Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יתכן שישנו חלק להגבלת לחיצה על דוושת הדלק ?

Inoni
שימו לב! השרשור הזה בן 7328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

Inoni יקירי

בחברה שהרכב שלך מיוצר ישבו הרבה מאוד אני מקצוע ומהנדסים

ובנו את האוטו ככה שיהיה לך מגביל לחיצה אז למה אתה מנסה להוציא אותה ?

אתה לא חושב שיש סיבה שהוא נמצא שמה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגובה לעתיד והשאר,

קודם כל זה ממש לא בשביל 0-100 ובדיוק ההיפך, גם כך הרכב מפרפר לא מעט אז לא צריך עוד כוח בהתחלה... דווקא להמשך התאוצה זה אולי דרוש, בהילוכים היותר גבוהים ובמעברים, אין בורות או משהו, אבל ההאצה לא חלקה ואחידה... בכל העברת הילוך הסל"ד נופל (יחסית) ואז כשהוא עולה מחדש והטורבו מורגש הדחיפה מתחזקת ושוב עד ההילוך הבא... וחלק חשוב שהצ'יפ שינה הוא שהתיבה מושכת יותר הילוכים...

ולשאלה למה, כי התאוצה והתחושה בגב שאני כלכך אוהב תהיה חזקה ואחידה יותר... זה הכל... וכמובן שלא כל החיים אני אלחץ כמו שהיום אני רוב הזמן רגוע... אבל כשיש חשק וכשיש כביש ריק, אז למה לא ??

ואל תדאג רוני, לא חשבתי אפילו לשניה להיכנס לויכוח.

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגובה לעתיד והשאר,

קודם כל זה ממש לא בשביל 0-100 ובדיוק ההיפך, גם כך הרכב מפרפר לא מעט אז לא צריך עוד כוח בהתחלה... דווקא להמשך התאוצה זה אולי דרוש, בהילוכים היותר גבוהים ובמעברים, אין בורות או משהו, אבל ההאצה לא חלקה ואחידה... בכל העברת הילוך הסל"ד נופל (יחסית) ואז כשהוא עולה מחדש והטורבו מורגש הדחיפה מתחזקת ושוב עד ההילוך הבא... וחלק חשוב שהצ'יפ שינה הוא שהתיבה מושכת יותר הילוכים...

ולשאלה למה, כי התאוצה והתחושה בגב שאני כלכך אוהב תהיה חזקה ואחידה יותר... זה הכל... וכמובן שלא כל החיים אני אלחץ כמו שהיום אני רוב הזמן רגוע... אבל כשיש חשק וכשיש כביש ריק, אז למה לא ??

ואל תדאג רוני, לא חשבתי אפילו לשניה להיכנס לויכוח.

ינון.

ינון, הסל"ד שלך נופל כי הרכב שלך א-ו-ט-ו-מ-ט !!!

לרכב יש רק 4 הילוכים, לכן יש בורות רציניים בין ההילוכים והסל"ד נופל בצורה יותר משמעותית בהשוואה נגיד לאימפרזה טורבו שלה יש 5 הילוכים או אסתי שיש לי 6 הילוכים. יותר הילוכים נותן יחסי העברה בגיר יותר קרובים וכך נמנעים הבורות בין ההילוכים ...

התופעה קיימת גם ברוב רכבי טויוטה, הילוך ראשון ושני מאוד קרובים בשביל להשיג מיאוץ מכובד ואז הילוך שלישי נמצא איפשהו על הר האולימפוס ...

בשביל להוכיח את מה שאני אומר אתה צריך לסוע על T4 אוטומטית ולראות ששם המצב דומה (אני לא אגיד לך לבדוק T4 ידנית כי אין דבר כזה) ...

עזוב את הכבל גז לנפשו, אתה סתם מחפש לעצמך צרות, הורדה של ההגבלה תגרום לכבל גז להיקרע. התפקיד שלו לא להגביל את הדוושה אלא (כפי שרשמו פה) לזהות קיקים. במפגש הבא תזכיר לי להראות לך שיש בטויוטה דבר דומה ואפילו אני אעשה לך סיבוב ואראה לך איך זה עובד ...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב יש רק 4 הילוכים, לכן יש בורות רציניים בין ההילוכים והסל"ד נופל בצורה יותר משמעותית בהשוואה נגיד לאימפרזה טורבו שלה יש 5 הילוכים או אסתי שיש לי 6 הילוכים. יותר הילוכים נותן יחסי העברה בגיר יותר קרובים וכך נמנעים הבורות בין ההילוכים ...

