Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא מרוצה משירות שקיבלתי אצל מוסך צמרת מורשה שברולט, הוד השרון

sparkgear
שימו לב! השרשור הזה בן 3846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. זו לא זכותו של אדם לנהוג ברכב שאיננו תקין בטיחותית, וזו חובת המוסך לוודא שהוא יורד מהכביש.

2. האיש, שהמוסך יכול לזהותו בקלות, קרא למוסך "שקרנים". אם הוא לא יכול לעמוד מאחורי הטענה שהבלמים באמת אינם תקולים, הוא הוציא את דיבת המוסך רעה.

האיום איננו איום סרק.

אם אתה לא יכול להוכיח שהבלמים שלך תקינים, אתה בבעיה מול המוסך, שיוכל לנקוט נגדך בצעדים. בנוסף, אם הבלמים שלך לא תקינים, נהגת בחוסר אחריות משווע.

כמובן, אם הבלמים שלך תקינים, אז המצב הפוך... אבל אתה יודע שהם תקינים?

בלמים, איומים ואיומי סרק, דיבה.

לא כולנו מכונאים, לא כולנו עורכי דין. אם פותח השרשור מעוניין לערוך חלק מדבריו, אני מציע לו שילחץ על סימן נקודת הקריאה בהודעתו ויבקש ממך או ממנהל אחר לערוך את דבריו.[אין ביכולתו לשלוח הודעה פרטית].

עניינית: איני מכיר את המוסך ולא את פותח השרשור ויש נטייה להתייחס בחשדנות לגולש חדש בפורום. אבל, יש שאינם נוהגים לכתוב אלא במקרה קיצוני של חוויה טובה במיוחד או טראומטית במיוחד וכנראה שזהו המצב. עלינו להיזהר מסתימת פיות של גולשים מזדמנים.

לאור דברי המכונאי, אני מציע לפותח השרשור לבדוק בלמים למען השקט הנפשי במוסך כללי שבו הוא בוטח, זה המקום להמליץ לו למי שמכיר מוסך באזור. בטיחות היא מעל הכל.

יחד עם זאת, גם יושר הוא חשוב וגם דרך ארץ והגם ששמעתי רק צד אחד בסיפור[כשמסתכלים בתחתית הדף ישנו גם שרשור ישן בעניין אותו מוסך] נראה לי שיש בו במוסך זה כמה בעיות שלא קשורות לתקינות או אי תקינות בלמים. אם נכונים הדברים, עם אנשים כאלו רצוי שלא יהיה כל קשר. אני מודה לפותח השרשור על המידע ובטוח שאנשים ידעו לעשות בו שימוש מושכל ובקורתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כנראה שפותח השירשור לא היחיד שיצא ״מרוצה״ מהמוסך.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=446979

You may kiss the bride.

בא לשאול על חשבון בנק, יצא נשוי. קארספורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודת מוצא של הלקוח הישראלי היא שתמיד מנסים לרמות אותו, גם אם מדובר באמת לאמיתה.

אולי באמת רפידות הבלמים היו שחוקות ?

לא ציינת נסועה, ואם בכלל החליפו למכונית דיסקיות בלם.

כמובן שזכותך להחליף דיסקיות בלם היכן שתרצה, אבל מראש היתייחסת למוסך כאל רמאי שמחפש להוציא ממך כסף לחינם.

עד שלא נשמע את תגובת המוסך, אני לוקח את דבריך בעירבון מוגבל מאד.

תחשוב לרגע, התפקיד של מוסך, כמו כל עסק - להרוויח.

ליוסי לא באמת אכפת אם הרפידות של ספארקגיר תקינות, מה שמעניין אותו זה לעשות כסף.

יוסי לא באמת התכוון להרוס לפותח השרשור את היום, או לשבור לו משהו או לקלקל, הוא בסה"כ רצה לעזור לו. אבל יש לעזור ויש לדרוש.

בלמים זה דבר חשוב, אפשר להגיד הכי חשוב ברכב. אבל בחייאת, מדובר בשברולט ספארק (כנראה חדשה, לא יותר מ3 שנים על הכביש) אני לא מאמין כ"כ שהרפידות היו כ"כ שחוקות שיוסי קיבל התקף לב וזה גם לו להזדעזע.

אמנם אפשר להרוס בלמים גם בחודש, אבל אני לא באמת חושב שזה היה כ"כ חמור כמו שהוא כתב "אסור לנסוע ככה!" בסופו של דבר פותח השרשור היה מגיע למעמד הטסט ושם היו מגלים את זה.

אני אישית לא יודע מה קרה, אבל יש לי הרגשה ענקית שזאת עוד דרך לעשות כסף.

