Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תיקון שריטות

שימו לב! השרשור הזה בן 3290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

לרכב של אישתי יש כמה שריטות מעצבנות שרובן נעשו בזדון:evil:.

ראיתי את השירשור הזה:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?521752-%D7%A6%D7%A2%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%93%D7%A8%D7%9A-%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%9C%D7%95%D7%99-%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%99-%D7%A9%D7%9C-%D7%A9%D7%A8%D7%99%D7%98%D7%94-%D7%91%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%94%D7%A8%D7%9B%D7%91&p=4296786&viewfull=1#post4296786

והחלטתי לנסות לתקן את חלקן.

ע"פ התמונות (עד כמה שניתן לראות) האם הנזק הוא רק בשכבה של הלכה או שיכול להיות שנגרם גם נזק לצבע?

בנוסף, לפני שאני מתחיל עם מכחולים, לכה וצבע חשבתי לעשות קודם פוליש. האם אני אוכל לראות תוצאות עם פוליש ידני או שחייבים פולישר?

20150308_091228.jpg20150308_091224.jpg20150308_091203.jpg20150308_091206 (2).jpg

20150308_091254.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לפחות אלה שבפגוש וליד הידית נראות עמוקות מדי לפוליש.

אנשים מנוולים.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליש ידני נקודתי מצריך חמישה/שישה מעברים בשביל לראות תוצאות יפות.

זאת אומרת חמישה לחיצות עם חומר ופד מתאים, נניח אולטימייט קטמפאונד של מגווריס.

צריך לשפשף וללחוץ על הפד כנגד הפח במעגלים ובתנועות מעלה/מטה עד שהחומר "מתפרק" והופך שקוף, ואז להמשיך עוד כדקה או שתיים.

לאחר מכן לנגב שאריות עם מיקרופייבר, ולהמשיך את הפעולה.

כמה זמן יקח?

כמה שיש לך.

בגלל שאתה לא מתכנן פרוייקט ידני על כל הרכב, לא אמור לקחת יותר מידי, אבל קשה לכמת.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפח צריך להיות ממש נקי לפני הפוליש.

אם מה ששיפופו כתב לא עוזר ותרצה לעשות צביעה מקומית- ממליץ על הקיט של paints4u באיביי. 100 וקצת ש"ח לערכה לפי קוד הצבע, שרות ממש טוב ועם קיסם שיניים אפשר להגיע לתוצאה סבירה.

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה נקי? לנקות עם IPA?

לגבי חומרים, האם ULTIMATE COMPUND יספיק לי או שצריך גם ULTIMATE POLISH (למרות שקראתי בשירשור אחר שבלי פולישר הוא מיותר)?

איזה פד יתאים למשימה?

והאם יש מקום בצפון לקנות את המוצרים?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקי זה לפחות שטיפה עם סבון חזק (אפשרות גם לסבון כלים) ורצוי מאוד גם אחרי פלסטלינה, כדי שבפוליש לא תקרע את הפד כי פני השטח מחוספסים

לעבודה ידנית הקומפאונד מספיק.

אפשר לקנות הכול באוטו דיפו, אבל לא תמיד יש להם את הפדים הצהובים (ספוג). למגוואיירס יש אפילו ערכה לתיקון שריטות שאמור להיות בה את כל הדברים האלה ממה שאני זוכר. 200-300 ש"ח או משהו כזה.

Golf 1.6 2002-> Lancer 1.6 2007-> Swift 1.2 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשלוח מאוטו סטור הגיע (תוך פחות מ24 שעות!) שכולל ultimate compound, פד לפוליש, פלסטלינה וחומר סיכוך.

אני מקווה שבוע הבא למצוא זמן להתחיל בעבודה ולעדכן.

ד"א, החלטתי גם להזמין פלסטלינה ופדים ליישום ווקס. הרכב נראה כשהוא זקוק לניקוי יסודי.

יש המלצה לאוטם/ ווקס, והאם מה שמוכרים באוטו דיפו מספיק?

