Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימו לב! השרשור הזה בן 1384 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

diamond vision גם מאירות פחות טוב מנורות צהובות עקב בליעה של חלק מספקטרום האור על ידי הצבע הכחול של הנורה.

Nightbreaker מומלצות.

קסנון ולד לא יתאימו לפנסים שלך, מבחינת תקן, חוקיות ובטיחות.

"החיים הם לא קו ישר" - פיזבן

"If you want to test a man's character, give him power" - Abraham Lincoln

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 2.9 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בעבר רציתי לרכוש ובסוף נמנעתי לאחר עיון בפירוט הטכני:

https://www.osram.com/osram_com/products/lamps/vehicle-and-bicycle-lighting/cars/halogen-headlight-lamps/night-breaker-unlimited/index.jsp?productId=ZMP_1080087

בקצרה,

אורך חיי נורה של בין 150 ל300 שעות.

כנהג שמדליק אורות גם ביום, זה שובר עסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כמה פתרונות לבעיה שלך.

להחליף לנורות high power כמו אוסרם night breaker או פיליפס +130% (לאחרונה יצאו גם +150).

להחליף לנורות לד מותאמות ל-H4. לי יש כאלה, S1 של חברה שנקראת Auxbeam אבל לא חסרים דגמים. שים לב שאתה קונה משהו עדכני שבו פיזור הלדים "נכון" (כזה), כלומר מדמה נורת H4 אמיתית ולא סתם איזה אולטרה לד עם מיליארד lumens ושתמעשרה אלף לדים ב-360 מעלות על הנורה (ולא כזה). נורה מותאמת לא תסנוור נהגים אחרים.

לקנות פנסים של פיקנטו "ספורט" או משהו אחר אפטרמארקט עם פרוג'קטורים (עדשות). פנסים כאלה מאירים בדרך כלל טוב יותר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר רציתי לרכוש ובסוף נמנעתי לאחר עיון בפירוט הטכני:

https://www.osram.com/osram_com/products/lamps/vehicle-and-bicycle-lighting/cars/halogen-headlight-lamps/night-breaker-unlimited/index.jsp?productId=ZMP_1080087

בקצרה,

אורך חיי נורה של בין 150 ל300 שעות.

כנהג שמדליק אורות גם ביום, זה שובר עסקה.

לכל דבר יש יתרונות וחסרונות בחיים.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להחליף לנורות לד מותאמות ל-H4. לי יש כאלה, S1 של חברה שנקראת Auxbeam אבל לא חסרים דגמים. שים לב שאתה קונה משהו עדכני שבו פיזור הלדים "נכון" (כזה), כלומר מדמה נורת H4 אמיתית ולא סתם איזה אולטרה לד עם מיליארד lumens ושתמעשרה אלף לדים ב-360 מעלות על הנורה (ולא כזה). נורה מותאמת לא תסנוור נהגים אחרים.

אם יש לך רפלקטור, שלח לנו את פיזור האור שלך בחושך מול קיר ונראה איך הנורות הללו לא מסנוורות. כי רפלקטור זה רפלקטור והוא לא מותאם לנורות קסנון או לד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי - הנה.

אחרי התגובה הזו עלו שאלות לגבי עוצמת האור ובעמוד הבא יש שם תגובה שבודקת גם את זה.

לרפלקטורים אין שום בעיה עקרונית לעבוד עם נורות לד או קסנון, ובעצם היום (ובעבר) יצרנים הוציאו מכוניות עם תאורת לד וקסנון עם רפלקטורים מהמפעל למשל הונדה סיוויק דור קודם, הרבה דגמים של פולקסווגן, בארץ נמכרת פאסאט, במוו סדרה 1 ו-3, לא חסר.

הסנווור מגיע ממקום אחר לגמרי - בנורות H4 יש שני חוטי להט, אחד מפיק אור ב-360 מעלות והשני מחוסה עם מין מצחיה כזאת. ככה:

185191986.jpg

חוט הלהט המכוסה הוא זה שאחראי על האור הנמוך. המצחיה נמצאת מתחתיו והוא מפיק את האור למעלה, פוגע בחצי העליון של הרפלקטור שמכוון למטה ואלומת האור מוסטת למטה לכביש. חוט הלהט השני אחראי על האור הגבוה והוא מפיק אור ב-360 מעלות, פוגע בכל השטח הרפלקטור ומפזר את האור בצורה יותר... אמ.. מפוזרת. בלדים הראשונים - למעשה עד לפני שנה - שנה וחצי, לא היה "חוט להט" מכוסה והנורה הפיצה אור ב-360 מעלות, ככה:

h4-dell-automobile-3528-smd-68-led-del-faro.jpg

והנורה תפקדה כ"אור גבוה" אחד גדול ולכן סנוורה לכל מי שברדיוס של 400 מטר את האמ-אמא.

היום זה כבר לא המצב ואין בעיה להתקין נורות לד נורמליות שיאירו חזק יותר ולא יסנוורו.

