Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיקור דאצ'יה דאסטר לוריאט דיזל 4X4 מודל 2015

Ron Poh
שימו לב! השרשור הזה בן 3065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טרונצ'ו, איזה מאגר זה בתחילת הסרטון (המקום נראה לי מאוד מוכר אבל לא מצליח למקם אותו בזיכרון)?

אני מניח שעוד לא יצא לך לבדוק אותו בשטח אמיתי אבל איך הוא מבחינת שיכוח וטלטולים בשבילים שנסעת בו?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש

מאיזה סיבה הרכבתה קודנית ?

בלל הביטוח ?

LIOR RR

תודה

בגלל שהציעו לי, רק אחרי זה חשבתי אם זה בכלל דרישה של הביטוח.

מברוק תתחדש

אגב הרכב הוא 4X4 קבוע?

יש אפשרות ל-high low

תודה

לא, לא 4X4 קבוע.

יש שלושה מצבים 2X4, אוטמטי שבו הרכב מחליט לבד מתי לשלב את ה 4X4 ומצב 4X4 קבוע.

אין מצב LOW, יש הילוך ראשון עם יחס העברה גבוה מקביל כמעט ל LOW, אך בעוד שברכבים שבהם יש שילוב LOW השילוב הנ"ל משפיע על כל ההילוכים, כאן רק הראשון "קצר" אולי בדוחק אפשר לקרוא גם להילוך השני "קצר" בהילוך שלישי אין בעיה להגיע כבר למהירויות יפות וכמובן ללא כוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה!

ממליץ לא לזנק בהילוך שני אפילו שאין תלונות מצד הרכב :-)

תמיד, בכל מצב כדאי לצאת ממצב עמידה מוחלטת בהילוך ראשון, אם הוא מאוד קצר אפשר להעביר לשני אחרי 2 מטר.

כך המצמד יחזיק הרבה יותר זמן.

זה בפרט חשוב בתקופת ההרצה, אל תדלג על הראשון.

The first one to get angry loses

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים עם הקביעה הזו.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיקור, קצת מבאס שצופר נמצא בידית בצד ההגה. אבל בטח גם לזה מתרגלים.

לדעתי הצופר בידית לצד ההגה הרבה יותר נוח, אחרי שתרגלתי לצופר כזה בסיטרואן, וחזרתי לצופר רגיל בגלגל ההגה, אני מעדיף את הצופר בידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים. ניתן לצפור ללא הורדת שתי הידיים מההגה. יכול להיות שימושי בזמן ביצוע תמרון חירום תוך כדי הזהרת הסביבה.

...Our necessities are few but our wants are endless

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נשמע כרכב נחמד מאד למי שחשוב לו התכלס שברכב ופחות רעש הטריקה של הדלת והמגע של הפלסטיק.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מסכים עם הקביעה הזו.

איתמר

אתה יודע, אין הרבה משמעות להודעה ללא הסבר...

לדעתי הצופר בידית לצד ההגה הרבה יותר נוח, אחרי שתרגלתי לצופר כזה בסיטרואן, וחזרתי לצופר רגיל בגלגל ההגה, אני מעדיף את הצופר בידית.

מסכים. ניתן לצפור ללא הורדת שתי הידיים מההגה. יכול להיות שימושי בזמן ביצוע תמרון חירום תוך כדי הזהרת הסביבה.

צופר בידית האיתות היה בכל הצרפתיות הישנות - פיז'ו, סיטורואן ורנו. היו לי כמה מכוניות עם צופר בידית ובתכלס לדעתי זה לא נוח.

לפני כ 10-15 שנה צרפתים העבירו בכל הדגמים את כפתור הצופר לגלגל ההגה, כמו כולם. מעניין מדוע בדאצ'יה הוא נשאר בידית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנוע דיזל עתיר מומנט עם הילוך ראשון קצרצר לא יקרה שום נזק לרכב אם יתחילו נסיעה בהילוך שני (שגם הוא קצר למדי ובתנאי שהרכב לא עמוס, לא בשיפוע חד וכו').

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צופר בידית האיתות היה בכל הצרפתיות הישנות - פיז'ו, סיטורואן ורנו. היו לי כמה מכוניות עם צופר בידית ובתכלס לדעתי זה לא נוח.

לפני כ 10-15 שנה צרפתים העבירו בכל הדגמים את כפתור הצופר לגלגל ההגה, כמו כולם. מעניין מדוע בדאצ'יה הוא נשאר בידית.

זה בטח מייקר בכמה זלוטי את הייצור של הצופר ביחד עם כרית האוויר , אז לקחו ידית קיימת ומוכחת והשתמשו בה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צופר בידית האיטוט זה הרבה יותר נח מאשר באמצע ההגה.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנוע דיזל עתיר מומנט עם הילוך ראשון קצרצר לא יקרה שום נזק לרכב אם יתחילו נסיעה בהילוך שני (שגם הוא קצר למדי ובתנאי שהרכב לא עמוס, לא בשיפוע חד וכו').

איתמר

לא יקרה שום נזק למנוע, אבל יהיה בלאי גבוה יותר למצמד לאורך זמן.

אלא אם כן ההילוך הראשון בפירוש לא מיועד לזינוק ממצב עמידה במישור ללא עומס (כמו ברכב כבד עם תיבות מרובות הילוכים).

אבל אני לא חושב שזה המצב כאן.

פשוט מאוד, זינוק בהילוך שני שוחק את המצמד יותר עקב המומנט הרבוה יותר שצריך להעביר כשהמצמר נמצא בנקודת חיכוך.

לדעתי הדרך המכונה לנהוג ברכב כם הילוך ראשון מאוד קצר היא לזנק בראשון, אבל רק לתת לו להזיז את הרכב ממצב עמידה. להעביר לשני ממש אחרי כמה מטרים ואת המשך ההאצה לבצע בהילוך שני והאלה. השחיקה הגבוה ביותר למצמד היא בזינוק ראשוני ממצב עמידה.

במכוניות מסחריות גדולות ומשאיות עם תיבת הילוכים רגילה 5-6 הילוכים יש הנחיה מפורשת (מדבקה של היצרן על השמשמה הקידמית) להתחיל בהילוך ראשון מהסיבה הנ"ל למרות לשמנוע אין שום בעיה עם זינוק בשני ברכב לא עמוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צופר בידית האיטוט זה הרבה יותר נח מאשר באמצע ההגה.

היה לי גם כזה, וגם כזה, והמסקנה היא שעדיף צופר על ההגה.

צופר על ידית האיתות נוח רק אם אתה רוצה גם לצפור, וגם לאותת עם האורות.

אגב, יש כאן מישהו שקנה את הסנדרו?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...