Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

בתאריך 2.3.2023 בשעה 09:33, פינדר כתב:

הם לא טיפשים, הם חסרי השכלה פיננסית ולא מגיע להם למות בגלל שחלמו על דירה.

בוא נפסיק עם התמימות הזאת

ישראלים לפני שהולכים לבנק (ולכל מקום אחר)

מתייעצים ב 284932848 קבוצות 

ואם רוב האנשים אומרים לך שאתה מתאבד, ואתה מתעלם מהם

אז אתה מטומטם כן

בתאריך 2.3.2023 בשעה 08:32, motizkn כתב:

כל הטענות שלך נכונות, אני ואתה ועוד הרבה פה בפורום מבינים את ההשלכות ולכן מתכננים בהתאם.

לצערי, יש הרבה מאד אנשים ללא שום השכלה פיננסית ובלי יכולת להבין השלכות שהאמינו לבנקים וליועצים ועשו החלטות גרועות שמשפיעות על כולנו.

גם אני לא מבין בכל דבר.. ולאף אחד אין באמת הבנה בכל נושא קיים

אבל אנחנו בעידן שאנשים מתייעצים בקבוצות אם להזמין פסטה ברוטב שמנת או פסטה עם עגבניות ומחכים ל 3843948 תגובות

אז מספיק עם ההיתממות הזאת

אמרו לכם  שזה התאבדות, הלכתם והתעקשתם להתאבד? אז אתם מטומטמים

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Transporter כתב:

בוא נפסיק עם התמימות הזאת

ישראלים לפני שהולכים לבנק (ולכל מקום אחר)

מתייעצים ב 284932848 קבוצות 

ואם רוב האנשים אומרים לך שאתה מתאבד, ואתה מתעלם מהם

אז אתה מטומטם כן

בדיוק. אומרים להם שהם מתאבדים אבל בגלל חוסר ההבנה פיננסית זה עובר באמצעות תרבות "יהיה בסדר".

יכול להגיד שהייתי לפני חוזה, והראשון שאמר שזה קצת מעבר ליכולת זה ישה, כאן בפורום.

חשבתי שבוע על מה שהוא אמר יחד עם אישתי, נכנסו לעומק של הנתונים(=הוצאות והכנסות שלנו, הסתכלות קדימה 5 שנים על המצב עם 2/3 ילדים) והחלטנו לפוצץ עסקה (אחרי שטיוטה כבר עברה).

לפני 12 שעות, Transporter כתב:

אז מספיק עם ההיתממות הזאת

אמרו לכם  שזה התאבדות, הלכתם והתעקשתם להתאבד? אז אתם מטומטמים

אתם שבויים בקונספציה שלימדו אותכם שנדלן לא יורד, שהריבית תשאר לנצח אפסית ושלרגע לא חשבתם על מה יקרה ביום גשום.

גם קצת מטומטמים, אבל זה לא יגרום לי לאחל להם לקרוס (כן אאחל שמחירי הדיור יקרסו)

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, yaniv572 כתב:

אתם שבויים בקונספציה שלימדו אותכם שנדלן לא יורד, שהריבית תשאר לנצח אפסית ושלרגע לא חשבתם על מה יקרה ביום גשום.

גם קצת מטומטמים, אבל זה לא יגרום לי לאחל להם לקרוס (כן אאחל שמחירי הדיור יקרסו)

מי זה "אתם"?

מתי אמרתי שריבית תהיה 0   לנצח ושנדלן לא ירד?

הרי אני אשמח שאותם אנשים ימכרו דירות כדי להציף את השוק ולהוריד אותו

וכן יש לי כבר דירה ממזמן

גם מי שרוצה לקנות דירה שניה ושלישית ישמח שהנדלן ירד. בדיוק כמו ששמחתי שהבורסה ירדה (במקרה הזה ירדה קצת יותר ממה שציפיתי)

מהסיבה הפשוטה- הוא יירד ואז יעלה.

אז הוא ירד

והנכסים שיש לי ירדו ויהיו שווים פחות

זה לא באמת משנה כי לא תכננתי למכור אף אחד מהם

ועוד 5-10 שנים הוא יעלה שוב, אבל אהיה  ביד עם עוד נכס שקניתי במחיר הגיוני ולא הזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, yaniv572 כתב:

חשבתי שבוע על מה שהוא אמר יחד עם אישתי, נכנסו לעומק של הנתונים(=הוצאות והכנסות שלנו, הסתכלות קדימה 5 שנים על המצב עם 2/3 ילדים) והחלטנו לפוצץ עסקה (אחרי שטיוטה כבר עברה).

