Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך - פיאט 500X - כמו כולם אבל אחרת

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 2923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ספורטיבו - לא התייחסת לכלום. אתה כאילו חוזר על אותה מנגינה, למרות שהראיתי לך שאתה טועה (יש מלאי יש הנחות - הדגם הידני זאת סתם דוגמא. מה עם הטרייד במחיר מחירון? מה עם 50 רכבים במלאי מינימום מכל דגם, מה עם המספרים הנמוכים למרות שנגמרה כבר 2015, פתאום זה נהיה מסירות של 2016? מאיפה אתה יודע שלא ניתנה תוספת הקצאה אגב, מאיפה אתה יודע שבינואר לא מגיעות עוד 2500 רכבים נוספים?) תאמין לי שאם את כל הרכבים של ההקצאה היו מוכרים ביוני - הם היו מקבלים יותר. די לטמון את הראש בחול.

Rk - לגבי המתחרות, כל אחד ודעתו וכל רכב ויתרונותיו, אבל עובדתית שכולן נמכרות היטב וכמו שחן כתב - חלקן מוכרות בחודש יותר ממה שה500 מכרה בחצי שנה.

אני מבין שלאנשים ששמים סמל של אלפא יהיה קשה להודות, אבל מה לעשות, למרות הציפייה וההייפ שניסו לבנות, מדובר שוב ברכב שהוא בינוני בכל אופן כמעט בקטגוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 307
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

התייחסתי בהחלט. זה שאתה לא מקבל את העובדות זאת בעיה שלך.

כפי שכבר הוסבר לך כמה פעמים, בשנת 2015 יש 500 יח'. 350 כבר נמסרו, עוד כמות תמסר החודש והיתר יגיעו ללקוחות, אשר שילמו כבר בעבור הרכב, בינואר 2016 וזאת לבקשת הלקוח.

מאיפה אתה יודע שאם נניח שכל ההקצאה הייתה נמכרת ביוני אז היו מקבלים יותר?

לגבי 2016, הלוואי שיגיעו 5,000 יח' - זה עשוי להשפיע ממש לטובה על המחיר.

נ.ב. קשה להתייחס ברצינות לאדם שיש לו דמויות מצויירות בסמלון.

* מועדון אלפא רומיאו הישראלי IAROC *

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אתה לא מקבל את העובדות. כמו שכתבו מספר אנשים - אי היכולת למכור אפילו מספר מצומצם של רכבים מהסגמנט הכי מבוקש בארץ - מעידה על כשלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לומר שאם היה 500X נמכר ב 135 אלף שקל בגירסה האמצעית,כנראה שהייתי קונה אותו כרכב

לעצמי,כי עלי הוא ממש עשה רושם טוב מכל הבחינות (הדגם האוטומטי ובורר הDNA).

אז המחיר בעניי יקר מדי ולא קניתי לבסוף,בסופו של דבר הרכב מצויין למי שמחפש רכב נישה ,לא גדול מדי

אך לא פצפון ומשדר כלפי חוץ ופנים אחלה עיצוב...אבל לדעתי יקר מדי,זה עקב אכילס!

לדעתי זה מה שנקמיצי מדבר עליו ומנסה להסביר בקצרה.

ובגדול מנוע 1.4 שמח ובשרני ,חסכוני ונמרץ ושלדה שמגבה את הכל בכיף גדול שאין וחסר בסגמנט הזה...

המחיר חברים,המחיר גבוה מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...המחיר בעניי יקר מדי ולא קניתי לבסוף,בסופו של דבר הרכב מצויין למי שמחפש רכב נישה ,לא גדול מדי אך לא פצפון ומשדר כלפי חוץ ופנים אחלה עיצוב...אבל לדעתי יקר מדי,זה עקב אכילס!

לדעתי זה מה שנקמיצי מדבר עליו ומנסה להסביר בקצרה.

זה מה שאתה מבין מכאן:

אני מבין שלאנשים ששמים סמל של אלפא יהיה קשה להודות, אבל מה לעשות, למרות הציפייה וההייפ שניסו לבנות, מדובר שוב ברכב שהוא בינוני בכל אופן כמעט בקטגוריה.

?

...בגדול מנוע 1.4 שמח ובשרני ,חסכוני ונמרץ ושלדה שמגבה את הכל בכיף גדול שאין וחסר בסגמנט הזה...

המחיר חברים,המחיר גבוה מדי.

