Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה רכבים זה צפיפות תנועה ע"פ החוק?

פוסטים מומלצים

כאשר עברתי רענון נהיגה לפני מספר חודשים המרצה שלי אסביר שכול עוד יש לפחות 3 רכבים (כולל אותי) יש לי את הזכות לעקוף מימין כי זה נחשב לצפיפות תנועה, עכשיו ניסיתי למצוא בגוגל הגדרה משפטית לכמות הרכבים שיחשב לצפיפות תנועה אך לא הצלחתי למצוא מספר מדוייק.
אני מדבר על התקנה הזאת

תקנה 47(ג) לתקנות התעבורה קובעת בנוסף

5. כאשר יש שני נתיבים או יותר באותו כיוון נסיעה והתנועה מתנהלת בתורים וישנה צפיפות תנועה, כלי רכב מותר לכלי רכב בתור הימני לעבור את אלה משמאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הגדרה בתקנות. מעשית זה כאשר הטור השמאלי איטי מאוד ביחס לימני. לפעמים צריך היגיון פשוא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

’טור’ הנו 2 מכוניות.

על כן מזכים בבימ”ש גם על עקיפה כשיש עוד רכב אחד לפני או אחרי הרכב העוקף.

כך שמעתי. אין לי סימוכין

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, tinoki כתב:

’טור’ הנו 2 מכוניות.

על כן מזכים בבימ”ש גם על עקיפה כשיש עוד רכב אחד לפני או אחרי הרכב העוקף.

כך שמעתי. אין לי סימוכין

זה גם מה שאני זוכר מ'ריענון נהיגה' לפני כמה שנים.

ע"מ למנוע מצב של עבירה כשיש שני טורים של רכבים במקביל, והימני לעתים מהיר יותר מהשמאלי,

אז הכלל הוא שאם "מתקיים טור" (2 רכבים ומעלה במרחק סביר) - אז אין עבירה במצב כזה.

גם לי אין סימוכין מעבר לזיכרון מהקורס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, tinoki כתב:

’טור’ הנו 2 מכוניות

זה נכון, אבל אתה מתעלם מהחלק השני של התיאור ״הצפיפות״. מה נחשב צפוף? אם משאית לא יכולה לעבור נתיב, אבל רכב פרטי כן? אם נוסעים 30 קמ״ש אבל 40 לא?

כוונת המחוקק די ברורה, עקיפה מימין היא מסוכנת ויש להמנע ממנה, אבל לא רוצים להפוך לעבריינים את כל מי שנוהג בפקק.

איפה עובר הקו? יש משפט שאומר ״אני לא יודע להגדיר מהו פורנו אבל מזהה כשאני רואה״. המטרה של ההיתר לא היתה לאפשר לשני רכבים שנוסעים 100 קמ״ש לעקוף מימין שני רכבים שנוסעים 95.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, אלעדית כתב:

לא הבנתי.

אם מישהו זוחל (ולצורך העניין זה יכול להיות 100 קמ"ש) בנתיב השמאלי, והנתיב הימני פנוי, מה אני אמור לעשות לפי החוק?

לצפור ולעשות לו אורות גבוהים.

סתם לא, בעקרון ע"פ החוק אסור לך לעקוף אותו מהימין אלא אם כן יש מספר רכבים בנתיב שלו.

מה שכן שוטרים חאפרים פרט לטלפונים ודוחות מהירות לעיתים נדירות הם אוכפים עבירות אחרות, היום כול בן אדם שני עוקף מהימין ואוטובוסים נוסעים בנתיב השמאלי בכביש של 3-4 נתיבים ולא מקבלים שום דוח.

פשוט מציין שתאורטית ניתן לקבל דוח מעקיפה מימין אבל לעיתים מאוד רחוקות המשטרה אוכפת חוקים שדורשים מעט ידע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמעט לא נאכף, וחבל.

באירופה גן עדן מהבחינה הזו. ישנן מדינות בהן מי שנתקע בשמאלי הוא פושע (רמז: אבל להרוג יהודים ונכים הייתה מצווה).

