Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על איזה רכב הייתם ממליצים כתחליף להארלי ?

Idan Golzman
שימו לב! השרשור הזה בן 4017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב!

ברשותי מזה כשנה וקצת אופנוע הארלי דווידסון ממודל שקיימים שניים כאלו בלבד בארץ. התחלתי לאחרונה לפזול לכיוון מכוניות, ומאוד מעניין אותי לדעת, מה יהווה תוספת או תחליף טוב לאופנוע?

את האופנוע קניתי בזמנו כי חיפשתי כלי פשוט יחסית לאחזקה, נוח לזוג ובעל רצועה (רוב האופנועים מונעים על ידי שרשרת, מה שמאוד לא רציתי מבחינת התחזוקה והלכלוך), ומצאתי אופנוע שכול פעם שאני מסתכל עליו (גם כשהוא מכוסה ! :-) ) ובטח ובטח כשאני נוסע עליו אני מבסוט עד השמיים. עלויות האחזקה הזולות וצריכת הדלק הטובה היו בצד אבל הן היו בונוס נחמד שנכון להיות פחות מהווה מבחינתי שיקול.

הייתי רוצה לקבל המלצה על מכונית כולשהי, בואו נאמר בטווח של 100 אלף שקלים, אשר בראש ובראשונה חייב להיות לה מנוע V, ושתהיה אחת כזאת שתגרום לי לאושר בכול מבט ובכול נסיעה. :-) עניין של עלויות אחזקה פחות קריטי (כול עוד לא מדובר ברכב אספנות, מה שכרגע לא ממש בא בחשבון היות ואין לי זמן לטפל בעצמי ואני חייב להכניסו למוסך), כנ"ל לגבי צריכת דלק. גם ביצועים לא ממש מעניינים אותי, אבל אני לא אתנגד בכלל לסאונד של המנועים האמריקאיים הענקיים הגרגרניים (לי אישית זה נשמע כאילו לקוח 2-4 מנועי הארלי וחיברו בין כולם). זה רכב שישמש אותי מספר פעמים בשבוע לא לנסיעות מאוד ארוכות ואולי לפעמים לטיולים הרחק הרחק, אבל לא ככלי תחבורה ראשי (על ההארלי שלי אני לא אוותר :-) )

משפחה לא מעורבת בסיפור, מקסימום חברה, כך שזה יכול להיות גם רכב דו מושבי או דו מושבי + עוד שני מושבים שעושים טובה שהם שם

חשבתי ללכת על הS2000, אני קשור לחברת מאיר כך שיכולות להיות לי הנחות בטיפולים ובחלפים, אך לא ראיתי משהו שממש נכנס לי בתקציב ביד 2 ואני יודע שהרכב לא מיובא מאז 2010 וכמו כן המנוע שלו הוא 4 בשורה ולא V (לפחות למיטב זיכרוני). המיאטה לא הלהיבה אותי בכלל בכלל, ועל מוסטאנג אני לא יודע ממש הרבה פרטים.

המון תודה לכלל המגיבים :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליט, אתה רוצה בראש ובראשונה רכבים עם מנועי V אבל פוזל לעבר מכוניות בסגנון ה S2K והמיאטה?

''גם דברים פשוטים יכולים להיות טובים'' - אביה בת ה-10

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליט, אתה רוצה בראש ובראשונה רכבים עם מנועי V אבל פוזל לעבר מכוניות בסגנון ה S2K והמיאטה?

לא פזלתי בכלל, על הS2000 הסתכלתי בגלל המלצה מעמית לעבודה שברשותו אחת כזאת, המיאטה ציינתי מראש כי אינני מעוניין בה (אני יודע שהיא יכולה להיות תפורה בול על מה שאני מחפש מכול בחינה אחרת)... אם לא תהיה ברירה אני אלך לכיוון הS2000 אבל לא בכול מחיר / סוג מנוע :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הS2K היא לא מכונית למתחילים, לא הייתי ממליץ עליה כרכב ספורט ראשון לנהג שלא באמת מחפש את מה שהיא יכולה לתת.

אגב, אתה מעוניין בתצורת הV רק בגלל הסאונד או שעניין המומנט גם מעניין אותך, במקרה כזה האופציות גדלות אם תרד מהדרישה של הV.

במצב כזה רק הגולף VR6 עולה לי לראש.

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הS2K היא לא מכונית למתחילים, לא הייתי ממליץ עליה כרכב ספורט ראשון לנהג שלא באמת מחפש את מה שהיא יכולה לתת.

