Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי יסודי של ריפודים/שטיחים +דוושות, שלא יישאר גרגר חול

שימו לב! השרשור הזה בן 1302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Krd

Scholl SPAM  יכולת ניקוי מעולה.

ריפודים, פלסטיקים, שטיחים, ריפודי דלתות, כל הלכלוך יורד ללא מאמץ, וגם משאיר מעט ריח טוב. (חובה מבחינתי)

משמש עבורי בתור עזרה ראשונה ותחזוקה. גם בגלל שהוא יקר וגם בגלל שהוא עומד להיגמר. אבל שיש לי מעט כתמי

זיעה על משענות הידיים בדלת, ריסוס מהיר וזה יורד ללא מאמץ.

יחד עם זה, באופן טבעי הוא לא משווה למוצרי APC ביכול פירוק לכלוך קשה. לכן מה שאתה רואה בתמונות

זה לאחר ניקוי עם APC, ומעבר עם SPAM , ובנוסף ניקוי יסודי עם בסון לניקוי כללי (זהר דליה) מהול במים 

כי אני בדרך כלל לארח רכישת רכב יד שנייה (אפילו ראשונה אגב) אוהב לעבור עם חומרי ניקוי כללי (פעם זה היה פנטסטיק) על כל הריפודים, דשבורד, דלתות, שטיחים, ידיים אחיזה, גג -בקיצור כל הרכב בפנים עם נוזלים. (אין כמו ניקוי עם נוזלים)

האם אני אקנה שוב את SPAM, לא. מעדיף לקנות מוצר של 303 או של סונקס שבעבר כל המוצרים שלהם (הייתי קונה כמויות של סונקס, שהיה יבואן הוגן בארץ) הוכיחה את עצמם בתור מוצרים זולים אך טובים.

ואם כבר לשלם כסף, מעדיף לקנות את GTechniq I1 או את BLACKFIRE Carpet  מוצרים שאני הרבה שנים סקרן לגביהם.

מחכה לעשות הזמנה גדולה כי חסרים לי הרבה מוצר, QD איכותי (לא אוהב את קארפו) שמפואים, ניקוי כללי, הגנה על ריפודים נגד קרינת UV, ציפוי לחישוקים + חומרי ניקוי (יש לי עכשיו גרניק ללחץ מים) ועד כל מיני צעצועים של גדולים.  

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה, נראה חדש לחלוטין.
חשוב לציין שחלק מה"סוד" בכל הסיפור הוא תחזוקה בסיסית קבועה. מי שלא מנקה את המושבים 10 שנים ומחרב את פנים הרכב בליכלוך\אוכל\שתיה, בניקוי אחד רוב הסיכויים שלא יצליח להחזיר את הרכב למצב חדש - בטח שלא עם חומרים בדרגת חוזק נמוכה עד בינונית (ואז אתה נאלץ להשתמש בחומרים סופר חזקים שגם יכולים לגרום נזק).
הבנתי שניקוי בקיטורית דיי עוזר במקרים שנדרש ניקוי אגרסיבי (החום של האדים ממיס בקלות את השומנים והליכלוך שהתקשה) השאלה היא אם החום החזק לא עלול לפגוע בריפוד או בפלסטיקה (למרות שלפי הדרכות שראיתי בסירטונים, המעבר עם הקיטורית הוא דיי מהיר על המשטח בשביל לא לחמם אותו יותר מידי).

• רעיון טוב! 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקוי קיטורית מתאים לניקוי ממש עמוק לרכבים ממש מוזנחים שנים רבות. נזקים זה לא עושה 

במידה וזה לא נעשה על בסיס קבוע, ובעל מקצוע שיודע את הזווית הנכונה לא להפעיל לחץ חזק על החיבורים. (ראיתי עבודות כאלה כבר לפני כמה עשורים בארצות הברית)

אבל אמרת את מה שאני אומר (צועק) שוב ושוב, תחזוקה זה הסוד. גם בבית אגב אני מתחזק

כל הזמן מוצרים, ובני הבית לא מבינים כמה זה חשוב, למרות שאני מסביר. (סתם דוגמה, לפני כביסה

מעבר מהיר על המכונה עם אחד הבגדים (משהו זניח) מעל המכונה) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yogev20
מה ההבדל בין ה APC שאפשר למצוא במדפים בסופרים (ראיתי שיש ל CIF, שופרסל וכד') לבין...כל סבון אחר ? (סבון ידיים, כלים, וכד')
בחומרי הניקוי הכללים (APC) לא מצויין שהם לריפודים, אלא למשטחים מסוגים שונים (פלסטיק, קרמיקה, פורמייקה, שיש וכד'), עם מה אתה משתמש ? (ראיתי שהמוצרים של יעקבי סה"כ טובים אבל לא אהבת שהם נטולי ריח... מבחינת ביצוע - סה"כ שווים, לא ?)
האם אתה מרסס את הריפוד ועובר עם המברשת העגולה ? יש זמן "השרייה" או שאם זה תלוי בך, אתה מרסס+עובר עם המברשת+שואב ?
(יש לי שואב רטוב מעולה של GOLD LINE - כבר השני שלי...).
תודה,

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדלים בין APC שמוכרים בסופר לבין ייעודי לרכב - שניהם עושים את אותה מטלה 

במינון נכון. APC זהו חומר חריף לכן מכרתי גלון שלם של Meguiar's APC בגרסה הקודמת

שהייתה חריפה עבורי, מזל ששמרתי ממש מעט חומר שמשמש עבורי כבר כמה שנים.

