Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות יאריס מול מיקרה מול ספייס סטאר / אטראז

mrish
שימו לב! השרשור הזה בן 1342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום למועצת החכמים. אשמח לעצה. 

אני מעוניין לקנות רכב בעיקר עבורי (יחיד) שלפחות עד שזעם הקורונה יעבור אמור לעשות הרבה מאוד קילומטארז

(באר שבע - אשדוד וחזרה כל יום) ולאחר מכן לשמש כרכב שני במשפחה (כרגע זוג + 2). 

כרכב שני שצריך לנסוע הרבה פחות חשוב לי הנוחות (אני לא מפונק) ויותר חשוב לי האמינות והצריכת דלק. 

מיקרה / ספייס סטאר ואטראז עם קילומטראז נמוך (פחות 50 ואפילו 40) משנתון 2017/8 אפשר להשיג באזור ה 50, אבל למיטב הבנתי הם לא בנויים לנסיעות האלו ויותר עירוני עם קצת מסביב.  לא מצאתי באינטרנט שום דבר שיכול להגיד משהו על נסיעות בינ-עירוניות גדולות עבור הרכבים האלו.

ספייס סטאר חדשה מהנילונים אפשר להשיג ב 70 אלף, ולפי מה שאני רואה מיד 2 זה גם המחיר של יאריס משומשת עד 50K קילומטראז (ואפילו יאריס בשנתונים יותר נמוכים מ 2017.

אני אשמח לדעות / עצות על הרכבים במיוחד אם יש כאן כאלה עם הרכבים האלה שהתנסו בנסיעות ארוכות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע במיקרה 2011 נסיעות בין עירוניות והדבר היחיד שבולט זה רעש ממגע הגלגלים בכביש (ולא מהגיר הרציף כפי שהרבה חושבים) לעומת טויוטה קורולה 2018 שיש לנו שבה הרעש מהגלגלים נמוך יותר, מבחינתי לא רואה בזה בעיה משמעותית.

לגבי הספייסטאר,נסעתי בה,היא רועשת יותר מהמיקרה,ההיגוי והתנהגות הגיר מתוכננים פחות טוב (למרות שזה אותו גיר) והיא קצת יותר חסכונית מהמיקרה.

עריכה אחרונה על ידי levy
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי התנסות עם 3 הרכבים המוזכרים, ואני אפרט.

יאריס- מספר שבועות כרכב ליסינג, רכב זריז, עיצוב נחמד, חסכוני למדי, רועש מאוד בהאצה (הגיר הרציף תורם המון לדרמה), נחמד ושליו מאוד בשיוט (שוב הגיר הרציף). הוחלף אך ורק כי לא היה לי נוח ולא משנה כמה כיוונתי את הכיסא.

מיקרה 2017 (דגם השכרה), אין לי התנסות ארוכה עם הרכב, מדובר במספר נסיעות לצפון (אשדוד- כלא כרמל). והדבר הכי בולט הוא בדיוק מה שנאמר מעלי, רעשי רקע מאוד בולטים, גלגלים ורוח עד שזה ממש הוריד לי את הביטחון/רצון לנסוע מעל 100 קמ"ש😵

אטראז', לחבר יש את הרכב המדובר כרכב שני, ויצא לי לנסוע בו מספר פעמים. הרכב מאובזר מאוד! חסכוני, לא חזק במיוחד (סביר ותו לא), שקט בצורה מספקת, ולדעתי בעל רמת בטיחות הנמוכה מהשניים האחרות (אם אני זוכר נכון).

צריכת הדלק לדעתי דומה בכל השלושה. 

מבין השלושה, ובכפוף לאם אתה מוצא את הרכב נוח, הייתי בוחר ביאריס. 

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי לוקח אף אחת מהן כרכב שמיועד לנסוע מחוץ לעיר 150-200 ק"מ ביום. אתה חושב שלא חשובה לך הנוחות כרגע. כשתתחיל להרגיש את הגב או כשלא תמצא תנוחת נהיגה נוחה, אתה תחזור בך על המשפט הזה.

אם היו מכוונים לי אקדח לרקה, הייתי לוקח את היאריס מבין ה-3 האלו.

אם לא, הייתי הולך בכיוון של 308/208 עם מנוע 1.2 טורבו או משהו בסגנון הזה.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, dorsht כתב:

אם היו מכוונים לי אקדח לרקה, הייתי לוקח את היאריס מבין ה-3 האלו.

חחח הייתי צריך להשתמש גם במשפט מהסגנון הזה :) 

אגב קלעת בול! כשהחלפתי את היאריס הפכנו את כל הסניפים של hertz כדי למצוא 208 זמינה. "התפשרתי" על קליאו.

ניסו לדחוף לי הונדה ג'אז בכוח ולא רציתי (בגלל העיצוב), ורק אחר כך הבנתי שhertz קשורה להונדה ולמה יש להם כ"כ הרבה כאלה.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רכבים שכשקונים אותם צריך לקבל טיפולים חינם.

אבל שאני אומר טיפולים, הכוונה לעיסויים ופיזיותרפיה ולא טיפולים במוסך. 🤣

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באזור ה 50 אלף הייתי שוקל שברולט ספארק.

הוא שקטה מהמיקרה והספייס סטאר, חזקה מהם ולדעתי המושבים נוחים יותר, בנוסף ברמת אבזור ltz האבזור מכובד למדי.

• רעיון טוב! 2

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לגמרי מהספארק. מחזק את מה שנאמר מעלי. רכב שמרגיש הרבה יותר גדול ממה שהוא מבחינת נוחות והתנהגות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, ramik33 כתב:

יש רכבים שכשקונים אותם צריך לקבל טיפולים חינם.

אבל שאני אומר טיפולים, הכוונה לעיסויים ופיזיותרפיה ולא טיפולים במוסך. 🤣

בהחלט. 

גם היום, חצי שנה אחרי, אני עדיין מרגיש את הנזקים שהרכב הזה עשה לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין שברשותנו ספייס סטאר כבר 6 שנים, לא סובלים מבעיות בגב. והאמת גם נסיעות לאילת המצפון לא היו נוראיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חייב לציין שנסעתי שבוע במיקרה (רכב שכור).

לא הרגשתי כאבים מיוחדים... רועש אבל זה מה שיש במחיר הזה.  

יש במשפחה יאריס ומאוד ממליצים עליה כרכב שנוסע ונוסע ונוסע...אבל המחיר של משומש משנתון 15-16הוא כמו מיצובישי חדשה מהניילונים וזה נראה לי הזוי.... ההבדלים הם עד כדי כך גדולים?

שברולט אני פחות מעדיף בגלל הצריכת דלק.  אולי סוזוקי באלנו? אולי חשוב לציין שאנחנו לא הטיפוסים שסוחרים. אנחנו יותר בכיוון של לקנות רכב ולגמור אותו... השאלה איזה מיני יגמר פחות מהנסיעות האלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה מי יגמר ראשון, אתה או הרכב? כנראה שאתה.

אגב יאריס ובלאנו הן סופר מיני.

בלאנו חלשה מבחינת בטיחות.

לגביי צריכת דלק בשברולט - אני לא יודע על סמך מה אתה מבסס את הדברים שלך, אבל גם הספארק אמורה להציג צריכת דלק סבירה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קיבלתי בספארק 1/16.6  עם שני אנשים ונהיגה לא ממש חסכונית, כך שמבחינת צריכת דלק היא אמורה להיותבסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יותר טוב ממה שמקבלים בפיקנטו.

מפיקנטו הוצאתי 1:16.5 בבין עירוני בנהיגה רגועה מאוד. (מדוד במשאבה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1342 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...