Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לצמיגים ספורטיביים איכותיים במידה 225.45R17

שימו לב! השרשור הזה בן 4105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המחירים הם לרביעייה מן הסתם...

אוראל, ברכב משפחתי רגיל כמו הפאביה, השחיקה תהיה כמעט אחידה ולרעת הציר הקדמי.

מי שקונה רכב 1.8T כדי לנסוע כמו סבתא - חבל לו על הכסף מראש. אנחנו קונים הרכבים האלה כדי להנות מהם ולסחוט מהם את מה שהם יודעים לתת (והם מתוכננים לכך).

מנחתים זו לא אינדיקציה לשום דבר , זה מקום לבוא ביודעין לחסל צמיגים (וגם להנות כמובן) אני אישית לא מוצא את זה מעניין. (אם כי יתכן שאת הרביעייה הנוכחית שלי אני אחרוג ממנהגי ואכחיד על מנחת כזה.)

אם הייתי הולך לימי מנחת באופן סדיר, הייתי מחזיק עוד רביעיית ג'נטים עם צמיגי "מנחתים" עליהם. ומחליף לפני המנחת.

אני לא מוכן לוותר על פונקציונליות יום יומית בשביל ימי מנחת פעם ב...

כרגע לפי תחושה ולפי איך שהרכב החדש שלי מוריד את הכח לכביש, אני מהמר על החלפת זוג קדמי הרבה לפני האחורי. (לאחר שאשים רביעייה חדשה כמובן)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 137
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אייל, תעשה לי טובה... באמת.

GTI דור רביעי היא יותר קומפקטית מאובזרת מאשר הוט האץ'. בובה של מנוע ו... לא מעבר לזה.

"אנחנו קונים הרכבים האלה כדי להנות מהם ולסחוט מהם את מה שהם יודעים לתת (והם מתוכננים לכך)"

משפט מאוד יפה, אבל - בכנות,

אתה סוחט את מה שהרכב יודע לתת? אתה נוסע על המגבלות? אתה מרגיש שאתה מגיע למיצוי הרכב?

"אנחנו"?

קהל היעד של פאסאט 1.8T הוא "מעט" שונה מקהל היעד של רוכשי GTI.

כמו האיביזות, גם חלק נרחב מרוכשי GTI (דור רביעי) הם כאלה שחפצה בהם היכולת לסוע מהר ב... ישורת.

כל אחד וההנאות שלו - האחד אוהב לנהוג מהר בישורת, השני אוהב לצאת לנס הרים מידי סופ"ש והשלישי אוהב להתחרע במנחת.

לי פחות מפריע להחליף צמיגים לעיתים תכופות - כל עוד נזהרתי ונהנתי (מנחת, נס הרים, כבישי הצפון...)

אנחנו חובבי הגה ונהיגה, לא? :wink:

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו הביקורות של הצמיגים שאתה מביא מהתקשורת ולא על סמך נסיון כך הביקורות על הרכבים.

עד שלא התנסית בעצמך באחזקת רכב ספורטיבי ובעלות על אחד כזה, אולי פשוט תחסוך מאיתנו את התאוריות?

בקשר למיצוי הרכב- בהחלט. ברגע שאני מגיע למיצוי אני מתקדם הלאה לדרגה גבוהה יותר, בדיוק מה שקרה בשבועיים האחרונים.

[אגב, כשאני מתקדם הלאה אני לא מתקדם לרכב זהה רק חצי שנה חדש יותר :)]

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו הביקורות של הצמיגים שאתה מביא מהתקשורת ולא על סמך נסיון כך הביקורות על הרכבים.

עד שלא התנסית בעצמך באחזקת רכב ספורטיבי ובעלות על אחד כזה, אולי פשוט תחסוך מאיתנו את התאוריות?

בקשר למיצוי הרכב- בהחלט. ברגע שאני מגיע למיצוי אני מתקדם הלאה לדרגה גבוהה יותר, בדיוק מה שקרה בשבועיים האחרונים.

[אגב, כשאני מתקדם הלאה אני לא מתקדם לרכב זהה רק חצי שנה חדש יותר :)]

"כמו הביקורות של הצמיגים שאתה מביא מהתקשורת ולא על סמך נסיון כך הביקורות על הרכבים.

עד שלא התנסית בעצמך באחזקת רכב ספורטיבי ובעלות על אחד כזה, אולי פשוט תחסוך מאיתנו את התאוריות?"

אייל, בוא ותסביר לי בבקשה מה הקשר בין X ל-Y?

אין כאן שום תאוריות אלא דברים נכונים שאתה פשוט בוחר להתעלם מהם ולנסות "להכניס" לי. את הירידות לפסים - תחסוך ממני. הן נמאסו עלי.

כל אחד והעדפותיו.

אתה מעדיף להשתדרג אחת לשנתיים (או כל תקופה אחרת) מרכב משומש לרכב משומש חדש יותר. זכותך.

אנחנו מעדיפים שלא לוותר על הכיף שברכב חדש עם אחריות. זכותנו.

אתה לא תכנס לכיס של אחרים ותגיד להם מה לעשות - בדיוק כמו שאיני נכנס לך לכיס ואומר לך מה לעשות. יש לך בעיית פרגון רצינית, כדי שתטפל בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוראל בוא נעשה סדר

MK4 היא לא מפלצת כביש

אבל גם פאביה עם 35 כ"ס זה לא בדיוק מפלצת

כמה שהיא לא תסתובב טוב, כמה כח כבר יש לה כדי לצאת מהסיבוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויכוח מרתק, תמשיכו, כבר סיימתי גיגית פופקורן. :popcorn:

עכשיו יש לי שאלה:

איפה אני יכול לבדוק איזה צמיג הוא השקט ביותר? (T1R או S DRIVE).

