Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השימוש בשפה בפורום

avi84
שימו לב! השרשור הזה בן 7114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כואב לראות כיצד, דיונים מסויימים גולשים לשפה לא נאותה וחסרת נימוסים בסיסייים.

זה חבל, מפני שהרבה רצון טוב והשקעה מצד חברי הפורום, נעלמים תחת מילים שגובלות בגסות רוח.

כאשר אינך מסכים עם דברים מסויימים, אמור: איני מסכים עם דבריך...

וחשוב שתנמק את דבריך.

אם לדעתך מישהו טעה בדבריו, אפשר לומר: אני חושב שאינך מדייק בדבריך... או: לדעתי טעות בידך...

ושוב חשוב מאוד לנמק.

אם לדעתך מישהו עשוי לעשות טעות פטאלית\הרסנית, אמור: אתה מסתכן בהרס, שריפה וכדו'

אם משהו כבר עשה טעות קשה ומנסה ללמוד מהטעות, עזור לו לאתר ולהבין את מקור הטעות ואל תשמיץ אותו לגנאי.

אנא המנעו מהשמצות הדדיות, ו"תחרויות ידע הרסניות" שבסופו של דבר רק מפריעות לקיום דיון פורה ומפרה.

בתקווה לשינוי חיובי והמשך קיומו של הפורום המועיל ומרתק זה

אבי

http://www.whatcar.com/ מבחני מכוניות חדשות וישנות. רוב הדגמים מופיעים.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שלפעמים בא לך לבעוט בבן אדם שמדבר שטויות בכמויות שכבר זה בלתי אפשרי, אז יוצאת המילה מטומטם או מפגר.

ואני לא מאמין שיש דרך יותר נכונה ויפה לתאר את המצב מאשר שני המילים החשובות הללו.

פשוט , זה יראה דיי דבילי שאני ירשום "יא חתיכת עילג...". יותר יפה "יא חתיכת מטומטם!..." וכמובן זה משיג את המטרה שהרי הבן אדם יבין שהוא עשה איפה שהוא טעות.

אני לא מדבר על מקרה שבן אדם רושם שטויות וישר יש צורך בלתקוף אותו. אלא אם זה המוצא האחרון או שפשוט הוא לא מבין אחרי כמה הסברים דבר מסויים (משהו שאמור להיות לכל בן אדם שפוי ידוע אחרי מספר הסברים ברמה של כתה א'). שכבר פשוט נמאס.

זה מזכיר לי משום מה את הקטע מ"אחי איפה האוטו שלך" "AND THEN...." - עם הסיני. (אני מקווה שאני לא טועה בסרט).

קיצר אני מקווה שהבנת את הנק' שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפורום עצמו מורכב מאנשים מתורבתים )אני חושב) כי גם אני לא ראיתי די הרבה קללות

אבל כשבן אדם מעמיס שטויות בלי לדעת מה הוא אומר ואיפה להפסיק אז הוא שווה את זה

כשהייתי ילד לימדו אותי לחשוב ליפני שאני מדבר ולא להפך

רנה דקארט אמר:אני חושב משמע אני קיים

גארי קספרוב אמר:אני טוב כי אני חושב 5 מהלכים קדימה

זיגמונד פרויד אמר:כשאתה חושב על משהו תחשוב עליו דרך כל 4 הכיונים ולא דרך כיון אחד הכיון הישיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב, בכתיבה בפורום ברב שיח תרבותי רצוי גם להשתמש בסימני פיסוק ותחביר נכון, כדי להקל על משתמשים אחרים לקרוא ולהבין.

גם שימוש בביטויים כגון "אחי" או "גבר" או "גבר גבר" מיותרים בכתיבת הודעה.

תזכורת נוספת:

http://www.carsforum.co.il/vb/announcement.php?f=7&announcementid=5

וסתם, לינק לכללי הפורום להנאתכם:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=737

בתקווה לשיפור.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבי, יחסית לפורמים אחרים השפה והתרבות בפורום הזה טובים מאוד, הכל יחסי כמובן.

כנס לפורום מכוניות אחר (לא אציין את שמו) פורום שיפורים, תראה את השפה שם, תקבל חושך בעיניים.

כמובן שתמיד יש מקום לשיפור פה אצלנו אבל יחסית הרמה טובה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שולמי יקירי

זה שאתה לא מבין את שפתי מראה עד כמה אתה מנותק.

זה שאתה מוחק את מה שכתבתי מראה עד כמה אתה קטן ופוחד מביקורת

זה שאתה מרשה לעצמך לצנזר מראה עד כמה אינך תופס את מהות הפורום וחופש הדיבור בו

זה שאתה מנצל את אפשרותך לפעול באתר בצורה אלימה יביא לכליה על אתר זה ותחשוב על זה

ברשותי אוסטין מודל 58 ופליימוט בלוודר מודל 55

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שולמי יקירי

זה שאתה לא מבין את שפתי מראה עד כמה אתה מנותק.

זה שאתה מוחק את מה שכתבתי מראה עד כמה אתה קטן ופוחד מביקורת

זה שאתה מרשה לעצמך לצנזר מראה עד כמה אינך תופס את מהות הפורום וחופש הדיבור בו

זה שאתה מנצל את אפשרותך לפעול באתר בצורה אלימה יביא לכליה על אתר זה ותחשוב על זה

אתה רואה, דווקא שאתה רוצה לרשום כמו בן תרבות, אתה מסוגל .