יכולת הניקוי של APC לא דומה לשום תכשיר אחר, מלבד דגריזר שלא מתאים לכל דבר.

כתמי זיעה, שומנים, זפת וכד' הוא מתמודד איתם ללא בעיה, אני משתמש בו אפילו לניקוי ספות בבית.

התכשיר מוגדר לניקוי כללי, כמובן גם לריפודים ואפילו עור. (במינון מתאים - 10/1 זה חלש, אפשר אפילו 20/1 שזה ממש חלשלוש)

תהליך הניקוי מחייב שואב על מנת לשאוב את הלכלוך שעדיין נמצא בריפודים אחרי המסה (עובר למקום אחר)

מרסס, ממתין מעט שהחומר יפעל, מעביר מברשת, דלי מים נקיים - מטלית נקייה לעבור עם מים כדי לספוג עד כמה שאפשר את הלכלוך/שומנים, וגם כדי לרסן מעט את APC שעאמור חריף ואיני רוצה אותו בתוך הרכב. רק לאחר מכן שואב רטוב. ציינתי שהייתי עובד במקום מרוחק, היה לי שואב אבק של סילבר ליין . שואב זול ומרעיש, אך יש לו יכולת שאיבה מדהימה למחירו. (350 ש"ח)

הבעיה שהיום אין לי אפשרות לשואב פשוט, לא מקום ליד הכביש/בית, וגם לא נקודת חשמל. (פעם הורדתי כבל מעריך 25 מטר מהבית לשואב)

אני נוהג להשתמש במוצרים ביתיים לרכב שנים רבות. אם זה סבון כלים שטיפה לפני טיפול דיטיילינג, או ניקוי חישוקים.

כל מיני מוצרים כמו פנטסטיק היו אצלי חובה, תרסיס של סנו לשטיחים כנ"ל, נוזל כביסה מהול במים לניקוי ריפודים ושטיחים

משאיר ברכב ריח מדהים לאורך כמה שבועות.  מוצרים של זוהר דליה שהייתי מקבל בזמנו, כמו תרסיס לריפודים היה מעולה לניקוי

כללי ולריפודים עם ריח שהיה כיף להיכנס לרכב.

לגבי המוצר של יעקובי, המוצר מנקה טוב, אך כמו שאמרתי, מוצר שלא משאיר ריח זה פוגם מעט בהרגשת הניקוי.

כמו אחרי ניקוי הבית שמרססים מעט ריח (ככה אני) או שירותים כמה שיהיו נקיים ומבריקים, לא יהיה ריח, זה פוגם בהרגשת הניקיון.

זו תופעה ידועה שריח נעים נותן הרגשת ניקיון. אצלי חושי הריח מאוד מפותחים לטוב או לרע. 

דוגמה לניקוי ריפודים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא משתמש בשואב בסוף התהליך.
האם אפשר אחרי הנקיון שכפי שהוא עשה, להשאיר את הרכב סגור ולתת לזה להתייבש לבד כשהכל סגור?

(ראיתי שאתה פתחת את הרכב פעמיים ביום ל10 דק, אבל זה בנוסף לשאיבה שעשית)

עריכה אחרונה על ידי TripMan
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי לא משתמש בשואב? במדריך ציינתי בפרוש שואב. 

כתבתי את זה כמה פעמים וגם כאן אחזור שוב. לאחר ניקוי ריפודים חובה שואב אבק רטוב 

כדי לשאוב את השומנים/לכלוך/זעה שעדיין נמצאים מעל פני הריפודים. (הם נמרחים למקום אחר ונותנים תחושה

שהמקום נקי, אך הוא לא נקי)

היו כאן לאורך השנים אנשים שכתבו בבהלה שהריפודים שלכם הוכתמו (אפשר לעשות חיפוש) לאחר ניקוי יסודי

וחשבו שהם עשו נזק עם תכשיר לא מתאים. בהמלצתי שואב אבק רטוב פתר את הכתמים במיידית.

מקווה שזה עכשיו ברור. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי פה שהומלץ ה APC של שופרסל (בין היתר), איך זה של CIF (פנטסטיק)  ?

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתמשתי ב CIF הרבה שנים לניקוי ריפודים,שטיחים וניקוי ראשני של הדשבורד וכל הפנים כולל התקרה והדלתות.

