Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מחפש סופר מיני גיר ידני, תקציב עד 25K

רתם מכלוב
שימו לב! השרשור הזה בן 1473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, זקוק לחכמת ההמונים.

מחפש סופר מיני עם גיר ידני בלבד (לא רובוטי חס וחלילה..)

זוג + ילדה אחת. 

נסיעה של כ 18000 קילומטר בשנה, 75% בינעירוני.

חשוב לי חיסכון ואמינות.

ואם אפשר ליהנות קצת בנהיגה זה בונוס נחמד אך העיקר הוא חיסכון ואמינות (תו השעה).

בדקתי והעליתי בחכתי בתקציב זה 5 רכבים כדלהלן:

1. פיג'ו 208 ידני 2014 בגירסא המפוארת ACTIVE או 2015 בגירסא הבסיסית ACCESS.

2. קיה ריו ידני 2013 בנזין או דיזל (אגב, מה עדיף?) אגב, אפשר להתקדם עד מודל 2015 אם מוכן לקחת מונית לשעבר (עד 200000 ק"מ), האם מומלץ בכלל?

3. רנו קליאו ידני 2014 (הגירסא הצרפתית עם מנוע 90 כ"ס, לא הגירסא הטורקית שמגיעה עם 75 כ"ס)

4. MG3 ידני 2015 בגירסא המפוארת COMFORT או 2016-2017 בגירסא הבסיסית CLASSIC.

5. יונדאי I-30 ידני  2012 (האם לא ישן מדיי?) 

אני פחות מתחבר לפונטו ולפיאסטה (האחת בגלל אמינות, השניה בגלל חיסכון) (יכול להיות שאני מחמיץ כאן משהו?..)

לכל רכב אני מניח יש את הפלוסים והמינוסים שלו, נא התייחסותכם וכן אולי פספסתי משהו אחר?...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1- אופציה טובה, חסכונית ונוחה, בהתחלה היו בעיות בממיר הקטליטי ורצועת טיימינג שיכולה להתפורר, לכן כדי לבדוק האם הוחלפה ואם לא לבדוק את מצבה. החל מ 2017 יש רצועה חדשה אך עוד מוקדם לדעת האם היא פתרה את הבעיה.

2- דיזל עם ק״מ גדול אין סיבה לקחת, הריו מרווחת יותר  מאחור אך נוחות נסיעה נוקשה  בעיר לדעתי.

3- גם אופציה טובה, המנוע מספק ביצועים די טובים, רמת  איבזור טובה כבר ברמת איבזור הבסיסית, מאחור המרווח בינוני ונוחות נסיעה נוקשה בעיר.

עוד אופציה היא דאציה סנדרו סטוופאי, המנוע כמו לקליאו אבל היא מרווחת ונוחה יותר, אך פנים ברכב פחות איכותי והיא ניראית פשוטה יותר.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הmg איני מכיר וכך גם את היונדאי i30.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי קליאו או 208 מאובזרת יהיו אופציות טובות בתקציב שלך.

הקליאו כנראה תרגיש זריזה יותר מה-208 בזכות הטורבו. קח בחשבון שבידוד הרעשים בקליאו לוקה בחסר ורעשים מהמראות מציקים החל מ-90-100 קמ"ש.

הייתי בודק אולי גם פאביה, פולו או איביזה ידניות.

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי המדוברת מגיעה בגרסת 1.4 סמ"ק עם 100 כוח סוס, ידנית 6 הילוכים. רכב נוח ואמין מאוד. מרווח מאחורה, יציב על הכביש ובכל תנאי דרך.
מה שכן לא נמכרו הרבה כאלה ידניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב האופציות שהצעת נחמדות מאוד ושווה לך להכנס לכל אחת ואחת ולעשות סיבוב, יש דברים שימצאו בעניך יותר ברכב כזה מאשר אחר- אבל:

MG3 לא לגעת אלא אם יש לך חבר מוסכניק שרוצה לסיים את המשכנתא מוקדם (אם ברחת מהפיאט מהMG אתה צריך לרוץ), חבר בכיר בחברת השכרה כלשהי (נמנע בכוונה מלציין את שנה) שלקחה הרבה MG'S אמר שזאת הטעות הגדולה ביותר שהם עשו עד לרמה שהיא כמעט גרמה להם לפשוט רגל ונדמה היה שיש להם יותר MGS במוסך מאשר על הכביש אבל אני מניח שהגזים קצת בשביל אפקט הדרמה.

