Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת שנפ יצרנית המצברים תפטר עשרות עובדים לאחר שהמניה נחתכה בחצי...

מרק10
שימו לב! השרשור הזה בן 1299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

"אחרי שמניית שנפ גילחה כמחצית משוויה בשנה האחרונה, בעלי השליטה בחברת המצברים, קרן סקיי ומשפחת רוזנשיין, החליטו ליישם תכנית התייעלות והודיעו על תהליך של רה-ארגון במגזר המצברים. לפי ההודעה, התהליך "יהיה כרוך בצמצום מרבית תהליכי היצור במפעל החברה", המעסיק כמה עשרות עובדים, והיא צפויה להתרכז ביבוא מצברים מחו"ל. בסוף שנת 2017 העסיקה שנפ בפעילות הייצור שלה 54 עובדים, מתוך 116 כלל עובדי החברה."

אני אישית כלל לא מתפלא ממצב של חברת שנפ כאשר בשוק קיימים שחקנים כמו בוש, וורטא ועוד ייצרני מצברים מובילים בעולם אשר מוכרים מצברים הרבה יותר איכותיים ממצברים תוצרת שנפ במחיר דומים ולפעמים גם במחיר נמוך יותר ממצברים תוצרת שנפ.

כבר שנים שנפ משווקת מצברים תוצרת סין בעלי איכות יירודה כפי שניתן לקרוא בפורום במקרים רבים שהמצברים תוצרתם נסדקו/התפוצצו.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001266709

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר שנים שנפ משווקת מצברים תוצרת סין בעלי איכות יירודה כפי שניתן לקרוא בפורום במקרים רבים שהמצברים תוצרתם נסדקו/התפוצצו.

אם זה נכון אז מדובר בחדשות טובות לצרכן. רוצים מוצרים איכותיים עבור כספנו.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001266709

כל המצברים שלהם עם מדבקת "מיוצר בישראל", אתה באמת מתכוון למה שאתה אומר?

אגב, חייב לומר שמעולם לא ראיתי הוכחות או הסבר טכני לכיצד בדיוק המצברים בישראל באמת באיכות ירודה.

המצברים של וורטה די זהים מבפנים למצברים הישראלים (לא שיש יותר מדי לשנות במצבר, אבל זה לא שהם עם ג'ל או משהו), הם פשוט בלי פקקים.

גם חוות הדעת בפורום היו לכאן או לכאן, היו כאלה שנסעו 5 שנים עם מצבר וולטה והיו כאלה שוורטה שרד להם שנה וחצי. אין פה חוקיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי שמוצר יוגדר כמיוצר בישראל מספיק שהמרכיב הישראלי במחירו יהיה לפחות 35% ממחירו בשער המפעל.

אם תייבא את רוב הרכיבים, תארוז בארץ וקצת תשחק עם המספרים תקבל תו מיוצר בישראל.

כואב לי על כל מפעל שנסגר בארץ כי הסיכויים שיקום אחר במקומו נמוכים. אני לא יודע אם הוא נסגר בגלל חוסר היתכנות כלכלית, חוסר רצון להשקיע את מה שצריך כדי שיהיה כלכלי או בגלל סיבה אחרת אבל עדיין כואב על העובדים ועל עוד תעשייה שנעלמת מהארץ.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן חבל על כול מפעל ייצרני שנסגר, אבל אחד גדול אין שום סיבה שהלקוחות בארץ ישלמו על מצבר שאינו שווה ערך למצברים תוצרת בוש/וורטא שהינם ייצרני OEM או במילים פשוטות מצברים שמותקנים ברוב הרכבים הגרמנים שנמכרים בארץ מחיר גבוה יותר ב-20-30 אחוז בחלק מהמקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצברים של שנפ\וולטה (וולטה, לא וורטה) הם לרוב פח אשפה.

מניסיון, בתקופה שעבדתי במוסך מורשה (אחד של לובינסקי) עבדנו עם וולטה במשך תקופה מאוד ארוכה.

לאחר רכישת "טלרון" ע"י קבוצת לובינסקי והעברת המצברים בכל הרשת לתוצרת של ג'ונסון קונטרול (וורטה, סטארטאפ, פאווראפ) - כמות החזרות המצברים (במסגרת תקופת האחריות) פחתו אצלנו לרמה של 0 (!) כאשר מצברים של וולטה היו מוחזרים בכלל סבב כמה חתיכות טובות.