בהתייחסות לרכב, מסכים עם כל שאמרת. לרכב יש חוזקות וחולשות, בגדול 2 היתרונות המרכזיים שלו על המתחרים הם העיצוב וההנע(א)ה, המרחב/שימושיות/מותג/נוחות והמחיר כשמשקללים את הנתונים האלו (שאני סבור שהם הנתונים היותר-מרכזיים לצרכן הישראלי הממוצע) מייצרים חבילה לא אטרקטיבית למי שלא מחפש רכב דינאמי, ומי שכן מחפש רכב דינאמי לא בטוח שבכלל מסתכל על קרוסאובר מלכתחילה... אבל בסופו של דבר הרכב הזה בהחלט לא בינוני בכל דבר אלא מצטיין בחלק ונכשל בחלק אחר, כמו הרבה מאוד רכבים אחרים - אם היה מדובר כאן במותג צרפתי/יפני/קוריאני אני לא חושב שהיינו מגיעים ל12 עמודים, אבל גרמניות ואיטלקיות חיות כאן במימד משלהן :)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. אתה לא מקבל את העובדות. כמו שכתבו מספר אנשים - אי היכולת למכור אפילו מספר מצומצם של רכבים מהסגמנט הכי מבוקש בארץ - מעידה על כשלון.

אבל הם מוכרים, ובמחיר גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שאתה סוף סוף מודה שהמחיר גבוה,

עכשיו אולי תודה שהמכירות נמוכות והרכב בינוני ונסיים.

אוריאו - לכל רכב יש יתרונות וחולשות, בסופו של דבר עושים ממוצע של היתרונות והחסרונות. ה500x לא מכונת כבישים מושחזת. הנאה או הנעה בה לא שונה באופן משמעותי ממתחרות עיקריות. אז אין טעם לייחס לה יכולות לא לה. בשקלול כל המרכיבים יוצא רכב שהוא לא מוביל קטגוריה, אלא איפשהו באמצע, יותר למעלה או יותר למטה - אפשר להתווכח עד מחר ומכאן הגדרתו כבינוני. ולכן לא מגיע לו מחיר של מוביל קטגוריה והמספרי מכירות נמוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמיצ'י - כל עוד לא נהגת ברכב, כל ההודעה שלך לא שווה כלום, במיוחד כשמבחני דרכים דווקא אומרים ההיפך ממה שאתה כותב. אז בחיאת דינכ, צא מזה. או שתנהג ותדבר על מאפייני הרכב, או שתמשיך להטריל על מחיר. הרי אפילו לא ישבת בה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

... הנאה או הנעה בה לא שונה באופן משמעותי ממתחרות עיקריות. אז אין טעם לייחס לה יכולות לא לה. בשקלול כל המרכיבים יוצא רכב שהוא לא מוביל קטגוריה, אלא איפשהו באמצע, יותר למעלה או יותר למטה - אפשר להתווכח עד מחר ומכאן הגדרתו כבינוני. ולכן לא מגיע לו מחיר של מוביל קטגוריה והמספרי מכירות נמוכים.

מהנסיון שלי המשפט המודגש לא נכון ופירטתי על זה כמה עמ' לפני כן, ממבחני דרך עולות מסקנות דומות. אין טעם לייחס יכולות לא לה? נו באמת, זה בדיוק מה שאתה עושה אבל ברוורס - מתעלם מאספקטים חיוביים מסויימים שלא מתאימים/מעניינים בעיניך.

עם השאר אני מסכים, ואמרתי זאת כמה פעמים. כשמשקללים הכל הרכב די בינוני וה'למעלה/למטה' תלוי בהעדפות הנהג (לצרכן הקרוס הממוצע, כנראה שלמטה בתמחור הזה), אבל לומר שהוא בינוני בהכל זה בדיוק מה שגורם לביקורת שלך להשמע לא עניינית.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה של ה-X, לדעתי גם אם נניח שפיאט הייתה מוכנה לספק כמות גבוהה, זה נשמע הגיוני שסמל"ת רצו לבחון תחילה את תגובת השוק לרכב.

הגיוני כן, שיווקית זה לא נכון.

על מנת לקבל מחיר טוב צריך להזמין כמות משמעותית, כמו שעשו קאיה עם הספורטאז' 1.6.

אך כשמזמינים כמות משמעותית יש סיכוי להתקע עם מלאי לא מכור.