התופעה קיימת גם ברוב רכבי טויוטה, הילוך ראשון ושני מאוד קרובים בשביל להשיג מיאוץ מכובד ואז הילוך שלישי נמצא איפשהו על הר האולימפוס ...

בשביל להוכיח את מה שאני אומר אתה צריך לסוע על T4 אוטומטית ולראות ששם המצב דומה (אני לא אגיד לך לבדוק T4 ידנית כי אין דבר כזה) ...

עזוב את הכבל גז לנפשו, אתה סתם מחפש לעצמך צרות, הורדה של ההגבלה תגרום לכבל גז להיקרע. התפקיד שלו לא להגביל את הדוושה אלא (כפי שרשמו פה) לזהות קיקים. במפגש הבא תזכיר לי להראות לך שיש בטויוטה דבר דומה ואפילו אני אעשה לך סיבוב ואראה לך איך זה עובד ...

קודם כל יש לי 5 הילוכים... ודבר שני, למה אתה אומר לי לנסות ליסוע ב-T4 אוטומטית... מה אתה חושב שיש לי בדיוק ??? (ואגב יש ועוד איך T4 ידנית)

והסל"ד לא נופל בגלל זה, הוא נופל כי התיבה לא מושכת מספיק...

בכל מקרה, אכן אין סוף לרצון לעוד כוח, אבל הבנתי את הסיכונים, עוד לא עשיתי כלום ומי שמכיר אותי יודע שאני אחראי וקפדן, אני אמשיך לנסות לברר מה זה, אבל אם יתברר שזה אכן מגביל וזהו אז הוא יוסר ולא יקרה כלום מלבד יותר כוח מתי שיהיה אפשר.

אגב, התיבה שלי נותנת קיקים גם בלי לחיצה עד לריצפה, כך שלדעתי זה לא נועד לזיהוי קיקים, אבל אולי, נראה.

תודה לכולם,

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע :

אוקי שמת ציפ...אבל תחשוב שיש סלד מסויים של שיא ההספק ואחרי זה ההספק יורד

ברכבי טורבו ההספק היורד יותר משמעותי מאטמוספרי ולכן זה שהכין לך את הציפ אמור ליידע אותך בשיא ההספק באיזה בלד הוא נימצא

אין טעם לימשוך מעל זה

בכל מיקרה יש לך הילוכים ארוכים כי זה וולווה ולא STI ..זה רכב שנועד יותר לשיוטים מהנים על סלד רגוע מאשר מילחמת ידיות ודוושות...אז בטיבעיות שהנפילות סלד יהיה יוטר קוטביות

עזוב את הברג תאתר את הבית מיצערת ותיראה אם אכן פול גז זה פול גז ואם לא תמיד יש דרך לימתוח אותו מכיוון המנוע כך שזה עדיף על הסרת הברג ממתחת לדווש שיכול ליגרום לכבל להיקרע

כמו שהיבנתי אין לך ראש להיתעשק בדברים האלו

אני בנתניה אם בא לך תבוא אני ינסה לעזור לך

(אולי יש לך מיצערת חשמלית וניבדוק דברים אחרים)

ואולי על הדרך תיתן בראש ל VR סטנדרטית...

ועכשיו נענה על השאלה המקורית שלך:

" האם יתכן שישנו חלק להגבלת לחיצה על דוושת הדלק ? "

ת: כן יתכן..בעצם יש בקארטים בהרצליה...(לפי מה שראיתי)

גם אצלי באוטו יש כזה...הוא לא מגביל את הגז לפי מה שבדרתי אבל מה שניראה שאם הוא לא היה אז בלחיצת גז היתי צריך מפרקים כפולים בברך..

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל יש לי 5 הילוכים... ודבר שני, למה אתה אומר לי לנסות ליסוע ב-T4 אוטומטית... מה אתה חושב שיש לי בדיוק ??? (ואגב יש ועוד איך T4 ידנית)

והסל"ד לא נופל בגלל זה, הוא נופל כי התיבה לא מושכת מספיק...

בכל מקרה, אכן אין סוף לרצון לעוד כוח, אבל הבנתי את הסיכונים, עוד לא עשיתי כלום ומי שמכיר אותי יודע שאני אחראי וקפדן, אני אמשיך לנסות לברר מה זה, אבל אם יתברר שזה אכן מגביל וזהו אז הוא יוסר ולא יקרה כלום מלבד יותר כוח מתי שיהיה אפשר.

אגב, התיבה שלי נותנת קיקים גם בלי לחיצה עד לריצפה, כך שלדעתי זה לא נועד לזיהוי קיקים, אבל אולי, נראה.

תודה לכולם,

ינון.

