Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קודיאק, רגל רדומה ובלימה אוטונומית

Krd
שימו לב! השרשור הזה בן 1685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפי הסרטונים האלו, בהחלט הנהיגה האוטונומית אוטוטו כבר כאן.

מיד אחרי שיפתרו את התקלות ב DSG.

אין כבר תקלות בDSG, מ ע כשיו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה מאוד פשוט, כל עוד אתה לוחץ על הגז ולא מנסה להפסיק, המערכת לא תעצור אותך.

לפעמים יש סיבה שתגרום לך לרצות להכנס ברכב שלפנים (לדוגמא אתה רואה במראה רכב שעומד להכנס בך במהירות הרבה יותר גבוהה אז אתה לוקח סיכון מחושב).

אסור שמערכות כאלה יעשו אוברייד למה שהנהג רוצה, וטוב שהן לא עושות.

יום חמישי האחרון, אני מתגלגל עם האאוטלנדר מהחניה לכיון המחסום במהירות של בערך 10 קמ"ש עם רגל עדינה על הגז, המחסום באמצע לעלות ואני יודע שעד שאגיע אליו המעבר יהיה פתוח לחלוטין.

המערכת בלימה מחליטה אחרת ואני חוטף ברקס "חריקה".

הייתי עם רגל עדינה על הגז ובמהירות מאוד נמוכה.

דרך אגב, כמה שניות אח"כ הרכב היה מנוטרל ולא הצלחתי להמשיך לנסוע... לוח הבקרה צפצף והבהב וכנראה שרצו לוודא שהפנמתי את גודל המעמד...

לדעתי ממש לא בטיחותי, אם הייתי במצב כפי שתיארו, שאני במודע רוצה להמשיך לנסוע כדי להימנע מתאונה גדולה יותר (לדוגמה תקיעה על פסי רכבת וכדו') אני מעריך שהייתי בבעיה...

עריכה אחרונה על ידי במבליק
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון מאוד,

לכן לדעתי בטיחותי יותר שהמערכת תתבטל ברגע שהנהג לוחץ חזק יותר על הגז - בדיוק כמו ב- cruise control - המערכת מאיטה ברגע שהיא מזהה רכב מלפנים, אך במידה ואלחץ על הגז ואחליט בכל זאת להתקרב לרכב - המערכת תתבטל

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לזה בדיוק התכוונתי. לחיצה טיפה יותר חזקה על הגז והרכב ממשיך, הוא ״מבין״ שאתה מתעקש עם סיבה ולא בטעות, וצריך להתעלם מהבלימה האוטונומית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה שנים ברמת גן עמדתי ברמזור, נכנס בי מאחור פיסיונר.

יצאתי לקחת פרטים, הוא גם יצאה.

אחרי זה מהר מאוד נכנס למכונית עקף אותי ונסע

טוב שהייתי עם רכב חברה.

ברכב החדש אני עומד להתקין מצלמת דרך שהיא גם מקליטה מאחורה.

לדעתי, צריך לדווח.

אנשים מבוגרים זאת סכנה, הם לא מרוכזים, המוח כבר לא עובד. תגובות הגוף גם לא.

שיסעו בתחבורה ציבורית.

ראו מקרה ברעננה (?) של אותה סבתא שהתבלבלה (!!) ונכנסה לחנות במהירות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מכליל הייתי אומר, מבוגרים ברובם כשירים לנהוג (לפחות אלו שעדיין על הכביש ולא החליטו לרדת ממנו עצמאית או ע״י המדינה) ומעורבים הרבה פחות בתאונות משכבות גיל צעירות יותר שהכל עובד אצלן ״כמו שצריך״ אבל בפועל הם סכנה הרבה יותר גדולה ומשום מה למרות שהם מעורבים בתאונות פי מיליון יותר מקשישים לא תשמע אף אחד שמבקש להוריד אותם מהכביש.

גם לאמא שלי היתה לפני כמה שנים תאונה של בלבול גז ברקס (ללא נזק לסביבה, רק לרכב עצמו) והיא היתה בסכ״ה בת 60 בעת המקרה, פשוט התבלבלה בשעת לילה כשחזרה מהעבודה. מאז נסעה לא מעט ללא שום בעיה, אז גם אותה תוריד עכשיו מהכביש?

אה ואין לי מחקר שמגבה את זה אבל לטעמי מי שנשאר עם גיר ידני גם בגיל מאוחר מצמצם את הסיכון שיקרו לו תאונות מהסוג הזה של בלבול בדוושות וחוסר ריכוז באופן כללי, הגיר הזה מחייב אותך לשים לב יותר למה שאתה עושה ולהתרכז יותר בנהיגה.

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1685 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...