Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלות טכניות על סיבי פרטנר ונקודות חשמל (או: איפה למקם ראוטר?)

ניקו פ.
שימו לב! השרשור הזה בן 1356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, m3x7r3m3 כתב:

* המילה הנכונה היא לפרוש ולא לפרוס, מלשון מפרש ולא פרוסה

אגב אני יודע שבלינק עצמו הם מאשרים להשתמש גם וגם, הלינק נועד להסביר את ההבדל

👍

עולה ישן , יורד חדש. אבל צודק.

לפני 46 דקות, misterb כתב:

לך על ה-200 מגה, זה באמת מספיק לגמרי. הסיבה היחידה שכדאי לקחת יותר זה אם יש צורך באפלואד (שהוא 10% מהדאונלואד) גבוה יותר,

מדויק.

עד שעברתי לבית הנוכחי (שיש בו 1 ג׳יגה סימטרי) - ב100 מגה סימטרי גם הEero דור ראשון סיפק מעל ומעבר מבחינת מהירות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 20 שעות, m3x7r3m3 כתב:

למה לא Cat7? רוב הכבלים שלי בבית הם Cat7

Cat7 הוא לא גרסה יותר טובה או מהירה. הוא נועד לסביבה שבה יש רעש בסביבת הכבל.

ללחצנים שלו יש צורה אחרת, ויותר קשה ללחוץ אותם כמו שצריך. גם כשלפעמים הכל נראה בסדר יכולים להיות שיבושים.

היה לנו מקרה בעבודה של תקלת רשת מוזרה שלאחר זמן רב הסתבר שנבעה מכבל קצת רופף שיצר רעש ברשת.

Cat6A אותו מחיר, אותם ביצועים, וסיכוי הרבה יותר נמוך לתקלות.

לפני 18 שעות, ניקו פ. כתב:

1. במידה וטכנאי של פרטנר יצליח להשחיל כבל רשת לממ"ד (איך? בלי לקדוח?) זו האופציה העדיפה לא? כי אז הראוטר שלהם (או אחד שאני רכשתי) משדר לכל הבית מהסלון וגם אם הוא גבולי לממ"ד זה לא משנה כי מקסימום אני אוכל לרכוש MESH אחד ולשים אותו בין הסלון לממ"ד. אני לא צריך כמעט WIFI בממד אבל אני כן צריך בחדר ליד שיהיה טוב.

2. האופציה הפשוטה והיקרה יותר היא לעשות כמו שיש לי עכשיו בהוט עם גשר, רק לפזר כמה MESH בבית. הבעיה הגדולה היא שהחשמל הכי קרוב שהוא לא החדר ליד הממ"ד נמצא רק בסלון עצמו, היכן שפינת האוכל. מרחק של 10 מטרים בערך. לדעתכם ראוטר של פרטנר יצליח להגיע לשם?

איך הייתם מפזרים MESH לפי הסרטוט ששמתי במידה והראוטר בממ"ד?

נניח אחד בחדר ליד, אחד בפינת אוכל ואחד בחדר שינה 2?

אין לי בעיה להשקיע כמה מאות שקלים בMESH טוב אם אכן זה פתרון יעיל ואסתטי. השאלה אם גם צריך לרכוש ראוטר חזק יותר משל פרטנר?

3. בכל אחד מהפתרונות, מה אני אמור לקנות ומה הטכנאי שלהם מביא לי?

הבנתי מן הסתם שאני יכול לקנות ראוטר שבא לי.

הבנתי שבשיטה הראשונה אני צריך לקנות כבל רשת באורך מתאים.

בשיטה השנייה אני צריך לקנות MESH.

משהו שפספסתי?

נ.ב. מהירות אינטרנט תתרום לגיימינג? יש עדיפות ל1000? הכמה עשרות שקלים האלו לא בעיה.

כמו שכתבו טכנאי פרטנר יוצר לך נקודה אחת בבית. משם האחריות שלך.

