Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ בקניית רכב ראשון [ידני, קטן וחסכוני - ג'סטי/פרייד]

Idilia
שימו לב! השרשור הזה בן 4508 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חובה +צד ג' :400-500 לחודש?? כדאי שתחליף סוכן ביטוח:-P

היא נהגת חדשה וצעירה - לכן תחשיב של 5000 ש"ח בשנה בהחלט סביר כאשר היא מחשבת את יכולותיה. אם אח"כ היא תמצא סוכן שיחסוך לה כמה מאות שקלים - שתבורך, אבל צריך להיות מציאותי.

אם אתה רוצה לרדת לרמת ה-500 ש"ח השלב הבא יהיה לבחון אם היא תיסע 10,000 ק"מ בשנה או 11,000 ק"מ בשנה, שמבחינת דלק ה- הפרש דומה (כ-500-700 ש"ח). אי אפשר לרדת לרזולוציה כזו כאשר אומדים הוצאות שנתיות על רכב.

תבין: אני רכשתי רכב לפני כ-3 חודשים. כנהג ותיק עלות החובה+מקיף הוא כ-3800 ש"ח (היתה לי תביעה לפני כשנתיים). אילו רציתי להרחיב את הביטוח לבנים שלי - שהם נהגים צעירים ואחד מהם חדש - התוספת עמדה על קרוב ל-5000 ש"ח! רק ביטוח החובה לנהג חדש וצעיר היה עולה לי בערך כמו כל הביטוח עם הותק שלי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 210
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הרכב יהיה בעיקר כדי לחסוך ממני זמנים יקרים בהמתנות לאוטובוסים.

אני גרה בהרצליה ועובדת ברמת השרון..

עיקרו הנסיעות יהיו לעבודה הלוך חזור.. לדעתי משהו כמו 10-15 דקות נסיעה במכונית!

מידי פעם קניות... 10 דקות נסיעה לעיר.

כעיקרון זה עיקר הנסיעות.

מידי פעם נסיעה לחתונות, ארועים וכ"ד בערים יותר רחוקות.

אבל זה לא ביום יום.

כך שאני מבינה שרכב קטן יהיה מתאים ויחסוך לי הרבה.

השאלה מה מבחינת בטיחותית?

אם בטריוס אהיה בטוחה הרבה יותר מפגיעות, הגוף שלי ואיכות החיים שלי שווים

יותר מכל סכום.

אין תקציב מוגדר.

אני חוסכת כסף מהעבודה... אם אוכל לקנות מכונית בעוד 3 חודשיים

כשתגמר תקופת המלווה. אקנה.

אם הכסף לא יספיק.. ואלך על הטריוס שעולה כ70 אלף..

אחסוך עוד כמה חודשיים נוספים.. ואקנה אותה.

אין לי סכום מסויים שיוקצב להוצאת רכב.

זה יהיה מכספי העבודה כמה שידרש, אבל אם ידרש הרבה

זה יבוא על הרבה דברים אחרים.

צריך רכב לדעתי ומאוד קשה לי הנסיעות באוטובוסים כי לפי הערכתי

נסיעה במכונית הביתה זה עיניין של רבע שעה בערך.

וכשאני נוסעת באוטובוס כולל זמן המתנה ארוך, זה יכול להסתכם בשעה וחצי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה מתחילים לצאת המספרים. תקציב של 70K לבחורה צעירה הוא תקציב מכובד. במחיר כזה תוכלי לרכוש רכב ידני קטן חדש (C1, אלטו, אולי להתקרב גם לדגמים קצת יותר יקרים). היתרון הוא שסביר שתהיי חופשית מתיקונים (ועלותם) תקופה יחסית ממושכת. החסרון - ירידתערך מהירה יחסית המאפיינת רכב חדש, וכן שמדובר ברכב ידני. תיבת הילוכים אוטומטית מעלה את המחיר ויכולה לפגוע בביצועים, אשר מוגבלים ממילא על ידי המנוע הקטן יחסית.

אפשרות נוספת היא סופרמיני צעירה יחסית.

