Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכוניות יוקרה מאבדות לאט לאט את זכות קיומן...

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

תראה, יש לו המון עוקבים והשפעה אבל הוא דיי דוש, מוכר תמונות של מכוניות עם חתימה שלו ב20 30 דולר כאילו זה קמעות בקבר של איזה צדיק.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 120
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פער של עשרות קג"מ, כוחות סוס - שם זה מתחיל.

בפורשה שציינתי משנת 2001 גם אם היא אחת הפחות מוצלחות עדיין תביטו באינטריור שלה - חוץ מהרדיו בזל - הכל מצופה עור איכותי בתפירה איכותית.

גם אם ההבדלים נהיים פחות מהותיים באבזור עדיין אין בכלל מקום לבצע השוואה במערכות הבידור של רכבי פרימיום עממיים לרכבי יוקרה בפועל.

האמת לאמר על מנגנון בטיחות שנועד לשמור על עור התוף של הנוסעים לא מהותי - הייתי חושב שוב לגבי הטענה הזו.

בין אם דאג דה מורו הוא דושבאג או לא - יש לו את אחת מערכות הדירוג החזקות ביותר והפורמט שלו עובדתית עובד וזה בן אדם שסוקר רכב כמעט על כל פיפס הכי קטן במפרט שלו.

למען האמת הוא סקר לא מזמן מיצובישי ספייסטאר או איך שלא קוראים לה בארה"ב - נדמה לי מיראג' - מצד אחד קטל אותה לגמרי מצד שני בסופו של דבר עמד על בדיוק מה טוב בה וכשמביטים סקירה אחרי סקירה שלו פשוט רואים עד כמה ההבדלים תהומיים.

לפני מספר שנים בני.ל ביקש ממני לייעץ לו בנוגע למערכת אודיו ברולס רוייס - לא זוכר אם זה דגם משנות השישים או השבעים אבל כשראיתי אצלו את הקרביים של הרכב הזה - הבנתי שגם היום - זה רכב שעדיין לא סופר הרבה מאוד רכבי פרימיום. הבן אדם נתן לי להתניע את כל ששת הליטרים של המנוע של המפלץ והרעד שעבר לי בגוף - לא הרגשתי דבר כזה מאף רכב אחר, רק ללחוץ על הגז בניוטרל כבר הבהיר לי - שלא, האוונסיס 2006 שלי שהיא איזה 30 ומשהו שנה קדימה לרולס הזאת - לא ממש רכב יותר טוב.

ראיתי איזה בידוד אקוסטי מחלת נפש הותקנה ברולס הזו ישר מהמפעל - שטיח של צמר בעובי חמישה ס"מ סופר צפוף שגם מהווה בדלתות תיבות לרמקולים.

דיפוני עץ מדהימים, כסאות שזה משהו שלא הייתי מתבייש לשים בסלון.

ליגה אחרת של מוטוריקה.

וגם לפני כמה שנים מכרתי רמקולים מאוד מוצלחים שהיו ברשותי למישהו שהגיע אליי ביגוואר - לא זוכר XF או XJ - דגם מודרני מאוד - רק מלהביט על הרכב כבר היה מספיק להבין שאין שום רכב "עממי" ברמה הזאת, פתחתי את הדלתות, ראיתי את הכורסאות שהיו שם, לוח השעונים שרק כמה שנים אחרי זה VAG התחילו לייצר משהו באמת דומה.

יש פערים מאוד רציניים בין הקטגוריות - האם זה הכרחי? לא זה לא הכרחי - אבל זה מעולם לא היה העניין ברכבים האלו.

האם אפשר לחיות בלי זה? כן בהחלט - אבל זה גם לא העניין ברכבים האלו.

האם יש להם זכות קיום? יותר מאי פעם והכביש מוכיח את זה כשכל בוקר בדרך לעבודה אני רואה לפחות רכב יוקרה אחד עובר לי מול העיניים או לצידי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאג מאעפן ויש לו הרבה עוקבים ביוטיוב אז יזמינו אותו לכל מקום, יש לו גם עבודה באוטוטריידר.