1. אני לא ממליץ לשים את הנקודה בממד גם אם הטכנאי יכול לעשות זה. עדיף בנקודה מרכזית בבית, (איפה שנמצאת הטלוויזיה?)  זה יפשט את כל הפתרונות.

2. לפני שהייתי רוכש ציוד נוסף הייתי בודק איך תסתדרו רק עם ראוטר אחד. זה מאד תלוי בתנאים הפיזיים של הבניין, וקשה לדעת מראש איך תהיה הקליטה ומה המהירות.

3. הטכנאי של פרטנר יוצר נקודה ומביא ראוטר שאתה שוכר מהם. אם אתה לא רוצה לשכור (כי אתה רוצה לבנות רשת עצמאית), אז אתה צריך לבקש שיביא מתאם סיבים. בפרטנר אוהבים שתשכור מהם ראוטר. כל שאר הציוד :כבלים, שקעים, מתאמים והעבודה עליך.

אתה לא חייב ללכת על MESH. הבית שלי יותר גדול והראוטר שלי מספק רשת יציבה וטובה לכל חלקי הבית כולל לממד.

אפשר ללכת גם על פתרון של מרחיב רשת, וספציפית לגבי הממד, אם אין שם קליטה ומכייוון שיש תשתית קואקס פתרון מוקה יכול להיות יותר פשוט.

שוב: מה הצרכים? מי ישחק ואיפה? טלוויזיה?

אני לא גיימר אבל ממה שאני מבין הניתוב בחו״ל הוא המשפיע העיקרי.

לפני 18 שעות, ניקו פ. כתב:

שכנעת. הלכתי על MESH. אני אוהב שגר ושכח ואין בעיה תקציבית בגדול, רק רוצה אינטרנט טוב, כיסוי טוב בבית + כמה שפחות כאבי ראש והתעסקות.

שגר ושכח ללא מגבלות תקציביות זה להזמין בעל מקצוע שיבנה רשת חוטית. אם יש דרישה לרוחב פס גדול יכול להיות שאף רשת אלחוטית לא תתן לך פתרון מספק.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, borsood כתב:

ללחצנים שלו יש צורה אחרת, ויותר קשה ללחוץ אותם כמו שצריך. גם כשלפעמים הכל נראה בסדר יכולים להיות שיבושים.

היה לנו מקרה בעבודה של תקלת רשת מוזרה שלאחר זמן רב הסתבר שנבעה מכבל קצת רופף שיצר רעש ברשת.

כמו שכתבו טכנאי פרטנר יוצר לך נקודה אחת בבית. משם האחריות שלך.

1. אני לא ממליץ לשים את הנקודה בממד גם אם הטכנאי יכול לעשות זה. עדיף בנקודה מרכזית בבית, (איפה שנמצאת הטלוויזיה?)  זה יפשט את כל הפתרונות.

2. לפני שהייתי רוכש ציוד נוסף הייתי בודק איך תסתדרו רק עם ראוטר אחד. זה מאד תלוי בתנאים הפיזיים של הבניין, וקשה לדעת מראש איך תהיה הקליטה ומה המהירות.

3. הטכנאי של פרטנר יוצר נקודה ומביא ראוטר שאתה שוכר מהם. אם אתה לא רוצה לשכור (כי אתה רוצה לבנות רשת עצמאית), אז אתה צריך לבקש שיביא מתאם סיבים. בפרטנר אוהבים שתשכור מהם ראוטר. כל שאר הציוד :כבלים, שקעים, מתאמים והעבודה עליך.

אתה לא חייב ללכת על MESH. הבית שלי יותר גדול והראוטר שלי מספק רשת יציבה וטובה לכל חלקי הבית כולל לממד.

אפשר ללכת גם על פתרון של מרחיב רשת, וספציפית לגבי הממד, אם אין שם קליטה ומכייוון שיש תשתית קואקס פתרון מוקה יכול להיות יותר פשוט.

שוב: מה הצרכים? מי ישחק ואיפה? טלוויזיה?

