Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה בין אופניים לרכב

outlander
שימו לב! השרשור הזה בן 2643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקרה שקרה אתמול, הבן שלי נהג באופניים במהירות מופרזת, הגיע לסיבוב, הגיעה מכונית מהצד השני, הנהג של הרכב עצר לגמרי כשהוא ראה את הבן שלי דוהר, הבן שלי לא הצליח לעצור ועף על הרכב עם האופניים.

ב"ה לא קרה כלום, הילד ננזף כראוי.

כעת לקטע הפחות שמח, לנהג הרכב נשרטו שתי דלתות בצורה מכוערת ונשברה מראה.

הבנתי שהילד אשם לגמרי בתאונה והסכמתי מיד לשלם את הנזק, היום בבוקר לקחתי אותו למוסך של חבר (מדובר בקורולה 2010) ושם צבעו לו את הדלתות בצורה מושלמת, ושמו מראה חדשה, הכל ב1500 שקל.

עכשיו הקטע המוזר: כל מי שאני מספר לו על המקרה, נד בראשו ואומר שאני משוגע לגמרי. "מה? שילמת לו? מה אתה פראייר? מי אמר שהילד אשם? אתה היית שם? אתה מאמין לנהג? אולי הילד לא זוכר? אולי הדלתות היו שרוטות לפני כן? מה, אתה לא יודע שבמפגש עם אופניים תמיד הנהג אשם"?

אני כבר לא יודע אם אני אדם ישר, או שאני מטומטם... מה דעתכם?

אני חושב שאם זה היה קורה לי, הייתי מצפה לפיצוי הולם. לא מבין איך בכלל אנשים מעלים על דעתם להתחמק מתשלום כשאתה אשם, בפרט שמדובר בשכן, שאתה רואה כל יום.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני חושב שפעלת בצורה מצויינת ודי חריגה ממה שציפיתי מישראלי טיפוסי.

כל הכבוד ומקווה שעוד אנשים ילמדו ממך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנשים שאומרים לך את זה הם הסיבה שהמדינה נראית כמו שהיא נראית.

זו גם הסיבה שיש לי מצלמה ברכב ואני שוקל להוסיף גם אחורית.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאן הגענו כאשר אנחנו משבחים אדם על מה שהיה צריך לעשות בלי כל שאלה.

פות"ש - נהגת כראוי.

אני חוזר איזה 50 שנה ויותר לאחור. נסעתי על קורקינט, מאיזו סיבה פגעתי במכונית חונה, ושברתי את הפנס האחורי. ההורים שלי השאירו פתק על המכונית ושילמו תמורת התיקון.

אני מקוה שהילד למד את הלקח.

האם עדיין קיימת ההכשרה של "משמרות הזה"ב"? השיעורים של הגאון התורן, השוטר קלמן, כולל ביקור במגרש אימונים בבת גלים, בהחלט נתנו לי איזה היכרותעם חוקי התנועה. וזה היה בכתה ה'.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר לשבחים שמגיעים לך (ולו משום שהרוב באמת דובקים בסטנדרט אחר של התנהגות) נהגת נכון גם משום שבסופו של דבר חסכת לעצמך כסף. אם התביעה הייתה מגיעה לבית משפט, היו נוספים עליה רכיבים נוספים שהיו מנפחים אותה ומן הסתם גם אם היו מייחסים לנהג אחריות כלשהי, היית משלם וכנראה גם יותר.

למרבה הצער, אנחנו חיים בתרבות שבה לא משנה מה עשית, חברך הוא האשם.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הישראלי המצוי ינסה להסביר לך למה אתה פראייר והוא לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו הקטע המוזר: כל מי שאני מספר לו על המקרה, נד בראשו ואומר שאני משוגע לגמרי. "מה? שילמת לו? מה אתה פראייר? מי אמר שהילד אשם? אתה היית שם? אתה מאמין לנהג? אולי הילד לא זוכר? אולי הדלתות היו שרוטות לפני כן? מה, אתה לא יודע שבמפגש עם אופניים תמיד הנהג אשם"?

אני כבר לא יודע אם אני אדם ישר, או שאני מטומטם... מה דעתכם?

אני חושב שאם זה היה קורה לי, הייתי מצפה לפיצוי הולם. לא מבין איך בכלל אנשים מעלים על דעתם להתחמק מתשלום כשאתה אשם, בפרט שמדובר בשכן, שאתה רואה כל יום.

תחליף חברים :\

כמו שספרי אמר, עצוב שהגענו לרמה בה צריך לשבח אותך על שאתה עושה את מה שאמור להיות מובן מאליו...

אבל בגלל שאכן הגענו (כחברה) לרמה הזו - אז כן - כל הכבוד, יישר כוח. :mm_yeah:

העובדה שאתה מסוגל להודות בטעות של הבן שלך ולא להאשים את כל העולם by default אינה מובנית מאליה.

ותכלס, all things considered, יצאתם בזול (הן בריאותית עבור הילד, והן כספית).

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטלנדר, כל הכבוד לך. הלוואי שכולם היו כמוך. עשית מעשה בצורה מוסרית והוגנת.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשמי ובשם אשתי, תודה רבה לכולכם... חיממתם לנו את הלב. מהרגע הראשון שבדקתי את זירת התאונה והגעתי למסקנה חד משמעית שהילד שלי אשם, החלטתי לשלם כל סכום שידרש.

הצד הנפגע הוא שכן שלי, אדם עדין וטוב שלא היה תובע אותי בערכאה כלשהי והוא בעיקר התעניין בשלומו של הילד שלי, ורק רמז בעדינות על הנזק. אבל לי היה ברור שבדיוק כמו שאני הייתי רוצה שישלמו לי את מלוא הנזק, כך גם אשלם לאחרים.

לכן גם לקחתי את הרכב שלו למוסך ודאגתי שלא יבזבז זמן על זה, הוא לא אשם.

אשתי, שקיבלה הרבה תגובות מחברות בסגנון של "פראיירים", שאלה אותי אם זה היה הכרחי לפעול כל כך מהר לתיקון הנזק, בלי להתייעץ עם מישהו, אולי בכלל אנחנו לא צריכים לשלם. אבל עכשיו אחרי שהקראתי לה את התגובות שלכם, היא רגועה ושמחה.

אז שוב תודה...

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...