Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן MP3 VS. WAVE - תוצאות

EyalR
שימו לב! השרשור הזה בן 7143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבחן MP3 VS. WAVE יוצא לדרך.

המבחן כולל 4 קטעים באורך של כ20 שניות משירים שונים. כל קטע מופיע פעמיים, האחד באיכות WAVE המקורית והשני (לא בהכרח בסדר הזה) קודד כ MP3 והומר חזרה ל WAVE. כל שעליכם לעשות הוא לקבוע איזה משני הקטעים איכותי יותר.

אפשר לצרוב את הקבצים על דיסק ולשמוע בכל מערכת (זה לא MP3, זה WAVE).

נא לשלוח אליי את התשובות בהודעה פרטית, אני אפרסם את התוצאות בעוד מספר ימים כשאראה שיש ירידה במספר המורידים/משיבים. מי שרוצה לעשות את המבחן אך מסיבה זו או אחרת לא רוצה שארשום את שמו בתוצאות שיכתוב בראשית ההודעה "אנונימי".

בתשובה עליכם לציין את מספר הקטע (לדוגמא קטע 2) ואילו מהקטעים נשמע איכותי יותר (לדוגמא קטע B). אם לא שמעתם הבדל בין הקטעים ציינו לדוגמא "קטע 2: ללא הבדל". יש לתת את התשובה רק אחרי שאתם בטוחים בה, תשובה שניתנה לא תשונה לאחר מכן.

דוגמא לתשובה:

קטע 1: B

קטע 2: ללא הבדל

קטע 3: B

קטע 4: A

מדובר בשני קטעים מתוך דיסק בהקלטה אודיופילית ושני שירי פופ (כדי שאף צד לא יטען שהשירים הם לא איכותיים מספיק או מצד שני איכותיים מדי ולא מייצגים את רמת ההקלטות בשוק). הם נבחרו גם כי הם מהנים להאזנה (לפחות לא משעממים כמו חלק מהדברים שחשבתי לשים 8) ).

נא לא להפיץ את הקישור ורק מי שמתכוון לעשות את המבחן שיוריד אותו, הקובץ הוא קובץ ZIP בגודל 27 מגה ובתוכו שמונת הקבצים. מכיוון שהקובץ נמצא על שרת הפורום אפשר לדעת אילו משתמשים הורידו אותו. הלינק להורדת הקובץ:

http://www.carsforum.co.il/misc/forum/misc/eyal/MP3vsWAV.zip

אני מבקש ממכם לא להסתמך על תוכנות כאלו ואחרות בעת מסירת התוצאות אלא רק על אוזניכם. מי שלא יכול להתאפק, פשוט שלא ישלח תשובה. כמו כן גודל הקבצים והתאריכים שונו על מנת לבלבל את המתחכמים שבינכם ;)

אני מקווה ומצפה שרוב המשתמשים הקבועים יקחו את הזמן ויבצעו את המבחן.

הת'רד נעול עד לפרסום התוצאות כדי שמישהו לא יכתוב בטעות תשובות וישפיע על תוצאות המבחן. אחרי שהמבחן יסתיים אני אפתח את הת'רד כדי לפרסם את התוצאות ושכולנו נוכל לדון בהם. בכל בעיה אפשר ורצוי לפנות אליי בהודעה פרטית.

תהנו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

התשובה הנכונה:

1. B איכות 224KBPS

2. B איכות 128KBPS

3. A איכות 160KBPS

4. A איכות 192KBPS

שמות השירים:

1. Celin Dion - All By Myself

2. Michael Ruff - That's Not Me

3. Tears for fears - Shout

4. The Power Of Seven - Will It Go Round In Circles

סה"כ נבחנים:

19

מספר האנשים שענו נכונה:

קטע מספר 1: 7 מתוך 19

קטע מספר 2: 14 מתוך 19

קטע מספר 3: 10 מתוך 19

קטע מספר 4: 4 מתוך 18 (לשלומי לא נפתח הקובץ).

קטע1:A

קטע2:B

קטע3:A

קטע4:ללא שינוי

קטע 1: ללא הבדל

קטע 2: B

קטע 3: A

קטע 4: A

1A - איכותי יותר

מ

1B

2B

יותר איכותי מ

2A

אבל לא בהבדל ענקי...ואני די סגור על זה

3B

יותר איכותי מ

3A

אבל גם לא בהבדל ענקי..

