Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאיות ליסינג מהעבודה

leosard
שימו לב! השרשור הזה בן 4141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מתכוון לנסוע כ25,000 ק"מ בשנה. המשכורת שלי היא 18K והליסינג עולה 3700 לרכב מקבוצה 3, נוסף על זה צריך לשלם שווי מס(3000 שמתווספים לברוטו) וכמובן תהיה לכך פגיעה בזכויות הסוציאליות והחזרי נסיעות.

במקרה ואני לא לוקח ליסינג אני מתכוון לקנות סופר מיני אומומטית באיזור ה60K שתעשה במשולב אני מניח באיזור ה1:12.

האם במקרה שלי יש טעם לקחת ליסינג עם הקילומיטראז' הנ"ל? אם ההפרש הוא לא גדול לטובת רכב פרטי אני מעדיף ליסינג, השאלה היא מה ההפרש?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פגיעה בהחזר דמי נסיעה צפויה להיות בכל מקרה כיוון שסביר שהתוספת של 3700 תרשם בתלוש כהחזור בגין אחזקת רכב.

גם לגבי רכיבים של זכויות סוציאליות - תלוי מאוד בחוזה שקיים ויתכן ולא תקבל זכויות סוציאליות על הסכום המתווסף לברוטו.

מציע לך דבר ראשון לבקש 2 סימולציות שלתלושי שכר - אם רכב ליסינג ונוספת הכוללת תשלום במקום הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר שלי ערך לאחרונה חישוב מקיף לגבי כדאיות רכב ליסינג והגיע למסקנה שזה לא כדאי.

גם לפי הדוגמא שלך, על משכורת של 18 k, לא רשמת ברוטו או נטו, אבל אפילו אם מדובר בברוטו, שיעור המס השולי הוא כ- 50% לדעתי, דהיינו תשלם כ- 1,500 ש״ח מס, על שווי שימוש של כ- 3,000 ש״ח.

על שווי השימוש הנ״ל לא יפרישו לך הפרשות פנסיוניות ככל הנראה, ורק רכיב זה יכול להגיע לסכומים גדולים מאד בגיל הפרישה לפנסיה לאחר התשואות של כל השנים עד לפנסיה.

כלומר בשוטף תשלם 5,200 ש״ח לחודש ובחשבון ל- 36 חודשים זה יצא 187 א׳ ש״ח, שזה לכל הדעות סכום גבוה בהרבה מהסכום שהיית מפסיד אם היית רוכש רכב חדש.

הפרמטר שיכול לשנות את התמונה אולי זה נושא החזרי הדלק והאם יש הגבלות על הקילומטרז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לא מעט סופר מיני חסכוניות אוטומטיות וטובות כמו דייהטסו סיריון לשעבר.

אתה יכול לרכוש רכב בן 2-3 בלא הרבה כסף,על הליסינג הייתי מוותר וחוסך לפי חישובים קודמים שהוצגו כאן 5,000 ש"ח.

נכון,שיהיו הוצאות על דלק,ביטוחים,תיקונים אבל עדיין בחישוב שנתי אתה תחסוך והרבה עם רכב משלך ולא עם רכב מהעבודה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אני מתכוון לנסוע כ25,000 ק"מ בשנה. המשכורת שלי היא 18K והליסינג עולה 3700 לרכב מקבוצה 3, נוסף על זה צריך לשלם שווי מס(3000 שמתווספים לברוטו) וכמובן תהיה לכך פגיעה בזכויות הסוציאליות והחזרי נסיעות.

במקרה ואני לא לוקח ליסינג אני מתכוון לקנות סופר מיני אומומטית באיזור ה60K שתעשה במשולב אני מניח באיזור ה1:12.

האם במקרה שלי יש טעם לקחת ליסינג עם הקילומיטראז' הנ"ל? אם ההפרש הוא לא גדול לטובת רכב פרטי אני מעדיף ליסינג, השאלה היא מה ההפרש?

תודה.

