Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עד איזו שנה וכמה קילומטראז' כדאי לקנות רכב לדעתכם?

scott12

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם

ננעלתי כבר על כמה רכבים ידניים שאני מחפש ורציתי לשאול את האנשים פה עד איזה גיל רכב וכמה קילומטרים כדאי לחפש?

עד עכשיו חיפשתי מקסימום עד גיל 8 כך שחיפשתי רק משנת 2016 ועד 100 קמ ואני מחפש ידני וגם כך אין מבחר גדול וגם מי שמוכר חושב שעושה לי טובה כאילו מוכר לי פרארי והמחירים לא ממש זולים למרות שהם מתייבשים ביד 2 תקופה,אז השאלה שלי עד איזה גיל כדאי לחפש?האם כדאי גם שנת 2015 2014?ואולי אפילו יותר מ100 קמ?

נהוג לבקש פירוט טיפולים שיראו לי חשבוניות וכו' של טיפולים?

מחפש רכב האמת עד שישפוך מנוע או שיהיה יקר מדי לתקן ועדיף יהיה להחליף,לא מחפש רכב לכמה שנים בודדות נגיד כך

היתה לי רנו קליאו דור 3 שעשיתי תאונה והיא טוטאלוס אז נאלץ לחפש עכשיו אבל אם לא זה לא היתי ממהר להחליף

אם היתי מחפש אוטוומט כנראה שלא היתי חושב על זה אבל גם כך בידני אין מבחר לצערי

תודה

עריכה אחרונה על ידי scott12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לדעתי אין צורך להינעל לא על שנה ולא על קילומטרים. הרבה יותר חשוב שהרכב טופל כמו שצריך.

אני קניתי לפני כמה חודשים פורד פיאסטה ידנית מ2012, עם כמעט 150 אלף קילומטר, במצב מכני מעולה.

כן יש כמה חלקי מתלה וגומי שצריך להחליף (חלק כבר החלפתי וחלק עוד יוחלף), אבל הגיל לא בהכרח מעיד על מצב מכני גרוע.

עריכה אחרונה על ידי שחר 1
  • אהבתי 1

פורד פיאסטה 1.25 ידנית 2012

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בשביל לקנות דיזל צריך תקציב גדול יותר כי הרכבים הללו נוסעים הרבה יותר.

בסופו של דבר הדבר הראשון זה תקציב. אתה קונה בהתאם ליכולת.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככל שהרכב ישן יותר, ועבר נסועה רבה יותר - כך ההסתברות גדלה שהוא יפתח בעיות. אין מספר מסויים שממנו פתאום ההסתברות נהיית גבוהה במיוחד לעומת מספר נמוך יותר.

100 אלף ק"מ זה סתם מספר עגול. אין לו משמעות מיוחדת. מנוע שאיננו בעל תכנון לקוי, שטופל בצורה תקינה, יכול להחזיק גם עשרות אלפים של ק"מ מעבר לכך.

אם אתה לא מוצא רכבים טובים בתקציב שלך משנתון 2016, אז תרד שנתון. תחפש רכבים שטופלו בצורה טובה ולא עברו תאונות משמעותיות.

אצלי במשפחה המורחבת יש רכבים משנים כמו 2011, 2013, 2014. גם אצל חברים יש גם רכבים בגילאים דומים. אם הרכב הוא בגדול תקין, לא אמורות להיות בעיות. לא נכנסים כל יום למוסך. ברור שיש חלקים שהתיישנו וצריך להחליף לעיתים.

עריכה אחרונה על ידי Ido.G
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, yulianx כתב:

דווקא בשביל לקנות דיזל צריך תקציב גדול יותר כי הרכבים הללו נוסעים הרבה יותר.

בסופו של דבר הדבר הראשון זה תקציב. אתה קונה בהתאם ליכולת.

ראיתי פלואנס דיזל ידנית 2016 שנסעה 106 אלף ומחיר רק 30 אלף.זה זול?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ק״מ טוב מאוד לדיזל.

אבל תבדוק היסטורית טיפולים, דוח סליקה..

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, scott12 כתב:

תודה על התשובה שלך,במידה ואני לוקח דיזל ידני אז גם שם השנה פחות משנה?

למשל רנו פלואנס ידני או סנדרו סטפווי ידני דיזל?

אני מבין שאתה מתחרה איתי ישירות על המבחר העצוב של הנ"ל  ביד2...

לפי הראש שלי- אם זה הk9k של רנו/דאצ'יה, אתה יכול להעלות את הק"מ שאתה מאפשר. אפילו עד 200.

