Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מישהו ממשתתפי הפורום הצליח לצאת ממירוץ העכברים?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 2422 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הכלב שלי חי חיים יותר טובים מאשר אותה בחורה.

אבל אין ספק שהיא תופעה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 293
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

צריכה לשנות את שם הבלוג שלה ל"המתכלבת".

די ברור מקריאת הבלוג שהיא עושה את זה מקמצנות קלינית.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתם קצת נכנסים לעומק וקוראים את הלוגיקה מאחורי הדברים שלה, ולא רק שופטים אותה זה היה טוב יותר.

היא חיה ברמה שמספקת לה. אני לא חי על הרבה יותר כסף ממנה בחודש, ובאמת שלא מרגיש שחסר לי כלום(לא חוסר שחפצים או צריכה כלשהי יפצו עליה בכול אופן).

כניראה שאין לה תחביבים סופר יקרים כמו רכב ספורטיבי, או צניחה חופשית עם ברבורים, אבל לא ניראה שזה באמת אכפת לה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חי קרוב לאותה צניעות של הסולידית אבל אני מאוד מעריך אותה ונהנה לקרא את הפורום שלה.

קודם כל היא לא מכריחה אף אחד לעשות כלום. היא מציעה לאנשים לצמצם את ההוצאות שלהם. גם אם אתם לא מעוניינים ליישם את הדברים שהיא עושה או מציעה זה עדיין מרתק לקבל הצצה להשקפת העולם שלה. היא חולקת את הדרך שהיא בחרה בה ושראויה להמון הערכה לטעמי.

על פי הגדרה היא ״יצאה מהמרוץ עכברים״. היא לא עובדת בשביל אף אחד, עושה דברים שהיא נהנת מהם ושלמה עם רמה ואיכות החיים שלה.

אני חושב שהדגש בפורום שלה נוגע לאנשים שחיים הרבה הרבה מעבר לרמת החיים שהם יכולים להרשות לעצמם ובעצם משתמשים באשראי כדי לממן אורח חיים כזה.

בנוסף, הפורום שלה גם מעשיר מאוד בתחום הפיננסי בהיבט של השקעות וחסכונות. יש לה חלק שהיא בונה בו תיק השקעות ווירטואלי ומסבירה על מרכיבי התיק הנ״ל ועל הביצועים שלו. התיק שהיא בנתה, אם תעברו עליו, תראו שהביצועים שלו טובים. ולמעשה כל אחד יכול ״להעתיק״ את התיק עם כספו ולהתחיל להרוויח בצורה סולידית ריבית על הכסף שיושב כרגע בבנק.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
כי לעבוד מ9:00 עד 17:00 מגיל 25 עד גיל 65 זה חיים.

אם זה בתחום שמעניין אותך ולא מכריחים אותך, זה תענוג של חיים.

בעצם מה שהיא רושמת זה שיש לה הכנסה חודשית מתיק השקעות שהיא בנתה (שזה יפה מאד) והיא חיה מזה כל חודש. נניח והיא היתה עובדת במקביל בעבודה הכי לא מחייבת בעולם והכי חסרת אחריות שיש, היא יותר ממכפילה את הרווח שלה ויכולה להרשות לעצמה המון ביחס למה שיש לה עכשיו. אז ה"חופש" מבוס שווה את סגנון החיים ה...לא יודע איך לקרוא לזה. זה אפילו לא להתכלב, הכלבה שלי חיה ברמה טובה יותר.

כל אחד וסדר העדיפויות שלו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ בדיוק מה שרציתי לכתוב.

רואים שהיא אדם מאוד מוכשר. אין להם שום בעיה למצוא עבודה מעניינת בשליש משרה. הכנסה נוספת תאפשר לנהל סגנון חיים הרבה יותר שפוי.

אם הייתם קצת נכנסים לעומק וקוראים את הלוגיקה מאחורי הדברים שלה, ולא רק שופטים אותה זה היה טוב יותר.

היא חיה ברמה שמספקת לה. אני לא חי על הרבה יותר כסף ממנה בחודש, ובאמת שלא מרגיש שחסר לי כלום(לא חוסר שחפצים או צריכה כלשהי יפצו עליה בכול אופן).