מבחינת בטיחות גם הדגמים הקטנים אך החדישים עשויים להיות עדיפים על דגמים ישנים. יש מבחני ריסוק - בדקי את הדגמים שמעניינים אותך באתר EuroNCAP. שימי לב שהדגמים שנבדקים אינם בהכרח זהים לדגמים בארץ - יש בעלי מבנה גוף שונה (למשל 4 לעומת 5 דלתות, מנועים שונים) ואבזור בטיחות שונה (מספר כריות אויר, המצאות ESP) וכו', כך שכדאי לשים לב לפרטים. מכל מקום - עם כל המגבלות מבחני הריסוק הם המקור הטוב ביותר שיש בידך להערכת הבטיחות של דגם רכב.

במצבך לא הייתי בוחר ברכב גדול יותר (לא משפחתית, בודאי לא ג'יפון) כיון שהוצאות האחזקה יהיו הרבה יותר גבוהות, וההתנהלות בעיר פחות נוחה.

בכל מקרה - עשי את החשבון לפני שאת פונה לרכוש רכב. אם כעבור כמה חודשים תגלי שההוצאות עולות על יכולתך, או שתחליטי שבכל זאת את רוצה לחסוך לעתיד (חשוב מאוד מאוד!!) תוכלי למכור את הרכב, ולהתיחס להפסד שלך כ"שכר לימוד" להתנהלות כלכלית בעתיד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי באמת, שבעים אלף שקל כדי להגיע מהרצליה לרמת השרון, אני מניח לחנות בגדים או נעליים. לא חבל?

קחי איזו יפנית (לנטיס, לנסר וכו') בת 7-10 בעשרים עשרים וחמש, עדיף שמורה מאיזה זקן, וסגרי עניין. את שאר הכסף תשמרי.

The US manufactured products are 100% USA made

(מתוך האתר של אמריקן איגל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי באמת, שבעים אלף שקל כדי להגיע מהרצליה לרמת השרון, אני מניח לחנות בגדים או נעליים. לא חבל?

קחי איזו יפנית (לנטיס, לנסר וכו') בת 7-10 בעשרים עשרים וחמש, עדיף שמורה מאיזה זקן, וסגרי עניין. את שאר הכסף תשמרי.

נראה לי שזה הרכב הכי מבוקש ע"י עם ישראל.

אני במקומך הייתי קונה C1 חדשה מהסוכנות ונשאר עם עודף של 10 אלף ש"ח לביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרישיון הוא על אוטומט, כך שאין מצב ידני.

70K זה עדיין לא כסף שיש לי ביד.

אבל אני מאמינה שאם אמשיך לחסוך במרץ..

אצליח בסוף להגיע לזה בשביל מכונית או כל דבר שהייתי רוצה.

מקסימום, תמיד אוכל לקחת הלוואה מהבנק או משהו ולהחזיר לאט לאט.

זה הרעיון כדי לקנות את הטריוס (אם אקנה אותה)

לנטיס ולנסר ניראות לי גדולות..

הייתי מעדיפה אוטו קטן יותר.

C1 חדשה נישמע יפה.. אבל בטח הזול זה הידני,

ולמחיר של אוטומט לא הייתי מצליחה להגיע.

אני גם לא יודעת עד כמה באמת שווה לי להשקיע כרגע ברכב חדש..

אל תשכחו שאני עדיין לא נהגת מקצועית.

ברגע שאצא לכביש לבדי ללא המורה.. אז ניראה כמה למדתי טוב.

אבל עדיין אני בטוחה שיהיה מה להשתפר.

אני לא מהאנשים שקונים ומוכרים..

אני מהטיפוסים שקונים את הטוב ביותר שמתאים ואפשרי..

ונישארים עם זה עד הסוף!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן "פרינצסה" אמיתית - אבל זה בסדר, אפילו אם מדובר רק בחלומות.

אם הסכום שציינת אינו נמצא בידך ואת מדברת על נטילת הלואה תחשבי שוב, ולא פעמיים אלא הרבה יותר. אני מניח שההכנסה שלך אינה גדולה, כך שגם אם תקבלי הלוואה הריבית תהיה גבוהה יחסית, וזה סכום שמצטרף מחיר הרכב. מעבר לכך - אם אין הכנסה יציבה לקיחת הלואה היא עניין מסוכן, אפשר להסתבך עם הבנק אפילו בסכומים קטנים, והיסטוריית אשראי מוכתמת עלולה לגרום נזקים בעתיד (למשל - כאשר תרצי לקחת משכנתא לדירה).

בכלל - תפקיד המכונית הוא לשרת אותך, אל תשתעבדי לרכב. יש עוד דברים חשובים בחיים.

