Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ בקניית רכב ראשון [ידני, קטן וחסכוני - ג'סטי/פרייד]

Idilia
שימו לב! השרשור הזה בן 4513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם הרכב במצב מעולה למה מוכרים אותו?

כי יש אנשים עם יותר כסף ממך שמתחדשים כל שנה.

מכרנו קיה קלארוס במצב מצוין יחסית לשנתון 1997, כי קנינו גרנדה פונטו חדשה. האם זה אומר שהרכב היה גרוע? סתם רכב ישן במצב טוב, לא שום דבר מעבר.

כנ"ל לגבי רכבים חדשים, חלקם בני שנה-שנתיים גג שהבעלים פשוט רוצה להחליף - כדי שתמיד יהיה לו רכב נטול תקלות בכלל.

לגבי הנסיכה החביבה - אם ממש מתחשק לך גיר ידני, תחפשי סוזוקי אלטו בת שנה וקצת. יש כאלה בטרייד אין למיניהם, אני מניח שהמחיר יהיה סביבות 50K אולי קצת פחות. בדיקה זריזה ביד2 תעלה שיש כבר כאלה שנמכרות סביבות 47K ואני מניח שיש מקום למיקוח - בכ"ז יש אלטו שנמכרות כבר ב-54K במבצעים של "חבר", כך שאין צ'אנס שמישהו ימכור מעל 50K את רכבו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
  • תגובות 210
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

עוד חודשיים לקניה :-)

הזמן עובר מהר!

שאלה: מה ההבדל בין הפונטו לפונטו ספייס?

והבנתי שיש 2 סוגי דגמים משהו אחד דיאנה.. ועוד משהו.

מהם כל ההבדלים בינהם?

כנ"ל צריכת הדלק, האם היא שווה?

מצד הרעיון על רכב חדש ובטיחותי יותר,

איך הסוזוקי אלטו הידנית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משלם באחוזים או בשקלים?

הבחורה לא קונה רכב חדש, אלא משומש. לכן, רצוי לדעת כמה כסף היא עתידה לאבד - וכנראה שאם קונים מאזדה ב-70 אלף ש"ח או גרנדה פונטו ב-40 אלף ש"ח, מפסידים בערך אותו כסף בסוף היום.

אגב - גם אם תחשב קנייה של הרכב כחדש - הוא מראש עולה לך פחות כסף. גרנדה חדשה עולה סביבות 85K ומאזדה חדשה סביבות 115K. זה עוד 30K בשביל סיפתח לרכישת הרכב.

אז אחרי 3 שנים המחירון של הגרנדה הוא סביבות 55K (אני מדבר על פרטיות) והמחירון של המאזדה הוא 76K.

אז מה היה לנו? הגרנדה איבדה 30K ב-3 שנים, והמאזדה איבדה 39K. גם אם נכניס לתוך המשוואה את המכירה הכביכול קשה יותר של הגרנדה, ונוריד את המחיר ל-50K, עדיין לא תקבל את איבוד הערך של המאזדה.

כמובן שלא הכנסתי לפה את שיקולי הדלק (שבו הפיאט מנצחת) ואת מחיר הביטוח (שהוא תלוי בנהג).

אני מבין שבכל דבר בחיים אתה בודק את הסך המשולם ולא את האחוזים....יופי אתה בטח עובד ככלכלן??:| :|

וחוץ מזה קשה להתווכח עם מישהו שקורא לעצמו ד"ר סובארו אבל...בסימלון בכלל יש לו מזדה, וביוםיום נוסע בפיאט??:lol:

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, עדיין הכיוון הכי רצוי כרגע זה הפיאט פונטו ספייס 2006 ידנית.

אבל אף אחד לא יודע מה ההבדל בין הדגמים? מה עדיף?

דבר שני, פגשתי לפני כמה ימים מישהי שאמרה לי שהיתה לה פיאט פונטו 2005

והיא ניכנסה בעמוד, ופשוט בגלל התאונה הקטנטונת הזו כל האוטו הלך לגמרי!

כל הפח!