עכשיו, הסיבה שהלכתי לAMG כי מישהו החליט לדבר על 911 מול BRZ.

ובכלל אנשים חושבים שמחיר משמעו איכות כשזה לא נתון אבסולוטי, הC קטנה וצפופה לדעתי וכתבתי שבמצב היפותטי שבו אצטרך לבחור בין סופרב מאובזרת לC בסיסית אבחר בסופרב.

אישית לא אקנה אף אחת מהן כי זה לא הטעם שלי.

לגבי הקורבט ציינתי שאני לא מאמין ברכישת רכב חדש ולכן התמורה למחיר של רכב משומש היא מצויינת ואכן במחיר של רכב ממוצע משומש אפשר לקנות משהו שעלה הרבה יותר לפני כמה שנים.

ציינתי גם שהקורבט החדשה שהוצגה גרמה לי לזוז קצת מההצהרה של לא לקנות חדש, בדיוק כמו שאני מחפש כרגע ג'יפ גלדיאטור ספציפי בסוכניות (שרק הושק).

אני בן אדם ששם דגש על תמורה לכסף, אין לי מגבלה כלכלית אבל אני לא רוצה להפסיד על ירידת ערך מטאורית (שנפוצה כשעולים בסולם הרכבים).

עכשיו אם חוזרים לנושא שלשמו נפתח השרשור, איכות עולה כסף, יש הרבה דברים שמתומחרים בגלל המותג שמייצר אותם אבל בשביל באמת לקבל את האיכות המדוברת צריך להשקיע, ברכבים עממיים אין אפילו את האופציה לאבזר רכב בצורה ספציפית.

בנוסף יש את כל המסביב, אי אפשר להגיד שרכב X ורכב Y שווים כי לשניהם יש ריפודי עור.

כמו באופנה, איכות נמדדת בירידה לפרטים הקטנים, עור מתחלק לרמות מסויימות של איכות, סוג התפרים, כמות התפרים, עובי העור, קשה להשוות רכב לשעון, רכב יוקרה מפואר הוא כמו תלבושת מלאה, כמו שעון+חליפה+חגורה+נעליים+משקפי שמש+חולצה.

זה מכלול שלם.

אני מצרף סרטון שמראה את תהליך הייצור של המולסאן, בלי קשר לשרשור, תענוג אמיתי ואחריו נרד קצת ברמה, אפשר להבחין בהבדלים בקלות.

והS-class, כבר רואים את ההבדל בין השניים, עדיין יש הרבה מעורבות אנושית.

עם הC-class זה כבר יותר אוטומציה, יותר גנרי.

נעבור לקורולה

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, יש לו המון עוקבים והשפעה אבל הוא דיי דוש, מוכר תמונות של מכוניות עם חתימה שלו ב20 30 דולר כאילו זה קמעות בקבר של איזה צדיק.

אם היית אדם עסוק, היית מוכר ב10 דולר ומטה, שזה מחיר מאוד נגיש, ומבזבז שעות בשבוע על חתימה ושליחה בדואר? כנראה שלא. זו בדיוק הסיבה, הוא תמחר את זה גבוה לא כדי להרוויח הרבה אלא כדי ליצור מעט ביקוש, למי שבאמת באמת רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק אחרי שראיתי כמה פרקים טובים של מגה-תעשיות, הבנתי באמת מה אותם אנשים רוכשים.

ונכון בנצי - איכות היא לא הכרח פרמטר של מחיר.

אחת הדוגמאות הכי יפות לכך הן דווקא מערכות אודיו לרכב יוקרה בייחוד רכב יוקרה ספורטיבי.