כשבן אדם מנסה לרמות אותך, יש לך רמזים. כל מה שהמוסך הזה עשה (פירק את הגלגלים למרות שלא ביקשו, מחיר גבוה יותר ממה שדרשו בהתחלה) מדליק את כל הנורות האדומות.

הם אפילו שאלו אותו בהתחלה ב"טוב", אם לסדר את הבלמים או לא, מה שכבר מרגיש כאילו הם מכינים איזה עוקץ. אחרכך, למרות שהוא לא ביקש, הם עשו את זה. זה שירות זה? סלח לי, אבל אם בית עסק, באשר הוא, יתייחס אלי ככה - בחיים לא היה לקוח יותר באותו עסק. זה לא משנה אם זה מוסך או פיצריה, אם אני מבקש משהו, ואני משלם עליו, אני רוצה לקבל את מה שביקשתי, לא פחות ולא יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הדיון מיותר

המוסכניק נתן הצעת מחיר ולא פעל לפיה , וברגע שנתפס על מכנסיו למטה התחיל לקלל ולאיים .

הוא אמור להיות נותן שירות ואם את זה הוא לא יודע לתת צריך לקחת לו את הפרנסה (שכבר ממזמן אינה פרנסה אלא גניבה ) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אמר שאתה רוצה להחליף אצלו ? יכלת להגיד לו אני מחליף פה במוסך ליד אפילו.

הייתי מפרסם לפחות שם מלא שלו ומנסה להביא תמונה שלו מהפייסבוק - גנב ונוכל הזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם המוסך הוא מורשה של UMI ? אז מהר לשלוח מכתב תלונה ליבואן לדעתי רק הנושא יבדק ויטופל

המוסך הוא מורשה UMI ומופיע ברשימת המוסכים המורשים ברשת.

לפי מה שרואים באתר חברת UMI (בלינק מתחת), זה המוסך המדובר וכנראה זה שבתמונה הוא יוסי המדובר.

http://www.umi.co.il/31-248-he/FindGaragge.aspx?city=HODHASHARON&manu=0

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובת המוסך לדווח למשרד התחבורה במידה ומתגלה כשל בטיחותי ברכב והלקוח אינו מעוניין לתקן

הלקוח יכול לעשות זאת המקום אחר וכשיגיע מכתב מכתב האזהרה על ביטול רשיון רכב ממשרד התחבורה שולחים להם בפקס את הקבלה על התיקון במוסך מורשה וזהו

הבלמים לפי התמונות אכן היו צריכים החלפה אבל העניין הוא אחר וזה ההתיחסות ללקוח ואי עמידה בהצעת המחיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל השירשור נסוב בעניין שנתון לפרשנות חלקלקה של עורכי דין ושות'.

הרבה פעמים נאמר כי: חובת המוסך לדווח למשרד התחבורה במידה ומתגלה כשל בטיחותי ברכב והלקוח אינו מעוניין לתקן

אך מהו דין המקרה הנ"ל ?

האם הרכב פגום לנסיעה ?

האם אין לו ברקסים בכלל או שיעילותם נמוכה ?

לא ולא. הרכב בתכל'ס תקין לחלוטין, בולם מצויין ויש לו עוד "בשר" ברפידה.

האם משרד התחבורה רואה "רפידות שלא יגיעו לטיפול הבא" ככשל בטיחותי ? לא בטוח - ואני מהמר שהוא לא רואה בזה כשל בטיחותי.

כשל בטיחותי יכול להיות חלק שבור\עקום\גמור לחלוטין שפוגע בהיגוי\בלימה או כל אביזר בטיחותי אחר. במקרה הנ"ל אין שום כשל בטיחותי אלא לקוח שמרגיש שמרמים אותו ורוצה לבדוק את העניין במקום אחר - זה לא שהוא נוסע בלי ברקסים ומסכן חיים של אנשים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק זו נקודה מעניינת.

אני משער שהחוק בנקודה הזו מגבה את דעת המוסך שכן הוא הוא הגורם המקצועי, המבין והסמכותי. הלקוח מצידו נקלע לעמדה נחותה וחסדיו נתונים בידי המוסך ואמינותו.

באמת מעניין אותי לדעת מה קורה במצב כזה, מה שווה תלונה לאיגוד המוסכים ומה משרד התחבורה עושה כדי להגיע לחקר האמת.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל השירשור נסוב בעניין שנתון לפרשנות חלקלקה של עורכי דין ושות'.

הרבה פעמים נאמר כי: חובת המוסך לדווח למשרד התחבורה במידה ומתגלה כשל בטיחותי ברכב והלקוח אינו מעוניין לתקן

אך מהו דין המקרה הנ"ל ?