האם זה נכון שהפח שלה כלכך עדין?

למישהו יש ניסיון בזה? או שחווה תאונה איתה?

ומה ההבדל בין הדגמים של הפונטו ספייס??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי (לא הכל, אולי חצי, הספיק לי, דיון מפה ועד ה...........)

בקיצור, יש לי קרוב משפחה מוסכניק, דייהטסו סיריון יקרה בטיפולים, אמינה? לא יודע, היה לי חודש מהעבודה ולא אהבתי (המנוע חזק) אבל הפניות על הפנים, המושבים לא נוחים, עושה כאב גב.

אני לא מבין למה לעזעזל את רוצה לבזבז את כל הכסף שחסכת על אוטו?? אין לך שאיפות אחרות בחיים? את חושבת שאם תשימי 70 אלף על מכונית בזה זה יסתיים? אמרו לך כמה עולה ביטוח מקיף.... אחרי 3 שנים האוטו שלך יהיה נטול אחריות ויהיה שווה 50 אלף שקל.. 20 אלף שקל לפח!!! ה20 אלף שאפשר לקנות אוטו סבבה לגמרי בהם.

לא חסר מכוניות טובות גם ב20-30אלף שקל וזה ישאיר לך מרווח נשימה ויהיה לך כסף להתענג קצת ולחסוך וכו' במקום לזרוק אותו על מיסים מטורפים וירידות ערך בייחוד שאת בקושי נוסעת, אנשים שנוסעים מעל 60 קילומטר ביום אולי באמת מעדיפים מכונית חדשה, אבל את שרק תסעי 15 דקות???

יש לך ככה:

יונדאי גטס (חפשי יד פרטית בלבד) ידנית בלבד!! שנים: 2002-2004 , אם תקחי אוטומט זה לא כדאי כי הן זוללות דלק, אבל הידניות בסדר גמור.

יש עוד CITROEN C3 שקצת יותר יקר אבל גם יותר משוכלל.

לא חסר פיאטים או פיג'ו 206........ זה עניין של טעם אישי.. הגטס זולה מאוד בטיפולים ואם תמצאי במצב טוב זו יכולה להיות אופציה טובה מאוד בשבילך, האוטו נעים מאוד, נח וזריז.

לא צריך להיכנס לפאניקה וסרטים לגבי תיקונים וכל זה, אם תקחי אוטו 2001 ותכניסי למוסך נומרלי לבדיקה שעולה150-200שקל - או לקומפיוטסט שעולה 500 אמנם, יבדקו לך ויגידו אילו טיפולים צריך לעשות, את יכולה לשאול את המוכרים אילו טיפולים עבר האוטו לאחרונה, האם הוחלף קלאצ' ואם כן אז מתי, רצועת טיימינג, בלמים וכו' - בייחוד שיש לך מוסכניק. המזדה דמיו גם אוטו טוב ואם הוא ידני אז אולי עיסקה בסדר. לקנות אוטו חדש זו הוצאה הכי לא נכונה שאפשר לעשות בייחוד שאת בקושי תסעי.

אתן לך דוגמא, בנאדם גר באשקלון ונוסע כל יום לת"א או הרצליה! הוא צריך לנסוע כל יום הלוך או חזור בערך שעה! סה"כ שעתיים נסיעות! אז כן אולי פה באמת עדיף אוטו חדיש יותר ויקר יותר אבל לא תמיד החדש(מהחנות) זו הוצאה מוצדקת. לעתים עדיף לקנות בחצי מחיר מחדש ולדעת שאם משהו יקרה יהיה לך כסף לשלם על תיקון והאוטו ימשיך לעבוד ויהיה גם כסף לעוד דברים כמו בגדים, אוכל, תענוגות, לימודים וכו'.

בקיצור לקנות אוטו חדש זה טיפשי לצרכים שלך.

חתימה בהשהיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה הרעיון שלי הוא ל-א לקנות אוטו חדש.

כי אצטרך כסף גם לתיקונים, שיפורים, ביטוח, דלק.

