Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למחפשי עבודה במחשבים באיזור המרכז

אורן 16V
שימו לב! השרשור הזה בן 6879 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה, בשם כל הקדושים, שמישהו ירצה לעבוד בהייטק?

חבל לי לראות צעירים מתדרדרים לעולם הזה. זה פשוט כאב לב לראות.

:?

אני מחכה ליום שתספר לנו את תלאותיך בהייטק...

אני בתור עובד הייטק חדש יחסית (חצי שנה) ,כבר מודע ליתרונות ולחסרונות ,

אבל נראה לי שאפשר לחיות עם זה , יחסית למשכורת הגבוהה יחסית לשאר המשק המובטחת.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישפוז, אולי תשתוק להבא.

זה כבר לא זה, עדיין לא עיקלת ?

דניאל.

לא תודה. אני לא עוסק בעיקולים. את זה עושה ההוצאה לפועל או קבלנים מטעמה.

ומה כבר לא זה? משהו השתנה בשלושת החודשים מאז שעזבתי את ההייטק, חוץ מזה שהחיים שלי השתפרו ללא הכר?

כמו שאמרתי לחבר פורום אחר שהתדרדר להייטק - תמשיך להיות מבסוט מזה שאתה מקבל פיצה על חשבון העבודה כל יום בתשע בלילה, עד שעוד חמש שנים תקלוט שפיצה מסריחה זה לא סיבה מספיק טובה לחזור הביתה בעשר וחצי בלילה כל יום...

תמשיך להינות מהמשכורת והתנאים, אבל אחרי שתקלוט שבעשר שנים החלפת חמש חברות, וחצי מהן נסגרו, תבין שיציבות היא דבר לא פחות חשוב מערב חברה במסעדת יוקרה.

תמשיך לחשוב שאתה עושה משהו נורא חשוב, עד שתקלוט שלמעשה אתה עושה משהו נורא דחוף לבוסים שלך.

תמשיך להתנפח מגאווה על כך שהחברה שלך סגרה חוזה במיליונים וכתבו על זה בעיתון, עד שיבוא אליך ראש הפרוייקט ויגיד שהבטיחו לספק תוך חצי שנה מערכת שלוקח שנה וחצי לפתח.

תסתכל סביב, כמה אנשים בדרג שלך מבוגרים ממך בעשרים שנה? כמה אנשים בני 50 עובדים בחברה? אחוז זניח, וגם זה בדר"כ בתפקידים בכירים. תחשוב איך תיראה בגיל 40 אם לא תגיע למשרה ניהולית. מי ייתן לך עבודה? גיל פאקינג 40! אני לא מדבר על גיל 64!

עד כמה שזה נשמע מוזר - אין עתיד בהייטק. לא למי שאינו מעוניין להגיע למשרה ניהולית.

בוא ואגיד לך משפט חכם שאמר לי אבא שלי - הימים שלך מתחלקים לזמן שבו אתה עושה כסף ולזמן שבו אתה מבזבז כסף. צריך להגיע לאיזון ביניהם. בהייטק אין את האיזון הזה. אנשים קמלים מעבודה יומם וליל מתחת לפלורוסנטים במכרות התוכנה.

מפריע לך שאני לא שותק עם האמת שלי? אתה מוזמן לא לקרוא. אבל מי שמתכנן על קריירה בהייטק ומוזן מסטיגמות, כדאי שיהיה לו קצת יותר ידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"עבודת הייטק" מיתחלקת לשלוש קבוצות, הראשונה זה ה"עבדים"... מתכנתים, אנשי תחזוקה, אנשים HD וכו'...

שניה היא מנהלים, אנשי ישום ומנהלי פרוייקט

ושלישית "מומחים"...

כמו בכל מיקצוע חשוב להיות עם האצבע על הדופק, ולהרגיש את השוק, לדעת מה יהיה עוד כמה שנים וללכת בכיוון הזה. אל תישכח שיש לאשנים מבוגרים הרבה מה להציע, ידע וניסיון זה דבר ששום קורס לא יקנה לך!!!