לא הייתי נוגע במונית לשעבר גם אם מקל אפילו שיש לה "רק" 200000 ק"מ לא אומר שאין לה ממוצע של 18 שעות מנוע ביום בנסיעות עירוניות בעיקר בהילוכים נמוכים ומזגן פועל. תחשוב כמה פסי האטה הרסניים הרכב עבר, כמה פעמים הדלתות נפתחו ונטרקו, כמה החלונות נפתחו ונסגרו ובעיקר כמה הנהג רצה לחסוך ושלח את המונית לטיפול בחצר אחורית של מישהו במקום במוסך מורשה של החברה...

ריו דיזל חסכונית מאוד ואמינה מאוד אבל תהנה יותר לנהוג על בימבה במיוחד בכביש משובש וישברו לך כמה חוליות בגב.

יונדאי I30 הכי צמאה בחבורה אבל גם נחשבת למאוד אמינה ויש כאן בפורום אחד שעבר עליה 350000 ק"מ ללא פתיחת מנוע או גיר (אוטומטי).

מהפגו והקליאו תהנה מאוד אבל תחפש קילומטראז נמוך ולא מהשכרה כיוון שיהיה לך קשה מאוד להיפטר מהן כשתנסה למכור. צרפתית זה קשה, צרפתית עם היסטוריית ליסינג זה כבר בגדר מזוכיזם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, רתם מכלוב כתב:

1. פיג'ו 208 ידני 2014 בגירסא המפוארת ACTIVE או 2015 בגירסא הבסיסית ACCESS.

2. קיה ריו ידני 2013 בנזין או דיזל (אגב, מה עדיף?) אגב, אפשר להתקדם עד מודל 2015 אם מוכן לקחת מונית לשעבר (עד 200000 ק"מ), האם מומלץ בכלל?

3. רנו קליאו ידני 2014 (הגירסא הצרפתית עם מנוע 90 כ"ס, לא הגירסא הטורקית שמגיעה עם 75 כ"ס)

4. MG3 ידני 2015 בגירסא המפוארת COMFORT או 2016-2017 בגירסא הבסיסית CLASSIC.

5. יונדאי I-30 ידני  2012 (האם לא ישן מדיי?) 

אני פחות מתחבר לפונטו ולפיאסטה (האחת בגלל אמינות, השניה בגלל חיסכון) (יכול להיות שאני מחמיץ כאן משהו?..)

לכל רכב אני מניח יש את הפלוסים והמינוסים שלו, נא התייחסותכם וכן אולי פספסתי משהו אחר?...

לגבי הפיאסטה הידנית היא נחשבת לאמינה מאוד וסבירה מבחינת חסכון. אצלי בנסיעה שרובה בינעירונית (כביש 6) יוצאת צריכה קצת מעל אחד ל16.

אני לא חושב שרכבים מהרכבים שציינת מעלה יתנו לך צריכת דלק שהיא טובה יותר באופן מוחשי (או בכלל).

באופן כללי הפיאסטה הידנית נחשבת לעסקה כלכלית מצוינת ביד 2 בגלל שהערך שלה צנח בגלל הבעיות שהיו בגרסה הרובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאסטה בהחלט יכולה להיות אופציה טובה.

מה שכן, אם מדובר ברמת הגימור הנמוכה (ידיות שחורות, מראות שחורות וכו') כדאי לבדוק האם היעדר כיוון גובה לכיסא הנהג יפריע או לא.