וכמובן שיש לי דברים נוספים שאני צריכה.

שעולים המון.

בגלל שלא קראת עד הסוף, כניראה לא הבנת שהמחשבה הסופית כרגע

זה לקנות את הפיאט פונטו ספייס 2006.

שעולה בין 20K-30K

כרגע זה כיוון החיפוש שלי.

אבל יש לי שאלות שאין עליהם עדיין תשובות.

נ.ב אם אני לא טועה יש לי מוסך ממש מול העבודה =)

מקווה שיהיה ללא שימוש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

בשעה טובה, היום ניגמר המלווה!

ובדיוק אתמול פירסמו רכב שעומד כימעט בסטנדרט שלי.

פונטו תכלת עם כמה שפחות ק"מ.

העדפתי דינאמיק 2006, אבל כרגע זה מה שיש.

מה דעתכם על הרכב..?

http://www.yad2.co.il/Cars/Car_info....32fdcd15cb9f43

שווה לבדוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה נהדר, אני הייתי חוטף אותה.

בדיקה מומלץ לעשות במכון בדיקה בעכו, ברח' גדוד 22 - ואח"כ לגשת למוסך ממול, מוסך "פטין" - מורשה פיאט - על מנת לקבל הערכה של עלות התיקונים שיהיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק לא הבנתי אם הטיפטורניק זה טוב...?

אם אני יסתדר איתו...?

או שעדיף ללכת על אוטומט רגיל?

לצערי בנתיים אין מי שיבוא איתי לבדוק, ואם כן לקחת את הרכב...

המורה שלי עסוק מידי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין אוטומט רגיל בפונטו ספייס.

אגב, לא מרגישים כל הבדל בין הגיר הרציף לגיר האוטומטי הרגיל - אחותי נוסעת עליו יופי.

כשתרצי לבדוק את הרכב, גשי למכון שאמרתי לך ואח"כ גשי למוסך מולו - יש שם מכונאי ראשי בשם עימאד והוא יגיד לך האם שווה לקחת את הרכב. הם אמינים מאוד במוסך הזה ואני סומך עליהם בעיניים עצומות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, אין בכלל אוטומט בפונטו ספייס??

רק אוטומט טיפטורניק? אתה בטוח?

אין לי בעיה לבטל יום עבודה ולנסוע לחיפה..!

הבעיה, שהמורה שלי אמר שהוא כרגע עמוס מאוד בעבודה.

שאני יחכה למשהו קרוב יותר מאשר חיפה...

אני לא יודעת כמובן אם אחכה למורה.

אם תהיה חברה או מישהו אחר שיהיה מוכן לבוא איתי..

אני ילך..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יותר קל לעשות חיפוש וזהו?

מבטיח לך, בעזרת החיפוש, תוך 15 דקות של קריאה את תדעי טוב מאוד מה ההבדלים בין כול הוריאציות של תיבות ההילוכים השונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הספייס של אחותי קניתי מבחורה ירושלמית.

קבענו באמצע הדרך, במכון "מבדק" בהרצליה.

מבטיח לך שכיום האוטו לא זוכר שהוא היה פעם ירושלמי ולפני זה הסתובב בגוש דן :lol:

מה שאני מנסה לומר - חבל על הזמן, תקבעי עם הבחור מהקריות ותבקשי ממנו כמה שיותר פרטים כדי למנוע מפח נפש.

המלצתי לך על מכון בדיקה ועל מוסך מורשה, אל תבזבזי זמן כי יחטפו את האוטו הזה - הוא מבוקש לאללה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שאני חושבת...

אבל אין לי מושג מה לשאול? איך לדעת שהוא באמת טוב?

מבחינתי כל מה שיגידו לי זה קדוש.. והמכונית מעולה!

בעיה שניה, אני לא יכולה לנסוע לבדי באוט והחדש מחיפה ועד להרצליה!

לא נהגתי 3 חודשים עד עכשיו.. ואין לי שמץ של מושג איך מגיעים מחיפה להרצליה..

אני יגיע בטעות לקלקיליה :cry:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4513 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...