כדאי לך לעיין בשרשורים העוסקים ברכישת "רכב ראשון לצעירים" שבו נשאלות הרבה שאלות לגבי עלויות תחזוקה, תגלי שגם האחזקה השוטפת היא הוצאה לא קטנה, אשר עלולה לפגום באיכות החיים שלך (פחות כסף למחייה שוטפת, בילויים וחסכון).

הערה קטנה לגבי האלטו וה-C1 שהוזכרו - אכן מחירם הבסיסי הוא לדגם ידני, אבל תוספת של כמה אלפי שקלים לאפשר רכישת דגם אוטומטי. כמוכן, אם אין לך מגבלה בריאותית, הייתי שוקל שדרוג הרשיון לידני, דבר שגם יגמיש את האפשרויות לרכישת רכב וגם את האפשרויות לשכירת רכב כאשר תטיילי בחו"ל (באירופה קשה מאוד למצוא רכב אוטומטי).

ל-jcrew - אני רוצה להזכיר לך שני דברים:

א. אמנם הרצליה ורמת השרון קרובות, אבל הגיאוגרפיה של התחבורה הציבורית בין שתי הנקודות שביניהן הנסיכה מתניידת לא בהכרח מחוברת היטב בתחבורה ציבורית, ומרחק של 15 דקות ברכב יכול להיות מתורגם לשעה ויותר באוטובוס. ותכפיל את בזבוז הזמן כי צריך גם לחזור הביתה בסוף יום העבודה, ולפעמים גם לצאת לקניות או בילוי או כל עניין אחר.

ב. רכב ישן אמנם זול ברכישה, אבל עלול להיות יקר בתיקונים, ובמיוחד בזמן המוקדש לבילויים במוסך. העלמה צריכה למצוא את ה-sweet spot בין עלויות רכישת הרכב ועלויות אחזקתו, בהתאם ליכולתה וצרכיה. אישית אני בספק אם הייתי בכלל חושב על רכישת רכב בתנאים שלה, אבל, שוב, אין לי מושג כמה היא מרויחה - אם זה 4K לחודש היא תהפוך לעבד של המכונית, אם זה 10K המצב שונה לחלוטין. אני חייב לציין שכאשר הייתי בגילה גם למדתי וגם עבדתי בעבודה שיחסית לסטודנט נחשבה לעבודה טובה, אפילו לא חשבתי על רכישת רכב. החסכונות שצברתי אז ובהמשך סייעו לי מאוד כעבור כמה שנים, כאשר נזקקתי לכסף לצורך הקמת משפחה ורכישת דירה, אבל אלה החיים של אותה בחורה, עברו מאז הרבה שנים והדרישות של הצעירים השתנו מאוד, והשיקולים שלה כנראה שונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-jcrew - אני רוצה להזכיר לך שני דברים:

א. אמנם הרצליה ורמת השרון קרובות, אבל הגיאוגרפיה של התחבורה הציבורית בין שתי הנקודות שביניהן הנסיכה מתניידת לא בהכרח מחוברת היטב בתחבורה ציבורית, ומרחק של 15 דקות ברכב יכול להיות מתורגם לשעה ויותר באוטובוס. ותכפיל את בזבוז הזמן כי צריך גם לחזור הביתה בסוף יום העבודה, ולפעמים גם לצאת לקניות או בילוי או כל עניין אחר.

ב. רכב ישן אמנם זול ברכישה, אבל עלול להיות יקר בתיקונים, ובמיוחד בזמן המוקדש לבילויים במוסך. העלמה צריכה למצוא את ה-sweet spot בין עלויות רכישת הרכב ועלויות אחזקתו, בהתאם ליכולתה וצרכיה. אישית אני בספק אם הייתי בכלל חושב על רכישת רכב בתנאים שלה, אבל, שוב, אין לי מושג כמה היא מרויחה - אם זה 4K לחודש היא תהפוך לעבד של המכונית, אם זה 10K המצב שונה לחלוטין. אני חייב לציין שכאשר הייתי בגילה גם למדתי וגם עבדתי בעבודה שיחסית לסטודנט נחשבה לעבודה טובה, אפילו לא חשבתי על רכישת רכב. החסכונות שצברתי אז ובהמשך סייעו לי מאוד כעבור כמה שנים, כאשר נזקקתי לכסף לצורך הקמת משפחה ורכישת דירה, אבל אלה החיים של אותה בחורה, עברו מאז הרבה שנים והדרישות של הצעירים השתנו מאוד, והשיקולים שלה כנראה שונים.