תוכל לספר מה חישבת ואיך? אני עדיין מתקשה להבין מה התקציב מקס׳ שלי, אני מטבעי מאוד זהיר ושוקל כל צעד מאה פעם, לפי שליש ההכנסה הפנויה אנחנו יכולים להחזיר גם 11 בחודש, אבל זה כמובן לא ריאלי. אני מתקשה לעשות חישוב לעתיד כמו שצריך כי אני ממש חסר מושג בעלות ילדים וכו׳.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, MZN כתב:

תוכל לספר מה חישבת ואיך? אני עדיין מתקשה להבין מה התקציב מקס׳ שלי, אני מטבעי מאוד זהיר ושוקל כל צעד מאה פעם, לפי שליש ההכנסה הפנויה אנחנו יכולים להחזיר גם 11 בחודש, אבל זה כמובן לא ריאלי. אני מתקשה לעשות חישוב לעתיד כמו שצריך כי אני ממש חסר מושג בעלות ילדים וכו׳.

אני לא יועץ נדלן ולא איש משכנתאות

אבל אני אוהב סיכון מינימלי

אם שליש הכנסה פנויה שלך זה 11,000

קח עוד מרווח בטחון של 3000 שח

ותלך על 8000

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, MiniMiz3r כתב:

או שאתה משקר.

הנגיד אמר, בהרבה הזדמנויות שונות, שהריבית משפיעה על מחירי הנדל"ן אבל היא לא הגורם העיקרי. למחירי הנדלן הריאליים יש רק כיוון אחד, גם אם נומינלית זה נראה שיש ירידה.

זכור לי מחקר של בנק ישראל עצמו מלפני כ-10 שנים שמראה ש70-80% משינויי המחיר בנדלן יכולים להיות משוייכים לשינויי ריבית טווח ארוך בלבד.

האתר שלי: long.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, MZN כתב:

אני הלכתי על 25% כולל הכל (כלומר, משכנתא, ארנונה, ועד) זה שמרן מספיק לדעתי.

בסוף אין נוסחת קסם, פשוט אם בוחרים נכס סביר ולא שופוני אז הכל הרבה יותר קל אחר כך.

• אהבתי 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם קצת נצמדים יותר מדי לאחוזים ושמרנים מדי לטעמי, בסוף יש מציאות וחלופות.

אם אתם בשלב שאתם לא גרים עם ההורים ויש אפשרות לקנות דירה בהחזר שהוא 33% מההכנסה אבל שכירויות באזור שלכם בעלות של 35% מההכנסה שלכם אז איפה הכדאיות לא לקנות דירה? 

במיוחד כאשר אתם בתחילת דרכם המקצועית ושיפור בהכנסה יגיע מהר. 

כשאני לקחתי משכנתא( לפני 5 שנים) ההחזר החודשי היה 32% מההכנסה אבל לא היו ילדים אז לא פחדתי "להסתכן" , היום הוא עומד על 25% אחרי העליות בפריים ואחרי שיפורי שכר לאורך השנים. 

אם הייתי מחכה שנתיים כבר לא הייתי קונה את הדירה בכלל וגם זה אחרי פשרה במיקום של הדירה, יישוב ליד העיר בה היינו רוצים לחיות. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, rev-Match כתב:

אם אתם בשלב שאתם לא גרים עם ההורים ויש אפשרות לקנות דירה בהחזר שהוא 33% מההכנסה אבל שכירויות באזור שלכם בעלות של 35% מההכנסה שלכם אז איפה הכדאיות לא לקנות דירה? 

במיוחד כאשר אתם בתחילת דרכם המקצועית ושיפור בהכנסה יגיע מהר. 

כי שינוי בריבית למשל יכול להקפיץ את המשכנתא להחזר של 40% ואפילו יותר תוך כמה חודשים בודדים, כמו שרואים עכשיו.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל שמרנים כמו החברים פה כולל אותי יש את מסלול הקל"צ. 

בדיוק כמו שישה המליץ לאורך השנים, קח 2/3 קלצ ועוד 1/3 פריים ותישן בשקט. 

בזמנו הרצתי סימולציה בה הפריים עולה ל 6.5% וראיתי שההחזר גדל לא בצורה משמעותית מה שנתן את השקט לחתום ולא לדאוג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמרנים

אלא מגדרים את הסיכון של משכנתא שהיא לשנים רבות בהם יכולים לקרות אירועים רבים צפויים ובלתי צפויים

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...