אם זה 0.9 טורבו שהוא גם סבבה (ושאולי אתה מכיר מהקליאו שלך זצ"ל), אז כדאי לחפש פחות מזה,  למרות שאתה יכול לראות שם כאלה שהגיעו לק"מ יפים מאד.

אני חושב שלא כמו ביפניות, איכות הטיפולים והאחזקה פה מאד חשובות, ולכן- יד נמוכה ותיעוד טיפולים יותר מושכים אותי מק"מ נמוך או שנתון גבוה.

הבעיה שכל מה שיש כרגע ביד2 זה או נבלות שחוטות, או סוחרי מדרכה.

ואני מעיין כבר מעל חודש...

אני לעומתך, פחות לחוץ לקנות, ומחפש בסבלנות משהו שווה.

למרות שהטסט של המאזדה מתקרב (יוני), והייתי רוצה לחסוך את החידוש.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, שחר 1 כתב:

לדעתי אין צורך להינעל לא על שנה ולא על קילומטרים. הרבה יותר חשוב שהרכב טופל כמו שצריך.

מסכים לגמרי. אקח בהחלט רכב עם קילומטראז' גבוה בהרבה אבל שטופל בקפדנות (ואני לא מדבר שרק שעשה טובה להחליף שמן פעם ב 15 אלף ק"מ)

עניין נוסף הוא, שרכב שטופל היטב מעיד על בעלים שאכפת לו מהרכב, וזה אומר משהו על מצב הרכב חוץ מעצם הטיפולים שעבר

עריכה אחרונה על ידי היו זמני בומבה
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, yulianx כתב:

ק״מ טוב מאוד לדיזל.

אבל תבדוק היסטורית טיפולים, דוח סליקה..

תודה

לפני שעתיים, natco כתב:

אני מבין שאתה מתחרה איתי ישירות על המבחר העצוב של הנ"ל  ביד2...

לפי הראש שלי- אם זה הk9k של רנו/דאצ'יה, אתה יכול להעלות את הק"מ שאתה מאפשר. אפילו עד 200.

אם זה 0.9 טורבו שהוא גם סבבה (ושאולי אתה מכיר מהקליאו שלך זצ"ל), אז כדאי לחפש פחות מזה,  למרות שאתה יכול לראות שם כאלה שהגיעו לק"מ יפים מאד.

אני חושב שלא כמו ביפניות, איכות הטיפולים והאחזקה פה מאד חשובות, ולכן- יד נמוכה ותיעוד טיפולים יותר מושכים אותי מק"מ נמוך או שנתון גבוה.

הבעיה שכל מה שיש כרגע ביד2 זה או נבלות שחוטות, או סוחרי מדרכה.

ואני מעיין כבר מעל חודש...

אני לעומתך, פחות לחוץ לקנות, ומחפש בסבלנות משהו שווה.

למרות שהטסט של המאזדה מתקרב (יוני), והייתי רוצה לחסוך את החידוש.

הקליאו לשעבר היתה שנת 2011 אז היה מנוע 1.2 רגיל ולא 0.9 טורבו.ואני מחפש מציאה ולא בלחץ כי יש לי את הרכב של האישה אבל כן מחפש באיזי

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרט נמק והסבר.

בשבילי מזגן חלש זה דיל ברייקר.

ואני בהחלט שקלתי את הסטפוואי הבנזינית

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לפרט יותר מידי. זבל של מזגן. גם כשתקין.

מזגן חלש מאוד. אבי רכש קליאו כזו מהיבואן. אחלה רכב. החליף אחרי 18 חודשים אחרי שנשבר מהמזגן. במוסך התעקשו שתקין.

לשם השוואה באותה התקופה היתה לנו בבית סוזוקי אלטו. שגם אצלה המזגן צנוע. ועדיין היה הבדל אחד בין המזגנים: המזגן של האלטו קירר את הרכב.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 59 דקות, razi_pazi כתב:

אין מה לפרט יותר מידי. זבל של מזגן. גם כשתקין.

מזגן חלש מאוד. אבי רכש קליאו כזו מהיבואן. אחלה רכב. החליף אחרי 18 חודשים אחרי שנשבר מהמזגן. במוסך התעקשו שתקין.

לשם השוואה באותה התקופה היתה לנו בבית סוזוקי אלטו. שגם אצלה המזגן צנוע. ועדיין היה הבדל אחד בין המזגנים: המזגן של האלטו קירר את הרכב.

תודה,מזה האמת הכי חששתי כי אני מאילו שגם בחורף הולך עם גופיה מרוב שחם לי,זה נכון גם לגבי הסטפווי 0.9 ידני או רק לגבי הקליאו?

האם המזגן של הקליאו 0.9 הוא חלש יותר מהמזגן של הרנו קליאו דור 3?היתה לי כזאת שנת 2011

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...