Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש המלצות לבניית מפרט בתקציב מוגדר - סובארו B4

Michael_N
שימו לב! השרשור הזה בן 3358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

בקרוב אחליף את הרכב הנוכחי שלי בסובארו B4 2007. אני מעוניין בעזרתכם בבניית מערכת שתכלול סט רמקולים, מגבר וסאב.

התכנון הוא להישאר עם היחידת ראש המקורית ובעתיד להשתדרג לדאבל דין איכותי, כשיתפנה תקציב ראוי.

הכיוון שאני מתחבר אליו הוא SQ, כלומר מעדיף איכות על עוצמה, אם משווים בינהם.

אני מאוד אוהב סאונד שמאופיין בעומק, צליל חם ובאסים עמוקים ומדוייקים שלא נמרחים. להבדיל מצליל חד ומתכתי, וסלחו לי מראש על התיאורים.

התקציב הוא דיי מוגבל ועומד על 3500-4000 ש"ח שיכללו התקנה. העדיפות היא לרכיבים חדשים.

כאן אתם נכנסים לתמונה - מה ניתן לקבל מהתקציב הנ"ל? לאחר ההחלטות אתפנה לבקשת ייעוץ על מתקין נקי ומקצועי.

תודה מראש, מיכאל

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ממש יכול לעזור עם המלצות, אבל מניסיון אישי, זה כמעט בלתי אפשרי להחליף את המערכת המובנית של הרכב. לפני שאתה רץ להחליף רמקולים וכו' תשקיע זמן בלהבין מה יש לך ביד, ומה אפשר לעשות איתו.

נ.ב

אני יודע שיש מקום בצפון הארץ שכן יודע להחליף את המערכת המובנית, אבל זה סיפור לא זול בכלל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, אני מודע לבעייתיות, המערכת כרגע במקום האחרון בסדר העדיפויות שלי.

איפה אתם חבר'ה? אם תקבלו 3000 ש"ח לקניית חלקים נטו שיתבססו יותר על איכות מאשר על עוצמה, מה הייתם קונים? אני בטוח שיש כאן בעלי נסיון...

You may kiss the bride.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה כאן לפני כמה חודשים דיון גם על סובארו B4 כמדומני ואחד המגיבים שם התייחס להתקנה עצמאית של מולטימדיה תוך חיתוך של הפאנל המקורי. נדמה לי שהענין תלוי גם באיך הפאנל נראה בדיוק (בעיקר קיום בקרת אקלים או לאו לדעתי).

נסה לחפש את אותו שרשור.

רמקולים הם ענין של טעם אישי (אם כי נראה לי שמורל הם הכיוון הנכון לפי תיאורך), כפי שנאמר כבר בפורום מאות פעמים.

מה סוג המוזיקה שהינך שומע ומאילו מקורות?

ממליץ למצוא חנויות בעלות עמדות הדגמה או בקר באחד המפגשים של הפורום והאזן למספר אפשרויות.

לדעתי מגבר, HU ואולי גם סאב ניתן בשקט למצוא כיד שניה. אלו הרכיבים הפחות רגישים בדר"כ במערכת. תעיף מבט בפורום מכירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי טום, תודה על התשובה. כמו שרשמתי הפאנל הוא בתחתית סדר העדיפויות כרגע, אז אוכל להתעמק בו יותר וללמוד לעתיד :)

גם אני חשבתי על מורל, יש סט מומלץ? אשמח להכוונה למגבר וסאב, אפילו הכוונה כללית כדי שאדע להתכוונן לתחום מסויים.

סגנון המוזיקה דיי מגוון - ישראלית, שחורה, ואלקטרונית-האוס.

עריכה אחרונה על ידי Michael_N

You may kiss the bride.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה מוצרים חדשים בשוק מאז שהייתי עמוק בתוך התחביב/מחלה הזו ואני לא ממש מעודכן, כך שאיני יודע לתת מענה שלם בענין דגמים מדוייקים.

כחובב SQ הייתי אומר ללכת לפחות על ההייבריד (שגרסאתו הישנה אני מכיר היטב) , אבל זה סט שעולה סביב ה-1800 ויאכל נתח נכבד מתקציבך. הסט מתחתיו הוא הוירטוס ועולה כ-1200 ש"ח, אבל איני מכיר את אופיו.

מעבר לזה, חפש לדעתי מגבר 4 ערוצים סביב 1000-1500 ש"ח שיוציא משהו כמו 70W RMS לפחות לערוץ, בעל יכולת גישור עבור הסאב, והתאם סאב 10-12 אינץ' בהספק של עד כ-1.5 פעמים הספק המגבר (אני מניח שזה יהיה בין 150-300 וואט).

בדוק גם מה יש לספונסרים של הפורום להציע (אין לי אחוזים :wink:) - בדוק בשרשורים הדביקים בעיקר לגבי ארק אודיו.

מציע לבקש את תגובתו של AUDIO KING שחולש בדר"כ על שלל האפשרויות פר תקציב וגם של אדי (Lanosforce) שנדמה לי בעל רכב B4 במשפחה ואולי ידע לייעץ באופן ספציפי.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הB4 במקרה שלי היא שנת 2010 והדגם שונה לחלוטין - הרבה יותר מותאם לאודיו אפטרמרקט מאשר הדגם הקודם - הרבה יותר.