אני לא גיימר אבל ממה שאני מבין הניתוב בחו״ל הוא המשפיע העיקרי.

שגר ושכח ללא מגבלות תקציביות זה להזמין בעל מקצוע שיבנה רשת חוטית. אם יש דרישה לרוחב פס גדול יכול להיות שאף רשת אלחוטית לא תתן לך פתרון מספק.

היי,

תודה רבה!

סלון - טלוויזיה עיקרית. כל מה שיהיה שם זה נטפליקס/יוטיוב וכו'. 

ממ"ד מחשב נייח שחייב חיבור חוטי, שם ורק שם הגיימינג.

שאר חדרי השינה טלוויזיות, לכן כמו הסלון.

הורדות/העלאות של קבצים מתרחשות רק במחשב הנייח שהוא ב-LAN ולפעמים במחשב נייד בחדר ליד הממ"ד, אבל זה לא קריטי כי גם יש תחנת עבודה בסלון, אז זה בסדר שהקליטה תהיה בסלון.

מבחינתי אופטימלי זה שמהסלון תצא קליטת וויי פיי טובה לכל הבית, ושבממ"ד יהיה רק LAN + קליטת WIFI סבירה שמאפשרת לראות נטפליקס/יוטיוב בטלפון/נייד באיכות נורמלית ובלי תקיעות. 

עוד משהו שאני יכול לענות עליו כדי לעזור לך לעזור לי? :)

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, borsood כתב:

אצל ההורים הבאתי מישהו שישחיל כבל Cat7 מוכן, לא לחיצות וכו' כבל עם ראש יצוק כבר.

ואם הוא יישב בתעלה עם הכבל קואקס ואולי בזק ולא יודע מה עוד יכולות להיות הפרעות.

@ניקו פ. לדעתי תשחיל כבל מהסלון לממד. משם תראה איך הכל עובד על הראוטר של פרטנר ואם צריך לחזק את הווייפי בכלל.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שליאור כתב: בסלון אתה מכוסה. את נקודת הקצה שלך תעשה שם ואז הצרכנים העיקריים שלך יוכלו להיות מחוברים קווית.

לגבי הממד: אם יש לך מזל תהיה קליטה אלחוטית מספקת. אם לא תשקול לסלול (דרך הצנרת הקיימת) כבל רשת, או אם זה מסובך או שהצנרת הקיימת לא מתאימה להשחלה, תוכל לקנות זוג מתאמי מוקה ולהשתמש בתשתית הכבלים.

מעבר לזה, לא הייתי נכנס להשקעה עד שלא תדע אם התשתית הזו מספקת.

אני הייתי מברר עם פרטנר שאם אין מחוייבות לשכירת הראוטר להתחיל עם מה שהם מספקים, ורק אם זה לא יעבוד, לבחון ציוד אחר.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל פרטנר הראוטר השכור הוא בחינם לשנה, בתשלום אחרי זה. מספיק זמן להבין אם התשתית מספקת או לא.

ווייפי גם אם יקלוט בממ"ד לא בהכרח יאפשר גיימינג.

אצלי החלק של הסלון והממ"ד דומה ועם הראוטר של פרטנר אין קליטה בממ"ד בכלל.

למעשה המיקרוטיק היחיד שמצליח לשדר משהו לממ"ד וגם זה יחסית בעוצמה נמוכה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתנצל אבל הצלחתם לבלבל אותי שוב.
תודה לכם על העצות.
בסלון ובחדרים אין צורך בחיבור קווי, כל הטלוויזיות אינן סמארט. רק צריך שם וויפיי. סמארט אולי בעתיד.
בממ"ד אני חייב כבל רשת. לנייח איך אופציה אחרת.
1. להשחיל כבל זה להביא עכשיו איש מקצוע ולעשות את זה לפני שמגיע הטכנאי של פרטנר?
2. במידה והתשתית לא תאפשר להשחיל כבל, איזה פתרון עוד יש לי? לשים את הנקודה בממד?