בניו יורק לדוגמא גרוע בהרבה: מותר לעקוף מימין או משמאל. בכדי לנסוע בקצב סביר בעת גודש תנועה קל אתה חייב לזגזג כל העת.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, xdmanxd99 כתב:

לצפור ולעשות לו אורות גבוהים.

סתם לא, בעקרון ע"פ החוק אסור לך לעקוף אותו מהימין אלא אם כן יש מספר רכבים בנתיב שלו.

מה שכן שוטרים חאפרים פרט לטלפונים ודוחות מהירות לעיתים נדירות הם אוכפים עבירות אחרות, היום כול בן אדם שני עוקף מהימין ואוטובוסים נוסעים בנתיב השמאלי בכביש של 3-4 נתיבים ולא מקבלים שום דוח.

פשוט מציין שתאורטית ניתן לקבל דוח מעקיפה מימין אבל לעיתים מאוד רחוקות המשטרה אוכפת חוקים שדורשים מעט ידע.

ואם אני כבר בימני?

משהו פה לא מובן לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, אלעדית כתב:

ואם אני כבר בימני?

משהו פה לא מובן לי

אז אסור לעקוף.

הדיון כאן הוא על ההחרגה מהאיסור - למשל בנתיב שפונה ימינה, או כש"מתקיים טור", להלן - 'צפיפות'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, BoazB11 כתב:

כש"מתקיים טור", להלן - 'צפיפות'.

טור וצפיפות הן שתי דרישות שונות. יכול להיות טור מבלי שתהיה צפיפות. 

זו הנקודה שאנשים שוכחים. חושבים שאם הם ועוד שני רכבים נוסעים במ-120 קמ״ש, הם יכולים לעקוף ימין רכבים שנוסעים בשמאל 90.

זו לא היתה כוונת המחוקק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Be roo כתב:

טור וצפיפות הן שתי דרישות שונות

התייחסתי ל'צפיפות' במרכאות כי זה המינוח שנכתב פה בדיון.

ל"טור" יש הגדרה (2 או 3 רכבים במרחק סביר), ל'צפיפות' אני לא מכיר הגדרה כזו או אחרת.

אגב, יש איזו הסכמה חצי רשמית לדו"ג לנוע בזהירות בשול הימני במצב של תנועה צפופה.

גם כאן - אין הגדרה ברורה של 'זהירות' או 'צפיפות', וזה נתון לפרשנות של השוטר האוכף.

מניסיוני האכיפה הזו נעשית בצורה הוגנת, בעיקר ע"י השוטרים הרכובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המינוח הזה מופיע בתקנה, לצד המונח טור, כלומר אלה שתי דרישות:

״בכביש חד-סטרי שיש בו שני נתיבים או יותר באותו כיוון נסיעה, אשר מחמת צפיפות התנועה נעים בו כלי רכב בטורים בכל נתיב, לא יראו כעקיפה את תנועתם של כלי רכב הנעים בנתיב אחד והנוסעים במהירות העולה על המהירות שבה נוסעים כלי הרכב שבנתיב האחר, ובלבד שהדבר לא יגרום הפרעה או סיכון לתנועה.״

כמו שכתבתי, הכוונה של המחוקק ברורה. כשיש פקק ולפעמים נתיב אחד מתקדם 2 קמ״ש מהר יותר מהשני, לא רוצים להפוך את כולם לעבריינים.

מעולם לא היתה כווונה לאפשר התפלפלויות שמתירות עקיפה במהירות שיוט רק בגלל שיש לפניך ואחרי עוד רכב.

לפני 4 דקות, BoazB11 כתב:

אגב, יש איזו הסכמה חצי רשמית לדו"ג לנוע בזהירות בשול הימני במצב של תנועה צפופה.

גם כאן - אין הגדרה ברורה של 'זהירות' או 'צפיפות', וזה נתון לפרשנות של השוטר האוכף.

זה ענין אחר, ההיתר אינו רשמי  ונובע מנוהל פנימי של המשטרה, לא מפירוש של התקנות שאוסרות זאת לגמרי.

כנוהל, הוא יכול להשתנות מחר.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...