הסט אצלנו הוא באמת הייבריד אוביישן דרך אגב - סט לא רע בכלל דרך אגב אבל לא מדובר באותו דגם של רכב - הם מבחינתי שני רכבים שונים לחלוטין - אמנם שניהם סובארו ושניהם B4 אבל זה פשוט שני רכבים נבדלים זה מזה כמעט בהכל למעט אולי מנוע 2 ליטר וAWD.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין של העדפה אישית

יש כאלו שאוהבים את אפקט הצליל ההיקפי ויש כאלו שמאוד לא - בכל מה שנוגע למערכת SQ - רמקולים אחוריים מוסיפים סיבוך מאוד גדול כי הם באופן טבעי מפריעים ל"במה" בקדמת הרכב ויש כללים ברורים לREAR FILL

הרמקולים האחוריים צריכים להיות לפחות באותו הקו גובה של הרמקולים הקדמיים הכי גבוהים ברכב.

תחום התדרים מוגבל בערך מ400 הרץ ומעלה לפי טעם המשתמש.

ומעבר לכך ההספק צריך להיות מאוד נמוך.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקציב של 3K למה? מה אתה מחפש להתקין? אם אתה מחפש יחידת מולטימדיה אז זה באופן מידי פוגע לך אנושות בתקציב שכזה אם אתה מחפש משהו ראוי.

אם אתה מחפש HU שהוא סינגל דין אז כבר יש על מה לדבר -

קודם כל הייתי מחפש עד ה1K שקלים - HU מיד 2 כאן בפורום שיש לו את היכולת לעשות TA

אח"כ הייתי מתמקד בסט קומפוננט סדרת כניסה שנותן תוצאה טובה יחסית בהתאם לטעם האישי שלך ומגבר ארבעה ערוצים ואז הייתי מחפש סאב וופר שהוא גם כן יד 2 או לפחות מגבר יד 2 ורמקולים חדשים אם זה כל כך מפחיד אותך.

השאלה כמה ישאר לך אחרי זה להתקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מעוניין בעזרתכם בבניית מערכת שתכלול סט רמקולים, מגבר וסאב.

התכנון הוא להישאר עם היחידת ראש המקורית ובעתיד להשתדרג לדאבל דין איכותי, כשיתפנה תקציב ראוי.

הכיוון שאני מתחבר אליו הוא SQ, כלומר מעדיף איכות על עוצמה, אם משווים בינהם.

אני מאוד אוהב סאונד שמאופיין בעומק, צליל חם ובאסים עמוקים ומדוייקים שלא נמרחים. להבדיל מצליל חד ומתכתי, וסלחו לי מראש על התיאורים.

התקציב הוא דיי מוגבל ועומד על 3500-4000 ש"ח שיכללו התקנה. העדיפות היא לרכיבים חדשים.

נו, אדי, קצת קריאה מקדימה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, עוד אפשרות לשקול יכולה להיות דווקא להתעסק עם החלפת יחידת הראש כעת ולשמור את שאר התקציב לשדרוג שאר החלקים בהמשך.

כתמיכה בטענה שלי, הנה ציטוט משרשור מקביל שרץ לגבי התקנה בטויוטה קורולה 2000. אני רוצה להאמין שהמצב מבחינת הרמקולים סטוק והבידוד הכללי עדיף בסובארו שלך מה שרק יתן תוצאה ראשונית מוצלחת יותר.

מכיוון שברכב היה רדיו דיסק מעפן ולא פעיל, החלטתי יחד עם המתקין שבשלב ראשון נתקין יחידת ראש שיהיה לי למוזיקה ושיחות טלפון. לכן, התקנו היום את הדאבל דין (קנווד 5025), למרות שנצטרך לפתוח אותה שוב להעביר כבלים וכו'.

ההתרשמות שלי מנסיעה ומשחק של חצי שעה:

איכות השמע מטורפת. אופציית אודיו קורקשן מוסיפה המון (נקראת שם מיקום), ופתאום אני מרגיש בפנים המערכת כמו באולפן, אמנם עם הרמקולים המקוריים של הרכב, והם גרועים מאד, אבל זה מדהים.

גם איכות הטאצ', המהירות, המסך, הבלוטוס נראים טובים מאוד.

אגב, במידה והמגבר שתרכוש לא יתמוך בכניסת Hi-Level (חיבור ישיר לחוטי רמקולים), תצטרך לרכוש גם מנחת שסביר שיעיק עוד על איכות הסאונד.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SQ ב 3000 שח :wink:

הייתי הולך על סאב בסיסי טוב כמו GTO1214D JBL או הדגם הישן שלו JBL GTO1202D

מגבר 4 ערוצים lightning-audio-s4-600-4

וסט קומפוננט הרץ HSK165 או מורל הייבירד 602

-------

סה"כ 3000 שח בערך וזו תמורה גבוהה לכסף.

יש פה חנות עם מחירים לא רעים ,אתה יכול לחפש את הציוד הנ"ל גם בכול מקום אחר.

http://b-a-s-s.co.il/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3358 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...