"הייטק" כמו שכולם אומרים זה לא חייב ליהיות חברת סטרטאפ ולא מקום שיש בו רק אנשים צעירים. יש כאילו שעובדים בחברות שהן לא ממש הייטקיות ומיתפרנסים טוב.

זו אכן נישה שיש בה אנשים צעירים, אבל מצד שני זו נישה די חדשה... לפני 15 שנה לא היה כאן כלום, אז סביר להניח שלא יהיו ממש מבוגרים בנישה הזו (להוצי מהכלל אנשים שעבדו עם מכונות בגודל של חדר/אולם וניקבו כרטיסיות).

כמו בכל תחום, אתה מתחיל מלמטה ואמור להיתקדם. יש כל מיני סוגים של אנשים, אילו שטוב להם ולא יזוזו מהמקום שלהם, ואחרי 10 שנים יגלו שהם נישארו ממש מאחור, אילו שילכו עם הטכנולוגיה ואילו שיחפשו איך אפשר לעשות את זה "קצת אחרת"...

בקיצור, כאן, כמו בכל תחום, מי שטוב ומקורי שורד, ומי שלא, לא... אלא שכאן התחרותיות יותר גדולה.

אם נעשה הקבלה לתחום הרכב אז ניקח מכונאי פשוט, בן 40 או 50... מה יש לו "ביד"? חוץ מניסיון? כלום.... ומה מבדיל אותו מאותו מומחה למערכות הצתה, או מומחה למערכות הזרקה? יוזמה וראיה לעתיד...

אל תהיה מריר לגבי ההיטק, בסך הכל המשכורות יפות, תנאים טובים והכי חשוב, יש אוטו מהעבודה :-P

כך שאתה יכול להשבית את האוטו "האמיתי" שלך לצורך תיקונים/שיפוצים לתקופה ארוכה ללא תלות בו...

אבא שלי לא עובד בהייטק, והוא עובד ימי שישי וחוזר בשעות משוגעות, אני בספק אם הוא מרוויח הרבה יותר ממני... מה שכן, זמן פנוי אין לו!

גילי

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה כבר לא זה? משהו השתנה בשלושת החודשים מאז שעזבתי את ההייטק, חוץ מזה שהחיים שלי השתפרו ללא הכר?

כמו שאמרתי לחבר פורום אחר שהתדרדר להייטק - תמשיך להיות מבסוט מזה שאתה מקבל פיצה על חשבון העבודה כל יום בתשע בלילה, עד שעוד חמש שנים תקלוט שפיצה מסריחה זה לא סיבה מספיק טובה לחזור הביתה בעשר וחצי בלילה כל יום...

תמשיך להינות מהמשכורת והתנאים, אבל אחרי שתקלוט שבעשר שנים החלפת חמש חברות, וחצי מהן נסגרו, תבין שיציבות היא דבר לא פחות חשוב מערב חברה במסעדת יוקרה.

תמשיך לחשוב שאתה עושה משהו נורא חשוב, עד שתקלוט שלמעשה אתה עושה משהו נורא דחוף לבוסים שלך.

תמשיך להתנפח מגאווה על כך שהחברה שלך סגרה חוזה במיליונים וכתבו על זה בעיתון, עד שיבוא אליך ראש הפרוייקט ויגיד שהבטיחו לספק תוך חצי שנה מערכת שלוקח שנה וחצי לפתח.

תסתכל סביב, כמה אנשים בדרג שלך מבוגרים ממך בעשרים שנה? כמה אנשים בני 50 עובדים בחברה? אחוז זניח, וגם זה בדר"כ בתפקידים בכירים. תחשוב איך תיראה בגיל 40 אם לא תגיע למשרה ניהולית. מי ייתן לך עבודה? גיל פאקינג 40! אני לא מדבר על גיל 64!

