Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ בקניית רכב ראשון [ידני, קטן וחסכוני - ג'סטי/פרייד]

Idilia
שימו לב! השרשור הזה בן 4510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תעזבי את עניין הצבע. בבחירת מכונית יד שניה יש קריטריון אחד חשוב, והוא מצב הרכב המועמד לרכישה (וכמובן התאמתו לצרכים ולתקציב). צבע הוא עניין שולי לגמרי (כמובן שהכוונה לגוון, מצב הצבע קשור ישירות למצב הפח והוא קריטריון חשוב בבחינת מצבו הטכני של הרכב).

ואני ממליץ לך להתעלם מאותו גדי79, יש לו הרבה הודעות תלושות מהמציאות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 210
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הנסיעה שלך זה 15 דקות מחוץ לעיר, אני חושב שמנוע 1.0 ליטר יכול לעמוד בזה :)

אם הכסף שלך חשוב לך(ואני בטוח שהוא חשוב) תעשי לך טבלה של עלות חודשית בטיפולים(משוער), ירידת ערך(כול שנה, הערך של הרכב יורד ב-10-15 אחוז), דלק, ביטוח, טסט.

ותעשי חשבון איזה רכב הכי משתלם לך, אני עשיתי את החישוב הזה לא מזמן, כאשר לפי הצרכים שלי(שהם לא כול כך שונים מהצרכים שלך) יוצא הכי משתלם טויוטה יאריס,הונדה ג'אז ופיאט פונטו(תהיה חדשה ב-4-5 שנים, אבל לא בטוח שאמינה יותר) עד 40 אלף שקל ושלום על ישראל.

וכמובן, תימצאי איזה מישהו שיהיה קרציה וישאל שאלות, רצוי שגם יבין קצת ברכבים, אל תתקמצני בבדיקה, ואז באמת, שלום על ישראל. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יעשה הכל בעוד כ3 חודשים ממש לפני שאקנה.

אז אתחיל ללכת לראות מכוניות.. בדיקה..

סוכני ביטוח.. השוואות מחירים.

כדי שאם יהיה משהו טוב, אוכל מיד לקנות :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

בשעה טובה יום חמישי שעבר עברתי טסט על מכונית ידנית.

בעוד 3 חודשים הייתי רוצה לקנות מכונית ראשונה,

והייתי שמחה לעזרתכם.

מישהי אמרה לי שמתלמדים על רכב ראשון.

ויש טעויות ודפיקות במכונית.

לכן רכב ראשון לא כדאי להשקיע כ"כ.

הייתי רוצה לקנות רכב ידני כמובן.

זה גם זול יותר בהוצאות ובדלק.

המטרה-בעיקר עירוני.

עבודה, חברות, קניות.

כמה שיהיה יותר זול בביטוח ובהחזקה של הרכב.

חסכוני בדלק.

ראיתי עכשיו באינטרנט לדוגמא את קיה פרייד.

יש את הגסטי משהו.

רכב קטן חסכוני.

אבל כדאי לקנות כ"כ ישן?

למישהו יש רעיונות, המלצות, הצעות?

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שרצוי לקנות רכב זול לא אומר שצריך לענות את עצמך עם רכבים סופר מיושנים, לא נוחים, ולא בטיחותיים.

ידני חסכוני לא יקר וגם לא מכוער- פונטו ספייס, ואם את רוצה זול אפשר לקנות שנת 2001.

האצ'בק חביבה, זולה לרכישה, מאוד חסכונית בדלק, טיפולים וחלפים זולים, ובנוסף לזה גם בטיחותית למדי (2 כריות אוויר+ABS, דירוג של 4 כוכבים ב NCAP)

עוד אפשרות דומה ברוב הפרמטרים- רנו קליאו B

תתחדשי על הרשיון, בזהירות על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה סיבה להסתפק ברכב ישן וזול אם אפשר לרכוש רכב חדש יותר.

יותר חדש = יותר טוב (חוץ מאוואו,זה אף פעם לא טוב :lol: )

פשוט תסעי בזהירות והכל יהיה בסדר.

בתקציב הזה אפשר בשקט להכניס פונטו 07, שזה בטוח עדיף מפונטו שכבר חוגגת עשור על הכביש.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת אני לא ממש מתחבר למכוניות קטנות אבל מצד שני יש גם כמה לא רעות בכלל

סוזוקי סוויפט עד מודל 95 זהו רכב מאוד חסכוני גם כשהוא בא בגירסא האוטומטית, עושה 1 ל-16 מחוץ לעיר ו-1 ל-13,14 בתוך העיר שאלו נתונים מצויינים

הרכב כמובן בא בנפח 1000-1300

עדיפות ל-1300 שהוא קצת יותר יסחוב(אחרי הכל מדי פעם תסעי מחוץ לעיר נסיעות ארוכות).

