Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיספיוט באלי אקספרס - מתי להגיש?

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 1382 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הזמנתי טלפון כבר בתחילת אפריל ועדיין לא הגיע. בדף ההזמנות שלי על יד המוצר כתוב שההזמנה תיסגר עוד 11 יום.  מתי אם כך אני אמור להגיש דיספיוט? לפני שהסתיימו ה 11 יום? אחרי? ואם לפני אז כמה זמן לפני?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזמנתי טלפון כבר בתחילת אפריל ועדיין לא הגיע. בדף ההזמנות שלי על יד המוצר כתוב שההזמנה תיסגר עוד 11 יום.  מתי אם כך אני אמור להגיש דיספיוט? לפני שהסתיימו ה 11 יום? אחרי? ואם לפני אז כמה זמן לפני?
אם ממש בא לך להיות נחמד תשלח הודעה למוכר תשאל אותו. אם לא פשוט תנסה לפתוח דיספיוט ותן לו לשבור את הראש עם עלי אקספרס

Sent from my MI 9 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ אחרי שנגמר ה-Buyer protection time (ה-11 ימים האלה). אחרי שהזמן הזה עובר יש לך 15 יום לפתוח dispute. אתה גם יכול לבקש מהמוכר להאריך את התקופה במספר ימים לבקשתך. מה שקורה מהניסיון שלי הוא שגם אם תבקש ארכה, רוב המוכרים לא ישימו לב ולא יאשרו (או שזה סתם לא מעניין אותם), וכנ"ל לגבי dispute - יש להם אאל"ט 48 שעות להגיב על הטענות שלך ואם הם לא מגיבים ה-dispute נפסק לטובתך ואתה מקבל את הכסף חזרה. ב-90% מהפעמים שפתחתי dispute המוכר אפילו לא טרח להגיב והכסף היה בחשבון אחרי שבוע.

במקרה שלך בגלל שמדובר במוצר יחסית יקר (טלפון), הייתי קודם כל מחכה עוד שבוע ואם עדיין לא מגיע יוצר קשר עם המוכר ו/או בקשה להאריך את ה-Buyer protection time בעוד שבוע-שבועיים. יש לך מספר מעקב? סטטוס משלוח?

באופן אישי, נראה שהקורונה השפיעה לא טוב על משלוחים מאלי, יש לי 3 פריטים שונים שהזמנתי באמצע מרץ ואף אחד מהם לא הגיע עדיין (על אחד כבר קיבלתי החזר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותחים דיספיוט על אי קבלה, המוכר יאריך את תקופת ההגנה שלך אם הוא ירצה. ככה אתה מוגן.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כלומר ה 11 יום האלה זה הזמן שלפי המוכר התאריך האחרון שאני אמור לקבל את המוצר כן? זה לא הזמן שיש לי להגיש דיספיוט, אלא אפשר גם אחרי זה. אוקיי.

כבר פניתי אל המוכר כי לא הגיוני הזמן הארוך הזה. יש דברים שהזמנתי חודש אחרי הטלפון וכבר הגיעו אלי. זו תשובת המוכר. יש אגב מספר מעקב. לפי מספר המעקב זה עדיין לא הגיע בכלל לארץ.. מ 8 לאפריל.. איך יכול להיות. קשרו את הטלפון לאיזה דולפין שישחה כל הדרך לכאן? לא מבין איך עוד מעט חודשיים.

Package is supposed to get to you as we promised. But AliExpress Standard Shipping holds the packages now. We already urged the carrier to process it faster. Sorry that you have not received the package. We are also waiting and urging. As a seller, we also want buyers to get the parcel as soon as possible. We suffer from this delay too. Aliexpress shipping has your shipment guranteed. If you do not get it in the end of the protection, Aliexpress will make reimbursement

עריכה אחרונה על ידי mazinya
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - יש עיכובים משמעותיים במשלוחים מחול בכלל ומהמזרח בפרט - הרבה פחות טיסות, הרבה עסקים שעבדו רק בצורה חלקית בתקופת הקורונה לרבים שעדיין לא בתפקוד מלא.
יש לי לא מעט חבילות שהוזמנו לפני חודשיים וחצי ויותר וטרם הגיעו (מעט כן הגיעו).
בדרך כלל המוכרים באלי אקספרס מאריכים את תקופת הזמן לקראת סופה (אל תשכח שהם לא מקבלים את הכסף עד שיהיה לא מגיעה אליך). צריך יותר סבלנות בתקופה כזו.

Sent using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, erezgur כתב:

קודם כל - יש עיכובים משמעותיים במשלוחים מחול בכלל ומהמזרח בפרט - הרבה פחות טיסות, הרבה עסקים שעבדו רק בצורה חלקית בתקופת הקורונה לרבים שעדיין לא בתפקוד מלא.
יש לי לא מעט חבילות שהוזמנו לפני חודשיים וחצי ויותר וטרם הגיעו (מעט כן הגיעו).
בדרך כלל המוכרים באלי אקספרס מאריכים את תקופת הזמן לקראת סופה (אל תשכח שהם לא מקבלים את הכסף עד שיהיה לא מגיעה אליך). צריך יותר סבלנות בתקופה כזו.