ואני לא אומר זאת בלב שלם...

4A

4B

אין בינהם הבדל..

אהלן איל.

מה שלומך?

קבל בבקשה את התוצאות שלי:

1: לא מצאתי הבדל

2: B נשמע טוב יותר, אך שניהם חסרי דינמיות.

3:B

4: הראה לי הודעת שגיאה בפתיחה.

שלומי

כל הכבוד על היוזמה!

הנה התוצאות של הקטעים היותר איכותיים לדעתי:

קטע 1: A יותר איכותי

קטע 2: B יותר איכותי

קטע 3: A יותר איכותי

קטע 4: לא הצלחתי להבדיל. או שאחד מהם ב-Bitrate בהחלט גבוה, או ששניהם WAV icon_smile.gif

האוזניים שלי שהלכו פייפן מהמבחן הזה =]

mp3 vs wav

1.A

2.-

3.B

4.A

קטע 1 : שיר B זה עם האיכות הירודה.

קטע 2 : שיר B זה עם האיכות הירודה.

קטע 3 : שיר A זה עם האיכות הירודה.

קטע 4 : לא מרגיש בהבדלים.

זוהי דעת האוזן שלי....

קטע 1: A

קטע 3: B

קטע 4: B

1:B

2:B

3:ללא הבדל

4:A

https://www.carsforum.co.il/vb/images/smilie/icon_smile.gif[/img] ]הקטעים האיכותיים יותר:

1A

2A

3A

4B

אריאל icon_smile.gif

ישבתי הקשבתי לכל קטע כמה פעמים וחלקם אפילו השוותי בקטע ספציפי אחד

היה לי מאוד קשה להבדיל חוץ מהקטע הראשון שהוא היה כמעט שקוף.

1B נשמע יותר טוב מ1A

כנ"ל,2B גם כן יותר טוב מ2A

3A ו-3B נשמעו לי אותו הדבר.

ו4B נשמע לי טוב יותר מ4A

אם אפשר לציין שקטע 2 לפי דעתי נשמע טוב יותר מכל הקטעים בכלל (ההקלטה)

שוב פעם אני נותן אתהתשובות אבל הן לא בלב שלם כי מאוד קשה היה להבדיל אם בכלל.

אנונימי

1=ללא הבדל

2=b

3=A

4=ללא הבדל

אהלן... קטעי המוזיקה היו די חביבים.

ולתוצאות:

הקטעים המנצחים:

1A

2A

3B

4B

לדעתי אילו הם הקטעים המנצחים....מקווה שצדקתי.

ביי

ג'ניה

טוב, דבר ראשון אני מאוד מתפלא על האוזניים שלי שאכן שמעתי הבדלים,

הבעיה פה כפי שהינך מודע אליה, איני חירש בצורה רצינית, ושירים שאני מקודד אצלי, ב128, או ב256, איני יכול להבדיל ביניהם.

בגלל זה אני מאוד מופתע שבכלל הרגשתי שוני בין השירים.

התוצאות:

1B - ברור מאליו אפילו לחירש כמוני.

2 - אין לי שמץ של מושג אני לא שומע שום הבדל ולא משנה כמה פעמים שיחקתי בין השניים.

3B - אכן הבדלים מאוד דקים, אבל לפי האוזן שלי ולאחר מספר בדיקות עיוורות, הטרק הזה עלה כיותר איכותי.

4B - שוב, גם פה הבדלים מאוד דקים, אם הם בכלל קיימים

האוזן שלי חושבת שהטרק הזה נשמע אחרת, אם הוא יותר איכותי , או פחות איכותי, איני יודע, אם היתי צריך לנחש היתי אומר יותר איכותי.

עכשיו לניחשים האישיים שלי:

1 - 128

2 - 256

3 - 160

4 - 192

אוקיי

אז הנה זה

אחרי שעתיים מכון כושר - עמדתי באיזה פינה עם האוטו וההייבריד, ישבתי באמצע וכך אני חושב- אלה הטראקים האיכותיים יותר:

----------

1B

שומעים הבדל משמעותי בתדרים הגבוהים

-----

2B

מיד באס יותר טוב לדעתי

----

3A

פשוט נשמע יותר איכותי

----

4 - ללא הבדל

או שאני חירש icon_lol.gif

שלום

הנה דעתי בקשר לקטעים והקטע המקורי ביניהם.

