Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגיר רובוטי כבר כאן, ואין לי מושג לגביו, מבקש הבהרות.

gilcom
שימו לב! השרשור הזה בן 6197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראה לי ש"השחלת" את הפונטו ספייס שלא לצורך.

הנושא הוא גיר רובוטי, ואילו לפונטו יש גיר רציף עם יחסים מסויימים שנקבעו מראש למצב הידיני.

לא מדוייק, החל משנת 2004 שווקה בארץ הפונטו ספייס גם עם גיר רובוטי (כנראה זהה לזה שבפנדה) במנוע ה- 1242, 8 שסתומים, 60 כ"ס. במנוע ה-80 כ"ס, 16V המשיכו עם התיבה הרציפה.

התיבה הרובוטית בגרנדה-פונטו אמורה להיות יותר טובה מזו שבפונטו הקודמת.

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הטון של רוב היצרנים הולך לכיוון תיבות רובוטיות.

איציק

כל מילה נכונה.

ומי שאמר שDSG יש רק לVAG טועה. VAG היחידים שהחליטו ליצר אותו.

היה גיר דומה לבמוו וגם בהונדה היה פיתוח של זה.

אבל מהר מאוד ירדו מזה, בגלל חוסר פרספקטיביות.

גיר כבד, מערכת הידראולית מסובחת ומחיר יקר. זה לא אומר שהוא לא טוב.

אבל הכול הולך לכיוון של קטן יותר, פשוט יותר.

כמו שאמרו, הגירים רק משתפרים. והטעות של נהג ישראלי היא ,השווה של הגיר הזה לגיר אוטומט.

אם הוא רק היה בא בגישה שזה גיר רגיל לכל דבר, הוא היה מהר מסתדר ומתרגל לדברים כמו ,הדרדרות ומכות בשילובים.

Omnia mea mecum porto

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה מתאימה לנהגים המעדיפים גיר ידני, ואז האופציה ה"אוטומטית" מקלה עליהם בפקקים, למשל.

אבל לנהג שאינו אוהב גיר ידני, ומעדיף את יתרונות הגיר האוטומטי, שכל התפעול שלו מתבצע ע"י DRIVE ושימוש בשתי דוושות, ללא ההתעסקות ה"מיותרת" עם הבלמים והמצערת, ולא איכפת להם מאובדן הכוח בממיר המומנט, הגיר הזה לא מתאים.

זה יתאים להם כאשר צורת השימוש תהיה זהה לאוטומטי.

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צהרים.....

הכל ענין של טכניקת נהיגה כל הגירים האלה זקוקים להרמת רגל מהגז בהחלפת הילוך ואז אין בעיה

ושום תנודות

דרך אגב אותו עקרון במשאיות איווקו סטראליס עם 16 הילוכים רק פיקוד פנאומטי שם המחשב מנוע עושה את העבודה

אמר אחד מחכמי הפורום: המשותף לזול, זוגלובק, וזבל

הוא: הנקניקיה

MARIN MOUNT VISION 5.8

"אם לא תיתן לזה למות זה לא יתן לך לחיות"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגישה מתאימה לנהגים המעדיפים גיר ידני, ואז האופציה ה"אוטומטית" מקלה עליהם בפקקים, למשל.

אבל לנהג שאינו אוהב גיר ידני, ומעדיף את יתרונות הגיר האוטומטי, שכל התפעול שלו מתבצע ע"י DRIVE ושימוש בשתי דוושות, ללא ההתעסקות ה"מיותרת" עם הבלמים והמצערת, ולא איכפת להם מאובדן הכוח בממיר המומנט, הגיר הזה לא מתאים.

זה יתאים להם כאשר צורת השימוש תהיה זהה לאוטומטי.

צהרים.....

הכל ענין של טכניקת נהיגה כל הגירים האלה זקוקים להרמת רגל מהגז בהחלפת הילוך ואז אין בעיה

ושום תנודות

דרך אגב אותו עקרון במשאיות איווקו סטראליס עם 16 הילוכים רק פיקוד פנאומטי שם המחשב מנוע עושה את העבודה

אני חוזר ואומר - ככל שהמכוניות מתקדמות יותר טכנולוגית אזי השימוש בתיבות רובוטיות יהיה קל יותר וכולם יחזרו לנהוג כפי שהם נוהגים בתיבה אוטומטית "רגילה".

מערכת ESP ותוכנת מחשב מונעים מהרכב להדרדר אחורה. זה כבר מיושם ב C4 פיקאסו.