יצרן הרכב מגיע ליצרן מערכת האודיו ומציב בפניהם דרישות - הסאונד צריך להיות לא מתפשר ובו זמנית המערכת צריכה לעלות לא יותר מX דולרים ובנוסף לכך הפגיעה בביצועי הרכב הודות לתוספת המשקל צריכה להיות מזערית.

עכשיו כל זה טוב ויפה - רק חבל שבעצם בלתי אפשרי כי בכדי לפתח רמקול שמתפקד היטב צריך לעשות הרבה מאוד R&D וזה מגולם בעלות הרכיב.

בכדי שרמקול יהיה מרוסן מספיק צריך גם שיהיה לו משקל וגם לחומרים מסויימים יש השפעה מאוד ברורה על תוצאות הרמקול.

מה שבנג אנד אולפסון פיתחו לאאודי וגם אם אני זוכר נכון לBMW זה פשוט בלתי נתפס כי הם הצליחו להגיע לרמת פשרה כל כך טובה בין שלושת הסתירות הללו ועדיין קיבלו מערכת סאונד פשוט מעולה.

מה שבורמסטר תכננו למרצדס - הם ניצלו בסופו של דבר ביחד עם מהנדסי הרכב את תכנון קיר האש בכדי למקם זוג סאב וופרים 8 אינטש בקדמת הרכב.

B&O יצרו את הפריזמה שגורמת לטוויטר שהוא רמקול כיווני בעליל להיות אומני (כלל) כיווני והם רק עולים כלפי מעלה בדשבורד (בבימר זה גם פיתוח מיוחד לרמקול סנטר) כאשר המערכת מופעלת.

אז מצד אחד יש לך פשרות שאתה לא מודע אליהן על מוצר יוקרה שאתה משלם עליו - מצד שני אתה בכל זאת משלם על יוקרה אמיתית במובן הפיתוח והמחשבה שהוכנסו לתוך המערכת הזו.

וכן - יש דברים שהם מעבר ליוקרה וזה הפאן פקטור, הפרקטיקה שיגרמו לבן אדם דווקא לרכוש את הBRZ על פני הפורשה וכאלו שיגרמו לבנצי לקנות סופרב :-D

לא הייתי מתנגד בכלל לL&K שלא תבינו אותי לא נכון אני פשוט מעדיף קרייזלר - אישפוז, עכשיו! :?

:-P

ובחיי לא יודע איזה כוח אני אצטרך להפעיל בכדי לרסן את עצמי בכדי לא לקנות איזו 500 אבארט' יום אחד - באמת, אשפוז בכפיה בבקשה, עכשיו!!!

:shock:

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
אם היית אדם עסוק, היית מוכר ב10 דולר ומטה, שזה מחיר מאוד נגיש, ומבזבז שעות בשבוע על חתימה ושליחה בדואר? כנראה שלא. זו בדיוק הסיבה, הוא תמחר את זה גבוה לא כדי להרוויח הרבה אלא כדי ליצור מעט ביקוש, למי שבאמת באמת רוצה.
זה לא עניין המחיר, לא הייתי מוכר גלויות עם החתימה שלי מאחר ואין לי תסביך גדלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שרשור משעשע מבית פותח השרשור, שאני מניח שבטוח שבקרת שיוט אדפטיבית היא שיא ה"יוקרה" ואין לאן להתקדם מכאן. כמו שחשבו על השילוש- חלונות/מראות/נעילה חשמלית בשנות ה90. "מיצובישי לנסר 1992, הגעת לשיא".

Doug Demero הוא גאון, תעשיה של איש אחד שמצא נוסחא מדהימה ונישה משלו בהנחיית והנגשת "תוכנית" רכב אשר מליוני אנשים (Literally) ממתינים לסקירות שלו (אם כי יש לציין שתפסתי אותו באי דיוקים "חמורים מאוד" מספר פעמים), מניח שתוכניות רכב מפורסמות מבצעות קבוצות מיקוד As we speak לגבי האפשרות לצרפו, לפחות בפינה או משהו כזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עניין המחיר, לא הייתי מוכר גלויות עם החתימה שלי מאחר ואין לי תסביך גדלות.

