריק לגמרי בשעות האלה.

עבדתי בלי לחץ. 

אני משתמש בשואב קטן לרכב,  אין לו שום יכולת ניקוי. לצערי אין לי אפשרות לנקודת חשמל (כפי שהיה לי עד לאחרונה)

כי הייתי לא משתמש בשואב ביתי חזק כמו בעבר. (קרבי, או בסילבר ליין הרטוב שיש לו יכולת ניקוי מדהימה)

בקרוב אני קונה דייסון שיפתור לי את הבעיה, למרות שלא לחלוטין, כי הוא לא מיועד לנוזלים עד כמה שידוע לי. 

תודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה. נראה שהאוטו אצלך זה מוזיאון. תענוג לעיניים.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

• אהבתי 1

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם נוהג לתחזק את פנים הרכב, אבל התחזוק שלך זה כמה רמות מעל.

מה שחסר אצלי זה שואב אבק רטוב.

יש לי שואב ביתי מהחנייה אז את כל הלכלוך אני מצליח להוציא, אבל בשביל באמת לנקות את הריפוד והשטיחים כמו שצריך, נדרש שואב אבק רטוב.

דרך אגב, על השטיחים אני מוסיף גם מחדש פלסטיקה. זה מחזיר להם את הברק ואת הצבע השחור.

עריכה אחרונה על ידי shachar187
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצילומים נעשו בדיוק בבוקר אתמול שסידרתי את השטיחים, והרכב כבר לא היה אצלי.

היום בדיוק מרחתי מחדש פלסטיק של קארפו על כל הגומיות (משהו שאני עושה תמיד) מעבר לזה השטיחים

לא יצאו  בדיוק כמו שאני אוהב -צריך לנקות אותם יותר יסודי בחריצים של הגומי, אות זה אעשה באחד היום

באופן פרטני. ( קשה להחזיר רכב למצב מיטבי מבחינת ניקיון, זה לוקח זמן על רכב יד שנייה)

בעבר היה לי שואב רטוב של סילבר ליין שהיה מנקה מצורה מפתיעה למחיר שלו. שוב, אין לי אפשרות

לנקודת חשמל כרגע (פעם הייתי מוריד כבל מאריך 20 מטר לכביש, אין עכשיו אפשרות) אחרת הייתי

קונה אחד רק לניקיונות יסודיים של הרכב על רטוב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה! 

יש לי את החומר ניקוי כללי של שול, לא נפתח ועמד במחסן כמה שנים לדעתכם הוא שווה משהו או שהתפרק? 

אני פעם בשנה עובר אצל דיטיילר, שיבצע לי ניקוי עם שואב אבק רטוב ברכב. 

• אהבתי 1

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדייסון לא מתאים לנוזלים בכלל ובכללי זה שואב מאוד עדין ויקר 

אם המטרה היחידה שלך עם הדייסון זה לשאוב את האוטו הייתי קונה דגם בלי כל המברשות לרצפה ואז קונה ב Ebay או Amazon צינור מאריך ומברשת ארוכה לאוטו ואחת עם שערות כדי לא לפגוע בפלסטיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

darkmanxxx

זה תלוי בהרבה גורמים, חום לחות כל זה משפיע על הרכב החומר. (חבל מדובר על מוצרים יקרים)

זה פשוט, אם החומר בעל מרקם חלק לא גושי, או אין התפרקות החומר, ואין ריח מוזר

אפשר לנסות אותו על חלקים פחות קריטיים, כגון שטיחים. נראה טוב, תמשיך לשאר הרכב.

A.Peretz

הדייסון המיועד גם עבור ניקוי מהיר בבית. אני יודע שהוא לא מיועד לרטוב אלא על יבש

אבל לניקוי מהיר של הרכב (ניסיתי אותו) על יבש הוא עושה עבודה מושלמת. (תחזוקה מעולה לפנים הרכב)

בקרוב אראה איזה דגם ארכוש, כנראה את ה -V10.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

pasat04

תודה, הרכב שנת 2014 אבל גם הרכב היותר ישן בבית (20 שנה) נראה לא פחות טוב -עניין של תחזוקה קבוע.

ניקוי דוושות זה הכי קל, כל תכשיר ניקוי, אפילו סבון כלים או סבון לניקוי כללי שיש בבית, יעשה את המטלה בצורה יסודית.

אפשר מברשת כמו שיש בצילום (חשוב קשיחה) ואפשר עם מברשת שיניים ישנה (אני שומר את המשומשות לשימושים שונים)

להתחיל לשפשף. ככה נהגתי שנים. מברשת טובה גם לניקוי מקומות שקשה להגיע, כמון ברגים של חישוקים, מסגרת הפלסטית

בכניסה לרכב, ועוד.

SMAX 2.3

לנתק מצבר לא בא בחשבון, כי זה רכב היברידי. חושב ללכת למתקין שיבטל את האופציה, כי אני נוהג לנקות את הפנים 

על רטוב, אחת לכמה חודשים. (תחזוקה לאחר ניקוי יסודי כפי שעשיתי כאן)

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה פטדנטית ויסודית, תענוג לראות.

האם אתה ממליץ על SPAM? האם מתאים להורדת כתמים מדיפוני דלת\פלסטיקה? או שמתאים לניקוי עדין יחסית?

עריכה אחרונה על ידי Krd
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1296 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...