תוכנת מחשב + מצערת ממונעת חשמלית ("אלקטרונית") "חוסכת" מהנהג שמחפש נהיגה ברכב אוטומטי כשר למהדרין את ה"תענוג" להרים את הרגל מהגז לפני העברת הילוך.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

בעבודה שלי יש 3 פונטו עם הגיר הרובוטי שיוצא לי לנהוג על שלושתן,המילה הטובה היחידה שיש לי לומר על הגיר הזה היא שבזכותו הרכב יותר חסכוני אפילו לעומת הפונטו גיר רגיל.אבל חוית הנסיעה עם הגיר הזה היא סיוט אחד גדול.קודם כל החלפות הילוכים איטיות מאוד (קרוב לשניה של השהייה) ,נוסף לכך למחשב הגיר יש קפריזות משלו לדוגמא יכול למשוך הילוך כמעט עד הקו האדום ללא החלפה גם אם אתה מנסה לנהוג באופן רגוע ,מצד שני בעליות לירושלים הוא נוטה להישאר בהילוך גבוה ודוקא כשצריך יותר כח הוא מסרב להוריד הילוך,מה שגורם לשימוש תכוף במצב הידני שגם בו "האח הגדול" משגיח עליך ולא מאפשר לך את החלפת ההילוך ואז מופיע על הצג "not allowed",התחושה הכללית ברכב הזה היא חוסר ביטחון מוחלט בעקיפות ובמצבים על הכביש שיש צורך בתגובות החלטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שכבר הוסבר כאן בצורה מדוייקת ע"י איציק, התיבה הרובוטית כבר פה! והיא תתרבה ותשריץ אצל כל יצרני הרכב, בדיוק כפי שבעבר כולם התנגדו וחשדו בהגה ההידראולי, והיום כמעט כל רכב חדש מגיע עם הגה חשמלי, כך גם הרובוטיקה בשירות התיבה הידנית מתנחלת לה במגמתיות.

רבותיי, אין מה לחשוש, עם הזמן גם התוכנה של העברת ההילוכים והחומרה (מנגנוני השילוב) ילכו ויתקדמו, והעברת ההילוכים יתהפוך חלקה כמו גיר אוטומט יפני חדש. וזה, אני מנבא, יקרה גם ללא טכנולוגיית ה-DSG היקרה רצח (לייצור).

הערת שוליים:

היצרנים תמיד חוזרים ואומרים שהם מקשיבים ללקוחות ובונים מכוניות לפי דרישתם, אך האמת היא שהם מכתיבים לאט לאט, את דעת הקהל, ממש כמו שטיפת מוח, ואז שהם עושים סקר הם מגלים שהלקוחות רוצים מכוניות בדיוק כמו שהם עכשיו ,ושלא יעיזו לשנות כלום...:? .

אז...שלא יעבדו עליכם. :wink: .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניסיון על כמה תיבות רובוטיות, אם אנשים יצאו מהקיבעון (לא להוריד רגל מהגז אף פעם), התיבות האלה הן פיתרון מבריק.

זולות מאוד.

תחזוקה קלה.

צריכת דלק.

כוח.

מה שכן, באמת אף תיבה רובוטית לא חלקה.

אפילו לא ה-SMG, למרות שהשמועות אומרות שזה מכוון (מכת כוח בסרן האחורי).

לשאלות ממקודם:

DSG - רק בקונצרן.

SMG - הגיר הרובוטי של BMW, רק בגרסאות M עד לאחרונה.

לאף חברה אין מקבילה ל-DSG ממה ידוע לי, פיתוח יקר.

לא, זה שלפורשה יהיה מקבילה ל-DSG, זה בגלל שהם לוקחים מהקונצרן (כמו בוגאטי, להבדיל אלפי הבדלות, כ"ס וגועל נפש).

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הDSG נחשב לגיר הרובוטי הטוב ביותר. בשום מקום לא נשמעו עליו תלונות. על זה של הטויוטה נשמעו גם נשמעו, ולא ממקור אחד. אני לא חושב שמבחינה טכנולוגית גיר רובוטי קונבנציונלי יכול להתחרות עם DSG מבחינת מהירות וחלקות התפעול. אצלי בDSG, על אוטומט האוטו באמת מרגיש כמו אוטומט - נראה כאילו שניסו בכוונה לחקות את פעולת ממיר המומנט - ובמצב ידני ההעברות מאוד מהירות וחלקות. לא הכל מושלם, אבל מספיק קרוב.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שהוא "מכה" בטויוטה

נסעת כבר נסיעת מבחן בקורולה החדשה?

לא אבל הוא נסע בפולקסווגן, ואין מצב שהיצרן הזה יכול לטעות :)

DSG ומנועי 8 שסתומים.

איך סבתא שלי אומרת?

יאללה יאללה

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6197 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...