Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרה!! - לחץ אויר בתחנת פז בגשר הירקון

Boxer
שימו לב! השרשור הזה בן 7604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתמול עצרתי בתחנת פז בגשר הירקון לצורך.... מילוי אויר.

(לכל מי שלא יודע - דלק אני ממלא רק בתחנות שנותנות הנחה על תדלוק עצמי).

כיוונתי את מד הלחץ הדיגיטלי שבתחנה ל- 32 (הלחץ המומלץ בצמיג הקדמי) וניסיתי לנפח.

לאחר מספר שניות הבנתי שמשהו לא בסדר - זרם אויר יצא מחלקו האחורי של ה"ראש" של הצינור, והלחץ הגע רק עד 31.

בטפשותי עזבתי את המקום ונסעתי לדרכי.

למה טפשות? כי לא טרחתי לבדוק מה לחץ האויר בצמיג לאחר נסיון הניפוח, למרות שיש לי באוטו 2 מדי לחץ משלי. :?

בהמשך היום עצרתי אצל הצמיגאי שלי, שאיזן לי את הגלגלים, והעביר את הקדמיים אחורה (שחיקה קלה בצד הפנימי של הקדמיים, סימטרי בשני הצמיגים, תודה ששאלתם :D )

כשהוא ניפח לי אויר בצמיגים, גילינו שהלחץ בצמיג שניסיתי לנפח בבוקר עומד על 39 PSI.

בקיצור - תיזהרו ממשאבת האויר בתחנה הזו. לא מומלץ להגיע בלי מד לחץ פרטי.

איתן

היתה לי אלפא אדומה / היתה לי אלפא / היום אני נוסע / בדלתא לבנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_mad:

איך אני אמור לדעת אם הלחץ אוויר שלי באמת כמו שהמד מראה???

מידע מפחיד - זה נזק של מאות שקלים :evil:

וברצינות - איך אדע שהמד לחץ בתחנה שאני משתמש, תקין?

כל חור בלילה שחור, אבל של ג'ינג'יות זוהר בחושך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מוזר.

אם אנחנו מדברים על אותה תחנה אז יש שם משאבת אוויר מהסוג החדש - הדיגיטלי.

נהוג לחשוב שדווקא המשאבות האלה יותר מדויקות מהמשאבות הישנות. :roll:

"הדבר זר לרוחנו. המשיכה לתיירות לארצנו היא בכותל המערבי, בקברי אבותינו, במערת המכפלה ובקבר רחל. לא מסלול מירוצים!"

-1970, ח"כ מנחם פורוש אל שר התיירות, בנוגע לקיום גרנד פרי ישראלי ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אזהרה לגבי תחנה נוספת- אלון בניר אליהו.

אני ממלאה שם קבוע דלק, אבל לצערי במד הדיגיטלי לא יכולה להשתמש.

בפעם האחרונה שמילאתי, כיוונתי ל- 34.

בהתחלה לא עבד ואחרי כמה שניות התחיל לעבוד ומילא לי כ- 40.

למזלי אני תמיד בודקת עם המד כך שלא נגרם שום נזק.

חלי

פיג'ו 206 1.6 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מוזר.

הן באמת יותר מדוייקות רוב המשאבות הדיגטליות שבדקתי יש סטיה של 1PSI עד 1.5PSI אם הן תקינות, אני תמיד בודק עם מד דיגיטלי שנמצא אצלי באוטו כל הזמן, ומתקן בהתאם.

לגבי המשאבות הרגילות (אנלוגיות), מה שמכוון עם המחוג (הלחץ) ומה שנמדד בצמיג היה לא שווה בכלל סטיה של 3PSI באלו שמצבם היה חדש וטוב, ועד ל- 10PSI!! באלו שעברו עליהן כמה שנים טובות...

יש לציין לטובה שבאזור רעננה, הוד השרון וכפר סבא התחנות שהיו להן מד אנלוגי והיתלוננתי ובחלקן הראתי לבעלים עצמם את הסטיה הוחלפה המשאבה לדיגיטלית (אני מאמין שלא הוחלפה רק בגללי ועוד אנשים התלוננו למרות שלרוב לא איכפת הם לא מודעים לעניין).

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשאבות הדיגיטליות האלה עובדות ב 2 שלבים

שלב ראשון ממלאות לך יותר אויר ממה שצריך וממה שרצית בד"כ זה באמת שואף ל 40

ואז הוא מרוקן באיטיות את האויר המיותר עד ללחץ הנכון.

ובסוף הוא מצפצף ואומר שהוא סיים לנפח - מבדיקה שלי על 4 צמיגים בתחנת דור מול

הגרנד-קנין בחיפה המשאבה סופר מדויקת.

שששששששששירוקו אדומה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש מוזר.