אני אוהב שאתה רואה רק חצי מהסיטואציה, הוא הסביר שביקשו ממנו, והוא נתן מחיר מונפץ כדי לא להטריח את עצמו ושיהיה ביקוש נמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר סוקרי רכב - התגובות של מאט מאראן בכל פעם שהוא נותן קיק-דאון - הזיה :sissies:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני לא עוקב אחריו באדיקות, אבל בסרטון הראשון שהוא הציג את זה, הוא אמר שזה רעיון שלו כדי להיות מיוחד במקום למכור חולצות ושטויות כאלה. בהתחלה חשבתי שזה בדיחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדאג הזה הוא בסדר סך הכל. אני הרבה פעמים לא מסכים אתו במיוחד שהוא לועג לכל מיני רעיונות מגניבים ברכבים אקזוטיים.

אבל הוא מראה רכבים מעניינים.

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתברר שמי שהולך לעקוף אותו זה אחד ה"עובדים" שלו - הובי - כבר מגלגל תכנית רכב שדומה למה שווילר-דילרס עשו כשמייק יצא למסע מתגלגל של רכישת ומכירת רכבים עד שהצליח לקנות פורשה.

הובי קונה רכבים ומחליט תוך כדי הפרק אם לשפץ ולשמור או לשפץ ולמכור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאג דה מורו גאון - ההתמקדות שלו בפרטים ייחודית וממש נותנת הרגשה כאילו אתה ברכב. אוטוגפול (autogefuehl) כבר עשו את זה קודם, אבל אצלהם מציג את הרכבים מישהו עם כריזמה בין גזר לסלק. דאג דה מורו מצליח לשעשע ולעניין, לפחות רוב הזמן.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדאג הזה הוא בסדר סך הכל. אני הרבה פעמים לא מסכים אתו במיוחד שהוא לועג לכל מיני רעיונות מגניבים ברכבים אקזוטיים.

אבל הוא מראה רכבים מעניינים.

יש לו נטיה לחפור בפרטים שוליים אבל עם קריצה , למשל בסקירה שלו על ה אלפא סטלויו. למשל בדקה 10 בערך הוא מגלה שיש לוגו של אלפא מתחת לתא הנשלף תחת משענת היד המרכזית :wink:

מצד שני אלו אותם דברים/פרטים שיש ברכבי יוקרה ואולי לא יהיו כלל ברכבים עממים. במיוחד כאלה שחולקים מיכלולים בין חטיבות כמו טויוטה וחטיבת הלקסוס שלה.

אגב גם אלפא חולקת המון עם פיאט העממית , אבל עדיין מוסיפה המון פרטים לצורך הבידול וה"יוקרה"

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דאג הזה די מעפן, בגלל זה יש עשרות אם לא מאות סוכנויות ובעלי רכבי יוקרה (כולל ג'יי לנו) שמזמינים אותו לבלות יום עם אחד הרכבים שלהם ולספר עליו. אם הוא היה מעפן הוא לא היה מתעשר ממה שהוא עושה.

גם משפחת קארדשיאן היא מעפנה לטעמי, על כל שלוחותיה, ועדיין החבורה הזו גורפת מיליונים על מיליונים ואירגנה לעצמה ממלכה שלמה של קשרים, כסף וכח וגם משחקת בייצור בשמים וכל מיני והכל די מכלום ועדיין כלום. היום אנחנו חיים בתרבות של ריאליטי והשפיץ של הטופ זה להיות סלב, וסלב זה מישהו שמסדר לעצמו המון צפיות ביוטיוב ובכלל לא חשוב אם הוא מדבר על מכוניות, על טלפונים או שסתם יש לו חתול שיודע לדבר סינית. בקיצור גריפת מיליונים ומעפניות יכולים לדור בצוותא בכיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1748 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...