כניראה שאין לה תחביבים סופר יקרים כמו רכב ספורטיבי, או צניחה חופשית עם ברבורים, אבל לא ניראה שזה באמת אכפת לה.

אפילו תחביב פשוט כמו רכיבה על אופניים דורש השקעה כספית: אופניים איכותיות, חלפים, תחזוקה, מיגון, רכב שיאפשר להביא את אופניים לאזורים מעניינים לרכיבה.

שלא תבין לא נכון, אני קורא את הבלוג שלה באדיקות ומידי פעם יש לה נקודות טובות, אבל היא מנהלת סגנון חיים מאוד ספרטני והיא מוותרת על המון דברים בחיים. לדעתי הבלוג הוא סוג של מנגנון שכנוע עצמי.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא רשמה שהיא מרוויחה יותר מ3800 בחודש, וזהו הסכום שהיא בחרה לחיות ממנו. אין לי גם הרבה רצונות חומריים/מטרות ואני הייתי יכול להסתפק בסכום של 10-15 נטו.

אם הייתי ממש מתכלב אז פחות.

לא לכולם צרכנות גורמת להנאה ולסיפוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן אך חשוב - לא ערירית, בזוגיות.

חוץ מזה, 4 מספיק והותר עבור אדם יחיד - מגורים, אוכל, תחביבים ושפע זמן פנוי.

חוץ מזה (2) תפסיקו להיטפל לקטנות ותנסו ללמוד מה המסר מאחורי הסיפור הזה -

מותר להסכים או לא באופן חלקי עם בנאדם בלי לשלול אותו לגמרי על סמך ״שיגעון״ כזה או אחר.

בתחום החינוך הפיננסי, או במילים אחרות, ההסברים לפשוטי העם כמוני כיצד המערכת הכלכלית/בורסאית עובדת,

היא פשוט מס׳ 1. מכאן ועד למסקנות האופרטיביות - כל אחד ובחירותיו.

- - - - - - -

ואם ניקח נקודה אחת שהזכרת, אופניים, ובכן, אפשר לקנות אופניים מברזל ב-600 שקל

ולרכוב איתן באלף ואחת מסלולי רכיבה ודרכי עפר קלות - זה מה שעשיתי בגיל 15-16

בלי הטירוף הצרכני הנלווה ובהנאה רבה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכה לשנות את שם הבלוג שלה ל"המתכלבת".

יש גם כזה.

https://mitkalev.wordpress.com/

אגב, אפשר לשאוב מ"הסולידית" רעיונות וגישה גם בלי לרקוח חומרי נקיון.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היא חייה גם על המשכורת של בן הזוג.

אדם יחיד יתקשה מאוד להתקיים על 4 נטו. שכירות של דירת מרתף שורצת תיקנים עולה בסביבות 2-2.5 אלף בפריפריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה, 4 מספיק והותר עבור אדם יחיד - מגורים, אוכל, תחביבים ושפע זמן פנוי.

רק אם לאותו אדם יש דירה בבעלותו. בלי זה אולי תסתדר רק עם דירה פצפונת באמ-אמא של הפריפריה, ומבלי לצאת מהבית.

אם מדובר בזוג שכל אחד מרוויח 4 - אפשר לחיות, אבל בקושי רב.

מבחינתי, אופציה ריאלית יחידה לצאת ממרוץ העכברים (למעט כמובן שיהיה לי מספיק מזל למצוא עבודה בשכר סופר-גבוה או בתפקיד בכיר בחברה שתעשה אקזיט) זה למצוא הכנסה פסיבית שמספקת בשביל לחיות. לצערי, אני ממש לא שם.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או למצוא עבודה כזאת, שבה לאף אחד לא אכפת באמת אם אתה מגיע או עובד, המשכורת תיכנס בכל מקרה.

לצערי גם אני רחוק משם.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזהו העשיר? השמח בחלקו.

הסולידית בחרה להסתפק במועט (מאוד), כדי שלא תצטרך לעבוד. זה המחיר שהיא משלמת עבור החופש שלה ואני מעריך אותה על כך.

מה שכן, חלק גדול מהיכולת שלה לחיות בצורה כזו, נובע מכך שויתרה על ילדים. לרוב האנשים זה ויתור גדול מדי.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...