Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיקום הסאב בתיבה

Astro Power
שימו לב! השרשור הזה בן 7394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

תכננתי תיבה כבר הרבה זמן ל 3 סאבים 15 אינץ של מוראל.

עכשיו אני מתלבט בקשר למיקום הסאב.... מתחת לתיבה או מלפני התיבה.

(הסימון הכחול)

והפורט הוא כבר איפה שתכננתי. הסימון האדום

אז איפה כדאי להכניס את הסאבים בשורה... מתחת לתיבה או מלפני התיבה.

(יש לזכור שמלפני התיבה יש את המשענת של הספסל של הרכב.)

תודה

תמיר

קומפננט חדש בשקיות למכירה !: 400 שקלים.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=59552

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי שם שתי סאבים עם הפנים למטה בקצוות של התיבה,את הסאב השלישי הייתי שם מול המושבים האחוריים באמצע של התיבה.

כאשר הסאבים יושבים עם הפנים למטה אתה מקבל יותר עוצמה בגלל ההחזרות מהרצפה,כאשר הסאב מול המושב אתה מקבל צליל יותר מדויק(בגלל שיש פחות החזרות)וגם יש יותר את האפקט שמרגישים את הסאב "בבטן".

אבל אני הייתי שם סאב של מורל מול המושב,ושם 2 סאבים של 12 אינטש למטה,פשוט כי סאב 15 אינטש כמעט תמיד איטי יותר מסאב 12 אינטש ואם כל ההחזרות שיהיו לך מהרצפה האיטיות של הסאב תיצור לך עומס בתדרים מסוימים.

גם הייתי מרפד את רצפת הרכב שמתחת לתיבה בספוגים אקוסטיים.

גם חשוב לבנות מחיצות בתוך התיבה בין הסאבים ולשים פיר לכל מחיצה.וגם לרפד את הפנים עם ספוג אקוסטי.

מה שרשמתי פה נובע מידע שיש לי עם מערכות אודיו של אולפנים,עם מערכות אודיו של רכב יש לי פחות נסיון אבל הפיזיקה אותה פיזיקה.

אבל שורה תחתונה..מי צריך שלושה סאבים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשני המקרים יהיו החזרים כי מדובר בסביבה אקוסטית קטנה כמו רכב. בכל אופן הייתי בוחר להפנות אותם כלפי המושבים ולו רק בגלל שתיבה עם רגליות ברכב נראה דבר קצת מגוחך וגם זה יכול להוביל ליותר בעיות (החלקה, אולי רגלית שנשברת וכו').

אומרים תמיד שסאב גדול הוא פחות "מהיר" בגלל שהתדרים שנשמעים לנו כמהירים הם התדרים הגבוהים יותר של הסאב באס שבדרך כלל ככל שעולים בגודל הסאב כך הוא יכול פחות טוב להפיק את התדרים האלו אך יותר טוב את הנמוכים.

בניית מחיצות איננה חיונית אבל יכולה להעיל במקרה שלמשל סאב אחד נשרף ולא מתפקד ואז שני הסאבים הנותרים "רואים" כל אחד נפח גדול יותר (משום שהנפח מתחלק בין שני סאבים כעת ולא שלושה). כמו כן הסאב שנשרף מהווה רדיאטור פאסיבי שגם כן ישפיע על התנהגות הסאבים שאין לדעת מה היא תהיה (יש סיכוי שישרפו ויכול להיות שהם ימשיכו לעבוד ללא בעיה).

ותמיר בלא מדפיס כרטיס הכוונה היא שאתה יכול להמתין בסבלנות, אני קורא כל הודעה בפורום אבל לא תמיד יכול לענות באותו רגע שאני קורא אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיא לדעתי אם יש לך את האפשרות לבצע שינוי בתיבה אז דעתי היא כזו:

להוריד את הרגליים של התיבה[מה זה מזנון]?

לבצע חיתוך אלכסוני בדיוק כמו בצד השני

ואז לשים את הסאבים עם הפנים לכוון הדלת של הבאגאז'

מחיצות כן

לרפד את הפנים?בהחלט.

ובנוגע לסאבים? אם יש אפשרות לסאב של מוראל ב-15" אז לשים את האמצעי הפוך ואם לא.. אז רגיל. אני מתחייב לבאס עוטף חזק ואיכותי!

דודו.

31.5 ק"גמ ו מ נ ט!!!

156 סוסים אלכוהוליסתים

172 סיבות לחייך:wink:

206XS 110 (רכב ראשון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה........הריפה מרופדת מעל הברזל יש ספוג בעובי 2 וחצי ס"מ ועל זה לבד בעובי של חצי ס"מ.... זה שרוולט רמה 4 הוא מרופדת טוב.

- אם אני מפנה את הסאבים לכיוון הדלת כול הדלתות יזוזו לי מאחורה... כמו שהיה לי עם קליפורניה בום.

-אם אני מפנה את 3 הסאבים לכיוון המושבים אני יכול לבטל את הרגלים של התיבה ולבנות אותה יותר גדולה עוד 10 ס"מ עד הרצפה.

מה אתם מציעים? בבקשה תוכלו לערוך את התמונה שהוספתי - לפי השינויים שלכם?

זה יעזור לי מאוד.

** אני מעדיף בלי מחיצות ** וריפוד לתוך התיבה אם זה יעזוב אני יוסיף.

** רציתי בהתחלה 2 סאבים 15 אבל יהיה SPL יותר גבוה עם 3 סאבים כאילו.

תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אומרים תמיד שסאב גדול הוא פחות "מהיר" בגלל שהתדרים שנשמעים לנו כמהירים הם התדרים הגבוהים יותר של הסאב באס שבדרך כלל ככל שעולים בגודל הסאב כך הוא יכול פחות טוב להפיק את התדרים האלו אך יותר טוב את הנמוכים.