כניסה לקירות אינה אופציה כאמור. הדירה עברה שיפוץ לא מזמן.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תשים את אחת מנקודות המאש בממד תקבל ממנו יציאה חוטית לנייח.
הראוטר והסיב יהיו בסלון והמאש יכסה לך את שאר הבית. זה הפתרון הכי קל שגם ייתן לך מה שאתה צריך. אם אתה רוצה להשחיל כבל מהסלון לממד תוכל בכל שלב, לא קשור לטכנאי של פרטנר.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הבנתי. תודה רבה.

וה-MESH יודע לתת מהירות מקסימלית או רק מה שהוא קולט?

נניח הMESH בממ"דד קולט 150 מתוך 200 שיוצא מהראוטר בסלון, אז בכבל הוא יוציא את ה-150 האלו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקריאה ברשת נשמע שלצרכים שלי אין הבדל גדול בין זה

https://ksp.co.il/index.php?select=.335.&kg=&list=1&sort=4&glist=1&uin=61891&txt_search=deco&buy=&minprice=0&maxprice=0&intersect=&rintersect=&store_real=

לזה

https://www.bug.co.il/brand/tplink/deco/m5/3pack/

אלא אם אני מפספס משהו שאתם מכירים?

במקרה כזה לא יהיה פשוט יותר לשים נקודה בממ"ד,

ואז MESH ראשי עליו,

MESH אחד בחדר הצמוד

MESH שלישי בפינת האוכל

אמור לתת כיסוי יפה בבית לא?

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זו גם אופציה, פרטנר מספקים את הM5, תבדוק מה הדיל בדיוק ואם המחיר שווה את זה שהטכנאי יעשה לך את כל העבודה עד למצב של כיסוי מלא בבית.
הטכנאי גם ייראה את המצב בשטח מול הדרישות שלך ויוכל להמליץ על ההתקנה הכי נכונה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרטנר מספקים ממירי MOCA בחינם

במידה ולא יספק אותך הייתי ממליץ לרשת את הבית בCAT6 , ולא MESH

מספיק לדעתי ראוטר אחד WIFI AC/6 בסלון וזהו  לכל שאר הצרכים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל פיזי מבחינת השחלה/התעסקות בין cat6a ל cat7.
פיזית מדובר באותו כבל מבחינת קוטר, גמישות, עובי גידים.

בכל אופן לרוב זה כלל לא נדרש בדירות/להשלים כבילה בתשתית קיימת, מספיק cat6 והרבה יותר קל להתעסק עם החיבור ולרכז את כולם אם לא מדובר בארון תקשורת 19".

בתור עוסק בתחום, אחרי מספר פעמים שהחזירו לי את פתרונות המש, אני יותר לא מציע אותם ללקוחות.
הקירות בארץ לא ידידותיים לפתרונות אלחוטיים ואפילו ליקרים שבינהם.
תמיד זה להשחיל נקודת רשת קוית ולחבר אליה ap, יש ציודים שיודעים לתת כיסוי יחסית רחב וכנראה שלא צריך להציב בדירה יותר מ 2 נקודות כאלו ובמקרים מעטים 3 יחידות
אבל התוצא היא כיסוי מלא.

בגדול נראה כמו בית מודרני, כנראה שניתן להשחיל כבילת רשת בנוסף לתשתית הוט.

לגבי מהירויות אינטרנט.
אף חברה בארץ לא יכולה לספק ללקוח פרטי גיגביט 24/7.
במסלול 1000 מגה תהיה לכם מהירות הורדה בפיק בלבד של 1000 מגה מול אתר בדיקה (כל ספקי האינטרנט מכירים את כל אתרי ואמצעי הבדיקה ומסדרים להם תיעדוף ברוחב פס) חוץ מזה אין שום מקור שיכול לספק לכם הורדה/גלישה כזו וביממה לא תהיה לכם הורדה ממוצעת של יותר מ 30 מגה בחבילה של 40 או 1000...

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...