Sent using Tapatalk

אוקי אני מבין שזה הגיוני אם המוצר עדיין לא יצא מהמדינה ומתעכב שם. אבל לפי המעקב המוצר כבר ב 8 לאפריל עזב את המדינה.  אז כבר המוצר על המטוס. איפה בדיוק זה אמור להיות תקוע? הרי לא לוקח חודש כדי לטוס מסין לארץ.  אז או שהדיווח מהמספר מעקב לא נכון או שזה תקוע פה בארץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, mazinya כתב:

אוקי אני מבין שזה הגיוני אם המוצר עדיין לא יצא מהמדינה ומתעכב שם. אבל לפי המעקב המוצר כבר ב 8 לאפריל עזב את המדינה.  אז כבר המוצר על המטוס. איפה בדיוק זה אמור להיות תקוע? הרי לא לוקח חודש כדי לטוס מסין לארץ.  אז או שהדיווח מהמספר מעקב לא נכון או שזה תקוע פה בארץ

זה קורה הרבה עם חבילות מחו"ל, לא רק מסין. החבילה יוצאת ממדינת המוצא, נוחתת בישראל ושוכבת בתוך ארגז יחד עם חבילות אחרות. אף אחד לא טורח לסרוק את הברקוד של הארגז אז בינתיים החבילה מופיעה כאילו היא באוויר בין המדינות. מי שגורם לבעייה הזאת הוא הגורם המקבל שמעכב את הטיפול בחבילה.

פניות לדואר ישראל לא יעזרו כי דואר ישראל.

יש לי ברגע זה לפחות חמש חבילות במצב הזה, כל אחת ממדינה אחרת.

צריך להתאזר בסבלנות ולהמתין. כמובן אם אפשר לפתוח Dispute אז לעשות את זה.

עריכה אחרונה על ידי shugiflex

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, shugiflex כתב:

זה קורה הרבה עם חבילות מחו"ל, לא רק מסין. החבילה יוצאת ממדינת המוצא, נוחתת בישראל ושוכבת בתוך ארגז יחד עם חבילות אחרות. אף אחד לא טורח לסרוק את הברקוד של הארגז אז בינתיים החבילה מופיעה כאילו היא באוויר בין המדינות. מי שגורם לבעייה הזאת הוא הגורם המקבל שמעכב את הטיפול בחבילה.

פניות לדואר ישראל לא יעזרו כי דואר ישראל.

יש לי ברגע זה לפחות חמש חבילות במצב הזה, כל אחת ממדינה אחרת.

צריך להתאזר בסבלנות ולהמתין. כמובן אם אפשר לפתוח Dispute אז לעשות את זה.

זה כבר נשמע לי יותר הגיוני. כלומר זה תקוע בארץ ומי יודע מתי יטרחו למצוא אותה איפשהו מתישהו. נמתין בסבלנות שיסתיימו ה 11 יום ונפתח דיספיוט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי גם לי יש הרבה חבילות בדרך, חלקן עם מספרי מעקב המלמדים שיש כאלו שבארץ כבר למעלה מחודש....

דואר ישראל מעולם לא היה זריז כצבי, אבל לאחרונה הוא גם מחויב בבדיקות נוספות מול המכס (בעבר היו בדיקות מדגמיות בלבד וחברות שילוח אחרות התלוננו על אי הצדק הזה).

Sent using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

מנצל את הפוסט לשאלה.

בדיוק היום ביצעתי הזמנה מעלי וגם הספקתי לבטל אותה, אישור לביטול אקבל בעוד 24 שעות.

אמור להיות חיוב וזיכוי על הכרטיס או שברגע שאקבל את האישור הכל מסודר ואין מה לחכות לזיכוי? (כי לא יודע אם בוצע חיוב בכלל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי.

יש הזמנות שמחויבות מהר, ויש כאלה שמחויבות כעבור 24 שעות.

כך או כך - כל עוד שהמוצר לא נשלח, הסר דאגה מליבך, אתה מכוסה בכל מקרה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כבר חיוב בפירוט אשראי אבל ההזמנה מופיעה כמבוטלת.

תוך כמה זמן מופיע זיכוי?

ולפי מה שהבנתי מדבריך, אין חשש לבצע את ההזמנה שוב?

ביטלתי אותה כי היא עלתה 100$ ורק אז נזכרתי שעדיף לי לפצל אותה כדי להימנע ממיסים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זיכויים מאליאקספרס מופיעים אחרי כמה ימים עד שבוע. אבל אין לך מה לדאוג, הם (ממש) בסדר בקטע הזה, את הכסף אתה תקבל (אאל"ט הוא בכל מקרה לא עובר למוכר עד שההזמנה מוגדרת כ"הושלמה" אלא נשאר במשמורת של אלי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...