לא המלצתי לה ליסוע באוטובוס. המלצתי לה לקנות רכב עם הכסף (המועט) שיש לה.

ובתור בעל רכב בן 10 עם 226,000 ק"מ, אני יכול להגיד שההוצאות עליו נמוכות מאד.

The US manufactured products are 100% USA made

(מתוך האתר של אמריקן איגל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובתור בעל רכב בן 10 עם 226,000 ק"מ, אני יכול להגיד שההוצאות עליו נמוכות מאד.

אתה בר מזל - אחרים עם רכב יותר צעיר משאירים במוסך אלפי שקלים בשנה. אני מנחש שהרכב אצלך מיומו הראשון, זוכה לטיפול משובח, ומחזיר לך אהבה. כאשר רוכשים רכב בגיל זה מיד X רוכשים חתול בשק, והסבירות החתול ינשוך וישרוט גבוהה.

עם זאת אני חזור על מה שכתבתי קודם - צריך למצוא את נקודת האיזון בין היכולות הכלכליות לבין סוג הרכב שנרכש. לנסות להפיץ במשפחה ובין החברים את הידיעה שהיא מחפשת רכב, אולי יצוץ רכב מתאים. וכל עוד אין יכולת כלכלית מספקת לרכישת ואחזקת רכב אין ברירה, עדיף להתגלגל בתחבורה הציבורית מאשר להסתבך כלכלית ולהפסיד את החסכונות שנצברו בעמל כה רב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה, קודם כל לא מדובר רק בחלומות.. אני טיפוס עם מטרות שיודע להגשים.

והוכחתי את זה לעצמי כמה וכמה בפעמים-אין דבר העומד בפני הרצון.

חלק מהכסף יש לי... חלק נוסף אשיג ב3 חודשי המלווה.

וחלק נוסף קטן.. או שאמתין ואמשיך לחסוך עוד כמה חודשיים..

או שאקח הלוואה, אולי מהבוס אם יסכים.

כרגע יש לי משכורת קבועה. (פחות או יותר)

אבל זו גם עבודה ב2 משרות.

השידרוג של רכב יעשה עבורי ניסים וניפלאות!

אני קמה מאוד מוקדם בבוקר.. כי אני מתחילה מוקדם, ונסיעה

לוקחת זמן.. כנ"ל הליכה לתחנת האוטובוס.

בימים שאני עובדת כפול, אני נימצאת ברמת השרון ב7 וחצי או 8 בבוקר ועד 8 בערב!

יש לי כ3 שעות רווח זמן בין משמרת למשמרת.

שאיני יכולה לחזור הביתה לאכול ולנוח, בגלל שזמן הנסיעה הלוך.. + החזור..

משאירים לי מעט מאוד זמן להיות בבית.

לכן אני צריכה לבזבז את הזמן במקום העבודה.. ואז לנסוע למקום השני.

חזור הביתה, יש אוטובוסים פעם בשעה!

אם הגעתי בזמן.. הכל טוב ויפה.

יחסית מהר אני אגיע הביתה!

אם פיספסתי אוטובוס... אצטרך לחכות המון זמן! או שאצטרך ללכת לרחוב הראשי

שמשם יש לי קווים נוספים להרצליה.

אבל גם שם בשעות הערב, אפשר לחכות כ20 דקות לאוטובוס.

כך הזמן מתארך... מתיבשים בתחנה..

חוזרים הביתה מאוחר.

ושוב מוקדם למחרת אני צריכה להיות ברמת השרון!

לכן מכונית תשדרג מאוד את החיים והזמן שלי!

ושווה לי מאוד להשקיע בזה.

חוץ מזה, שיתן לי אופציה בעתיד לעבוד במקומות אחרים אולי טובים יותר!

אני גם חשבתי על העובדה שהמכונית צריכה לשרת אותי..

ובנתיים, אני זו שהשתעבדתי אליה.. בזמנים, רישיון, כספים..

חסכונות..

עד לא מזמן לא הבנתי פשוט כלום במכוניות ולא היה לי מושג על מה ללכת בכלל!

הבנתי שכדאי עבורי רכב שהוא קטן.. נחמד כזה..

חסכוני כמה שיותר!

שיהיה אמין, מחברה אמינה.

ומשהו שימצא חן בעייני.

הבנתי שיונדאי אמינים. שהאטוס, אומנם לא הכי יפה.. אבל מאוד חסכונית בדלק.