נ.ב. מאז שפתחתי את השירשור התווספה עוד שריטת חנייה בפגוש:evil:

עריכה אחרונה על ידי לאון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלך עם זה לניקולאי שהחבר'ה פה תמיד ממליצים עליו, הייתי אצלו לפני שבוע

מרוצה מאוד, אני שוקל להגיע עם הרכב שלי אליו לעיתים יותר תכופות

יקר מאוד אבל אין כמו לראות את הרכב שלך נוצץ.

כדי להיות זקן וחכם צריך קודם להיות צעיר וטיפש (א.ב לא זוכר מי אמר את המשפט הזה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון,

התחלתי היום בתהליך, היה מייגע, היו שריטות שנעלמו לחלוטין, היו כאלה שטושטשו וישנן כאלה שיצטרכו צביעה.

זאת השריטה שגזלה את רוב הזמן, חלק ממנה טושטש אבל אם תיראו יש באמצע אליפסה שכנראה נגרמה מכך שהורדתי את הלכה (תקנו אותי אם אני טועה), מה שיצריך לרסס לכה על האליפסה וגם על השריטה על מנת "למלא" אותה.

20150315_113710.jpg

כאן ניתן לראות שהשריטה הימנית הוסרה לחלוטין והשאר משמאל, יזדקקו לצביעה.

20150315_113642.jpg

כאן ניתן לראות (משמאל-למטה של הידית) שריטה שכמעט הוסרה כנראה גם תזדקק לשכבת לכה.

20150315_113646.jpg

סיכום לאחר ניסיון ראשון.

- היה מייגע, פולישר ללא ספק היה מקצר תהליכים.

- המכסה מנוע של הרכב המצב רע, גם מבחינת המראה וגם התחושה), כנראה שהרכב חטף מטר של אבנים ממשאית או משהו כי יש המון פגיעות נקודתיות וגם סדק קטן באמצע השמש.

עשיתי לו פלסטלינה אבל לא היה לי מספיק (25 גרם) אז אני מחכה לאחת סינית שהזמנתי מאיביי לבצע פלסטלינה ארוכה ויסודית יותר.

- שבוע הבא אני כנראה אסע לטופקולור לקנות, פריימר, צבע ולכה על מנת להמשיך בתיקונים.

- גם ליטוש לפנסים אני אצטרך לעשות מתישהו.

אשמח להערות, הארות, טיפים והמלצות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

עוד עידכון,

הצביעת מכחול של שלושת השריטות לא יצאה טוב, במהלך השיוף הגעתי לצבע היסוד בטעות.

באותו הרגע הפסקתי את העבודה ועשיתי הערכה מחדש שבה הוחלט על שיוף של כל האזור וצביעה בספריי.

אז כאן רואים את האזור אחרי שיוף:

20150331_100933.jpg

שכבת פריימר

20150331_104720.jpg

לאחר 3 שכבות צבע:

20150331_111413.jpg

לאחר 3-4 שכבות לכה, ניתן לראות את המרקם התפוזי

20150331_161054.jpg

לאחר שבועיים, בוצע שךייף סבון ופוליש:

20150414_101701.jpg

יש עוד מקום להמשיך עם השלייף סבון אבל פחדתי בגלל הניסיון הקודם שלי.

אני עוד אמצא זמן להמשיך לשייף את הלכה באזור נקודתי קטן (שכנראה שריססתי שם הרבה לכה).

בגדול הופתעתי מהתוצאה למרות הטעויות שנעשו בדרך, למדתי המון, צריך הרבה טכניקה אבל גם סבלנות.

אין בכלל הבדל בגוון, כך שאחרי שיוף נוסף באמת יהיה קשה לזהות שבוצעה שם צביעה. אני מאוד מרוצה מהתוצאה מה גם שפחח היה צובע את כל הדלת ודורש כ 500 ש"ח.