גם קולגות (במוסכים עוד יותר גדולים) שהיו לי ברשת עצמה עדכנו שכמות ההחזרות פחתה באופן היסטרי, מה שמעיד על איכות מוצר טובה בהרבה.

במכוניות שלי, עד עצם היום הזה, אני מקפיד לשים רק מצבר מתוצרת ג'ונסון קונטרול (MCT, פאווראפ, סטארטאפ וכד').

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, חייב לומר שמעולם לא ראיתי הוכחות או הסבר טכני לכיצד בדיוק המצברים בישראל באמת באיכות ירודה.

הסבר טכני בהחלט קיים אבל זה דיון בפני עצמו.

אני מכיר אישית לפחות 4 מוסכים שהפסיקו לעבוד עם מצברים תוצרת הארץ ועברו לעבוד רק עם מצברים תוצרת בוש/וורטא בגלל כמות ההחזרות קטנה יותר של מצברים בתקופת האחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי שמוצר יוגדר כמיוצר בישראל מספיק שהמרכיב הישראלי במחירו יהיה לפחות 35% ממחירו בשער המפעל.

אם תייבא את רוב הרכיבים, תארוז בארץ וקצת תשחק עם המספרים תקבל תו מיוצר בישראל.

כואב לי על כל מפעל שנסגר בארץ כי הסיכויים שיקום אחר במקומו נמוכים. אני לא יודע אם הוא נסגר בגלל חוסר היתכנות כלכלית, חוסר רצון להשקיע את מה שצריך כדי שיהיה כלכלי או בגלל סיבה אחרת אבל עדיין כואב על העובדים ועל עוד תעשייה שנעלמת מהארץ.

התגובה שלי בדיוק. אני זה שחיפש בזמנו את אולם הייצור של אוטוקארס כדי לתת כבוד. התגובה שהייתי רוצה לשמוע: ההנהלה החליטה להשקיע 10 מליון במחלקת R&D כדי לייצר את המצברים הכי טובים שאפשר. או לחליפין לקנות טכנולוגיה, ובמקום לחתוך מקומות עבודה ולהפוך לסוחרים, לשפר את המוצרים.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שקשה למפעל יצרני בארץ להחליט שהוא משקיע הרבה כסף ומשאבים בשיפור המפעל כשיש לו שותף כל כך גרוע שהוא לא יכול להעיף.

אני כמובן מדבר על המדינה. המדינה היא שותף של כל עסק/מפעל, כולל מפעל שמייצר תלוש משכורת אחד, אני ואתה. באה בהמון דרישות לכולם חוץ מלעצמה ונותנת 0 תמורה.

כמובן שאני לא בעל מפעל זה נטו ניחוש על סמך הנסיון שלי עם השותפה הנוראית הזו.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצור ישראלי תחרותי הוא לא פשוט בעיקר בגלל מרכיבי העלויות של כוח עבודה, מיסים ואגרות למיניהן ומשלוח של חלקים לארץ ושילוח המוצר ולכן כנראה חוסכים איפה שאפשר וזה בא כנראה על חשבון האיכות. חבל שכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את תחום המצברים ספציפית אבל התעשייה הישראלית בהחלט יכולה להיות תחרותית אם תעבוד נכון.

אם אתה רוצה להתחרות בסינים על מחיר לא תצליח אבל אם תתחרה באירופאים והאמריקאים על איכות בהחלט כן.

אם ניקח את המצברים לדוגמא, לא תהיה מוכן לשלם 30% יותר על מצבר בעל אחריות של 4 שנים לעומת מצבר מדבקה עם אחריות לשנה?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את תחום המצברים ספציפית אבל התעשייה הישראלית בהחלט יכולה להיות תחרותית אם תעבוד נכון.

אם אתה רוצה להתחרות בסינים על מחיר לא תצליח אבל אם תתחרה באירופאים והאמריקאים על איכות בהחלט כן.

אם ניקח את המצברים לדוגמא, לא תהיה מוכן לשלם 30% יותר על מצבר בעל אחריות של 4 שנים לעומת מצבר מדבקה עם אחריות לשנה?

אני ואתה, כן. אבל כשאתה תלוי בצרכן הישראלי הטיפוסי שמוכן להרכיב חלפים באיכות מזעזעת כי זה עולה קצת פחות (ע"ע צמיגים) אתה מופתע?

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1299 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...