Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב הכי זול ביחס עלות תועלת. (עריכה - עד 30K, ולא בלתי מוגבל כפי שהובן במקור)

superuser
שימו לב! השרשור הזה בן 3352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

אני שואל את השאלה הזאתי לאחר הרבה חיפושים לרכב.

אז ככה מה עדיף ?

רכב הונדה סיווק 2004 - שנמכרות סביב 25 אלף.

או מיצובי לנסר קלאסיק 2008 - שנמכרות סביב 26-27

והאם לא עדיף שנתון גבוהה עם רכב טוב לדוגמא מיצובישי 2008

או ללכת על שנתון נמוך 2004 ולקנות חברה כמו טויוטה או הונדה מאזדה ששומרות על הערך (לפי המחירון).

האם זה לא "הזוי" שרכבים יפנים ,

אחד 2008 נמכר ב30

ואחד 2004 נמכר ב25 ?!

האם המאזדה 3, הונדה סיווק, או טיוטה קורולה 2004 תיהיה יותר טוב מפורד פוקס או מיצובשי לנסר של שנתון 2008 ?

ואם לא אז למה זה ככה ?

הרי סך הכל זה יפני וזה יפני.

זה מאזדה וזה מיצובישי.

עריכה אחרונה על ידי superuser
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניית רכב הכי זול ביחס עלות תועלת.

לדעתי עדיף מרצדס SL בת שנתיים.

מבחינת תועלת - היא עדיפה על מאזדה 3, ומבחינת עלות, היא כבר ספגה את ירידת הערך המשמעותית שלה, ואתה מקבל פה תמורה גבוהה מאוד, במחיר נמוך משמעותית מהמחיר שלה כחדשה.

שווה לחפש אחת עם מעט ק"מ שבקושי נסעו בה, ועשית עסקה מעולה ל-SL, ביחס עלות תועלת שאין לו מתחרים.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבוא למבוא לכלכלה: היצע וביקוש...

מאזדה יותר מבוקשת ממיצובישי, ולכן שומרת על הערך יותר טוב.

האם איכות הרכב נגזרת בהכרח משמירת הערך שלו? לא ממש.

אם השיקול העיקרי של מרבית הציבור בעת בחירת רכב היה סקירה של מערכות הרכב, דיווחים מהשטח בנוגע אליו, קריאת ביקורות בארץ ובעולם, וכו' וכו' (קיצר - בחירה עניינית בלבד) - זה אולי היה נכון.

אבל, רוב הציבור קונה את מה שיש לו/לאבא שלו/לחבר שלו, רוב הציבור מושפע ממגמות שאינן בהכרח תואמות למציאות (סתם דוגמא: סקודה, שעד לפני כמה שנים היתה נחשבת רכב פח, בגלל שבעברה לפני שקונצרן VW רכש אותה היא אכן היתה פח), ורוב הציבור לא מתייעץ בפורומים חודש לפני בחירת הרכב אלא הולך לסוכנות ולוקח משהו שמישהו המליץ עליו (בין אם זה אבא/חבר-של/מוכר בסוכנות, או בין אם זה משהו שהוא כבר רגיל אליו).

וכך, צצות להן סנוניות של רכבים שערכם נשחט לחלוטין בגלל כל מיני דברים, ואתה בתור לקוח יד2 יכול לנצל זאת בשביל להרוויח בענק מבחינת תמורה למחיר. מנסיוני האישי אני יכול לדבר על פיאט פונטו איבו, שערכה נגרס באלימות ע"י הציבור הישראלי, וכך אתה יכול לרכוש היום אחת כזו חדשה שמורה ומאובזרת במחיר של רכב משעמם וערום. האם היא תשמור על הערך הכי טוב? ממש לא בטוח, מי יודע מה תהיה המגמה עוד שלוש שנים, אבל בכל מקרה ספיגת ההפסד העיקרי היא על כתפי מי שרכש אותה חדשה (בהחלט באסה לו).