בקילומטרז' הזה – ליסינג עשוי להשתלם לך יותר. עלויות האחזקה והדלק יכריעו אותך. אולי כדאי לך להתפשר על סוג הרכב ולרדת לרכב מאזור קבוצה 2, ציינת שהאלטרנטיבה היא סופר מיני – אז גם i20 מהליסינג תעלה לך הרבה פחות מרכב בקבוצה 3. תחבר את העלות החודשית לעלות הדלק, שים מול זה את עלות אחזקת הרכב הפרטי (ועלות גיוס הכסף לרכוש רכב כזה) – והכף נוטה לכיוון הליסינג. בנסועה נמוכה יותר – הכדאיות כבר לא מובהקת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתכוון? מה הנסועה שלך היום? מה המרחק מהבית לעבודה?

בהנחה שמפרישים לך על הטבות סוציאליות גם על ה-3700 נק' שיווי המשקל נמצאת בסביבות ה-30,000 ק"מ לשנה.

אם תרכוש רכב משומש (נגיד ב-50K) נק' שיווי המשקל אפילו מתרחקת.

3700 זה אומר ירידה של 1850 ש"ח במשכורת + שווי מס של 3000 ש"ח אומר 1500 ש"ח במשכורת - סה"כ 3350 ש"ח נטו כל חודש.

רכב פרטי יעלה לך בערך 1770 ש"ח לחודש בדלק (לפי צריכה של 1:10) ועוד 1000 ש"ח טסט בשנה ועוד 4000 ש"ח ביטוח חובה + מקיף. יוצא 2186 ש"ח בחודש.

תוסיף עוד 200 ש"ח בחודש על טיפולים ותגיע ל-2386 ש"ח בחודש עלות של רכב פרטי. הפרש של 34700 ש"ח בשלוש לשנים לרעת רכב הליסינג.

אובדן ערך של 20K על הרכב שרכשת יביא אותך לחישוב של 14700 ש"ח לרעת הליסינג, או כ-400 ש"ח לחודש. אם קל לך להוציא 400 ש"ח בחודש בשביל לנהוג ברכב חברה - זה שיקול שלך.

כאן נכנס העניין של תנאים סוציאליים - אם אתה מאבד אותם הכאב יבוא מאוחר יותר, אבל הוא יבוא ללא ספק ויהיה משמעותי. גם בקרן השתלמות וגם בקרן פנסיה.

זה החישוב על אצבע אחת ;)

היהודים עם אופטימי, לפני שיודעים מה הגודל הם חותכים.

גילוי נאות - אני חבר במועדון פיאט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי באותה התלבטות, לבסוף קניתי לפני 3 שנים קורולה יוצאת ליסינג

לאחרונה ערכתי חשבון של הוצאות על הרכב בחלוף 3 שנים כולל ירידת ערך (נסיעה של כ 15K בשנה)

התוצאה היא שעלות החודשית היא 2200 שח זה חיסכון של כ 1500 שח בחודש לעומת ליסינג.

יוצא שבתקופה של 3 שנים חסכתי מעל 50K שח - זה לא מעט כסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט לא משתלם לך ליסינג !

הנה קישור לגיליון אקסל שמאפשר להשוות בקלות :

http://www.ccalcs.com/php/index.php?page=LeasingCalc

עשיתי לך את החישוב בהנחות מסויימות, לקחתי 500 ש"ח החזר נסיעות במקרה של רכב פרטי.

לקחתי 4000 ש"ח בשנה טיפולים ותיקונים שזה מאד מוגזם בהנחה ואתה הולך על רכב מיני חדש באחריות.

הנחתי אובדן ערך ממוצע של 12% בשנה על 3 שנים.

נקודת האיזון במקרה שלך יוצאת סביב ה-37K ק"מ בשנה, וזה אם מסתכלים רק על הפגיעה בנטו, בלי ההטבות.

הפגיעה בהטבות היא של 700 ש"ח נוספים, ואם לוקחים גם את זה בחשבון נקודת האיזון היא סביב 50K בשנה (!).

אם לוקחים אובדן ערך גדול יותר של 15% שנתי נקודת האיזון משתנה ב-2K בשנה בערך (35K/48K).

pic_01 Oct. 29 19.28.jpg

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי בונה על האתר הזה, כמות הטעויות בו מדהימה.

אם בכל זאת החלטת ללכת לפי האתר, תוריד בסביבות מאה חמישים ש"ח בממוצע על עלויות אחזקה ומימון מוגזמות (בד"כ, לפעמים עלות מימון של ג'יפ ב-400K ש"ח שווה שם לעלות מימון של סוזוקי אלטו, לך תבין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...