עד כמה שזה נשמע מוזר - אין עתיד בהייטק. לא למי שאינו מעוניין להגיע למשרה ניהולית.

בוא ואגיד לך משפט חכם שאמר לי אבא שלי - הימים שלך מתחלקים לזמן שבו אתה עושה כסף ולזמן שבו אתה מבזבז כסף. צריך להגיע לאיזון ביניהם. בהייטק אין את האיזון הזה. אנשים קמלים מעבודה יומם וליל מתחת לפלורוסנטים במכרות התוכנה.

מפריע לך שאני לא שותק עם האמת שלי? אתה מוזמן לא לקרוא. אבל מי שמתכנן על קריירה בהייטק ומוזן מסטיגמות, כדאי שיהיה לו קצת יותר ידע.

אויש אני נבוך.

רציתי לעורר בך גיחוך אבל כנראה שאני לא קלעתי למטרה שבשבילה רשמת את ההודעה הראשונה בשירשור.

קבל את התנצלותי על אי ההבנה, חשבתי שאתה צוחק.

אני מסכים עם ה"התנתקות" מההיי טק בדיוק כמוך, אני פרשתי מעתודה אקדמאית בגלל אותם סיבות שהזכרת לעיל.

אל תרתח,

דניאל.

מי אוהב אותך, מיייי ???

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת המצב קשה בהייטק, מסכן חבר שלי, בן 22 שעוד שנה מסיים הנדסת חשמל בטכניון וכבר עכשיו מקבל הצעות עבודה של 70 שקל לשעה, באמת מסכן. אני אומר לו כבר הרבה זמן, על תלך להייטק, אין שם עתיד, בדוכן פלאפל שמוכר לנו פלאפל כבר 20 שנה יש הרבה יותר עתיד מחברת סטארט אפ, וכמובן הרבה יותר יציבות. גם מאבטח ברכבת זו עבודה עם הרבה יותר יציבות (כל עוד היא לא מתנגשת במשאיות).

אבל הוא פשוט לא מקשיב... הוי כמה חבל אליו, עוד בחור שיבזבז את זמנו... כמו כל המהנדסים באינטל ובפיליפס, שמבזבזים את הזמן בפיתוח מכשירי CT חדשים, ובמעבדים שבלעדיהם הפורום הזה ועוד כמה דברים לא היו קיימים. כמו חבר טוב של אח שלי, שגם עובד בהיי טק, וכמה הוא מסכן, אוי כמה הוא מסכן, גר לו בזכרון יעקב עם אשתו והילדה, עוד מהנדס אחד במעגל המסכנים שלא עושים שום דבר עם החיים שלהם.

אישפוז, אני באמת בנאדם צעיר, באמת, רק עכשיו הישתחררתי ואני מתחיל את החיים האמיתים, ובטוח שלך יש יותר נסיון. אבל אני באמת לא מבין אותך, יכול להיות שלך היה נסיון רע עם היי טק, יכול להיות. אבל להגיד שהעתיד לא בהיי טק והאנשים שם מסכנים ? אז איפה העתיד בדיוק ? איפה ?

ואני מכיר הרבה אנשים שעובדים בהיי טק, כולל האח הגדול שלי, שממש לא רע להם. לכל אחד יכול להיות רע במקום מסוים, ולמישהו אחר באותו מקום יכול להיות הכי טוב בעולם, הכל עניין של השקפת עולם וכמובן התאמה לאותו בן אדם, אז לך הייטק לא מתאים. יש אנשים שזה כן מתאים להם, והם אפילו נהנים מזה.

אבל להגיד שהעתיד הוא לא בהייטק, זה נראה לי קצת מופרח.

SAY MY NAME | www.alonadler.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אני מסכים עם מה שאתה אומר.

השאלה היא איזו אלטרנטיבה קיימת, אם בכלל...?