כמובן שהאחזקה שלו די זולה וצריכת דלק מצחיקה ביחס לרכבים חדשים וכמובן ביטוח זול, אני הייתי ממליץ אפילו לעשות רק ביטוח חובה וזהו לרכב כזה ופשוט לא לזרוק עוד כסף על ביטוח צד ג'

המינוס הגדול:

רכב ישן ולכן ניתן לצפות לתקלות חשמל,מנוע וכו' מדי פעם, רכב שבנסיעות ארוכות לא סוחב יותר מדי(ביחס למנועים גדולים וחזקים יותר) וכן לא בטיחותי בעליל!

פח מאוד רגיש לדפיקות וסביר להניח שתקבלי מכות קטנות בתור נהגת חדשה ולא תוכלי להתעלם מהן...

וכמובן רכב צפוף, ברכב שכזה את תרגישי כמו סרדין אבל מכיוון שנשים אוהבות רכבים קטנים אז גם זה לא רע בתור התחלה

מחירון בסביבות ה-5000-8000 ש"ח

עוד דגמים בסגנון

דייטסו שרייד - מנועים 1000-1400 חסכוניים, לא בטיחותיים(כמו כל המכוניות הקטנות), זול לאחזקה שוטפת, צפוף. מחירון בסביבות ה-5000 ש"ח

יונדאי גטס - עוד פחון שבא בנפח 1400-1600, יותר חזק מהרכבים הנ"ל וגם יותר חדש כמובן. צריכת דלק סבירה של 1 ל-14 וממוצע של 1 ל-11 בערך...

יש יותר שוק לגטס ולכן עדיף מבחינתך ללכת על הגטס נניח מכל הארבעה רכבים שהזכרתי וגם מהבחינה שהרכב יותר חדש אם כי לא הכי אמין(הסטנדרטים שלי לאמינות ספציפית קצת יותר גבוהים אז זה לא ממש חוכמה...) וזהו רכב גם קצת יותר נוח מהשרייד או הסוזוקי למשל.

מצד שני אם יש לך בסביבות ה-40,000 לגטס אז זרמי על זה בכיף...

ודגם אחרון שהוא לא פחות איכותי מהגטס זוהי טויוטה סטארלט - נפח מנועים בין 1000 ל-1300. רכב חזק ואמין ביחס לרכב קטן. בעבר אפילו המדינה הייתה משתמשת בהם שזה עוד פלוס לציון לטובה.

צריכת דלק של בין 1 ל-13 עירוני ובין עירוני 1 ל-16,17 אם לא יותר. רכב שממה שאני יודע לא עושה יותר מדי בעיות וגם המחירון שלו ביחס לשנה ולקטגוריה יחסית גבוה.

את יכולה למצוא דגם כזה עד שנת 99 שממה שאני ראיתי המחירים נעים בין 6000-19,000 ש"ח.

רכב במצב טוב שלא יעשה לך בעיות תוכלי למצוא גם ב-14 אלף.

לסיכום

ההמלצה שלי מכל מה שאמרתי לך

טויוטה סטארלט(בעיניים עצומות) - אחזקה זולה, ביטוח סביר, אמינות גבוהה, מחיר סביר אך עדיין יותר גבוה ביחס לשנתונים בקטגוריה הזו של הקטנות, חסכוני ובקשר לבטיחות אני לא ממש יודע

שבת שלום

יוחאי

ארבעה סאאבים בטייסת: 9-5 2002 2.3 טורבו 185 סוסים שוודים באורווה, 9-5 1999 2.3 טורבו 230 סוסים ולבסוף שלי 900 1997 2.0 ידנית ומטורבתת בעלת 230 סוסים באורווה עם פאק אחד בייצור: אדומה! 900 1995 2.3 קבריולט עם עוד 150 סוסים לנשמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שרצוי לקנות רכב זול לא אומר שצריך לענות את עצמך עם רכבים סופר מיושנים, לא נוחים, ולא בטיחותיים.

ידני חסכוני לא יקר וגם לא מכוער- פונטו ספייס, ואם את רוצה זול אפשר לקנות שנת 2001.

האצ'בק חביבה, זולה לרכישה, מאוד חסכונית בדלק, טיפולים וחלפים זולים, ובנוסף לזה גם בטיחותית למדי (2 כריות אוויר+ABS, דירוג של 4 כוכבים ב NCAP)

עוד אפשרות דומה ברוב הפרמטרים- רנו קליאו B

תתחדשי על הרשיון, בזהירות על הכביש.

לא! לא! לא!

לפה לפרסם זבל של מכונית כמו רנו קליאו B?

רנו אחת החברות הכי בעייתיות, לא מומלץ לקנות צרפתי בגלל הבעיות חשמל הרבות שצצות ברכבים האלה.

רנו ופיז'ו מייצרות פשוט ח-ר-א של רכבים. מסיטרואן אני עוד יכול להרשות לעצמי להתעלם אם כי גם הם לא יוצאים נקי...