עד כאן כלכלה ורכישה פסיכולוגית, עכשיו אעבור למוד ציני ואציין שבהתאם להגיון שאתה מעלה כאן, לא ברור מה ההבדל בין סקודה ואאודי - זה גרמני, וזה גרמני.... ;)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן, גם ל-GTR עלות/תועלת מצויינת, שזו באמת הדרישה שהוא ציין, אבל מדובר למעשה באלמרה יפנית מחוזקת. שיילך על גרמני. עדיף.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות ,

הכוונה שלי עד תקציב של 30 אלף שקל וביחס לשנתון.

הרי רכב זה דבר שמתבלה עם השנים .

וברכב יש הרבה מערכות חשמליות.

אז נגיד יש לי 30 אלף שקל

השאלה היא אם רכב שנת 2008 (יפני למשל) עדיף על רכב (יפני) שנת 2004 במחיר 30 אלף .

ולא משנה אם זה מאזדה הונדה ניסאן או מיצובשי.

הרי לפי ההגיון קחו מאזדה 3 2004 שנסעו בה 100 אלף

וקחו מיצובישי לנסר 2008 שנסעו בה אותו דבר .

המחיר שלהם יהיה זהה פחות או יותר

מה עדיף ? שנתון יותר גבוה לא .

הרי נגיד אני ירכוש מאזדה 6 שנת 2004 במחיר 25 שעשתה 200 אלף .

מה יהיה הרלוונטית של האוטו עוד 4 שנים ? .

אני יודע שיש רכבים מפנקים יותר בשנתון נמוך , אבל אני עדיין לא מבין איך הונדה 2004 שווה כמו פוקוס 2008

שהפוקוס תיהיה יותר בטיחות בהרבה

זה ניראה כאילו המחירים של הרכבים מנותקים מהמציאות ומהשווי שלהם באמת

ו oryo בקשר למה שציטטת אותי זה יפני וזה יפני.

התכוונתי זה מאזדה וזה מיצובישי >

כי ביננו מה ההבדל הרציני בין מאזדה 3 לבין מיצובישי לנסאר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוגמה הכי מנותקת מהמציאות זו יאריס 2001 שנמכרת ב30 אלף ללא שום סיבה. בשביל לא לשבור את הראש בתקציב הזה עדיף כמה שיותר חדש. יפני או לא יפני , ככל שהאוטו ישן כך הסיכוי לתקלות עולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שלי עד תקציב של 30 אלף שקל וביחס לשנתון.

אם כך, המרצדס לא רלוונטית.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ו oryo בקשר למה שציטטת אותי זה יפני וזה יפני.

התכוונתי זה מאזדה וזה מיצובישי >

כי ביננו מה ההבדל הרציני בין מאזדה 3 לבין מיצובישי לנסאר.

חבל שמכל ההודעה המושקעת שלי לקחת את השורה שהתחילה ב"ועכשיו אעבור למוד הציני" והתייחסת אליה ברצינות :)

בשאר ההודעה, מוסבר היטב מאיפה מגיע ההפרש במחיר. יש גם את ההודעה של sihproma מעלי, אז אני לא מבין איך אחרי שתי התשובות האלו אתה עדיין שואל את אותו הדבר...

זה ששני רכבים הם יפניים לא אומר שום דבר, מלבד ששניהם תוכננו ביפן.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה מה עדיף ?

רכב הונדה סיווק 2004 - שנמכרות סביב 25 אלף.

או מיצובי לנסר קלאסיק 2008 - שנמכרות סביב 26-27

והאם לא עדיף שנתון גבוהה עם רכב טוב לדוגמא מיצובישי 2008

או ללכת על שנתון נמוך 2004 ולקנות חברה כמו טויוטה או הונדה מאזדה ששומרות על הערך (לפי המחירון).

האם זה לא "הזוי" שרכבים יפנים ,

אחד 2008 נמכר ב30

ואחד 2004 נמכר ב25 ?!

בשנתונים האלה המדד החשוב ביותר הוא רמת האחזקה של הרכב, במילים אחרות האם הרכב היה מטופל כמו שצריך ולא קרעו אותו לגזרים.