אגב, אתה מעוניין בתצורת הV רק בגלל הסאונד או שעניין המומנט גם מעניין אותך, במקרה כזה האופציות גדלות אם תרד מהדרישה של הV.

במצב כזה רק הגולף VR6 עולה לי לראש.

אני מעוניין בזה בגלל כול עניין הנהיגה עצמה, אופנוע עם מנוע V שונה לאללה מאופנוע עם מנוע של כמות צילינדרים בתור, או בוקסר וכו'... אני מניח שגם במכוניות זה קיים, לא באותה צורה בולטת כמו באופנועים אבל גם. אני לא מחפש אותו להתגרזנות, אני רוצה משהו שיהיה לי כיף לנסוע עליו ושלא ארצה למכור אותו אחרי שבועיים כי הוא משעמם אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יש לך חוסר בהבנה בכל מה שקשור לתצורת הV, אם תקרא קצת על אופי המנוע ועבודתו, אני די בטוח שתחשוב שוב.

תעשה הפרדה מאופנועים, אין טעם להשוואות.

יש לא מעט מכוניות מהנות לנהיגה בתקציב שלך, תלוי בסוג ההנאה שאתה מחפש(לא ממש הבנתי את הכיוון שלך).

הנאה מהתנהגות הרכב? הנאה ממראה הרכב?

מכוניות בתצורת V אני לא ממש מכיר למעט אלו המוכרות.

CBR600RR-sold

z-750-crashed

wrx run by ecutek-sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוטו, בניגוד לאופנוע, לא רואים את המנוע.

לתצורת V אין משמעות.

מנוע 6 צילינדרים בטור, של ב.מ.וו הוא מנוע לא טוב, במכונית לא מתאימה, כי הוא טורי ולא V?

השיקולים שלך לא עניינים.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יש לך חוסר בהבנה בכל מה שקשור לתצורת הV, אם תקרא קצת על אופי המנוע ועבודתו, אני די בטוח שתחשוב שוב.

תעשה הפרדה מאופנועים, אין טעם להשוואות.

יש לא מעט מכוניות מהנות לנהיגה בתקציב שלך, תלוי בסוג ההנאה שאתה מחפש(לא ממש הבנתי את הכיוון שלך).

הנאה מהתנהגות הרכב? הנאה ממראה הרכב?

מכוניות בתצורת V אני לא ממש מכיר למעט אלו המוכרות.

אני מכיר את הייתרונות של מנועי V באופנועים, ופרט לאחוזי ההספק או המומנט הזמינים כבר בסלד נמוך מאוד, ההרגשה בנסיעה על אופנוע עם מנוע V שונה בתכלית ממנוע תורי. ייתכן שאני באמת צריך לנתק את עולם האופנועים, אבל אני מניח שהדברים האלו באים קצת פחות לידיי ביטוי במכוניות (לא מכיר מכונית למשל שעיקר ההספק שלה יגיע ב 8000 סל"ד מתוך 12 אלף).

ההשוואה מעולם האופנועים מגיעה כי זה הדבר היחיד שאני מכיר, אין לי ידע במכוניות וממה שבחנתי עד כה מנועי V במכוניות זה אקזוטי הרבה יותר מבאופנועים.

הונדה S2000 זה הכי לא הארלי שיש.

אם אתה אוהב את האופי של ההארלי (ואני מניח שכן) פורד מוסטנג קבריולט תתאים לך בצורה הטובה ביותר לדעתי.

ניתן יהיה לקבל קצת פרטים על הרכב ממי שהתנסה בו בעבר ?

באוטו, בניגוד לאופנוע, לא רואים את המנוע.

לתצורת V אין משמעות.

מנוע 6 צילינדרים בטור, של ב.מ.וו הוא מנוע לא טוב, במכונית לא מתאימה, כי הוא טורי ולא V?

השיקולים שלך לא עניינים.

השיקולים שלי הם כאלו כי אינני מכיר את עולם המכוניות, כמובן שאני מחפש שמישהו יסביר לי איך זה בדיוק עובד במכוניות, ועל כן פניתי הנה במקום ללכת ולקנות את המכונית הראשונה שאני רואה שיש לה מנוע V. מנועים שמסודרים בתור באופנועים משעממים אותי מאוד ופשוט לא כיף לי לנסוע עליהם, ושוב, היות וזה הדבר היחיד שאני מכיר, אני משליך על כך לעולם כלי הרכב, אני לא בהכרח בטוח שזה נכון :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ריגוש אף מכונית לא תחליף אופנוע-אולי אריאל אטום.

