Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן MP3 VS. WAVE - תוצאות

EyalR
שימו לב! השרשור הזה בן 7151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפי הבנתי הרוב כן מבדיל בטווח של KBPS128-160 ולכן בחר בהקלטה של WAVE מעל 160 כבר היה קשה להבדיל.

מבחן של 4 קטעים הוא מבחן משקף אבל עדיין יש סיכויי טוב שאחד ינחש את כל התשובות(כש 2 מהם לא בעייה לזהות והשניים האחרים זה סיכוי2:4 ולכן מתוך 19 אנשים שענו 2 ענו על כל התשובות נכון). האוזן האנושית ללא אמצעים מיוחדים תתקשה להבדיל בהקלטות של 192 KBPS ומעלה.

אבל עדיין היה כיף לקחת חלק בניסוי!:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה עוד לא מוכיח כלום. צריך לבדוק אותך בצורה פרטנית. סתם לידע כללי אילו אוזניות יש לך ואיזה כרטיס קול הוא הכי טוב בשוק?

מה זאת אומרת פרטנית.

לידע כללי. אולפן הקלטות של מכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל: הבנת הנקרא או הבנת הכתיבה אולי נעשה מבחן עיוור גם לזה :-). לפחות הסתדרו לי קצת התשובות לאחר שהבנתי למה התכוונת. טוב בעצם אני לא מתפלא כל כך, עם כרטיס קול פשוט ביותר של קריאטיב ורמקולים ב- 60 שקל באמת היה קצת מוזר אם היתי צודק בכולם.

אני בכל זאת טוען שיש חשיבות רבה מאוד לציוד שאיתו שומעים ועם שיפור בציוד יעלה גם הביטרייט שממנו והלאה לא מבדילים.

בכל מקרה בתור מבחן ראשון(או שני אם לא נשכח את מיקמיק שהתחיל עם זה) היה מהנה מאוד. אבל נכון יותר(ופחות מעשי) לעשות מבחן כזה עם ציוד ברמה גבוהה כך שכולם יעשו את ההאזנה עם אותו ציוד ובאותם תנאים ורצוי גם עם קטעים יותר ארוכים. בצורה כזאת באמת תהיה לנו נקודת התיחסות כלשהי והתוצאות יהיו יותר משקפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבדתי עם ציוד ברמה די גבוהה

Echo Mia 24/96

Mackie 6309 Amp

Sennheiser HD200 Master Headphones

עם זאת, לא הצלחתי לענות על ה-192 וה-224,

ואני מחשיב את עצמי בעל שמיעה לא רעה בכלל.

אין ספק שיש הבדל בין ציוד לציוד, וההבדל יכול להיות שמיים וארץ.

ובכל זאת, אפילו עם ציוד איכותי ביותר, פשוט לא ניתן לשמוע הבדלים ב-224. לא אני קבעתי את זה (קטונתי) אלא קבוצה של אודיופילים עם ציוד שעולה כמו כל הבית שלי.

- - -------[Fireball]------ - -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת פרטנית.

לידע כללי. אולפן הקלטות של מכר.

הכוונה היא שבשביל להוכיח שאתה באמת מבדיל בצורה ברורה בין ביטרייטים (כולל גבוהים) צריך לעשות לך מבחן ארוך יותר, אני ומיקמיק דיברנו על זה בעמוד הקודם.

ברור שעדיף ציוד כמה שיותר טוב. אבל מצד שני אם אין לנבחן את הציוד הזה, אז מבחינתו זה לא משנה כל כך.

אכזבת אותי עם האולפן, חשבתי כבר שיש לך משהו מעניין ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא איכזב אותך מבלי לענות על השאלה שלך אפילו...

אבל מעניין אותי איזה כרטיס קול נחשב הכי טוב בשוק... אני לא חושב שיש חיה כזאת :roll: - תמיד יש כמה מתחרים.

אבל איזה אוזניות בהחלט מעניין אותי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוזניות של אולפן זה לא מה שאתה מחפש. איזה אוזניות הכי נחשבות? לסוני יש בין היקרות בעולם, כמה אלפי דולרים:

http://www.audioadvancements.com/headphones/sonyhead.html

לי יש את האחות הקטנה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרטיס קול? תלוי מאוד לאיזה מטרה!

אני באמת לא בטוח איזה כרטיס קול נחשב הכי טוב.