אני עקרונית עובד בהייטק וחולם על היום שיהיה לי את הרעיון הקולע, והקשרים לפתוח סטרטאפ משלי,

למכור אותו בסכום נחמד , ולעבור לחיות על אי בקאריביים...

אמנם חלום רחוק מאוד, אבל בלי אמונה, גם צסק"א לא היתה אוכלת אותה !

נ.ב.

אני מתעב תוכנה , ובכלל לא מתעסק בזה... אני בתחום החומרה.

אם היה לי ג'וב שכולל תוכנה בלבד, הייתי מעדיף להיות מובטל.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי אוהב אותך, מיייי ???
אני יודע בוודאות על אשתי. יש עוד? :oops:

מצטער אם הגבתי קצת בברוטאליות. אני אמור לקבל מחזור בתחילת השבוע, ובדרך כלל אני קצת מעפן בימים שלפני.

ולענייננו:

כמו בכל מיקצוע חשוב להיות עם האצבע על הדופק, ולהרגיש את השוק, לדעת מה יהיה עוד כמה שנים וללכת בכיוון הזה. אל תישכח שיש לאשנים מבוגרים הרבה מה להציע, ידע וניסיון זה דבר ששום קורס לא יקנה לך!!!
לחזות את העתיד לא מזיק באף תחום... ואת העובדה שלאנשים מבוגרים יש מה להציע לא צריך לספר לי, צריך לספר לאנשי כ"א בחברות הייטק, ולראשי צוותים בני 30 שמתבעסים לקלוט בן אדם בגיל של אבא שלהם.
"הייטק" כמו שכולם אומרים זה לא חייב ליהיות חברת סטרטאפ ולא מקום שיש בו רק אנשים צעירים. יש כאילו שעובדים בחברות שהן לא ממש הייטקיות ומיתפרנסים טוב.
סבבה להם. על זה בדיוק אני מדבר. לא חייבים להיות איש תוכנה או חומרה רק ב"הייטק" אפשר ועדיף להיות כזה בחברה "כבדה". במקום שאולי אין לו את הזוהר הטלנובלי והמשכורות ההתחלתיות של ההייטק אבל יש בו יציבות ומגיעים למשכורות הגבוהות עם השנים.

זו אכן נישה שיש בה אנשים צעירים, אבל מצד שני זו נישה די חדשה... לפני 15 שנה לא היה כאן כלום, אז סביר להניח שלא יהיו ממש מבוגרים בנישה הזו (להוצי מהכלל אנשים שעבדו עם מכונות בגודל של חדר/אולם וניקבו כרטיסיות).
זה כבר לא נכון. לפני 15 שנה היו גם היו אנשי תוכנה וחומרה בכל מקום. אתה מדבר כולה על שנת 90! איזה כרטיסי ניקוב? לי היה מחשב אישי בבית שכתבתי עליו בייסיק שנת 88. וזה עוד נחשב מאוחר... אני מכיר אנשי חומרה ותוכנה שעבדו על פרוייקטים גם עשר שנים לפני כן. והיו הרבה כאלו, בעיקר בתעשיות הבטחוניות ובתחום הטלקום. אותם אנשים, עם נסיון רלוונטי של 20 שנה וידע עצום שהתעדכן עם השנים - התקשו למצוא עבודה בגלל הגיל שלהם, וכשמצאו - בדרך כלל לא השתלבו חברתית מי יודע מה בצוותים הומוגניים של עובדים בני 25~. וחבל. והצוותים לא מתבגרים. חלק קטן מהאנשים מתקדם לניהול צוותים והלאה, והשאר נתלים בציפורניים, ובגיל 35-40 רצים לעשות תואר במנהל עסקים ומתפללים שישתלבו בשיווק. וממש לא כל מי שמוצלח בפיתוח מתאים לשיווק. יש בודדים שהם תותחי עולם ונשארים "שמורת טבע" שמנהלים לוקחים איתם מחברה לחברה. אבל הם היוצאים מן הכלל.