גם ברוב נורות הקסנון יש חוט להט אחד, ולכן הן מפיקות אור ב-360.... הבנת. אגב, מחיפוש זריז מצאתי שיש גם נורות קסנון תואמות H4, אז תיאורתית גם שם המצב אמור להיות לא מסנוור במיוחד.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי התמונות שלך, האלומה לא משתנה וזו בעיה. אלומה של קסנון ולד בנויה בצורה מסויימת על מנת לא לסנוור.

בכל מקרה, תמונה טובה זו תמונה מול קיר, ללא שיחים.

לרפלקטורים יש בעיה עקרונית מאוד עם קסנון, שמאיר בעוצמה של פי 2 עד פי 3 מנורת הלוגן. הפיזור לא מתאים לעוצמה כזו. לכן משתמשים בפרוז'קטורים.

זה נכון שנורות קסנון מפיקות אור ב 360 מעלות, לכן הפרוז'קטור מכיל חתיכת מתכת שנותנת cut off על מנת לא לסנוור נהגים.

תמונה של אלומת אור של קסנון ממיאטה שלי למשל -

ad6735b4d3a59fadf9fdfa66d0330584.jpg

אם ייצרו מכוניות שמשתמשות בקסנון עם רפלקטור, תכננו את הרפלקטור בצורה מסויימת שיתאים ספציפית לעוצמה של נורות קסנון.

נורות קסנון תואמות H זו המצאה של שוק האפטרמרקט כדי לתקוע נורות קסנון לתוך פנסים שבמקור תוכננו לתצורת הלוגן. H זה קיצור של Halogen.

נורות קסנון מגיעות בתצורת D2S, D1S, D3S. יש גם D1R או D2R שמותאמות לרפלקטורים ספציפיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה אתה כבר נכנס להבדלים בין תאורה אירופאית לאמריקאית.

מה שאתה שמת זה תאורה סימטרית, אמריקאית. בפנסים אירופאים, בלי קשר לנורה האלומה בנויה להאיר את השול רחוק יותר מאשר את הכביש, וזה מה שיוצר את ה"משולש" הזה.

dot-ece-cutoff.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה טועה. מה שאני שמתי זו תאורה מקורית לחלוטין של מיאטה. תקן ארופאי. זה הרכב שלי לשעבר. בימינו ה ECE ששמת נראה קצת

אחרת. רוב תאורות הקסנון האירופאיות לא נראות

עם cut off כזה מזמן.

זה יותר מתאים לרפלקטורים. אפשר לראות את זה בארץ ברכבים עם רפלקטורים.

9238e92b7feb1c0f05eb4236ea68e767.jpeg

הנה של אאודי למשל.

נראה יותר ארופאי, אבל עדיין יש cut off כדי למנןע

סנוור נהגים מימין

e4d0223da7a3fe502c689fce044dadb2.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקבל. עכשיו סיקרנת אותי ואחרי שעשיתי (שוב) פוליש לפנסים והבאתי אותם למצב טוב באמת אני אבדוק את זה והפעם מול קיר.

מעבר לזה, נורות לד אפטרמרקט לא מאירות חזק כמו נורות מקוריות, התוספת היא של בערך 70-80 אחוז, אז בתכלס אם ההלוגנים לא מסנוורים, הגיוני שגם לדים עם פיזור נכון לא יסנוורו במידה שזה יפריע. דבר שאני רואה גם ביומיום עם היעדר הבהובי "אחי, אתה מסנוור" אחרי חודש וחצי עם הנורות האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה, אתה מוזמן לקפוץ אלי לחניון של המשרד ונעשה השוואת אלומות.

אגב, המקום הכי טוב לבדוק אם אתה מסנוור זה בכבישים חשוכים מאוד, שם. מקבלים הבהובים מנהגים ממול. בכבישים מוארים האפקט פחות נראה לעין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממול? דווקא שם אני מצפה לא לסנוור בגלל שמהאמצע שמאלה החיתוך ישר לחלוטין. דווקא הייתי מצפה, אם כבר, לסנוור את אלה שאני נוסע מאחוריהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין לך cut off אז בהחלט אפשר לסנוור נהגים ממול. האור מהרפלקטור בהלוגן לא חזק מספיק לסנוור, אבל אם אתה מכפיל את העוצמה, מתחילות

הבעיות. עניין של glare שנוצר.

כמובן שגם אילו שלפניך מושפעים מהעוצמה החזקה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם

אשמח לעזרתכם.

אני מחפש בEBAY פנסי דרך : לד/ קסנון ( לא בדיוק יודע את ההבדל)

משהו איכותי וטוב.\

בנוסף מנורות פנמיות לד.

איזה דגם אני צריך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך עדשה או רפלקטור ברכב?

אם יש לך רפלקטור, אתה תסנוור נהגים אם תשתמש ב-LED/HID/XENON.

הייתי בודק את סוג הפנס ורק אם זה עדשה מתחיל לחפש דגם מומלץ/מומלץ לפריוס.

Fiat Bravo 2011 TJET​

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1384 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...