אם הייתי מוצאת אטוס תכלת יפה, שמורה ללא תאונות עם מעט קילומטראז שמורה.

הייתי חוטפת אותה.

זה ניראה לי אחלה מכונית שמתאימה לי!

גיפ זה באמת חלום..

כל רמת השרון שם עם הגיפים הכי מהממים שיש!

הטריוס ניראת לי חמודה מאוד.. קטנה יחסית לגיפ.

גבוה.. וגובה נותן יותר בטיחות ומראה יותר טוב ממכונית נמוכה.

ואני מאמינה שאם ארצה, אוכל להגיע ל70 אלף!

יש אפילו ב60 אלף..!

אז אם הולכים על הסכום הזה, עדיף להשקיע בטריוס מאשר סיריון.

אבל אם ההוצאות של הביטוח והדלק יהיו גבוהים מאוד מהאטוס.

אתפשר על החלומות.. ואלך פשוט על מכונית שתשרת אותי בדברים הבסיסים.

10K להרוויח... באמת חלום יפה.

אני לא יודעת איך אנשים מרוויחים 10K+ בחודש.

חוץ מרופאים.. עורכי דין.. ראשי ממשלה... וכ"ד.

אני עבודת קשה בשביל כל שקל!

ואני חושבת שאולי עם מכונית וניידות, אולי גם למצוא עבודות מכניסות יותר.

מי יודע..

אבל צריך להתחיל שלב שלב..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על היוזמה והעיקשות, וגם על המאמץ להתעניין ולא לבצע קניה ספונטנית בלי מחשבה צעד אחד ויותר קדימה.

את מבהירה יפה את הצורך שלך ברכב.

עיון בפורום זה בחודשים האחרונים מראה הרבה צעירים שמתלהבים מקבלת רשיון הנהיגה ואצים-רצים לרכוש רכב בלי בסיס כלכלי מספק. את נראית לי הרבה יותר שקולה, אבל בכל זאת אציג את הדברים מנקודת מבט של יקה זקן:

יש שאלה שאת צריכה לשאול את עצמך לפני ביצוע הצעד הגדול של רכישת רכב: האם, כאשר יהיה בידך הרכב ויהיו לך הוצאות קבועות לאחזקתו - ישאר בידך מספיק כסף למחיה, בילויים וכל מה שבחורה צעירה צריכה? כמה את מצליחה לחסוך מדי חודש, והאם זה מספיק לצרכים עתידיים נראים לעין? אם התשובה לשתי שאלות אלה חיובית תוכלי לעשות את הצעד הבא.

את הצעד הזה כנראה שעשית - החלטת שאת זקוקה לרכב קטן. השיקולים שלך ברורים ולגיטימיים. עכשיו עליים לתחום את תקציבך. לדעתי במצבך נטילת הלוואה לרכישת רכב תהיה רעיון גרוע שכן מדובר בהוצאה חודשית נוספת שתועמס על חשבון הבנק שלך. לכן בדקי מה הסכום העומד לרשותך, החסירי ממנו סכום שישמש אותך כרזרבה, וחפשי רכב בטווח המחיר. אם הסכום נראה לך נמוך מדי - המתיני והמשיכי לחסוך. למה חשובה הרזרבה? פשוט מאוד - את יכולה למצוא רכב כלבבך אבל המצריך החלפת צמיגים, או טיפול בבלמים, או שפתאום תכאב השן ויהיה עלייך לשלם תמורת טיפול שורש. כאשר יהיה לך תחשיב סופי של הסכום העומד לרשותך יהיו כאן אנשים שימחו להציע לך דגמי רכב מתאימים.

והערה אחרונה. את ציינת שאת "לא יודעת איך אנשים מרויחים 10+ בחודש". אני אפתיע אותך, אבל בלי להכיר אותך אני משוכנע שגם את מסוגלת לכך. המפתח הוא למצוא את הדרך ללמוד, גם אם הלימודים מתארכים כיון שחלק מהזמן מוקדש לפרנסה. ביל 22 הקריירה שלך לפנייך, חשבי עליה בצורה חיובית והשקיעי בה. היא חשובה יותר מכל מכונית או בגד גם אם בנקודת ההתחלה הדבר נראה קשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מהטיפוסים המחושבים יותר.

למדתי כמקצוע את תחום הגרפיקה והצילום.