התכוונתי שתנהג ב-T4 אחרת בשביל לבדוק אם התופעה קיימת גם שם ...

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ינון,

אתה באמת חושב שמהנדסי וולוו זקוקים לבליטה מכנית כדי להפריע לך ללחוץ גז עד הסוף ? בשביל זה יש להם מחשב, ובקרת גדישה, ובקרת הזרקה ובקרת אמו.

עד כמה שאני יודע יש לך מצערת Drive-by-Wire, מה שאומר שהדוושה שלך היא בסה"כ עוד 'חיישן' שמודד כמה אתה לוחץ על פני טווח מסויים. את כל העניין של פתיחת וסגירת המצערת עצמה, מנהל המחשב. אז זה באמת לא משנה איפה הדוושה נעצרת, כל עוד המחשב מזהה את זה כ'פתיחה מלאה'.

הבליטה היא, לדעתי, פשוט מעצור מכני שנועד לדאוג שהאקסטרה כוח שאתה מפעיל על הדוושה בשעת התלהבות לא יופעל על מנגנון החישה של הדוושה, שמן הסתם לא בנוי להתנגד לעוצמת הלחיצה של רגל של נפיל מצוי. רצפת הרכב פשוט עושה עבודה יותר טובה בלהתנגד לרגל שלך. אם לא היה מעצור (או אם תוריד אותו) אז לחיצה בריאה פשוט תשבור את חיישן המיקום.

-------- (כאן נגמרה התגובה למקרה שלך, מכאן והלאה על מצערת מכנית) -------

גם אם יש לך מצערת מכנית (לא סביר), אז מה שכתב roy נכון - גם במצערת כזאת לא חשוב לאן מגיעה הדוושה כל עוד היא פותחת את פרפר המצערת במלואו. מכיוון שציינת שזה מעבר לידע שלך, וגם עצם השאלה מעידה על אי הבנה במבנה המצערת, נפתור את הבעיה בדקה קריאה:

המצערת היא בסך הכל 'ברז' שחוסם את כניסת האויר למנוע. אם המצערת לא היתה חוסמת את האויר, המנוע היה נושם כל הזמן בשיא יכולתו והסל"ד היה עולה בפראות ללא שליטה.

המצערת מותקנת בתוך צינור כניסת האויר למנוע, באופן הבא בערך (כמובן שההוראות להלן אינן מציאותיות אלא להמחשה):

קח את הצינור. בנה פלטת מתכת שמכסה בדיוק את פתח הצינור. סמן על הפלטה קוטר. לאורך הקוטר הזה הצמד לפלטה בורג קצת יותר ארוך מהקוטר. עכשיו יש לך ביד 'פרפר', שהבורג הוא הגוף שלו והפלטה היא הכנפיים.

עכשיו קדח חור בדופנות הצינור, מצד לצד, לאורך קוטר הצינור (שני חורים למעשה). הכנס את הפלטה לצינור כך שהבורג מושחל בשני החורים שקדחת, והפלטה שיושבת עליו סותמת את הצינור לכל זרימה שהיא. מה שיש לך עכשיו זה מצערת סגורה.

עכשיו סובב את הבורג ב-90 מעלות כך שהפלטה 'תשכב' בתוך הצינור, ותהווה מינימום הפרעה לזרימה. זו מצערת פתוחה. הכבל מדוושת הגז מושך מוט שמחובר לציר המצערת וכך מסובב אותה ממצב סגור לפתוח.

להמחשה: הנה מצערת סגורה

והנה אותה מצערת פתוחה (שים לב לאצבע בצד ימין שלוחצת על המוט שמסובב את המצערת למצב פתוח).

לעניינך, אם במצב שהדוושה במעצור, המצערת נמצאת במצבה הפתוח ביותר, צריך להיות ברור שאין שום דבר שאפשר לעשות למצערת על מנת להגדיל עוד את הזרימה בצינור. אם נמשיך לסובב את הפרפר מעבר למצב 'שוכב', ברור שנקבל תוצאה הפוכה, כלומר הפרעה לזרימה. הדבר היחיד שאפשר אולי לחשוש ממנו הוא שמהנדסי הרכב לא מאפשרים פתיחה מלאה של המצערת, אבל הגבלה כזו תעשה בד"כ בגוף המצערת עצמה ולא בדוושה, וגם זה לא הגיוני במיוחד.

אם כל עניין המצערת ידוע ומוכר לך, ורק עניין הבדיקה הפיזית הוא מעבר ליכולתך, אז כתבתי הרבה בתקווה שזה יועיל למישהו אחר. בכל מקרה, אצלך, כמו שכתבתי, יש כנראה מצערת DBW.

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7328 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...