בתחום של המוזיקאים הכרטיסים של RME נחשבים מהיותר טובים.

ידוע לי על כרטיס קול חדש יחסית עם שפופרות (אין לי מושג מה ההשפעה החשמלית בעניין, אבל זה נחשב Vintage).

הכרטיסים החדשים של EMU באמת מדהימים מבחינת ביצועים, אבל אני לא יודע אם הם משתווים לכרטיסי High End. נראה לי שהם היחידית שניתן להשיג במחיר שפוי.

אייל, לגבי אוזניות, הסוני נראות מדהימות.

אבל יש אופציות יותר טובות, לדוג' אוזניות אלקטרוסטטיות.

הייתי נותן הימור לא רע על המוריפיאוס, שעולות בערך פי 3 מהסוני (חבר'ה, תקלטו, בתרגום ישיר זה 53,000 שקל! צריך למשכן את הבית...)

http://www.headphone.com/layout.php?topicID=3&subTopicID=26&productID=0020089090

קצת ממה שרשמו עליו שם:

Now for the electrostatic headphones: The Sennheiser Orpheus is considered by many to be the best headphone system ever. At $11,900 it had better be. It’s very hard to say too much when you’re talking about the best system you’ve ever heard...it’s perfect! The transparency is extraordinary; its ability to resolve effortlessly is stunning; the listening experience is simply like being transported to where the music is, leaving all else behind as a vague memory. The most common response of those listening to an Orpheus when asked how it sounds is no response at all--they’ve simply gone somewhere else entirely. Sadly, it's no longer available.

לי יש את הבן של הבן של הנכד של הנכד שלו (או לפחות ככה הייתי רוצה לחשוב, אבל לצערי לא)...

Sennheiser HD200

אוזניות שעולות כ-500 ש"ח בלבד, אבל מספקות תמורה די מרשימה עבורם (נו, הכל יחסי)

יצא לי לשמוע את ה-HD280 שעולות כמה מאות יותר, אבל יותר נוחות ושקופות בצליל לדעתי, שווה למי שמתעניין.

כמו כן אני מכיר כמה שעובדים עם ה-HD25, הן משמעותית חזקות, אבל משום מה פחות אהבתי את הסאונד שלהם, והם יותר מיועדות לתקליטנים. כ-1000 ש"ח.

לא שמעתי אף פעם אוזניות מהליגה העליונה. הטובות ביותר ששמעתי, נחשבו הטופ של סנהייזר מבחינת אוזניות "רגילות", ונקראות HD600, מחירן כ-2500 ש"ח.

הן פתוחות בניגוד לאוזניות שלי, וסלחו לי, אבל הסנהייזר שלי נשמעות אשכרה זבל ליידן!

ה-HD600 פשוט ממכרות, הסאונד פתוח וטבעי לחלוטין, הבימה מדהימה, בנוסף לכל זה הן בנויות עם גימור פשוט מדהים, מחומרים יקרים ממש, והן פשוט נוחות על האוזן.

אבל אני? אני אחזור ל-HD200 שלי. צריך לעשות פשרות כואבות =]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חוכמה, האוזניות האלו באות עם מגבר, הסוני בלי ;)

יש לי את הCD3000 של סוני:

http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000095S9Q/103-1380632-5621439?v=glance&s=electronics&vi=reviews

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמורות להיות אוזניות מדהימות, עוד לא שמעתי אותן.

למכר שלי היה את ה-Sennheiser HD600, ולאחר מכן הוא ניסה את הסוני האלו ואהב אותן אפילו יותר.

הוא משוגע לגמרי, הנה הציוד שיש לו היום:

Grado RS-1, Sony CD3000, Etymotic ER-4P/X, modded Porta Pros

ופעם היה לו:

Koss PortaPros, , Beyerdynamic DT880, Sennheiser HD600, Shure E5

אבל נראה לי שכרגע הוא מעדיף את ה-Grados...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאני מכיר את החבר שלך, הוא נוהג לכתוב ביקורות בפורום HEAD-FI והיה בניו זילנד לפני כשנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשרציתי לקנות אוזניות קראתי שם בפורום ובין היתר ביקורת ארוכה שהוא עשה על אוזניות ששקלתי לקנות יד שניה. בסוף הסתבר שהוא גם זה שמכר אותם יד שניה אז דיברתי איתו קצת בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7151 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...