היה יבואן נוסף שייבא את הרכב לארץ ברמת גימור גבוהה יותר אבל רק עם שנתיים אחריות אם אינני טועה (מן הסתם לא רלוונטי כרגע).

עריכה אחרונה על ידי dorsht

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעלה כאן עוד אופציה חסכונית ואמינה מאוד שאני עצמי רכשתי לא מזמן, C3 פיקאסו דיזל ידני.
הרכב קומפקטי מבחוץ ומאוד מרווח מבפנים עם מושב אחורי שנע על מסילה ותא מטען גדול, החסרון העיקרי הוא שיש רק 4 כריות אוויר בגרסאות שהגיעו ארצה.
מבחינת צריכת דלק, אצלי הצריכה המשולבת היא סביבות 19 ק"מ לליטר כשרוב הנסיעות מחוץ לעיר.
היתה לי בעבר גם 208 ידנית שהיתה מהנה יותר לנהיגה, אך הפיקאסו מרגישה יותר חזקה לצד זאת שהיא גם חסכונית יותר. 208 דיזל יכולה לשלב בין שני העולמות, אבל היא ממש לא בתקציב שלך.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הרנו קליאו 2014.

לא יודע בת כמה הילדה שלך ואם נדרש כיסא בטיחות.

לי יש של צ'יקו והוא לא נכנס במושב האמצעי (הבטוח ביותר) אלא רק בצדדים.

וגם בצדדים, בהתחלה זה היה בסדר, היום שהילד בן חצי שנה זה גבולי ברמה שאם אני מותח עוד קצת את המשענת ראש (כדי להאריך את החגורה) הכיסא ליד הנהג יהפוך להיות תאורטי בלבד.

העגלה (SPORTLINE) נכנסת בקושי לתא המטען ואז אין מקום לשום דבר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להמליץ על ריו ידנית. יש לי 2014 כבר שש שנים וכ85K. אפס תקלות, תחזוקה זולה. כ1:15 עם רגל כבדה. בנוסף, לפני שקניתי, בזמנו, בדקתי די הרבה סופר מיניס בסביבת המחיר והריו היתה הכי הרבה רכב (פחות עניין של אבזור, אלא של מושבים, בידוד רעשים, מרווח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

בתקופה האחרונה אני יותר קורא מאשר מגיב אף פה הייתי חייב :),

הריו מכונית באמת אמינה וטובה,

אך אני חולק בדעה שלך, מהבחינה שמדובר בהכי הרבה רכב, תעשה השוואה מול ה208 ACTIVE, מהר מאוד תפנים שה208 הרבה יותר רכב מכל בחינה, אם זה נוחות בכל המשתמע מכך, בטיחות, תא מטען, חיסכון בדלק התנהגות וביצועים, הריו תהיה אולי יותר מרווחת בקצת, אך מעבר לזה אין לה מה לחפש מול ה208.

גילוי נאות, אני מחזיק היום ב208 1.2 ידנית, המכוניות בטווח מחיר ה30K שיצא לי לבדוק הן, האיביזה, קליאו, ריו, i20, וה208, וה208 היא העדיפה מכולם ללא כל ספק.

פות"ש, חשוב מאודש תעשה בדיקה מקיפה לפני קניה, ולוודא שהרכב מטופל לפי הספר, לי יצא להיתקל ב2 208, אחת שכנראה תוחזקה לא כראוי והיתה לא אמינה ובלתי נסבלת, הפעם לא התפשרתי בבדיקת הרכב וזכיתי לחיות עם רכב במצב חדש ומטופל, פשוט מדהים וכייפי שלא הייתי מצפה לקבל במחיר הזה.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת בטיחות ה 208 לא בטיחותית יותר, למעשה הריו הגנה בצורה טובה יותר מהפיגו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1473 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...