כמו בכל תחום, אתה מתחיל מלמטה ואמור להיתקדם. יש כל מיני סוגים של אנשים, אילו שטוב להם ולא יזוזו מהמקום שלהם, ואחרי 10 שנים יגלו שהם נישארו ממש מאחור, אילו שילכו עם הטכנולוגיה ואילו שיחפשו איך אפשר לעשות את זה "קצת אחרת"...

בקיצור, כאן, כמו בכל תחום, מי שטוב ומקורי שורד, ומי שלא, לא... אלא שכאן התחרותיות יותר גדולה.

זה לא קטע של להישאר מעודכן ויעיל בעבודה. זה קטע נטו של גיל. ולהתקדם זה לא דבר שמתאים לכל אחד. אני לא חושב שזה אומר עלי משהו רע שלא ראיתי את העתיד שלי בתור פוליטיקאי קטן של חדרי ישיבות. מה, אי אפשר לאהוב את העבודה והיצירתיות שבה בלי להיחשד בסטגנציה? גם מי שרץ עם הטכנולוגיות ונשאר מעודכן ועושה את העבודה שלו נפלא יקבל מבטים מוזרים אם בגיל 40 הוא עדיין יהיה "פועל". מצפים מבן אדם לשאוף למשרה ניהולית-אדמיניסטרטיבית.

אל תהיה מריר לגבי ההיטק, בסך הכל המשכורות יפות, תנאים טובים והכי חשוב, יש אוטו מהעבודה :-P

כך שאתה יכול להשבית את האוטו "האמיתי" שלך לצורך תיקונים/שיפוצים לתקופה ארוכה ללא תלות בו...

לדעתי - המשכורות היפות, הטיסות לחו"ל והפיצה בתשע בלילה הם לא סיבה מספיק טובה להפוך לוורקוהוליק. תודה. בטח אם לוקחים בחשבון שהעבודה עצמה בדרך כלל די חוזרת על עצמה בגדול. הפרוייקטים משתנים אבל לא התוכן - ואחרי כמה שנים נמאס לך לרוץ על אותם מודולים. אז זה כבר לא יצירתיות, זה סתם עבודה רפטטיבית. אז מה נשאר למי שלא מעוניין להיות עכברוש ישיבות, משתעמם מהעבודה עצמה, ומבין שאין עתיד לאנשי מעש בתחום הזה? נשאר לו לברוח כל עוד נפשו בו.

ולעניין הרכב - תתפלא, רכב ליסינג אף פעם לא לקחתי ולא רציתי לקחת. הייתי תמיד היחיד כמעט בחניה שהרכב שלו טיפטף שמן, אבל גם היחיד שלא היה צריך לעשות סיבובים בחניון כדי לאתר איפה נמצא הרכב שלו בשורות הארוכות של הלאנטיסים...

ואגב, האוטו ה"אמיתי" שלי מושבת כרגע לשיפוץ, ואני מסתדר עם אוטובוסים ומכוניות ב"שנור". וטוב לי עם זה.

אבא שלי לא עובד בהייטק, והוא עובד ימי שישי וחוזר בשעות משוגעות, אני בספק אם הוא מרוויח הרבה יותר ממני... מה שכן, זמן פנוי אין לו!
אז אל תבחר במקצוע שהוא בחר בו! מ.ש.ל.

.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין שאתה מדבר על התעשיות הבטחוניות...

אמנם המשכורת טיפה נמוכה יחסית לחברות הייטק, ולוקח הרבה שנים להתקדם, אבל לדעתי

זה הדבר הכי טוב, מקום עם סבלנות ועם גב כלכלי של המדינה, אתה בדרך כלל יודע מתי נגמר היום ומתי מתחיל.

תעשיה אווירית , רפא"ל , אלביט וכו'....

ובקשר לרכב ליסינג, כל עוד לא מדובר במכונית חמימה וידנית, אין סיכוי שאני אקח כזה.