הבן אדם איש של באסים,אוהב טראנס ממה שכתוב לו.

התדרים של קיקים במוזיקה אלקטרונית הם בדרך כלל סביב ה 110 HZ והבס ליין סביב 60-70.למה אתה צריך תחום נמוך מ35?גם ככה אתה בקושי שומע אותו(מה לעשות האזניים שלנו מוגבלות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבן אדם איש של באסים,אוהב טראנס ממה שכתוב לו.

התדרים של קיקים במוזיקה אלקטרונית הם בדרך כלל סביב ה 110 HZ והבס ליין סביב 60-70.למה אתה צריך תחום נמוך מ35?גם ככה אתה בקושי שומע אותו(מה לעשות האזניים שלנו מוגבלות).

אני אוהב בסאס עמוק שיזעזע את האוטו. אני מסתדר עם זה יופי בטראנסים.

נחזור לנושא בבקשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיא לדעתי אם יש לך את האפשרות לבצע שינוי בתיבה אז דעתי היא כזו:

להוריד את הרגליים של התיבה[מה זה מזנון]?

לבצע חיתוך אלכסוני בדיוק כמו בצד השני

ואז לשים את הסאבים עם הפנים לכוון הדלת של הבאגאז'

מחיצות כן

לרפד את הפנים?בהחלט.

ובנוגע לסאבים? אם יש אפשרות לסאב של מוראל ב-15" אז לשים את האמצעי הפוך ואם לא.. אז רגיל. אני מתחייב לבאס עוטף חזק ואיכותי!

דודו.

לפי מדידות שנערכו ריפוד פנים התיבה בחומרים שונים לא מביא להבדל שמיע (גם לא ע"י ציוד בדיקה) למרות זאת יש יצרני רמקולים שמשתמשים בזה (אבל הרבה מהם שתמשים בעוד דברים שלאוו דווקא עושים הבדל אבל משום שהאמונה הגורפת היא שהם כן והעלות אינה גדולה אז הם אומרים - למה לא). ריפוד הפנים איננו הכרחי בכלל. לרוב משתמשים בצמר סלעים שבתאוריה גורם לסאב להתנהג כאילו הוא נמצא בתיבה גדולה מזו שהוא נמצא בה. אצל תמיר מדובר בתיבה גדולה לכן אין לו צורך גם ב"יתרון" התאורטי הזה.

אין שום הגיון לשים את הסאב האמצעי הפוך, ואם שמים אותו כך יהיה צורך להפוך את הקוטביות שלו כדי שיהיה באותו הפאזה של שני הסאבים האחרים.

בSPL גבוה הדלתות יזוזו ולא משנה לאן תפנה את התיבה. תוכל להוסיף להם מסה ולמנוע רעידות ע"י יריעות איטום.

התיבה שתמיר בונה מכוונת לתדר גבוה מ35HZ ככה שבלאוו הכי התיבה לא תפיק את התדרים האלו בצורה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית יצא לי לשים את הסאב הפוך וקיבלתי בס מדוייק בתנאי שהתיבה לא ענקית ואטומה! אם לא תשים מחיצות [אטומות] תהיה חיב לדאוג שהסאבים יבלו בידיוק את אותו ההספק אחרת יפגעו אחד בשני ויש צורות שונות של חיבורים...

לטרנס ובס חזק מדוייק ולא נמרח אני אומר תיבה "סילד" [אטומה] ועדיף עם מחיצות.

לעניין הריפוד הפנימי כן לרפד בכדי למנוע בעומה גבוהה רעש דפיקות עץ.

אגב אני מקווה שאתה יודע שתצטרך רמקולים מספיק חזקים כדי שהסאבים לא "ישתיקו" אותם...

31.5 ק"גמ ו מ נ ט!!!

156 סוסים אלכוהוליסתים

172 סיבות לחייך:wink:

206XS 110 (רכב ראשון)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרפד בשביל לא לשמוע דפיקות עץ? אם יהיו דפיקות הריפוד לא יעזור להם וזה גם לא יעודו. כדי שלא יהיה עיוותים בעץ צריך להשתמש בכזה שהוא חזק דיו וכמו כן לבנות חיזוקים בתיבה (חיזוקים יכולים להיות פלטות קטנות שמחברות בין צלע לצלע בתוך התיבה).

אין שום משמעות בלשים סאב הפוך (מלבד הפיכת הפאזה), אין כל הסבר טכני שיכול להסביר את מה שאתה אומר ששמעת ובטח לא כזה שאומר שיש לשים סאב אחד הפוך ביחס לאחרים.

לגבי המחיצות כבר נאמר מה משמעותן. לגבי בס מרוח או לא, אם לא הבנת עד עכשיו אז תמיר מחפש SPL. הוא כבר מודע שזה יבוא על חשבון דיוק ואיכות (כנאה לא קראת את הת'רדים האחרונים בנושא) אבל אצלו העוצמה חשובה יותר. כל אחד וטעמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז להשאיר את הסאבים מתחת לתיבה? עם רווח של 10 ס"מ מהריצפה?? (בלי להתחשב שהרגלים יכולות לגרום נזק אם הם שיברו.

או להכניס את 3 הסאבים במקביל למשענת של הרכב. ולהגדיל את התיבה בעוד 10 ס"מ

לריצפה.

אני רוצה לבחור את האפשרות שתיתן לי יותר באס!

תודה תמיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשים רגליות. אנחנו לא יכולים לדעת אם הגדלת נפח התיבה תעזור בגלל שאנחנו לא יודעים את הנתונים של הסאבים. אל תשכח שאין דרך לצפות במדוייק איך הסאבים האלו יתנהגו בתיבה שאתה בונה בשל הסיבה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7394 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...