Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קודיאק, רגל רדומה ובלימה אוטונומית

Krd
שימו לב! השרשור הזה בן 1684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהרי יום יפה ושימשי, אבא שלי עומד ברמזור ולפתע מרגיש מכה חזקה מאוד בחלקו האחורי של הרכב. לאחר המכה הראשונית הגיעה מכה נוספת שהפכה לדחיפה מתמשכת של ממש וגרמה לתאונת שרשרת של שלושה רכבים(כולם עומדים ברמזור). מהרכב יוצא נהג מבוגר, מבוהל מאוד, שבטון מבועת מסביר שרגלו נרדמה, נפלה על הגז והוא במקביל איבד כל יכולת להזיז אותה. הדבר שהכי הפתיע אותי הוא שהרכב הפוגע הינו סקודה קודיאק חדשה שמצויידת בבלימה אוטונומית שאמורה להתערב בדיוק במקרים כאלה ולמנוע תאונה, כיצד יכול להיות שהמערכת כושלת במקרה מסוג זה שנחשב לפשוט יחסית?

ובהקשר אחר, למי ניתן לדווח על מצבו הבריאותי של הנהג? לדעתי מדובר בסכנה של ממש (יש לציין שהוא לקח אחריות מלאה על הכל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי הבלימה האוטונומית - יש לה מגבלות, וייתכן שהארוע התרחש מחוץ למגבלות אלה.

לגבי הדיווח הרפואי - לא אוכל לעזור. אנו מכיר רק דיווח על ידי רופא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איני מכיר את המערכת, אבל שלחת אותי לגוגל. מתברר שהמערכת פועלת רק במהירות נמוכה, וייתכן שאותו רכב נסע במהירות גבוהה מזו שעבורה מתוכננת המערכת. חוץ מזה, המערכת ניתנת לביטול, או שינוי הרגישות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למערכת יש מגבלות. היא מבוססת רדאר/מצלמה מספיק שיש שם קצת לכלוך כדי שהיעילות של המערכת תפגע.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין באמת מה קורה ברגע שהמערכת למשל מזהה מפגע, בולמת (אוטומטית) עד כאן הכל טוב.

אך מה קורה אם ברגע זה , הנהג לוחץ בחוזקה על הגז - האם המערכת מבטלת את הבלימה?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מאוד פשוט, כל עוד אתה לוחץ על הגז ולא מנסה להפסיק, המערכת לא תעצור אותך.

לפעמים יש סיבה שתגרום לך לרצות להכנס ברכב שלפנים (לדוגמא אתה רואה במראה רכב שעומד להכנס בך במהירות הרבה יותר גבוהה אז אתה לוקח סיכון מחושב).

אסור שמערכות כאלה יעשו אוברייד למה שהנהג רוצה, וטוב שהן לא עושות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שאדם בן 80 יתעסק עם הגדרות מערכת בלימה אוטונומית

1. ממש לא בלתי אפשרי, אתה לא יודע כמה tech savvy חלק מהחבר'ה האלה.

2. אולי יש לו שותף לרכב ששינה הגדרות, או אפילו מישהו במוסך "שיחק" בהן (בידיעתו או שלא).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי הדיווח?

בצומת היה מעבר חציה פעיל, כנראה שאם היה ראשון ברמזור האירוע היה נגמר אחרת, הנזק תוקן במוסך הסדר מטעם הביטוח שלו אבל אני מרגיש ממש לא בנוח להשאיר את העניין ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי פונה ליחידה המרכזית של מתנ"א. אני משער שהם ידעו איך לגלגל את המידע הזה הלאה היות ומדובר בתאונה.

Sent from my DynaTAC 8000X using Tapatalk

You can always count on Americans to do the right thing - after they've tried everything else.

W. Churchill

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לו שיתוק ברגל הוא יגיע לרופא, וקרוב לודאי שבדרך זו או אחרת יגיע למרב"ד. מעבר לכך שבגיל 80 צריך לחדש רשיון נהיגה כל שנתיים, כולל דיווח רופא המשפחה ובדיקת ראיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי הדיווח?

בצומת היה מעבר חציה פעיל, כנראה שאם היה ראשון ברמזור האירוע היה נגמר אחרת, הנזק תוקן במוסך הסדר מטעם הביטוח שלו אבל אני מרגיש ממש לא בנוח להשאיר את העניין ככה.

עם כל הכבוד - ואני מבין מאיפה זה נובע (מדאגה שלא ייפגעו אחרים), אני לא חושב שזה מעניינך.

האיש התוודה בפניך מה הוא הרגיש ולקח אחריות מלאה.

מכאן ועד לדיווח שיגרום כנראה לסנקציות, לא בהכרח מוצדקות כלפי האדם הזה, ארוכה הדרך.

יכול מאוד להיות שזה עניין חד פעמי שלא יחזור על עצמו יותר (למשל, תנוחת ישיבה לא נכונה בתחילת הנסיעה שהשפיעה על זרימת הדם לרגל).

מכאן והלאה זה עניין של האיש עצמו ושל מקורביו.

אתה, כאדם זר, לא אמור להתערב בעניין.

עריכה אחרונה על ידי XVSTI
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...