1. A

2. B

3. A

4. B

אשמח לדעת בסיום הבדיקה (או אפילו כעת אם זה לא יפריע לך (לא אגלה לאף אחד) מהן התשובות הנכונות...

סתם לידיעה אם המערכת שלי טובה מספיק ואני בעל הבחנה דקה מאוד, וגם לדעת אם הגיע הזמן לשדרג את המערכת למשהו מטורף icon_smile.gif

רמי

אני יודע שאני לא אחד מהמשתמשים הקבועים או משהו כזה, אבל הקשבתי לכל הקטעים הנ"ל והנה מה שאני חושב שבו שומעים טוב יותר:

קטע 4: ללא הבדל.

בן.

קטע 4: B

אני חייב קודם להגיד שסוף סוף אחרי מס' תראדים ארוכים של ויכוחים סוף סוף יצא העניין לפעול.

כל הכבוד!!! icon_biggrin.gif

הניחושים שלי הם:

1B.wav

2B.wav

3A.wav

4A.wav

כל הקטעים נשמעים אותו הדבר אבל יש כמה נק' שיש בהן הבדל.

שנה טובה וגמר חתימה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איל, יש לי תחושה שיש פה משהו לא בסדר במבחן,

כשאני עושה מבחנים עיוורים לעצמי, לא יעזור כלום אני לא שומע שום הבדל ושום הבדלה.

נשמע לי דיי מוזר שפה כן שמעתי משהו..

אולי תתאר לנו את מהלך התהליך של הקידודים?

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא השתתפתי במבחן מכיוון שניסיתי למצוא הבדלים, אך ברמקולים של השקל וחצי שלי במחשב לא שמעתי שום הבדל, בקושי יש איכות, אז ויתרתי מראש על השתתפותי. מה גם שבטוח הכל אצלי היה יוצא הפוך.

ח"ח לכולם.

הימים הקשים חלפו :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין כאן שום דבר לא בסדר. קודדתי בLAME בצורה רגילה לגמרי. להזכירך גם אני במבחן שלך שמעתי הבדלים בהתחלה שבדרך כלל אני לא שומע. המבחן כשר למהדרין, בכל זוג קבצים היה קובץ WAVE מקורי ורגיל שלא נגעתי בו והשני MP3. לא עשיתי שום דבר מתוחכם ולא נגעתי בקבצים.

התוצאות לדעתי מעניינות ומוכיחות שרוב האנשים פשוט לא מבדילים באיכות של 192KBPS ומעלה (כולל מי שטען שMP3 הוא זוועה). אני מעריך שזה אפילו 99.9% (אלו שענו נכונה יכול להיות שפשוט הימרו נכון).

דרך אגב מיקמיק, צדקת רק באחד ודווקא ב224. ב128 שהוא הכי גרוע לא הצלחת להבדיל. זה רק מאשש את הטענה שלך שאתה בעצם לא שומע הבדלים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואלה איל, לא יודע

לי זה לא נשמע ממש הגיוני כל התהליך פה, לא שאני מאשים אותך או משהו, אבל יש לי תחושה שחברי הפורום ניסו להתבסס על דברים שונים ומשונים, ולא במבחן עצמו.

אני את עצמי מבין, כי היני יודע שאני חירש כימעט כמו הכלבה שלי, הבעיה היא אחרת

איך יכול להיווצר מצב שההבדלים בין 224, לעומת 192, יהיו שונים בסקירת התוצאות בצורה כזאתי?

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטראק הרביעי כבר לא שמעתי כל כך טוב אחרי הכמה דקות בפול ווליום ונסיון להקשיב ולא לכסות את האוזניים :lol:

אבל אני מרוצה מהתוצאות :-D

אגב- עשינו נסיון בכיתה אצלנו עם Signal Generator ורמקול איכותי וגילינו שאף אחד מהאנשים אצלנו, לא שומע תדרים מעל 17KHz. דיי מבאס :|

בכל אופן - מבחן נחמד מאוד, ושנמשיך ככה מדיי פעם!

---

בטראק הראשון שמעו הבדלים בצורה משמעותית בתדרים הגבוהים כפי שרשמתי בתשובות... כנראה שהבדל בתדרים הגבוהים לא נשמע ב-320KBPS (כמו ששומעים הבדל רציני בבאס בין 128 ל-160).