ואתה צודק, קל לזהות את הרכב מבין כל המאזדות 3 הכסופות... :-D

(היום הלנטיסים הולכות בהדרגה)

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישפוז, כל אחד עושה מה שטוב לו, לדעתי, העבודה היא לא הגיל נטו. אני עובד בחברה שהיא ממש לא הייטקית, וטוב לי. למה? כי אצלינו מעריכים את הידע והפיתרונות הטכנולויים שאני נותן. "הקוסמים", ככה קוראים לנו שם... ראש לשועלים או זנב לאריות, מה עדיף?

בקשר לשעות העבודה, אם צריך להישאר, אני נישאר, אם לא אז לא... את זה הבהרתי לבוס שלי לפני שהתקבלתי...

יש לא מעט ימים שאני יוצא ב4, כשבאה השאלה "מה? כל כך מוקדם?!" אני עונה "כן, אני סימתי את מה שהיה לי לעשות ועוד כמה משימות של חבר'ה אחרים, אם אתה רוצה שאני יבזבז עוד טיפה רוחב פס כאן, אין לי בעיה, אבל את העבודה אני סיימתי, יש צורך להישאר?"

לרוב התשובה היא "לא..."

גם במקומות הקודמים שעבדתי בהם זה היה כך.

יש מלא אנשים שנישארים כדי להפגין נוחכות... אני לא כזה... בשיחה עם המנמ"ר שלי הוא ביקש ממני "להפגין נוחכות" כמו שכולם, או בקיצור, להשאר ולגלוש באינטרנט. אמרתי לו שלדעתי זה משול לגנבה, אני לא גנב ואני מרגיש שאני מנצל את החברה, זה לא מוסרי מבחינתי, אבל אם הוא עדיין חושב שאני צריך להישאר, תפאדל... תנחש מה הוא אמר???

בתחום שלי לאנשים מבוגרים יש ביקוש. אנשים מבוגרים נידרשים ביגלל הניסיון שיש להם בתחום...

לדעתי, הכל שאלה של מנטליות. לדוגמא, פעם ניכנסתי לפאב של מקומיים באמסטרדם, הברמן היה אדם בגיל 40 ויותר, עם חולצה יפה ועניבה. בארץ אתה לא יכול למצא ברמן שאין לו לפחות 3 גוונים בשער ו5 עגילים בפרצוף... מנטליות... יקח זמן והדור שלנו יתבגר ויהיה דור של אנשי הייטק "זקנים"...

גם אני כתבתי תוכניות בביסיק וכו' עם קומודור 64 ועל סינקלייר לפני 20 שנה... ברור שהתותחים ה"זקנים" הם מלפני תקופה זו (ואני מכיר כמה)... שועלי קרבות וותיקים...

בכל אופן, אני מבין את מה שאתה אומר, חשוב להישאר עם האצבע על הדופק , וזה עדיף מלשים אותה באף... בכל תחום בחיים, ובתחום דינאמי כזה בפרט...

קראת את "מי הזיז את הגבינה שלי?"... מאז שקראתי את זה, הגישה שלי השתנתה.

גילי

מחפש בלוק מנוע V8 לתרומה וגם מחסן למכוניות שלי

האם זה נכון שחמישה מכל ארבעה אנשים מתקשים במתמטיקה ?

הציבור מטומטם, ולכן הציבור משלם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום, שמי אורן, וגם אני עובד הייטק.

רציתי להגיד, שגם אני נורא מסכן

אני עובד מ 8 בבוקר ועד 4.5 אח"צ , יש לי אוטו ודלק ופלאפון מהעבודה ואחרי חודשיים בעבודה שהתחלתי בתור מחליף זמני אני היום אחראי על כל צוות מרכז .. אני נורא מסכן.

(זה הקטע שכולם בסשן אומרים WE LOVE YOU ORAN, ומוחאים לי כפיים)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...