כשרציתי לקנות מחשב גרפי טוב,

כמובן שחסכתי קודם קצת כסף..

עשיתי בירורים מקיפים למרות שלא הבנתי כלום!

חוות דעת של אנשים וכ"ד...

והרכבתי לי מחשב תותח!

אבל הסכום עבורו היה מאוד גבוה. מידי.

אז התפשרתי והורדתי בסוג החלקים..

התעקשתי על החלקים הטובים שמתאימים לצרכי..

ועל השאר התפשרתי.

בסה"כ הוצאתי מחשב מעולה, הכי טוב שיכלתי להרשות לעצמי.

מכונית זה כבר ליגה אחרת..

כיוון שוודאי אקנה יד שניה, ופה מתחיל הקאץ.

כמובן שאבוק אותה קודם במכונים המתאימים..

כדי לא ליפול בפח!

כבר נפלתי פעם אחת חזק עם מקרר יד שניה..

ולא אפול פעמיים.

בטח לא בסכומים כאלו.

בתקופת המלווה, אין לי מלווה.. ולכן אין סיבה לקנות מכונית עכשיו.

אבל ארצה לקנות ברגע שהתקופה הזו תסתיים.

הרבה צעירים היום, באמת עושים המון דברים ללא מחשבה.

יוצאים לבילויים ומסיבות.. מסעדות.. סרטים..

נוסעים לחו"ל לשבוע שבועיים.

אני חושבת אחרת,

אם היה לי 10 אלף ביד שהרווחתי בעבודה קשה.

אני לא אבזבז את זה בשבוע בנסיעה לחו"ל!

אלא אני אעשה עם זה משהו שיהיה שימושי עבורי בטווח האורך ויועיל לי.

אפשר אפילו לחדש משהו בבית כמו ריהוט או מוצרי חשמל מגמגמים..

וכך הכסף יהיה עבור איכות חיים טובה יותר, ולא עבור שבוע שישאר ממנו רק זכרונות.

זוהי דעתי.

מלכתחילה.. בגלל זה כתבתי לפורום, כדי להבין מה הולכות להיות בערך ההוצאות החודשיות

שלי עבור המכונית. והאם אוכל לעמוד בזה?

אני מאוד מאמינה שאעמוד בזה.

כי החיים שלי חייבים להשתנות לטובה במובן העבודה.

במובן הזמנים.. הנסיעות..

זה פשוט יהיה שידרוג משמעותי גדול!

ורווח של זמן עבורי.

אם ההבדל בין הטריוס לאטוס משמעותי, אני אתפשר על אטוס כמובן.

או מכונית קטנה וחסכונית אחרת.

הבעיה באטוס, שאין לי כ"כ מבחר.. וזה ישן יחסית.

מבחינת הלימודים, אחרי שאקנה מכונית..

אחסוך שוב כדי לקנות מצלמה מקצועית ולהתמקצע בתחום.

בעתידי הרחוק, בתור אישה.

אני מתכוונת להשקיע מאוד בילדי... בבעלי ומשפחתי.

עבודה תהיה משהו קטן מחיי כדי להגדיל הכנסות.

אבל לא על חשבון המשפחה.

ולכן זה לא יהיה תחום גדול ששווה לי להשקיע בזמן יקר ללימודים

שלא לדבר על ההוצאות.

אי אפשר להשקיע ב100% ב2 תחומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגת חדשה וגם צעירה :-) את צריכה לחשוב לכיוון את מי לרשום כנהג קבע - אבא,אימא וכו כי הביטוח עם מקיף יעבור את 10000 עם צד ג יכול להגיע לכיוון 5000 . לכי על סיריון בצבע שמפניה - בנות אוהבות, צריכת דלק הכי נמוכה וחניה נוחה.סיריון בשנתון 2007 משהו כזה.

כותב רק מה שניסיתי וחוויתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נ.ב

אני לא אוהבת צבע שמפניה.

חשבתי על צבע אדום, תכלת תורכיז יפה אולי סגול ומקסימום ירוק חזק יפה.

משהו בולט עם צבע יפה ולא כמו לבן, כסף וצבעים חלשים.

בטריוס בכל אופן הצבעים החזקים יפים.

ביררתי על האטוס, ואמרו לי שהאטוס במצבים של נסיעה מהירה רועדת.

אין לה מספיק כוח...

והיא לא תהיה טובה לנסיעות מחוץ לעיר או נסיעות מהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4508 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...