Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח רכב, צגד' ג', חובה ומקיף, כמה שאלות.

Gunner
שימו לב! השרשור הזה בן 4989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבת שלום לכל חברי הפורום.

לפני כמה ימים דיברנו אני וחבר, על כך שהוא משלם ביטוח חובה וצד ג' בלבד על רכב קטן,

ששווה 5K כי לא משתלם לו לשלם ביטוח מקיף ואין לו שום סיבה.

השאלה מה בערך ההבדל הבסיסי בין הביטוחים. אם יש לי רק חובה וצד ג', ממה אני לא מוגן?

אם אפשר קצת פרטים אני אשמח.

תודה מראש.

רותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זאת אומרת? חובה + ג' לא מכסה שום נזק פיזי ברכב שלך.

זה מה שהוא התכוון. על רכב שהוא רכש ב5K אין טעם לעשות ביטוח שיכסה על הנזקים הפיזיים של הרכב, כי זה לא יצא לו משתלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, זה הכל עניין של מזל כשאתה עושה את זה.

אם ההבדל בין מקיף לבין חובה+ג הוא למשל 1000 ש"ח בשנה, אז ברכב של 5 אלף כביכול תוך 5 שנים הוא חסך את עלות הרכב ועכשיו גם אם יגנב זה לא נורא.

אבל

1. אף אחד לא מבטיח שלא יגנבו את הרכב מוקדם יותר.

2. אף אחד לא מכסה את עוגמת הנפש, אי הנוחות, פגיעה בעבודה ובסדר היום

3. נניח והרכב נגנב ונרכש חדש ב5 אלף זהה, יקח זמן אפילו חודשים למצוא את הרכב למכירה במצב סביר (במחיר כזה כנראה שרובם יהיו די גמורים) ואז עוד אלפי שקלים ליישור קו כדי שהגרוטאה תזוז מהמקום.

4. מטבע האדם אלא אם כן מדובר בפריק אמיתי, אם הוא לא שם את ה1000 התיאורטיים האלה על ביטוח הוא שם אותם על משהו אחר משמע הוא לא באמת "חוסך בצד" את הכסף הזה.

ובקיצור, מה שזה אומר שבלי ביטוח מקיף כשהרכב ייגנב זו תהיה מכה גדולה, גם כלכלית, אפילו אם זה רכב של 5 אלף שקל.

[אני אומר את זה מנסיון מר. היתה לי פיאט אונו '92 שנגנבה ע"י ערבים אחרי 14 שנים שהיא שירתה את המשפחה, וזה גרם לנו להמון צרות]

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mr. MAG,

הביטוח המקיף לא מכסה אותך נגד התלאות הנלוות לגניבה - הוא מכסה אותך אך ורק על הנזק לרכב וזהו.

אם נגנב הרכב, תקבל את ערך הרכב וזהו.

זה שנפגעת לך שיגרת החיים והפרנסה לא מכוסה בביטוח הזה.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, לכן אמרתי

אף אחד לא מכסה את עוגמת הנפש, אי הנוחות, פגיעה בעבודה ובסדר היום

כוונתי היתה - כשיש לך ביטוח ונגנב לך הרכב אתה נפגע, גם כלכלית וגם בחינות אחרות. כשאין לך ביטוח - אתה נפגע כפליים.

דרך אגב - אני לא אומר שצריך לרוץ ולעשות ביטוח לרכב בשווי 5 אש"ח כי זה ברוב המקרים לא פרקטי אך צריך לקחת את הסיכונים בחשבון, ובמקרה כזה ישנן פשרות מסוימות, כמו להשתדל למגן את הרכב מפני גניבה (גם באמצעים פרימיטיביים, כמו התקנת מתג נסתר לניתוק משאבת הדלק או המצבר כולו), כמו נהיגה זהירה יותר, וכמו החזקה של חסכון קטן בצד למקרה של תאונה או גניבה כדי לא להשאר בלי רכב ובלי תחתונים!

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4989 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...