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני, ה-T1R שקט יותר. מהבחינה הזאת ה-S די דומה ברמת הרעש שלו ל-SC2 שלנו.

גורל, גם אתה מתחיל עם השטויות?

אני נתתי לך השוואה מסויימת - ויש בה גודשת שאני מכיר היטב ושנהגתי בה ולא מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הT1R שקט בצורה מפתיעה מנסיון על הרכב הקודם. דווקא בסעיף הזה לא בניתי עליו.

אוראל, התכוונתי לא במובן של להכנס לכיס אלא במובן של מיצוי רכב והתקדמות לרכב אחר בלי קשר לשנתון,עלויות וכו'.

דברים הם בגדר תאוריה של הדובר כל עוד לא נבדקו במציאות לאורך זמן סביר ע"י מי שמנסח אותם. (ע"ע SC3, GTI MK4 וכו'..)

בואו נחזור לנושא השרשור המקורי, הדנלופ ספורטמקס שעל הרכב שלי מאוד רועשים אבל יתכן שזה בגלל הגיל למרות שמבחינת גיל הקדמיים תקינים והאחוריים כבר דיי ישנים. יש למישהו חוות דעת שונה / דומה ?

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אייל, לא הייתי הבעלים של GTI (דור רביעי) אך יצא לי העונג לעשות בה סיבוב (די מזמן, אי שם בעבר היותר רחוק) והיא לא הייתה סטנדרטית.

כוח לא היה חסר (כמובן) אבל לא נהנתי ממנה כמו שנהנתי ממגאן ספורט 225, למשל.

לגבי הצמיגים - יתכן.

תנסה לבדוק מול מי שהיה לו או שיש לו צמיגים כאלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, עקב כך שגם אני בחיפוש אחר רביעיית צמיגים לרכבי, אמנם במידה קטנה יותר (195.55.15) אז קראתי דיון זה בעניין רב ואף נהניתי :wink:.

מהתעניינות קצרה שלי ב-T1R המדוברים נאמר לי כי מחירם 460 ש"ח ליח' במידה המדוברת.

מה דעתכם, בתור נהג שחובב מהירות ונהנה מהסיבובים שרכבי מאפשר לקחת, האם זה הצמיג בשבילי?

ואייל מה החלטת לקחת בסוף? (אם נפלה החלטה).

סער.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה לתרום את ה-2 cents שלי לתמונה.

הנסיון שלי עם הצמיגים שהוזכרו הוא עם רכבים שונים אז אתייחס לפי רכב ולא אשווה רכבים שונים.

מזדה 3 2.0L מידה 205/50R17:

במקור RE050 שהיו נחמדים אבל אז הספורט מקס שהחליפו אותם הפגינו ביצועים מרשימים יותר אך עם שחיקה גדולה יותר.

C4 VTS מידה 205/50R17:

RE001 החליפו SC2 והפתיעו לטובה באחיזה אבל אין לי מספיק ק"מ על ה-RE001 כדי להתייחס לשחיקה מה גם שמדובר ברכב אטמוספרי שבאמצע השבוע ננהג ע"י אשתי ורק בספו"ש זוכה למעט השחזה. אגב ה-SC2 המקוריים היו בני שנה וחצי כשהרכב עלה על הכביש אז יש מצב שהשיפור של ה-RE001 בחלקו קשור לטרייות הגומי של הקונטי.

בסקסו VTR שהייתה לי במשך 11 שנה עברתי המון צמיגים וה-SC2 היה הטוב ביותר שהיה לי אבל במידה 195/45R15 זה לא מאד רלוונטי לשרשור.

היום אני עם שירוקו במידה 225/45R17 ו-SC2 מקוריים שכבר די שחוקים אחרי שנה, 23K ושלושה ימי מסלול.

ה-R1R במידה הזו על מגאן מאד הרשימו אותי ביבש אבל לא מתקרבים ל-SC2 ברטוב והשחיקה נראית לי גבוהה מדי.

אני תוהה אם בפועל היא לא יותר גבוהה מהחיסכון במחיר. כי אם באמת המחיר היה חצי והשחיקה כפולה אז סבבה אני רואה את ההגיון אבל נראה לי שהמחיר הוא 40% פחות והשחיקה שלו היא 70% יותר ואז במונחים של שקל לק"מ ה-R1R לא כזה משתלם כמו שנאמר כאן.

בקיצור אני את שלי אוכל לסחוב עוד כמה חודשים (בקושי) אבל אם מתארגנת כאן קבוצת רכישה למידה הזו אני בפנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

בשביל לסגור מעגל, אני מעדכן כאן שביום שישי האחרון התחדשתי ברביעיית T1R.

השדרוג הוא מיידי ומורגש :הרכב אוחז הרבה יותר טוב והפסיק לפרפר במהירויות נמוכות מ50 ,רעש הכביש פחת משמעותית ומרחק הבלימה התקצר (לצערי הגעתי למצב של בלימת חירום ממהירות גבוהה) ואלו רק רשמים ראשוניים, נסעתי איתם רק כמה עשרות קילומטרים.ולדעתי בשביל שימושיות יום יומית עם פזילה לנהיגה ספורטיבית , עשיתי את הבחירה הטובה ביותר.

[התנסיתי באותם שינויים בדיוק ברכב הקודם בו גם החלפתי לT1R , אבל מכרתי אותו לאחר 5-4 חודשי T1R וכמה אלפים בודדים של ק"מ]

כנראה שעוד כמה מאות ק"מ אוכל לראות מה קורה לאורך זמן ולעדכן.

04062010192.jpg

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4105 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...