Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קלאצ' קרמי (פוצל משרשור : ידית ההילוכים החדשה שלי)

ערן-S
שימו לב! השרשור הזה בן 7907 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקשר לקלאץ' נמרוד, אני עוד לא נהגתי ברכב עם קלאץ' קרמי

אמרתי שאני מתעניין כרגע באחד, מאוד יעזור לי להחליט אם אני ינהג ברכב עם קלאץ' כזה

אני לא מפונק כבר אמרתי ?

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת , אמרת...

אבל קלאץ' קראמי, זה כבר בהחלט יותר מדי - אתה תרגיש כמו לולב אחרי כמה פקקים.... :wink: (זה הרי קלאץ' on-off)

נמרוד

The higher you go, the harder the fall..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר לקלאץ' נמרוד, אני עוד לא נהגתי ברכב עם קלאץ' קרמי

אמרתי שאני מתעניין כרגע באחד, מאוד יעזור לי להחליט אם אני ינהג ברכב עם קלאץ' כזה

אני לא מפונק כבר אמרתי ?

קודם כל תבקש מבני קומבני סיבוב על ה 306, היא כרגע נוסעת עם קלאץ קרמי. לטעמי מדובר בדבר איום ונורא עם שילוב נקודתי בצורה מחרידה - די כיף שמשתוללים אבל שכח משימושיות ביום יום , סבל טהור.

אפשר ליצור באותה מידה (ויש מספיק אפילו בארץ שייצרו) קלאץ אורגני מחוזק עשר יעמוד בעומסים מוגברים.

האם המצב אצלך מבחינת עומס על הקלאץ באמת כל כך נורא ?

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב אצלי לא נורא, אבל אם אני מחליף והעלות של קלאץ' בצ'מפיון היא לא נעימה

למה לא להחליף למשהו משופר ?

אורגני ? פעם ראשונה שאני שומע על כזה, תוכל לפרט

Cars roll off the assembly line with a body,It's our mission to give it a soul

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלאץ אורגני הוא כינוי אחר לקלאץ הרגיל אשר קיים אצלך באוטו.

כדאי לך להתייעץ עם מכונאים בתחום (לא יודע מי מבין ב VW בארץ) אשר יוכלו לבנות לך קלאץ חדש (לשפץ את שלך) תוך שימוש בפלטות חיכוך מחוזקות או שבוודאי קיימים קלאצים עם מספר פלטות רב יותר.

אתה משיג בזאת קלאץ משופר אך עדיין לא במצב של נקודתיות יתר והקלאץ עצמו לא צריך להיות נוקשה לשימוש באופן דרסטי מהסטנדרטי.

רק תחשוב מה זה לזנק בפקק עם קלאץ On/Off

Leon Cupra 2009

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משהו בעניין המתלים והקלאצ'.

לי בוולקן היו בולמים של דגם ה 16v שהם למעשה בולמים סטנדרטיים לחלוטין של סיטרואן רק קשיחים יותר מאלו המקוריים של הוולקן. אורכן זהה לאלו המקוריים.

עם זאת, ברכבו הותקנו זוג קפיצים קידמיים של אייבך ומאחור הוזז המתלה בשן אחת. סה"כ 3.5 ס"מ הנמכה.

כלומר, לכאורה נעשה מה שצריך לא להיעשות - שימוש בקפיצים קצרים על בולמים באורך מלא.

התוצאה -

נוחות נסיעה פחות טובה, אך בהחלט נסבלת לאור העובדה שהבולמים של ה- 16v אינם שוברי עצמות.

ביטול זוויות הגלגול לחלוטין כתוצאה מביטול המהלך הראשוני של הבולם המיועד לספק את נוחות הנסיעה אך גם מייצר את אותה זווית.

שיפור מדהים בהיגוי.

שיפור מדהים בהתנהגות ובחדות השילדה. הרכב התנהג כמו קארטינג, למרות שלא שבר עצמות.

החסרון היה בקופצניות מסויימת בהיעדר ריסון פרוגרסיבי ע"י הבולמים (לא במידה נוראית), תתכן גם שחיקה מוגברת של הבולמים אבל את זה אני לא יודע.

לגבי הקלאצ',

בקליאו ספורט מותקן קלאצ' מאד נקודתי. נדמה לי (אבל אני לא משוכנע) שהוא קלאצ' קראמי. בהתחלה המנוע כבה לא פעם, ומי שנהג באוטו שלי הרגיש את זה. כשמתרגלים אליו, זה לא כ"כ נורא, למעט בפקקים. אני לא סבלתי יותר מדי.

דני G.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Tals כתב:

אבל מבחינת שימוש מה הוא נותן לנהג בנהיגה ספורטיבית ?

בדיוק את מה שציינת לפני כן - עמידות ויכולת טיפול בעומסים גבוהים יותר

נמרוד

The higher you go, the harder the fall..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7907 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...