גם אני תמיד מנפח שם וגם ממלא דלק רק שם... ומשתי הבחינות אין לי בעיות... מוזר מאוד, אני אנסה לשים לב יותר... אין לי מד לחץ, אבל תמיד כשאני ממלא חסרים לי 1-2 PSI ובאמת זה ממלא שתי שניות ושומעים את הניפוח, כלומר עבור כל PSI יש רעש של ניפוח ואז הפסקה של שניה... וזה מצפצף וזהו.

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ינון, בתור מי שממלא שם הרבה רצוי שתדע דבר אחד.

זאת התחנה שהתחילה את נושא ה-הרבה מים-קצת דלק במיכלים שלה.

עד היום פז מנסה להשתחרר מהתדמית שהתחנה הזאת הדביקה לה.

הצטרפו עוד היום לאגודה לשחרור הטלטל.

"הטלטלים השחורים, יולי 2004".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ינון, בתור מי שממלא שם הרבה רצוי שתדע דבר אחד.

זאת התחנה שהתחילה את נושא ה-הרבה מים-קצת דלק במיכלים שלה.

עד היום פז מנסה להשתחרר מהתדמית שהתחנה הזאת הדביקה לה.

זה פשוט ממש ליד הבית שלי ואני עובר בה כל יום כשאני נכנס לשכונה... אני יודע שכבר כמה שנים יש שם הנהלה חדשה... ומעולם לא היו לי שום בעיות עם אף רכב, 3 מכוניות תדלקתי שם באופן קבוע, כיום אני מתדלק 2... כבר כמה שנים.

ולרכב שלי יש דרישות גבוהות ולא היו לי שום בעיות, לא צילצולים לא נקישות ולא כלום.

יש למישהו נסיון עדכני טוב/רע עם התחנה הזאת ?

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתעב את התחנה.

מבחינתי הכותרת של הת'רד יכלה להיות במקום "אזהרה!! - לחץ אויר בתחנת פז בגשר הירקון" פשוט "אזהרה!! - תחנת פז בגשר הירקון".

אחרי מה שקראתי בפורום אולי אפילו עדיף "אזהרה!! - תחנת פז".

קודם כל התחנה עמוסה מעבר לקיבולת שלה, היחס והשירות על הפנים. דבר שני אין לי מושג מי החליט שהיא צריכה גם להיות עורק תנועה ראשי שאי אפשר להתחמק ממנו (נגיד כדי לצאת מנמיר לבני-דן). משום מה זה קורה בתחנות פז (עיין ערך הסיירים).

לגבי לחץ אוויר - לא ניסיתי שם, ואני כבר מזמן לא מאמין לאף משאבה של אף תחנה, כולל לדיגיטליות, אפילו שעד כה הן באמת היו מדוייקות. אולי אחרי שהן יוכיחו את עצמן לאורך זמן אני אסמוך עליהן.

לגבי הדלק עצמו - אני יודע שהם כבר הצליחו למכור לי יותר מקיבולת המיכל פעם אחת. אבל כבר מזמן לא תדלקתי אצלהם (עם ה-TDI הייתי מתדלק בתחנות עם הנחה משמעותית). אולי ב-98 הם לא משחקים.

חוצמזה צלצולים לא יהיו לך גם עם דלק דפוק כי המנוע מפצה עליהם ב-boost נמוך יותר מהטורבו (ככה זה אצלי לפחות).

My responses are limited. You must ask the right questions

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או שלא ?

אז הפחדתם אותי כהוגן ונסעתי במיוחד לסונול גלילות בשביל למלא דלק... פעם ראשונה שאני שם את ה-99 שלהם... אז כמו שהכותרת אומרת... זה חייב להיות פסיכולוגי, הרכב נסע הרבה הרבה יותר חלק והרבה יותר טוב, ולא שקודם הוא לא סחב, אבל ממש מורגש הבדל...

אני עדיין חושב שזה פסיכולוגי, אבל הרי אנחנו מכירים את המכוניות שלנו, ויודעים למה לצפות מהן, ויודעים איזה רעש הן עושות ומתי... והיא נסעה שונה, ממש תענוג... אולי שווה למדוד שוב 0-100 אולי סוף סוף אני ארד מ-7... :D

על התחנה הזאת אין דברים רעים לומר נכון ???????

ינון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, במכוניות מודרניות משוכללות ובעיקר מוגדשות, יש חיישן צלצולים. המנוע יודע לפצות כדי למנוע אותם.

אז אם אתה נוסע קבוע על דלק מעפן, המנוע לא יצלצל - אחרי זמן קצר המחשב יזהה את העניין וישנה הצתה ואפילו עושר תערובת כדי שזה לא יקרה. אני יודע שלפחות ברכבי פולקסאאודי זה ככה.

אז אם אתה רגיל לנסוע עם דלק פיפי ופתאום ממלא דלק טעים - המנוע ייסע כמו שהוא אמור! וזה יכול בהחלט להיות שיפור מורגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...