ולמי שפיספס את הפנינים שיצאו לך מהמקלדת לפני כמה דקות, אז הנה דוגמא , לא נגענו :

מה זה חרטה זהאדוני ככה ואדני ככה זה שפה של סוטים זה מה זה החינטרוש הזה מועדון לפלפים אם אתה אידיוט...
אדוני הנכבד, את שפתך מבינים כנראה גדולים ממני

אני לא פוחד מביקורת, אני פוחד להשתייך לאותה קבוצה שאתה משתייך אליה, בצורה כלשהי.

את מהות הפורום אנחנו קבענו ונמשיך לקבוע, יש כאן חופש דיבור למי שיודע להתבטא בצורה ראויה, אפשר לנהל דיון תרבותי. אם אתה רוצה להסתתר מאחורי חופש הדיבור בשביל לחלוק איתנו פנינים בסגנון שהזכרתי, הדלת פתוחה.

במהרה בימינו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי יקירי

לאיזה קבוצה אתה משייך אותי ימין קיצוני .הומו.רודף שמלות.חסר השכלה אולי מעמד חברתי נמוך באמת ספר לי לאיזה קבוצה שאני שייך. אליה אינך מעונין להיות שייך .זוהי בדיוק אותה פלצנות דמגוגית שאני מתנגד לה בתוקף .המועדון מורכב מאספני מכוניות בלבד ואינו חוג סגור של חנוטים מצפון ת-א. וכשתפנים זאת יהיה לך קל יותר להתמודד אללי עם פניני לשון שלא מבית מדרשך

אתה הבנת את זה ברוך .כי מה זה חרטה זה ותחשוב על זה בובוניירה שלי.

ברשותי אוסטין מודל 58 ופליימוט בלוודר מודל 55

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלומי יקירי

לאיזה קבוצה אתה משייך אותי ימין קיצוני .הומו.רודף שמלות.חסר השכלה אולי מעמד חברתי נמוך באמת ספר לי לאיזה קבוצה שאני שייך. אליה אינך מעונין להיות שייך .זוהי בדיוק אותה פלצנות דמגוגית שאני מתנגד לה בתוקף .המועדון מורכב מאספני מכוניות בלבד ואינו חוג סגור של חנוטים מצפון ת-א. וכשתפנים זאת יהיה לך קל יותר להתמודד אללי עם פניני לשון שלא מבית מדרשך

אתה הבנת את זה ברוך .כי מה זה חרטה זה ותחשוב על זה בובוניירה שלי.

ראשית הומו אתה לא, הומופוב אולי כן. (וזה על סמך הודעתך שנמחקה עם התיחסות לנושא)

אתה שייך לקבוצת האנשים שלא יודעים להתבטא, או יותר נכון לא רוצים להתבטא. אין לנו בעיה עם אנשים שרמת ההתבטאות שלהם איננה גבוה, יש לנו בעיה עם זילזול בצד השני, קללות ושאר פנינים אשר טרחת לשתף אותנו בהודעתך אשר נמחקה. אני לא רוצה להיות שייך לאותה קבוצה של אנשים אשר מתריסה נגד דיבור אשר איננו וולגרי וגס. חברי הפורום ומנהליו אינם מדברים במילים גבוהות, אלא פשוט בנימוס, דבר אשר חסר בהודעותיך.

במידה והפורום הזה נראה לך מקום כל כך נורא, של אנשים חנוטים מצפון ת"א כהגדרך, כפי שציינו בפניך קודם - הדלת פתוחה אתה מוזמן לעזוב. במקרה שלא תדע להתנסח ללא קללות או העלבות כלפי חברי הפורום אנחנו נראה לך היכן הדלת וגם ננעל אותה אחריך.

צר לי על הנימה הלא ידידותית של הודעה זו, אך כנראה שזו הדרך להתנהלות מולך. שים לב שגם אם הודעה זו (וגם הודעתו של שלומי) חריפה, היא איננה מעליבה באופן אישי, אין כאן קללות וכו'.

אינני מתכוון להמשיך לנהל איתך דיון ארוך (או דיון בכלל) בפורום עצמו, זה מיותר. דעתך ברורה וכך גם דעתנו אתה מוזמן להחליט כיצד אתה ממשיך לפעול.

גיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אתה רציני?!

כדי לכתוב כמו שצריך לא צריכים להיות מצפון תל-אביב,אתה מדבר שטויות.

כל מי שעבר את כיתה ח' צריך לדעת לפסק את מה שהוא כותב.

וכל מי שעבר את גיל 16 צריך לדעת לדבר כמו בנאדם,ולא כמו מתבגר חרמן שצורת הדיבור שלו מלאה בפוזה.

אני ירושלמי וגם לא אשכנזי,תתפלא אני נוהג לדבר כמו בנאדם ולפסק את מה שאני אומר.

ומעבר לצורת הדיבור והפיסוק,אל תרשום הודעה אלא אם כן היא תורמת לדיון,אפשר להתלוצץ פה ושם אם אחרים מבינים מה שאתה כותב,דוגמא טובה לכך זה ההודעה שלך למעלה ("הבנת את זה ברוך?"),

אף אחד לא ממש הבין את הבדיחה חוץ ממך ומברוך.

זה שאתה צובר הודעות בפורום לא מזכה אותך בסוף השנה בטיסה זוגית ליוון.

איציק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...