האם הרכב פגום לנסיעה ?

האם אין לו ברקסים בכלל או שיעילותם נמוכה ?

לא ולא. הרכב בתכל'ס תקין לחלוטין, בולם מצויין ויש לו עוד "בשר" ברפידה.

האם משרד התחבורה רואה "רפידות שלא יגיעו לטיפול הבא" ככשל בטיחותי ? לא בטוח - ואני מהמר שהוא לא רואה בזה כשל בטיחותי.

כשל בטיחותי יכול להיות חלק שבור\עקום\גמור לחלוטין שפוגע בהיגוי\בלימה או כל אביזר בטיחותי אחר. במקרה הנ"ל אין שום כשל בטיחותי אלא לקוח שמרגיש שמרמים אותו ורוצה לבדוק את העניין במקום אחר - זה לא שהוא נוסע בלי ברקסים ומסכן חיים של אנשים.

איציק

סיכוי לכשל הוא גם נקודה שבא צריך לדווח אליה לדוגמא חופש קל בתפוח הגה עכשיו הכל בסדר החופש קטן ולא מורגש כלכך אבל החופש יגבר ואז הנהג עלול לאבד שליטה ולגרום לתאונה

על אותו משקל הבלמים עכשיו הם בולמים אך עוד מעט ולא ישארו בלמים ואיכות הבלימה תפגע ואז שוב יש סיכוי לתאונה

אני יכול להבטיח לך מניסיון כי מוסך מורשה שולח דווח למשרד התחבורה גם בנושא בלמים שיש להחליף הנושא מטופל מיידית וזה עניין של ימים

חווד דעת של המנהל המקצועי של המוסך המדווח היא הקובעת

כמו שאמרתי קודם הלקוח יכול להכנס למקום אחר ולעשות את התיקון ולהציג חשבונית של מוסך מוסמך ובכך גמר הסיפור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 דפים שלמים של דיבורים באוויר ללא שום עובדות, ז"א לכל יצרן יש מידות שהרפידות והצלחות צריכות לעמוד בהם, במידה והם נמצאים בטווח המתאים הכל תקין!

צלחות - 18 ממ מינימום

רפידות - 2 ממ מינימום

אלה העובדות לספרק, ומהתמונה לא ניתן לדעת כלום.

לדעתי תבדוק לבד ואחר כך קח את האוטו למורשה שיעשו בדיקה בעצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מה אתה מדבר ?

רואים בתמונה בוודאות שישנם מעל 2 מ"מ של רפידה

חוץ מזה, הרפידות נראות בסדר גמור- אף אחד לא אמר שהוא צריך לחכות לטיפול הבא.

הוא לא אהב את צורת הדיבור במוסך - ויכול ללכת לכל מוסך אחר להחליף בלמים.

אולי הוא נוסע רק פעם בשבוע? ובחודש הבא לאחר שיגמע כ 200 ק"מ יחליף את הבלמים ?

אנחנו לא צריכים לשפוט בכלל.

עובדה היא שהבלמים אינם במצב שמצריך הורדה מהכביש, ואני יותר מבטוח שהם גם היו עוברים מבחן שנתי.

ועובדה נוספת היא שבעל המוסך רצה לכפות על אותו בחור החלפה - למרות שהוא באופן ברור אמר שאינו מעוניין בה.

יש להתייחס בצורה מאוד רצינית לעניין הדיבור בגמר החשבון - ולא משנה כבר אם הבלמים בסדר או לא בסדר, או מה היה.

עצם זה שבעל המוסך כבר הבין שאותו לקוח לא יחזור - אז הוא מנסה לשנורר ממנו כסף על "פירוק והרכבה" של גלגלים ? באמת ? אני בחיים שלי לא שמעתי (וכנראה גם לא אשמע) על מוסך שיקח כסף על פירוק גלגלים. יותר מפעם אחת בחיי יצא לי לבקר במוסך - לפרק גלגלים - ולאחר שנאמר לי המחיר לתיקון החלטתי ללכת - ואף מוסך לא גבה ממני שקל.

יתרה מכך ! אם עשיתי טיפול במאות שקלים אצל אותו מוסך !

בושה וחרפה לאותו יוסי - שמעיז לנסות ולשנורר כסף מאותו לקוח - ולא משנה אם עשה אצלו בלמים או לא. פשוט תת אדם - ואנשים כאלו מוציאים שם רע לכל המוסכניקים - שגם ככה נלחמים על שמם הטוב.

לך תסביר עכשיו שמוסך מורשה גם לא טוב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...