כל השאר כולל ההבדל של 2 - 4 שנתונים מתגמד. אם הצלחת לשים יד על אקזמפלר שמור ומתוחזק כראוי - שיחקת אותה. כמו כן חשוב לדעת האם הרכב תיפקד הרבה תחת עומס ומשקל עודף וגם לאופן הנהיגה יש השפעה על אמינות הרכב בטווח הארוך.

לדוגמא לדודה שלי יש יאריס 2003. אין דברים כאלה, הרכב יד 1, 80K ק"מ, מטופל, מתוחזק ושמור תחת קורת גג. את הרכב הזה כל אחד היה קונה אפילו ב -35 אלף.

לדעתי רק בסכומים של 50-55 K אתה מתחיל לקבל רכבים אמינים בממוצע גם אם לא טופלו ברמה הכי גבוהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר כבר לפני כן, הכל פונקציה של היצע וביקוש. אם הלנסר עונה על הדירשות שלך באותה הצורה בדיוק כמו המאזדה\טויוטה\הונדה, אני לא רואה סיבה לוותר עליה ולרדת בשנתון. תשווה בין הרכבים ותבחן אותם מנקודת המבט שלך (כי מה שחשוב לי לאו דווקא יהיה חשוב לך באותה המידה) ותקבל את ההלחטה הטובה עבורך.

לדוגמא לדודה שלי יש יאריס 2003. אין דברים כאלה, הרכב יד 1, 80K ק"מ, מטופל, מתוחזק ושמור תחת קורת גג. את הרכב הזה כל אחד היה קונה אפילו ב -35 אלף.

אני חושבת שכדאי שתמנע מהכללות כאלה. אישית, אפילו בצחוק לא הייתי חושבת לרכוש את היאריס המדוברת כאשר בתוספת של כמה אלפים בודדים (או אפילו באותו הסכום) אני יכולה לקבל רכב מאותה הקטגוריה שיהיה צעיר ב7 שנים, מאובזר יותר והכי חשוב, משמעותית בטוח יותר.

Mini Cooper S R56 - לכיף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ניראה כאילו המחירים של הרכבים מנותקים מהמציאות ומהשווי שלהם באמת.

או. פה (כמעט) הכל מתחיל ונגמר. שווי של מכוניות משומשות לא נגזר מהטיב שלהן (כל אחת בתוך הקטגוריה הרלוונטית שלה כמובן) אלא מהיצע וביקוש כמו שנאמר. על מאזדה וטויוטה אנשים מוכנים לשלם יותר "כי זה מאזדה וטויוטה", אם זה מוצדק או לא, כל מקרה לגופו. מיצובישי אחרי הכריזמה של סוף שנות ה-90 לא זוכה לביקוש מי יודע מה ולכן המחירון שלה נמוך יחסית (נכון גם לגבי ניסאן לצורך העניין - אתה יכול לעיין בחתימה שלי ולראות מחיר של רכב משנתון מקביל ליאריס של דודה של נומד).

הסיפור עם הונדה קצת שונה, כי הן מתומחרות מלכתחילה מעט גבוה יותר ממשפחתית "סטנדרטית". כך שאפשר לצפות שהמחירון שלה יהיה מעט גבוה יותר גם כמשומשת.

אבל - אותך כל זה לא אמור לעניין בכלל. אתה צריך לראות מה ההבדלים *מבחינתך* ולא מבחינת לוי יצחק. אם אתה חושב שהלאנסר (סתם בשביל הדיון) נראית הרבה יותר מגניב מהקורולה שעולה אותו דבר, ובשבילך עיצוב זה ערך עליון, אז אתה מרוויח פעמיים. גם קונה אוטו יותר יפה, וגם יותר זול. בכל הנוגע לאמינות, צריכת דלק, מרווח, גודל תא מטען ושאר קריטריונים של בני תמותה, רוב האופציות שהעלית יהיו דומות עד זהות, עם סטייה של לא יותר מאחוזים בודדים לכאן או לכאן.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...