מיקמיק: איפה שמעת את הקבצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

soundwave אתה קראת את התוצאות, לפני שנתת את התגובה האחרונה שלך?

לפי התוצאות, חלק מהפורום פשוט צריך לעזוב את תחום העיניין שלו...(כמובן שאני אפתח את תחום העיניין החדש, אז מי שמעוניין להחליף תחביב...)

המשתמש עזב את הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבולבל.

מה שאיל רשם אלה הפחות איכותיים?

-----------------

לא משנה. הבנתי.

אבל לפי התגובה של איל אחרי התוצאות - אני לא מבין עכשיו את השאלה שלך (מיקמיק).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אחי, אתה לא מבולבל, מה שהוא רשם אלו הקבצים שהוא קודד אותם, ואינם מקור.

אבל זה לא רלוונטי, הבחנים מעידות כימעט כל 50 אחוז שכן יכולים להבדל, אין זו סיבה לשימחה משום שיש גם 50% שלא מבדיל..

המשתמש עזב את הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מדובר במבחן מדעי. המבחן נועד יותר לראות אם באמת אנשים מבדילים בין MP3 למקור. בשביל לבדוק בצורה מדעית בדיוק מי שומע מה צריכים לעשות לנבחן מבחן אשר כולל הרבה ניסיונות.

צריך לפחות 10 ניסיונות לכל ביטרייט. אם המאזין אמר את התשובה הנכונה 8 פעמים ומעלה אז כנראה הוא באמת שומע הבדלים ולא מנחש. הסיכוי לנחש תשובה נכונה במבחן שעשיתי הוא מאוד גבוה ( סך הכל 16 אפשרויות).

התוצאות ב224 ו192 מאוד מאוד קרובות וזה מצביע על כך שאנשים פשוט התקשו להבדיל. תוצאה של 50% שמשיבים נכון היא התפלגות נורמלית ועדיין זה נחשב כהימור, זה לא אומר שהאנשים באמת שמעו הבדל.

יש לציין שגם חלק שהשיבו נכון ב224 לא השיבו נכון בביטרייטים אחרים מה שמראה שיש סיכוי גבוה שהם פשוט ניחשו תשובה נכונה.

למרות כל זאת המבחן מראה בברור שמ192KBPS ומעלה קשה מאוד להבדיל. הוא לא מראה שאי אפשר בכלל להבדיל שכן בשביל זה, כפי שאמרתי, יש לעשות מבחן ארוך יותר לכל נבחן בנפרד.

סאונדוויב, התשובה היא בדיוק כפי שנשאלה השאלה. הקטעים שציינתי הם הWAVE המקורי. צדקת ב3 מתוך 4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף נחמד לראות איך שני אנשים שומעים אותו הדבר וחושבים אחרת.

שלומי audio-feel אמר על קטע מספר 2 "2: B נשמע טוב יותר, אך שניהם חסרי דינמיות" וneo19 אמר "אם אפשר לציין שקטע 2 לפי דעתי נשמע טוב יותר מכל הקטעים בכלל (ההקלטה)".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי אם מישהו באמת רוצה להשקיע במבחן כמו שצריך, הוא צריך להשתמש בתוכנות שנחשבות לTOP, וצריך להשתמש בשירים שאכן נחשבים לTOP, וכמו שאמרת איל, לעשות לכל מבחן ולכל ביטרייט אפשרי, מספר אופציות

ולהביא דבר כזה למפגש לדוגמא, על דיסק, ולתת לאנשים לענות על מבחן עיוור לחלוטין ב REAL TIME,

זאת כמובן הצעה, משום שכמו שנכחנו פה, זה דיי קשה כל העיניין הזה של הרמקולים במחשב, ומיקום הורדה מהאינטרנט, וכו...

אם מישהו מעוניין להשקיע קצת זמן במבחן שכזה, וצריך עזרה כל שהי בתיאוריה של הנושא, שירגיש חופשי לבקש מהפורום...

SOUNDWAVE, התכוונתי שאתה ענית בפליאה, הסתכלת על חצי הכוס המלאה, אני הסתכלתי על הריקה..

ענית- "שנמשיך ככה" , כאילו התוצאות היו טובות ..

דרך אגב, שמי הוא שי.

המשתמש עזב את הפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7143 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...