Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניקוי רדיאטורים וקולרים בעזרת חומרי ניקוי (ואזהרה חמורה לגבי שימוש בהם) [כ"ע]

chaimeco
שימו לב! השרשור הזה בן 5731 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אביב בבקשה לא להתעצבן, ומצטער על ההקפצה, בהמשך לשרשור ניקיון הרדיאטור רציתי לשאול שאלה.

מכר שלי שהיה מוסכניק בעברו המליץ לי כדי לנקות רדיאטור ומעברי מים לשים נפט במערכת, הוא אמר כי הנפט מנקה בצורה טובה מאוד,הוא אמר לי למלא נפט ולהפעיל את המנוע לכמה דקות ולאחר מכן לרוקן, לשטוף ולמלא נוזל קירור.

האם יש אמת בדבריו? מישהו מכיר/ניסה את הדבר? או שזהו עוד מקרה של עצת אחיתופל כגון הסודה הקאוסטית שדובר עליה בפורום?

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה נפט ? אולי ינקה את מערכת הקירור ולפי דעתי גם לא יגרום שום נזק.

יש חומרים ייעודים לניקוי הרדיאטור של חברת STP שלא אמורים לגרום נזק ונבדקו בתנאי מעבדה של הייצרן.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום

אל תנסה.

הגיע אלי רכב שביצעו בו פעולה דומה,קשה מאוד להוציא את שאריות הנפט מהמערכת,וכל הנעה של הרכב מתחיל להיווצר לחץ במערכת הקירור כתוצאה מאידוי הנפט.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אפשרות לבצכ ניקוי רדיאטור בצורה מכנית בבית? בד"כ כן תלוי בסוג הרכב

אם כן, איזה כלים צריך? כמה זה מסובך? לא מסובך במיוחד צריך מברג וצינור גינה

והאם ניקויי בתוסף/ חומר ניקויי ייעודי עדיף?לא , מים הכי טוב

תודה

כשהרכב קר, פרק את הצינר שמתחבר לראדיאטור ( אמור להיות שם חבק מתכת ) רוקן את כל המים, ותכניס צינור גינה ותפתח ותעלה את הלחץ בהדרגה, שם לב אם הראדיאטור עם רקבונות זה יכול לפוצץ אותו, אז במצב כזה עדיף להחליף לחדש,

בנוסף שם לב לצבע המים שיוצאים:

חום - ראדיאטור מלוכלך וסתום.

שקוף- רוב הסיכויים שכל הלכלוך נשטף.

לאחר מכן חבר הכל ומלא נוזל קירור ושם לב שלאחר מס' דקות שהרכב עובד הרשת חמה לכל אורכה במידה שווה, והצינור העליון של הראדיאטור והצינור התחתון חמים באותה המידה (משמע טרמוסטט מתפקד.)

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
כשהרכב קר, פרק את הצינר שמתחבר לראדיאטור ( אמור להיות שם חבק מתכת ) רוקן את כל המים, ותכניס צינור גינה ותפתח ותעלה את הלחץ בהדרגה, שם לב אם הראדיאטור עם רקבונות זה יכול לפוצץ אותו, אז במצב כזה עדיף להחליף לחדש,

בנוסף שם לב לצבע המים שיוצאים:

חום - ראדיאטור מלוכלך וסתום.

שקוף- רוב הסיכויים שכל הלכלוך נשטף.

לאחר מכן חבר הכל ומלא נוזל קירור ושם לב שלאחר מס' דקות שהרכב עובד הרשת חמה לכל אורכה במידה שווה, והצינור העליון של הראדיאטור והצינור התחתון חמים באותה המידה (משמע טרמוסטט מתפקד.)

האמור למעלה אינו מתאר ניקוי ראדיאטור מכני אלא שטיפת מערכת הקירור.

ניקוי מכני מבוצע ע"י פירוק דודי הראדיאטור וניקוי בעזרת שיח מתכת לכל התעלות.

קשה לבצע כהלכה בתנאים ביתים,ומה עוד שמחיר ניקוי כזה במכון מקצועי עולה כ200-250 שקל לרוב הרכבים.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות,

ESTK, למה ניקוי עם תוסף לדעתך לא מומלץ אלא עדיף מים? מים יצרו את הבעיה ממקודם, לא עדיף עם תוסף ואז הכנסת מי קירור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתה פורמלה פלאים אני מבטיח לכם שכל מוסך היה משתמש בה .

כל המוסכים הטובים שאני מכיר מפרקים את הרדיאטור ושולחים לניקוי אצל מתקן רדיאטורים

והתוצאה בהתאם .

