Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיזל לעיר - למה לא בעצם?

family guy
שימו לב! השרשור הזה בן 1394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

אנחנו מחפשים ג'יפון יד 2 למשפחה (2 ילדים)

מדובר על רכב שיעשה בערך 15000 ק"מ בשנה, בעיקר בעיר (ועבודה וחזרה, תל אביב - הרצליה, קצת פקקים וכו').

ראינו כמה רכבי דיזל עם קילומטראז' נמוך, אז חשבנו למה לא בעצם? 

אני יודע שממליצים על דיזל רק למי שנוסע מרחקים גדולים יותר ובעיקר נסיעות בין-עירוניות, אבל למה? אנחנו מדברים על רכב משנתון 2017 והילך, אז מדובר במנועים מודרניים, טורבו דיזל, שאמורים להיות שקטים יותר וחסכוניים, לא? עניין התאוצה והביצועים פחות חשובים לנו. נסעתי לא מזמן עם נהג מונית עם רנו דיזל חדש יחסית שאמר שהרכב פשוט לא רואה מוסך

באופן ספציפי - השאלה מתייחסת בעיקר לרנו קדג'אר בגרסת הדיזל, שעולה הרבה פחות מרוב האחרים, ומקבל סה"כ ביקורות לא רעות (אגב, איך גרסת הבנזין?) התקציב הוא בגדול סביב ה 100000, אבל את הרנו ראינו ב 20000 פחות, וזה מפתה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בדיזל יש מסנן חלקיקים בגזי הפליטה וכדי לנקות את המסנן הרכב מבצע תהליך רגנרציה (שריפת החלקיקים) מדי תקופה.

התהליך הזה יכול להתבצע רק בנסיעה בינעירונית רצופה וממושכת, אחרת הוא לא מתבצע.

מעבר לכך בקאדג'ר יש גם גיר רובוטי שהמצמדים שלו נשחקים בעיקר בנסיעה עירונית וספיציפית הגיר הזה סובל מבעיות נוספות ואף הוגשה לאחונה בגין כך תביעה ייצוגית בישראל (מדובר למיטב ידיעתי בגיר זהה לגיר הידוע לשמצה בפורד פוקוס מהדור הקודם).

הגיר הרובוטי בדגמי רנו החדשים הוא גיר אחר.

למיטב זכרוני, גם מנוע ה- 1.2 בנזין סובל מבעיות ויש גם תביעה ייצוגית לגביו.

מעבר לכך ואם אתה עדיין כאן 😁 הקאדג'ר הפתיע אותי לטובה (מבחינת הרכב עצמו- מרווח, איכות גודל תא מטען).

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב זכרוני הבעיות היו בעיקר בשנתונים הראשונים שלו.
היה לי בבית קנגו עם המנוע הנל ולא היו איתו בעיות או עם האוטו בכלל (ברור לי שזה לא מדגם מייצג)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי את התביעה, אבל היא מתייחסת למנועי בנזין 1.2 עד 2016 (משהו עם צריכת שמן), לא? יש עוד משהו?

הלכנו לראות את הרנו בסוכנות כדי להרגיש אותו, די נוח ומספיק מרווח בשבילנו, וביד 2 הוא זול משמעותית. 

אנחנו מתכננים לשמור על הרכב, אבל מפחיד להיכנס לרכב עם בעיות אמינות...

כל הנ"ל מתייחס גם לניסאן קשקאי (שחולק עם הרנו כמעט הכול)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככלל רכבי דיזל מודרניים לא חיים טוב בנסיעה עירונית, זה לא אומר שהרכב לא יוכל לעמוד בזה. צריך להקפיד על נסיעה בכביש מהיר מחוץ לעיר באופן קבוע אחת לשבוע בערך. יש לי תחושה שהדיזלים של PSA מתמודדים טוב יותר עם נסיעה בעיר.

אני לא מכיר בעיות אמינות מיוחדות עם הקאדג'אר. בשנתונים האלה הוא חולק את אותה מערכת הנעה (מנוע וגיר) עם הפלואנס-מגאן-סניק, נכון שאין הרבה קאדג'רים יחסית אבל מצד שני אין כמעט שום אזכורים לבעיות בחיפוש בפוסטים בפורום הטכני; זו לא הוכחה חד משמעית כמובן אבל אולי כן אינדיקציה מסויימת.

הגיר אותו הגיר של הפוקוס ברמת העקרון, רק שבדגמי רנו דיזל משום מה הוא עובד יותר טוב. עדיין כמו כל גיר רובוטי דו מצמדי הוא חשוף לבלאי מצמדים בקילומטרז' גבוה. יש את עניין מחשב הגיר שאני לא יודע עד כמה הוא נפוץ בקאדג'אר, בכל אופן אם מחשב גיר מתפגר נניח פעם ב 5-6 שנים ודורש החלפה ב-3000 ש"ח, יש אנשים שמבחינתם זה דיל ברייקר, ויש מי שיתייחס לזה כמו אל כל רכיב מתכלה אחר, ואז זו פשוט עוד הוצאה תקופתית לתקציב שצריך לקחת בחשבון ולבחון אם מתאים או לא. 

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

בתור בעלים נוכחי של רכב דיזל עירוני למהדרין - 208 מודל 2016 עם כ 12,000 ק'מ לשנה,

ובתור בעלים לשעבר של רכב דיזל עירוני כמעט למהדרין (אשתי נהגה והיא יוצאת מחיפה אם כי בפקקים) - ֻc3 פיקאסו (זג"ל) גם עם כ 12,000 ק'מ לשנה,

אני רק יכול לאמר לך - לך על זה.

ואת צריכת הדלק הנמוכה של הדיזל - תרגיש גם בנסיעות עירוניות פקוקות ו/או קצרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכתבתי, יש לי תחושה שרכבי PSA חיים טוב יותר בנסועה עירונית. זה כנראה קשור למערכת היחודית של נוזל DPF שיש אצלם. מעניין מה קורה עם הרכבים החדשים שלהם בתקן יורו 6, שם למיטב ידיעתי כבר אין נוזל DPF.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

ה208 שלי היא כמובן יורו 6.  יש בהחלט נוזל DPF.  אפילו הסתכלתי פעם ביתרה שלו (דרך FAP כמובן).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...