Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיסק חיצוני seagate שהתחיל לתקתק ולא מזוהה- תרופות ביתיות.

natco

פוסטים מומלצים

דיסק של 4 טרה, רבע מלא. שנת ייצור 2018 (SHAME ON THEM, אגב. הוא לא עבד מספיק, ו/או מספיק ישן כדי לקרוס ככה).

היה מחובר כשרת קבצים לראוטר של פרטנר.

כל בני הבית זרקו אליו את הקבצים (הלא מגובים...) שלהם.

אתמול, תו"כ סטרימינג של סרטון שהיה עליו, הוא הפסיק לעבוד.

לא קיבל מכה ולא היתה באותו יום איזו קפיצת מתח (כן היו בימים שלפני).

נותק ונבדק בחיבור ישיר לכמה ממחשבי הבית. אותה תוצאה- מתקתק כה שניות ודומם.

לא מזוהה ככונן, אבל כן עושה צליל חיבור-ניתוק כשתוקעים אותו למחשב.

גם ה-DISK MANAGMENT לא מזהה אותו.

החומר לא מספיק חשוב כדי לפנות (ולשלם את המחיר) למעבדה מקצועית. כל הלינקים והסרטונים בגוגל מובילים למעבדות מקצועיות ולא טיפים אמיתיים לDIY.

אני זוכר שהיו כמה טריקים. לא זוכר מהם.

מישהו מכיר?

*האחריות כמובן עלי, לא אבוא לאף אחד בטענות אם יכשל/יוחמר הנזק.

(כן אשמח לדעת מראש אם זה הליך מסוכן או בלתי הפיך)

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד ביי וזהו.

בגדול, האמינות של דיסקים חיצוניים היא *איומה*.

לא גרועה. איומה. לא משנה כמה אתה מגן עליהם ממכות/נפילות. יכול להיות שזה מכשיר שמעדיף להסתובב על בסיס יומיומי ושדווקא המנוחה הורגת אותו.

• אהבתי 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי ביוטיוב כמה סרטונים שפותחים את הדיסק ומנסים לשחק עם הראש/המחט שעליו. לא ניסיתי, החלטתי לוותר והחלפתי דיסק.

אם בא לך, כמו שכתבת- על אחריותך בלבד, גם בתגובות יש לא מעט אזהרות שפתיחה כזאת שלא בחדר ייעודי (ללא אבק) עלולה לגרום לנזק.

• אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקתק = זרוע שנדפקה.

דיסק חיצוני מכאני רגיש מאוד לנפילות, זעזועים וכו', במיוחד בזמן שהוא פעיל - הפלטה מסתובבת (מחובר לחשמל).

אם האמינות חשובה לך, עדיף שתעבור לSSD, אפשר למצוא היום בנפחים גדולים במחירים יחסית טובים (כמובן שדיסק מכאני יהיה זול משמעותית עבור אותו הנפח).

לחלופין, לשקול RAID1 של 2 דיסקים מכאניים.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זוכר מאיפה, אבל שמעתי פעם שלילה במקפיא יכול להחזיר דיסק קשיח לחיים לכמה שעות. אלי זה יעזור אפילו רק בשביל חילוץ חומרים חשובים.

אבל כאמור, לא בטוח אם יש לזה מקור.

• אהבתי 1

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לילה. מספיק מספר דקות (עדיף בשקית אטומה למניעת התעבות). רכיבי אלקטרוניקה, במיוחד פגומים, נוטים לפעול טוב יותר בטמפרטורה נמוכה.

• אהבתי 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זה קשור במקרה הזה לאלקטרוניקה אלא יותר אמור להשפיע על רכיבים מכניים בתוך הדיסק.

• אהבתי 1

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט אלקטרוניקה. התקתוקים ששומעים הם נסיונות חוזרים לקריאה של הדיסק. מכאניקה לא נרפאת מקירור.

ואגב זו לא "תרופת סבתא". יישמתי בהצלחה במקרה של דיסק אחד, ובחוסר הצלחה במקרה אחר.

גם בעבודה שלי (מהנדס אלקט') אנחנו משתמשים בקירור (עד מינוס 40) ומתח גבוה יותר על מנת להפעיל רכיבים פגומים, לצורך דיבאג.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
  • אהבתי 1
  • מעניין 3
  • רעיון טוב! 1
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Muzic4Ever כתב:

לא זוכר מאיפה, אבל שמעתי פעם שלילה במקפיא יכול להחזיר דיסק קשיח לחיים לכמה שעות. אלי זה יעזור אפילו רק בשביל חילוץ חומרים חשובים.