בהצלחה

אורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. קיבלת תשובה מאורן שהינו בעל מוסך ויודע מנסיונו שנפט לא מומלץ לכן רד מעניין.

2. שימוש בחומר ייעודי לניקוי מערכת הקירור אינו שווה ערך לניקוי ייסודי אצל מתקן רדיאטורים.

לפי דעתי מערכת קירור שמצבה בכי רע שימוש בחומר ניקוי ייעודי לא יעזור.

במידה ובבדיקה של מיכל העיבוי המים קצת חומים ללא כמות משקעים רבה אולי ניקוי בחומר ייעודי יעזור.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שטיפה במים של הרדיאטור אינה מבטיחה שיחרור הסתימות, כמו כן אפילו וניראה שהמים זורמים בחופשיות, לא ידוע אם הספיקה של הרדיאטור מספקת.

בד"כ הבעיה היא הצטברות אבנית - שלא נישטפת במים ומקטינה את הספיקת של הרדיאטור, ניקוי מכאני הוא הפיתרון אלא אם כן הוא מתבצע כמו שצריך, והפיתרון הטוב ביותר במידה והרדיאטור סתום - היא החלפת הרדיאטור.

כל זאת אני מספר מניסיון אישי ששטפתי את הרדיאטור אם צינור כיבוי אש בלחץ גבוה והמים שיצאו ניראו שיצאו בחופשיות - אולם הספיקת היתה נמוכה וזאת לא ניתן לראות מבדיקה ויזואלית רק לאחר החלפת הרדיאטור בחדש ניפתרה הבעיה.

יש להזהר מכל החומרים לשיחרור סתימות מכיוון שהם יכולים לפגוע בחוליות החלשות שנימצאות בראש המנוע ואז עלולים להגיע לנזקים כבדים גדולים יותר - עובדה שכל המומחים לרדיאטורים לא משתמשים בחומרים אילו !

בדיקת פיזור החום ברדיאטור עם מגע יד - לא מהווה אנדיקציה לתקינות הרדיאטור, אצלי מורכב רדיאטור חדש וצד ימין חם יותר מצד שמאל וזאת עקב מבנה הרדיאטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן אני שואל, האם ישנו חומר מומלץ? אשר לא קורוזיבי ברמה של איכול ראשי מנוע ויכול לעזור לשחרור הסתימות ללא פירוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא , אל תשתמש בשום חומר , תעשה בתור התחלה את מה שאמרתי לך, אם הרכב מתחמם בכל זאת , אז צריך לעשות ניקוי מקצועי, אבל לדעתי מספיק ניקוי מקצועי פעם בשנה ולשמור על כמות מים מספקת (וכמובן לא מי ברז) בשביל שהמערכת תתפקד כמו שצריך, ובמידת הצורך לשטוף את מערכת הקירור כמו שתיארתי, מה גם שבספר היצרן מתארים שצריך לשטוף את הראדיאטור בצורה שכתבתי ולא בצורה מיוחדת .

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פתחתי את השרשור הזה

ועדיין אין תשובה חד משמעית.ממש מוזר.

קיימים בשוק חומרים לביצוע plash של הרדיאטור.לדעתי יש להישתמש בהם

כדי לנקות את הרדיאטור וכל הצנרת פעם בכמה שנים .יש לחפש חומרים של חברות ידועות

כמו stp (מרק ציין את זה).כל זה הינו אחזקה מונעת .בברכה חיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פתחתי את השרשור הזה

ועדיין אין תשובה חד משמעית.ממש מוזר.

קיימים בשוק חומרים לביצוע plash של הרדיאטור.לדעתי יש להישתמש בהם

כדי לנקות את הרדיאטור וכל הצנרת פעם בכמה שנים .יש לחפש חומרים של חברות ידועות

כמו stp (מרק ציין את זה).כל זה הינו אחזקה מונעת .בברכה חיים.

אם אין בעיה - אין צורך לבצע ניקוי.

כאשר הרכב מתיישן עלולים להיווצר חוליות חלשות שאותו חומר הוא זה שיפרוץ אותם. (לדוגמא ראש מנוע, כלומר אתה תחסוך 250 שקל על ניקוי מכאני אבל אם יפרץ לך הראש מנוע העלות עלולה להגיע ל- 3000 שקל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרדארטורים ניקוי מכאני בלבד הכולל פירוק דודים, כך גם ניתן לאמוד על מצב הרדיאטור מפנים ויתכן ויוחלט כי הוא פסול.

כל החומרים השונים שווים SH**T ואם הם ינקו משהו הם יפגמו במשהו אחר וזה מנסיון.

אמר מישהו, תפסיקו לנסות להמציא את הגלגל במקום שלא צריך אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5731 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...