Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

משפחתית/הצ'בק עד 67K

Akaplan
שימו לב! השרשור הזה בן 4146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

הורי מחפשים להחליף את הרכב הישן שלהם ברכב חדש יותר יד שנייה.

אסדר את הדרישות שלהם לפני חשיבות:

- בטיחות

- אמינות

- צריכת דלק

הרכב מיועד לנסיעות בתוך העיר, 4 נסיעות בשבוע מודיעין-ירושלים (צריך לסחוב בעליות) , ופעם בשבועיים מודיעין-חיפה.

לא קריטי להם אם הגיר ידני או אוטומט.

אני חשבתי לכיוון של הונדה סיוויק הצ'בק ידנית משנת 2007, שהיא בטיחותית (ESP,ABS ו6 כריות אוויר), חזקה, ובעלת צריכת דלק מעולה של 1-14. האם מישהו יכול לתת לי עוד קצת מידע על הרכב כגון אמינות, עלות טיפולים וכו'..

אשמח לקבל המלצות לרכבים נוספים.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום Akaplan,

הדרישה לרכב אמין וחסכוני גברה בשנתיים האחרונות עקב מחירי הדלק ההולכים ועולים, על כן נראה שעיני הרוכשים לוטשות לכיוונים חדשים אשר פעם ויתרו עליהם מראש.

מספר דוגמאות לרכבים זולים וחסכוניים:

1) ניסאן טידה - מדובר ברכב משפחתי מתוצרת יפנית, בעל מנוע חזק וחסכוני. הטידה מציגה צריכת דלק משולבת של 13.50 ק"מ לליטר עפ"י נתוני יצרן ונחשבת לבין החסכוניות בקטגוריה. הטידה מאובזרת ובעלת עיצוב פנים בגווני בז' בהירים, המנעימים את השהייה ברכב לעומת האחיות היפניות בעלות עיצוב הפנים הקודר. הטידה משווקת בגרסאת סדאן והאצ'בק, ללא אפשרות לגיר ידני.

2) סוזוקי SX4 - סוזוקי נחשבת כבר עשרות שנים ליצרן קטן בעל מוניטין אמינות טובה. ה-SX4 הינה חסכונית מאוד ומציגה צריכת דלק של 13.80 ק"מ לליטר עפ"י נתוני יצרן. לסוזוקי תנוחת נהיגה גבוהה יחסית שמזכירה ג'יפ, ועל כן רבים ממהרים להתאהב בה כבר בנהיגה הראשונה. גם הסוזוקי משווקת בשתי גרסאות: סדאן והאצ'בק ובעלות גיר אוטומטי בלבד.

אשמח לענות על שאלות נוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות לפי הנתונים היבשים הסיוויק עולה על הניסאן והסוזוקי בכל פרמטר. הן מבחינת צריכת דלק (14.9 לסיוויק, לעומת 13.5 לניסאן ו13.8 לסוזוקי), הן מבחינת חוזק הרכב (140 כ"ס לסיוויק, לעומת 108 ו107 בהתאמה), והן מבחינת האיבזור.

ובכל זאת, איזה שנותנים של הניסאן והסוזוקי אוכל לקבל בתקציב שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום Akaplan,

להונדה סיוויק אכן צריכת דלק טובה ובמיוחד בדגם הידני, אך 14 קילומטרים לליטר היא צריכת דלק שתקבל בנסיעות שמשלבות גם נסיעות בין עירוניות. בנסיעות עירוניות ובמיוחד בירושלים כנראה שצריכת הדלק תרד מהמספר שציינת. לסיוויק 2007 יש אמנם 6 כריות אוויר אך לא בכל הרכבים מותקנת גם בקרת יציבות, זו הפכה לסטנדרט רק בדגמים המאחורים יותר. שים לב גם לציון הריסוק האירופאי, עד ל-2009 יש רמת בטוחה טובה אך לא גבוהה – 4 במקום 5 כוכבים.

אני הייתי ממליצה להוריך לבדוק בנוסף גם את המיצובישי לאנסר. בסכום שציינת תוכלו למצוא לאנסר מודל 2009 מהדגם שמצויד במנוע ה-1.8 ליטר, שמספק ביצועים טובים מאוד וסוחב מצוין בעליות. מלבד העובדה שהיא תהיה חדשה יותר מהסיוויק, היא גם תהיה אוטומטית ומעט זולה יותר לאחזקה שוטפת. ללאנסר יש גם דגם האצ'בק 5 דלתות, נאה ומיוחד, עם אותו המנוע בדיוק.

מקווה שעזרתי, אשמח לענות על שאלות נוספות,

מיטל מאלדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הנותנים שאני ראיתי לסיוויק האצ'בק 2007 יש בקרת יציבות.

בכל מקרה, הורי לא התלהבו מהלנסר 2009, מכיוון שכרגע בבעלותם לנסר קלסיק 2007 והם אינם מרוצים מהרכב. למרות שזהו הדור החדש של הלנסר, הורי לא התלהבו, ועוד עם צריכת דלק של 1 ל11 ומסוכנת מאוד להולכי רגל (רק 34%).

האם ישנם אופציות נוספות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי i30 יכולה להיות אופציה טובה.

מכונית אמינה, לא יקרה לתחזוקה, נוחות לא רעה, בטיחותית - 5 כוכבים במבחני ריסוק, 6 כריות אוויר, ABS וESP, ביצועים טובים וצריכת הדלק טובה מניסיון. תמורה טובה למחיר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:10.6 זו צריכה של נהגי ליסינג.

אפשר להוציא מהאוטו הזה יותר במשולב.

זו צריכה שאפשר להוציא בקלות בעיר.

כך או כך, אני מאמין שתמצא, אבל יכול להיות שתמצא 2008 שמורה במחיר של 2009 שחוטה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...