מאזדה מיאטה אופציה לא רעה בשבילך-היא FUN TO DRIVE ולא תקרע אותך באחזקה.

ההונדה S2K הגיעה בלי בקרת יציבות בהתחלה ולכן רובן עם קצוות שילדה(או לא רק קצוות) והמחירים על השמורות מופקעים.

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מכיר באופנועי ספורט (הספק גבוה ברצועה צרה סביב 10,000 סיבובים לדקה) אינו שיקול.

הסתדרת בלי זה בארלי. תסתדבר בלי זה גם באוטו. אלו עולמות שונים.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מכיר באופנועי ספורט (הספק גבוה ברצועה צרה סביב 10,000 סיבובים לדקה) אינו שיקול.

הסתדרת בלי זה בארלי. תסתדבר בלי זה גם באוטו. אלו עולמות שונים.

דווקא אופנועי ספורט לא משכו אותי מעולם, אבל אני כן מכיר את הצד הטכני ככה בקטנה מה שנקרא, ואני יודע איך הם עובדים.

אז אם נוריד את נושא הV, בהתחשב במה שכתבתי, שאני רוצה אוטו שיהיה לי כיף לראות אותו ולנסוע עליו, ושיהיה דומה באופי שלו להארלי (אולי לומר "רכב גדול וכבד שזז לאט אבל עושה הרבה רעש" זה הגדרה נכונה ? כמובן שלא משאיות למינהן או מסחריות וכ'ו :-) ) עד כמה שזה מתאפשר בכלל, על מה היית ממליץ ? יש בכלל משהו כזה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אופנועי ספורט לא משכו אותי מעולם, אבל אני כן מכיר את הצד הטכני ככה בקטנה מה שנקרא, ואני יודע איך הם עובדים.

אז אם נוריד את נושא הV, בהתחשב במה שכתבתי, שאני רוצה אוטו שיהיה לי כיף לראות אותו ולנסוע עליו, ושיהיה דומה באופי שלו להארלי (אולי לומר "רכב גדול וכבד שזז לאט אבל עושה הרבה רעש" זה הגדרה נכונה ? כמובן שלא משאיות למינהן או מסחריות וכ'ו :-) ) עד כמה שזה מתאפשר בכלל, על מה היית ממליץ ? יש בכלל משהו כזה ?

אימפרזה 1600 עם פילטר פתוח :D

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונית שרירים אמריקאית, מוסטאנג למשל.

כיוון אחר - רכב אספנות אמריקאי. ביום יום אתה משתמש באפנוע, ורכב מתוחזק ואמין יוכל לשרת אותך ככלי תחבורה לא עיקרי.

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונית שרירים אמריקאית, מוסטאנג למשל.

כיוון אחר - רכב אספנות אמריקאי. ביום יום אתה משתמש באפנוע, ורכב מתוחזק ואמין יוכל לשרת אותך ככלי תחבורה לא עיקרי.

כפי שרשמתי, הרעיון עלה.

הרכב אומנם לא ישמש אותי ממש ממש ביום יום, בוא נאמר פעם ביומיים כזה לנסיעות בערב בתוך העיר (מהבית לבית של ההורים, אולי למסעדה מידי פעם קצת רחוק יותר, ובימי שישי לעבודה - נתניה תל אביב - 60 ק"מ סה"כ, ובסופשים אולי לטיולים כשאין לי כוח לעלות על האופנוע), הבעיה העיקרית שלי עם העניין היא שאין לי לא זמן ולא ידע לטפל בכלי כזה.

הייתי מת לשים ידיי על צ'ארג'ר משנות ה70, אבל אני יודע שאם משהו שם יתקלקל, ומשהו ייתקלקל (בכול זאת רכב בן מעל 40 שנה), הרכב פשוט יעמוד. אני לא מכיר מוסכים שבהם אוכל לטפל ברכב אספנות, ומבדיקה קצרה שערכתי הבנתי שהרוב המוחלט של בעלי רכבי האספנות מטפלים בהם לבד, כאשר לי - לצערי הרב - אין זמן, אין ידע וגם אין לי מקום לעשות זאת.

אם אני טועה, שוב, אשמח אם מישהו יבהיר את עיניי :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4017 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...