הוא פחות אגרסיבי מאשר APC אך אני דווקא אוהב את זה יותר. (גם מבחינת חריפות, וגם משאיר ריח נפלא)

לתחזוקה הוא מעולה. ניקוי שומנים/שחורים קשים מעל הריפודים/שטיחים - עדיף APC. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על ה "CIF-פנטסטיק" רשום "תרכיז ניקוי רב תכליתי" (זה APC רק בעברית :-P )

http://www.mysupermarket.co.il/שופרסל/נוזל_לניקוי_כללי_פנטסטיק_סיף_4_ליטר/חומרי_ניקוי_הבית/מוצר

השתמשת בנ"ל או בחומר אחר ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שהרכב החומרים לא זהה. צריך לקרוא מה ההרכבים של כל תכשיר מבחינת רמת חומר פעיל. 

ניקוי כללי זה שם כולל מידי להבנתי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, yogev20 כתב:

מי לא משתמש בשואב? במדריך ציינתי בפרוש שואב. 

התכוונתי לסרטון שפרסמת ועליו הגבתי. וזה למה כן צריך לפעמים לצטט הודעה, גם אם היא האחרונה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסרטון בא בעקבות השאלה אם אפשר לנקות ריפודים עם APC.

בעקרון  אין משמעות (גם לא יעיל) לנקות ריפודים ללא שואב, רק במידה ומדובר על ריפודים שכבר עברו ניקוי יסודי

וזה רק עבור תחזוקה. (אז אפשר ללא שואב רטוב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, yogev20 כתב:

נראה לי שהרכב החומרים לא זהה. צריך לקרוא מה ההרכבים של כל תכשיר מבחינת רמת חומר פעיל. 

ניקוי כללי זה שם כולל מידי להבנתי. 

הפירוט בגב המוצר נראה דומה.

הזדמן לי הבוקר להיכנס לסופר גדול ומצאתי שה-CIF פנטסטיק (רב תכליתי) מכיל כמו כולם עד 5% חומר פעיל, וראיתי שגם ל סנו (JET) יש נוזל ניקוי רב תכליתי - אבל ראיתי שהוא מכיל 1% סודה קאוסטית - וקצת נרתעתי (זה חומר חזק ומסוכן - עם כי במינון של 1% יש סיכוי גבוה שהוא מסייע לא רע בניקוי והעלמת כתמים על בסיס אורגני).
החלטתי להמר וללכת על ה CIF-פנטסטיק הרב תכליתי שלפי המרכיבים לא מכיל סודה קאוסטית, והשתמשתי בו קצת לניקוי הרכב (עדיין לא סגור על המינונים, אני בשלבי ניסוי). מההגה הצלחתי להוציא המון ליכלוך שחור, וגם קצת מהדיפוני פלסטיק של הדלתות.
חששתי מאוד שלחומר יהיה ריח חזק של לימון - אבל שמחתי לגלות שהריח מאוד עדין ולא מזיק בכלל. שאפו.

רכשתי גם מברשת נוחה לעבודה (זו המברשת בדיוק, רק בצבע אחר), ואין לי ספק כי תרומת המברשת לפעולת החומר - כל חומר ניקוי - היא קריטית.
בפלסטיק עם החריצים (שאופייני לדיפונים בצדדים) שנוטה לספוח ליכלוך פנימה לחריצים, מעבר עם סמרטוט וחומר לא מזיזים יותר מידי לליכלוך שם, אבל ברגע שהמברשת נכנסת לפעולה - העסק מקבל תפנית והליכלוך נעלם מהחריצים.
ניקיתי את המדרך לרגל השמאלית (מדרך הנחת רגל משמאל לקלאץ') עם המברשת והחומר, ויצא פשוט מבריק (חדש).
גם נקודות מסויימות בשטיחי הרכב שעברתי עליהם עם מעט מהתערובת + מברשת, יצאו ממש נקיים ודיי בקלות (עוד לא עבדתי עם השואב בשלב הזה, כי הייתי בשלבי ניסוי ולא ביצוע על כל הרכב).

הצעד הבא בפרוייקט הזה יהיה ניקוי משענת היד בפיקאסו (מצד ימין למושב הנהג) וגם את המשענת בדלת הנהג עצמה. גם בבית אני מתכוון לנסות לנקות את משענת היד של הסלון עם אותו החומר ואותה המברשת, בתקווה לתוצאות טובות. אתחיל עם מינון 1:10 או 1:9 ונראה מה קורה.

איציק

• אהבתי 2

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מת לנקות מושבים יש לי גישה לשואב רגיל לא שואב נוזלים.

הבעיה היחידה שאני מפחד שישאר כל החומר והמים בתוך הריפוד ועם הזמן יתחיל להרוס אותו (או יאכל אותו מבפנים).

אני ממש שוקל לקנות שואב שמיועד לנוזלים, אבל ההרגשה של לקנות שואב כזה בשביל פעם בכמה חודשים מרגישה כואבת קצת.

ניסיתי לקרוא ראיתי המון תגובות שלכם בשרשור כאן, אבל לא הצלחתי להבין על איזה חומר מומלץ קפצתם מהמלצה להמלצה איבדתי אותכם.

אני אשמח גם אם מישהו יכול להעיד על ריפוד שנשמר ולא נהרס לאורך זמן בשיטה בלי השואב נוזלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1302 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...