אבל כאמור, לא בטוח אם יש לזה מקור.

אם אישתך פולניה תן לה את הדיסק למשך שעה ותראה איך הדיסק חוזר לחיות.

• אהבתי 1
  • מצחיק 2

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, אני אנסה את עניין הקירור אחרי שארכוש ואקבל את הדיסק המחליף, כך שאם יהיו כמה דקות/שעות חסד, אוכל לנצל אותם להעברה מהירה של החומר.

ועכשיו השאלה הבאה- איזה דיסק חיצוני כדאי לקנות הפעם, כדי שלא נחזור לשרשור הזה בקרוב?

משהו של 4 טרה יספיק. אבל אני אשקיע הפעם באחד עם עמידות משופרת.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת חורג מהנושא, אך יש קשר.

בדיסק יש זרוע עם ראש קריאה/כתיבה (לעיתים מספר זרועות) ש"מרחפת" מעל פלטה מגנטית (מרחק של מיקרונים בין הזרוע לבין הפלטה). בכדי לשמור על מרווח מינימלי זה, תוכן הדיסק ממולא בגז (כמדומני הליום).

תקתוק של הדיסק אומר שיש בעיה במנגנון שמזיז את ראש הקריאה (actuator), והוא מנסה בכוח להגיע למקום הנדרש. ולבסוף זה עלול להיגמר בשבר במנגנון (אקטואטור) או קריסה של ראש הקריאה/כתיבה ופגיעה בפלטה.

ההצעה לפתוח את הדיסק לא תעזור לתקן אותו אלא תשבית אותו סופית (אלא אם יש לך מעבדה מקצועית להתמודד עם נתונים כאלו).

לגבי הכנסה למקפיא -> אינני רואה כיצד זה משפיע, אך ניתן לנסות.

בכל מקרה - אל תפעיל את הדיסק הקשיח הנ"ל (או לנתק אותו מכבל כוח/ חשמל או לא להפעיל בכלל את המחשב), בכדי לא להגיע למצב של קריסה מוחלטת.

רק לאחר שתקבל ותחבר את הדיסק הקשיח החלופי, אז תפעיל ותנסה (במידת האפשר) להעביר את החומר.

לגבי דיסק חלופי אני ממליץ על ווסטרן דיגיטל (לכל הפחות) סדרה שחורה. עם עדיפות לסדרה אדומה (מאחר וזה מחובר לשרת קבצים).

בקישור המצ"ב, יש סיכום לגבי ייעוד של כל סדרה

https://www.westerndigital.com/en-il/solutions/color-drives

לגבי דיסקים של סיגייט - המעט ניסיון שהיה לי איתם השאיר לי דעה שלילית לגביהם. מהר מאוד למדתי את הלקח ומאז עברתי לווסטרן דיגיטל.

עריכה אחרונה על ידי guya72
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל ההמלצות שקיבלתי עד עכשיו (גם בפרטי) הם לדיסקים פנימיים.
מזכיר שאני צריך לחבר אותו לראוטר כ"שרת קבצים" (זה לא הולך משהו ברמה של NAS, זה סתם עוד כונן שכולם ברשת הביתית רואים).

כשאני נכנס לקנות כזה (בקספ, אלא מה...), לא כתוב בשום מקום איזה דיסק יש בפנים (למעט זה שרוב אלו של WD הם דיסקים 2.5 אינטש).

אני מניח שאם היה שם בפנים דיסק מסדרה גבוהה, הם לא היו מתביישים לכתוב את זה...

אולי אני צריך לקנות מארז+דיסק בנפרד ולבנות לבד?

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, natco כתב:

זה סתם עוד כונן שכולם ברשת הביתית רואים

אם כך למה לא לקנות דבר כזה ולשים בו דיסק SSD בגודל "2.5 ? הראוטר יזהה אותו ככונן. כמו שמחברים DOK לראוטר.

image.thumb.jpeg.e73ddc2fc872c6a09333ec9153b36a84.jpeg

אפשרות נוספת זה לקנות רק את הדיסק ולהחליף עם הדיסק התקול שנמצא בכונן החיצוני (בתלות במחיר). עשיתי את זה בעבר בשביל חבר שמצא כונן חיצוני (תקול) והוא טוען שזה עובד עד היום...

עריכה אחרונה על ידי ArikB
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...