בגדול, אני מבין את שיקולי סמל"ת; פיאט כמעט ונעלמה מהשוק הישראלי, ולא קל להחזיר את המוני בית ישראל לאולמות התצוגה, ולכן החליטו ללכת "בקטן", ויתכן שהתמחור הגבוה יחסית מקורו בכמות המכוניות שהוזמנה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^ בדיוק.

-------------------------------------------------------------------------------

יפה שאתה סוף סוף מודה שהמחיר גבוה,

עכשיו אולי תודה שהמכירות נמוכות והרכב בינוני ונסיים.

גבוה ביחס למה? המחיר של המיאטה גבוה?

המכירות דווקא טובות למדי. אני חושב שבשנה הבאה יביאו יותר רכבים (ובמחיר נגיש יותר).

הרכב בינוני? עזוב לא נהגת עליו אפילו. אין טעם בכלל להתייחס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נהגת אז אל תעיד,נקמיצי.

אחד מתכונותיו הבולטות של זה,היא דינאמיקה בנהיגה שלא מאופיינת בסגמנט.

שזה בונוס מבחינת רוכשים אחרים,גיפון אופנתי קטן מידות שגם כיף לנהוג בו.

ברכב לוקחים בחשבון את רוב התכונות יחד,ברוב רובו הוא מוצלח מאוד.

אוריו,ההתיחסות שלי באה כמחליף ראוי לנסיעה יום יומית. כמוביל נוסעים אופנתי

בעל 5 דלתות ותא מטען סביר,הדגש על לא גדול ממש ויקח בממוצע אדם אחד כל

יום לעבודה לים וחזרה בנוחות סבירה ושיהיה אופנתי וחביב מראה,חשוב לי מאוד.

נמרץ,לא מכונית ספורט 200 כס אבל מודרני ויעיל (גם מנוע) וחסכוני בסופו של דבר.

פחות עניין אותי אמינות ועוד,מה גם שאמינותם של המכלולים הקיימים הוכח לגמרי

כאמין מאוד,יכול להיות רכב לפנסיונרים זה וחביב נשים אולי,אבל גם חסכוני בסופו

של דבר. החביבות של השילדה ומתליו הם כבונוס לכל שאר הקניינים שלא באמת

חשבו על רכב שכזה בתור רכב עקרי,

אז כן הוא פונה לקהל יעד מכל הקצוות והמינים,בעיני זה רכב מוצלח ואני לא מדבר

ביצועיו.

בסופו של יום,רכב נמדד גם לפני שיוצא לשוק,למשל:קיה סופרטאז מאזדה 3 עושות

רעש חודשים לפני שיוצאים לשוק וזה הרכב בכלל לא מדובר עליו לפני...אנשים לא

יודעים שקיים כזה רכב בכלל.

סובארו BRZ או מאזדה MX5 החדשה אולי אני רושם בזהירות אלפא גוליה...כן כן.

רכב נמדד בהצלחתו גם לפני שיוצא הדגם לסוכנויות וה500X ,הוא לא כזה שנמדד

ברחוב לפני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה שנתפסתם על זה. ואם אני אנהג ואגיע לאותם מסקנות אז אני אהיה טרול נכון? כי הרי תגובה עניינית אין לכם.

ואלו שהגיבו כאן ואמרו שהרכב לא משהו, מה איתם? והמבחנים?

ה500x לטענתכם היא מכונית לנהג? רכב נהיגה משובח? כי לדעתי אפילו היצרן לא מייחס לה את התכונות המשובחות האלו.

אוריאו - לא אמרתי שהוא בינוני בהכל ואני מתפלא עלייך, כי אתה הרי מדקדק בקוצו של יוד. אמרתי שהרכב בינוני, בשקלול כל המרכיבים (הטובים יותר והפחות) יוצאת חבילה. לסך החבילה התייחסתי כבינונית ובטח שמצדיקה את מחירה.

ביגמיק - דווקא עשו המון יחסי ציבור ל500x לפנ הצגתה ואם הרכב כזה משובח, למה לא קנית?

עריכה אחרונה על ידי Nakamichi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקמיצ'י - אבל אתה לא תנהג, כי חס ושלום יצא שהיא לא רעה. אתה הרי לא תישן שבועיים. במציאות היא רכב מאד חביב, עם יתרונות יחסיים לסגמנט ו(לדעתי) 10k מיותרים בתמחור. זה הכל.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2923 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...