השלב הבא זה השריטה בצד השני.:-o

20150331_104720.jpg

20150331_104720.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה

כיון שאני גם ביצעתי את התהליך. מענייין אותי איך עשית את השלייף עם איזה מספר נייר.

ויותר חשוב איך נפטרת מהסריטות שהוא השאיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי לא היה לי משהו עדין יותר מ2000, אבל מצד שני ריססתי לכה בנדיבות.

גם לאחר שיוף ממושך ישנו עדיין אזור קטן עם נק' מאוד קטנות שצריך להחליק אותו, לא נורא והאמת לא כזה רואים.

מהשריטות נפטרתי ע"י פוליש ultimate compound של מגווירס, עם פד כתום של CG.

הלקחים שלי לצד השני הם:

- כ 1-2 שכבות פריימר עדינות (עם מיסוך של האזור שמיועד לבציעה)

- שיוף והחלקה של הפריימר

- הסרה של המיסוך

- לא יותר מ 3 שכבות צבע

- 3 שכבות לכה

השיוף אמור להתבצע עד שיתקבל מרקם חלק וישר.

שיטת העבודה שלי היא שיוף עדין, וכל כמה דקות ניגוב וייבוש של המשטח ובדיקה האם הוא ישר, אם הוא לא ישר פשוט יראו נקבוביות (הן יבלטו מכיוון שמשטח יהיה מט מהשיוף והנקבוביות לא)

ככה אני נזהר משיוף יותר, ממשיך לשייף או מפסיק אזורים ספציפיים בהתאם לתוצאות הביניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי הקומפאונד לא עשית ופיניש ?

החומר מתאים למצבע מטאלי? (אם כי לפי מה שנראה שלך מטאלי - רק לוודא)

אגב בנוגע לשיוף אני מצאתי שיטה קצת יותר יעילה הנחתי צינור מים עם זרם חלש מאוד ושייפתי.

כך אבק השיוף ירד כל הזמן - חוסך ניגוב וייבוש.

ובשיטה הזו רואים בברור היכן התפוזיות ירדה והיכן לא.

הרשמים שלי מביצוע העבודה די דומים. (אני צבעתי חלק שלם)

1-צבעתי שכבה דקה מאוד (כמו אבק) ואז שכבת מילוי. בפרמייר ובצבע זה הספיק לא רואה סיבה לעשות שכבה נוספת.

2-פרמייר הוא גם פילר (לפחות במה שאני השתמשתי)- ז"א מטשטש שריטות שלב חשוב מאוד היכן שהיתה שכבה מלאה הצבע ממש חלק.

לגבי הלכה עשיתי שכבה אחת ממש עבה (בקבוק ספריי שלם על החלק העליון של הבאג'ז). רציתי למנוע תפוזיות חמורה.

וגם שהשלייף סבון יוריד את כל האבק שנתפס.

היכן שעשיתי פוליש התוצאה מעולה- הבעיה שאין לי פולישר והתייאשתי ברבע הראשון:-(

אולי עם הפוליש שלך יהיה קל יותר.

אם אני טועה תעדכן אותי.

(אגב לא יצא לך הפרשי גובה בצבע. נראה שעשית שכבה די עבה איך זה משתלב עם הצבע המקורי ?)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רק קומפאונד, לא עשיתי פיניש.

אצלי כל עוד המשטח היה רטוב (אפילו לח) לא ניתן היה לראות פגמים, רק לאחר יבוש מוחלט של המשטח הם צצו.

כפי שציינתי יש אזור אחד קטן שכנראה בטעות הייתי ממש נדיב עם הלכה. בגלל שאני יודע איפה זה אז קצת רואים את זה, אישתי לעומת זאת לא הצליחה לראות, כלומר מי שלא יודע מה לחפש לא ימצא את זה כל כך מהר :wink:.

באזור הזה גם ישנן כמה נק' קטנות, בשמש ישירה לא רואים כלום, רק כשיש צל ניתן לראות אותן.

בכל מקרה אני אמשיך לבצע שם שלייף סבון עד לקבלת משטח ישר ללא פגמים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...