ארבעה סאאבים בטייסת: 9-5 2002 2.3 טורבו 185 סוסים שוודים באורווה, 9-5 1999 2.3 טורבו 230 סוסים ולבסוף שלי 900 1997 2.0 ידנית ומטורבתת בעלת 230 סוסים באורווה עם פאק אחד בייצור: אדומה! 900 1995 2.3 קבריולט עם עוד 150 סוסים לנשמה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקום סטארלט עדיף כבר בתקציב שלך להתקדם לטויוטה יאריס משנתונים מוקדמים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא! לא! לא!

לפה לפרסם זבל של מכונית כמו רנו קליאו B?

רנו אחת החברות הכי בעייתיות, לא מומלץ לקנות צרפתי בגלל הבעיות חשמל הרבות שצצות ברכבים האלה.

רנו ופיז'ו מייצרות פשוט ח-ר-א של רכבים. מסיטרואן אני עוד יכול להרשות לעצמי להתעלם אם כי גם הם לא יוצאים נקי...

תפסיק לקשקש שטויות. הקליאו B אחלה רכב, נוחות נסיעה מעולה, מנוע שלא נוטה לעשות בעיות אלא אם אתה מתעלל בו עם מי ברז ברדיאטור ושמנים בגרוש, והתיבה הידנית בסדר גמור.

הבעיה הרצינית היחידה בקליאו B היא בגרסה האוטומטית עם התיבה הארורה AL4.

אותו דבר לגבי פיג'ו 206.

בעיות חשמל בהחלט עלולות לצוץ פעם בכמה חודשים, אבל עדיף שתידלק נורה פעם בכמה חודשים ותעלה 100 שקל לסדר במקום תקלה אחת במנוע או בגיר אחרי שנתיים שתעלה 2000 שקל לסדר. לרכב גם אין בעיות חשמל קשות סדרתיות, אז אם קונים רכב במצב טוב, לא אמורים להיתקל בתקלות מיותרות.

תערוך חיפוש בפורום לגבי הקליאו B, לאנשים אין יותר מדי תלונות עליה, וכל מי שנסע עליה טורח לציין שיש לה אחלה מושבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שהאחזקה שלו די זולה וצריכת דלק מצחיקה ביחס לרכבים חדשים וכמובן ביטוח זול, אני הייתי ממליץ אפילו לעשות רק ביטוח חובה וזהו לרכב כזה ופשוט לא לזרוק עוד כסף על ביטוח צד ג'

סליחה ?!

מה זאת אומרת לא לעשות ביטוח ג'? ומה יקרה כשהגברת שחסכה 40K בשלוש שנים תיכנס באיזה מרצדס ועלות התיקון תעלה כמו כל הרכב שלה? מה אז? שתבוא אליך בטענות?

להציע למישהי שרק עשתה טסט ועוד לא התחילה את המלווה אפילו לרדת לכביש בלי ביטוח ג' זה פשוט טיפשי מכל בחינה אפשרית, וכאן כבר לא רלוונטי איזה רכב היא תבחר כרכב ראשון.

תחשוב פעמיים לפני שאתה זורק הצעה כזאת באוויר עוד פעם, ואני ממש מקווה שלא "תזכה" להיפגש עם מישהו שהקשיב לך על הכביש.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב ישן יגרור אחריו הרבה תיקונים בשל גילו והק"מ שעבר, יהיה לא נוח, איטי ספרטני רעשני, ולכי תידעי על איזה רכב נפלת.

ואם ל"טעויות" את קוראת "תאונות", אז תאמיני לי עדיף לטעות במכונית שיש לה כריות אויר abs ובלמי דיסק לפחות, ושקיימת בדור שבו עורכים מבחני ריסוק.

ואם לתאונות את מתכוונת למכות חנייה, 200 שקל וסידרת לעצמך חיישני רוורס, אל תתקמצני על החיים שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה ?!

מה זאת אומרת לא לעשות ביטוח ג'? ומה יקרה כשהגברת שחסכה 40K בשלוש שנים תיכנס באיזה מרצדס ועלות התיקון תעלה כמו כל הרכב שלה? מה אז? שתבוא אליך בטענות?

להציע למישהי שרק עשתה טסט ועוד לא התחילה את המלווה אפילו לרדת לכביש בלי ביטוח ג' זה פשוט טיפשי מכל בחינה אפשרית, וכאן כבר לא רלוונטי איזה רכב היא תבחר כרכב ראשון.

תחשוב פעמיים לפני שאתה זורק הצעה כזאת באוויר עוד פעם, ואני ממש מקווה שלא "תזכה" להיפגש עם מישהו שהקשיב לך על הכביש.

אופס טעות טועים טעינו

ושאני חושב על זה שהיא רק התחילה לנהוג אז אולי באמת טעיתי הפעם...

ובכל זאת לדייטסו שרייד לעשות ביטוח צד ג'? סתם בזבוז של כסף מבחינתי לפחות. אם היה לי פחון כזה אני לא הייתי חושב בכלל על צד ג'... פשוט לא משתלם אם אתה נוהג כמו שצריך

אני מכיר אנשים שאין להם צד ג' ומסתדרים עם הרכב שלהם טוב מאוד וחיים בשלווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4510 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...