Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול שנתי קטן לפג'ו - התלבטות (206+ 2012)

mrmiki1234
שימו לב! השרשור הזה בן 1782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

הקיץ מגיע ואני צריך לקחת את הפיג'ו לטיפול. בעבר טיפלתי במוסך ידוע ומומלץ בפורום שמתמחה בצרפתיות, וכעת יש לי שלוש הצעות מחיר

1. מוסך מומחה בצרפתיות, באיזור ה550 ש'ח

2. מוסך דרך אתר גלגלים, עם ביקורות טובות, באיזור ה300 ש'ח

3. טיפול במוסך כללי באיזור באר שבע, אני מאמין שיעלה גם באיזור ה350 ש'ח

יש מחשבות כלשהן?

האם הפיג'ו כל כך מיוחדות שצריכות מוסכים מיוחדים משלהם?

הרכב שנת 2012 עם 100 אלף קילומטר..

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אני מניח שההבדל במחיר הוא פונקציה של איכות החלפים.

תבדוק איזה סוג חלפים שמים לך (סיני/מקורי /תואם מקור) ואז תשווה בין המוסכים, טיפול קטן לא דורש מומחיות, אפשר לבצע בכל מוסך(רק שיהיה אמין).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את רותם. לטיפול שיגרתי מוסך מבין בתחום יכול לעשות ללא בעיה. למומחה לצרפתיות אתה יכול לגשת ברגע שתצטרך דיאגנוזה ספציפית. ואם אתה מרוצה מהמוסך בו טיפלת עד היום אז למה שלא תמשיך אצלו וזהו? רק תדאג שהחלפין יהיו איכותיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוודא שבכל ההצעות מדובר באותו המפרט.

אם לא, ההשוואה לא במקום.

דוגמא:

מוסך מומחה משתמש בפילטר שמן מקורי, שמו סינטטי לפי התקן וגם מחליף פילטר אוויר או מצתים.

המסך השני שלוקח 300 ש"ח משתמש בפילטר שמן תחליפי, שמן חצי סינטטי שלא עומד בתקן ולא מחליף שום דבר יותר.

אז נכון, יותר זול. אבל זה לא אותו טיפול.

ואיזה אוטו זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוודא שבכל ההצעות מדובר באותו המפרט.

אם לא, ההשוואה לא במקום.

דוגמא:

מוסך מומחה משתמש בפילטר שמן מקורי, שמו סינטטי לפי התקן וגם מחליף פילטר אוויר או מצתים.

המסך השני שלוקח 300 ש"ח משתמש בפילטר שמן תחליפי, שמן חצי סינטטי שלא עומד בתקן ולא מחליף שום דבר יותר.

אז נכון, יותר זול. אבל זה לא אותו טיפול.

ואיזה אוטו זה?

תודה. פיג'ו 206 שנת 2012..

לגבי השמן והחלקים - ממהה שקראתי מעט השמנים הסינטטים הם רק לרכבי יוקרה, והאם באמת יש הבדל בחלקים תחליפיים?

(אני שואל על מנת להבין, בעולם האלקטרוניקה למשל הרבה פעמים תחליפי עושה את העבודה)

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. פיג'ו 206 שנת 2012..

לגבי השמן והחלקים - ממהה שקראתי מעט השמנים הסינטטים הם רק לרכבי יוקרה, והאם באמת יש הבדל בחלקים תחליפיים?

(אני שואל על מנת להבין, בעולם האלקטרוניקה למשל הרבה פעמים תחליפי עושה את העבודה)

תודה

בס"ד

שמן שמים לפי התקן שקבע היצרן ולא לפי גחמה של מכונאי כזה או אחר.

בחלקי חילוף, ישנם הבדלים עצומים בין חלפים סיניים לחלפים מקוריים, לא לחינם המחיר הוא פי כמה.

תבצע חיפוש בפורום על ההבדלים שמוסך רון מראה בין מקורי למזויף ותבין על מה מדובר, חוץ מהצורה שלהם הם לא דומים בכלום למקורי וכן במקרים מסוימים, עלול להגרם נזק למנוע שלך.

נ.ב: גם בעולם האלקטרוניקה ישנה מלחמה על חלפים מזויפים.

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

שמן שמים לפי התקן שקבע היצרן ולא לפי גחמה של מכונאי כזה או אחר.

בחלקי חילוף, ישנם הבדלים עצומים בין חלפים סיניים לחלפים מקוריים, לא לחינם המחיר הוא פי כמה.

תבצע חיפוש בפורום על ההבדלים שמוסך רון מראה בין מקורי למזויף ותבין על מה מדובר, חוץ מהצורה שלהם הם לא דומים בכלום למקורי וכן במקרים מסוימים, עלול להגרם נזק למנוע שלך.

נ.ב: גם בעולם האלקטרוניקה ישנה מלחמה על חלפים מזויפים.

תודה רבה. איך מגיעים להודעות האלה? עשיתי חיפוש קצר ולא מצאתי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופציה הכי משתלמת - תקנה את החלקים (פילטרים + שמן לטיפול קטן) בעצמך ותעשה את הטיפול במוסך כללי.

כמעט...

האופציה הכי משתלמת להזמין מספקי חלפים ממזרח אירופה (פולין וצ'כיה) את החלפים (יש שם ספקים מורשים של PSA ושל עוד יצרנים אירופאים), ולעשות את הטיפול לבד.

אני מטפל בסיטרואן C4 לבד ובסקודה ראפיד לבד כל טיפול 15 יוצא כולל שמן קסטרול או מוטול 250 ש"ח חומר וחצי שעה שלי בשמש.

יודע מה נכנס לרכב ומי ביצע את העבודה

הכי טוב שיש:-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולפות"ש מוסך שמציע ב 300 כולל מעמ טיפול ל 206 הוא חנטריש ששם חלפים מחורבנים.

תשקיע שמן מנוע מוטול 5W40 סינטטי מלא עולה היום בחלפי רכב 110-120 ש"ח. פילטר שמן פיג'ו\סיטרואן (פיור פלאקס מקורי) 40 ש"ח ופילטר אויר (מיצרן בעל שם מחל'ה או מאן) 80 ש"ח.

פילטר מזגן לא צריך להחליף כל טיפול ובכל אופן לא עולה יותר מ 60 ש"ח. תוסיף שעת עבודה של מוסך 200 ש"ח כללי ועל כל זה מע"מ תגיע ל 600 ש"ח פלוס מינוס זה סכום הגיוני שידרשו עם חלפים איכותיים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה! לגבי לבצע לבד טיפול, אני חייב להודות שניסיתי אפילו להחליף נורה וזה היה לי מסובך.. אז נראה לי שאשאיר את הטיפול למקצוענים ואסע למוסך טוב.

Im not rich enough to buy cheap things..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1782 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...