Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מלחמה נגד חלקי חילוף המזויפים.

alechko01

פוסטים מומלצים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בעבר רון אוחנה הוכיח כיצד ניתן לזהות פילטרים מזויפים של רכבי vag.

אחת מהדרכים הייתה לרסס ספריי קרבורטור על הכיתוב החיצוני של הפילטר.

במזוייף הספריי הוריד את הכיתוב ובמקורי זה לא הזיז לו. 

הפילטר השמאלי והקטן יותר הוא המקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאתה מעלה כאן זה אפילו לא קצה המזלג, אבל תודה שהעלאת את הנושא.

קיימים בשוק המווון זיופים של מסנני שמן וסולר מקוריים של רנו מכל המקטים והסוגים עוד מתקופת הקורונה.

לרוב הזיוף ברמה נמוכה, כך שניתן לראות את האריזה, ההדפסה על המסנן עצמו עקומה ועוד.

יש מחסור גדול במסננים מקוריים בארץ ובעולם, ולכן בשוק יש המון זיופים באיכות ירודה מאוד.

ברוב המקרים בעלי החנויות אינם מודעים לכך, כי גם אותם "עוקצים" ולא מתמצאים בזיהוי המוצר.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך לבדוק פילטר מזויף היא לפתוח את הפילטר ולבדוק את שטח הנייר, עובי הנייר, משקל.

כמו כן, חוזק הדבקה של הנייר לדפנות.

כל עוד לא פתחת את הפילטר, אין פה שום הוכחה שזה זיוף, רק חשד לזיוף.

הדרך להמנע מליפול על זיוף, פשוט לא לקנות פילטרים מקוריים במקומות לא רשמיים.

יש פילטרים חליפיים באיכות טובה שאותם כמעט לא מזייפים כי הרווח על הזיוף שלהם נמוך הרבה יותר.

אם אתה ממש רוצה לקנות פילטר מקורי (אין ממש סיבה, אבל בסדר), תקנה במוסך יבואן.

עריכה אחרונה על ידי Alf3
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, alechko01 כתב:

לצערי מצד של היבואן הייתה תשובה מפגרת ,נאמר לי שיש להם הרבה ספקים והם לא בודקים שום דבר. שאלתי האם יש לו COC או משהו שמוכיח שפילטרים מקוריים וגם לזה קיבלתי תשובה שלילית.

זה פשוט עצוב ועלוב שיבואן מתנהל ברמה נמוכה כזו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, alechko01 כתב:

נאמר לי שיש להם הרבה ספקים והם לא בודקים שום דבר

זה הסיפור כולו, לא באמת מעניין אותם אם זה מקורי או לא, מצאו איזה ספק זול? יאללה, תביא מכולה. החלק המעניין הוא שגם את המדינה, תכלס, זה לא מעניין אם זה חלק מקורי או לא. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, asix כתב:

בעבר רון אוחנה הוכיח כיצד ניתן לזהות פילטרים מזויפים של רכבי vag.

אחת מהדרכים הייתה לרסס ספריי קרבורטור על הכיתוב החיצוני של הפילטר.

במזוייף הספריי הוריד את הכיתוב ובמקורי זה לא הזיז לו. 

הפילטר השמאלי והקטן יותר הוא המקורי.

זה לא נכון לכל הפילטרים.

קניתי פילטר במוסך המרכזי של יבואן - ככה שאין ספק שהוא לא מזויף - וירד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את התנהלות ספקי /יבואני חלקי החילוף לא נצליח לשנות, בוודאי לא מכאן מעל דפי הפורום.

את המשטרה ורשויות המדינה זה ממש לא מעניין. זה בגדר ״חילוקי דעות מסחריים״ ואיש לא ישקיע מאמצים באיתור הזיופים ומקורם.

חנויות חלפים ברובן קונות מיבואנים. היבואנים הגדולים באמת לא מתעסקים עם זיופים, אין בזה כל הגיון מסחרי. 

חנויות חלפים בוחרות עם מי לעבוד ומטרתן להרוויח כמה שיותר. אם מגיע יבואן , לא מהגדולים, שמציע סטוק במחיר סביר , יהיו שיקנו ממנו. ככל שאין בחנויות קניינים מקצועיים ומנגנוני בקרת איכות, ימכרו להם גם מוצרים מזוייפים.

מעבר לתסכול שלנו, לא נוכל לעשות הרבה מעבר לכך.🙄

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@alechko01

לפני כמה שנים הזמנתי לקראת טיפול פילטר "מקורי" של רנו מאחת החנויות בארץ. הפילטר שקיבלתי עורר את חשדי ואפילו פתחתי פה שרשור קטן, אבל זה לא היה קרוב בכלל להיקף החקירה שביצעת. במקרה שלי לא הגעתי למסקנה חד-משמעית. התגובה שלי, בכל אופן, הייתה להניח את הפילטר בצד, ולהזמין אצל Spareto ארגז שלם של כל מסנני MAN Filter הרלוונטיים (שמן, אויר, מזגן, סולר) שאזדקק להם לעוד חמש שנים קדימה. לקנות היום פילטר "מקורי" בחנות חלפים בארץ זה פשוט רולטה רוסית. פילטרים מקוריים של רנו הייתי מוכן לקנות רק בדלפק חלפים במוסך המרכזי שלהם.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Alf3 כתב:

דרך לבדוק פילטר מזויף היא לפתוח את הפילטר ולבדוק את שטח הנייר, עובי הנייר, משקל.

כמו כן, חוזק הדבקה של הנייר לדפנות.

כל עוד לא פתחת את הפילטר, אין פה שום הוכחה שזה זיוף, רק חשד לזיוף.

הדרך להמנע מליפול על זיוף, פשוט לא לקנות פילטרים מקוריים במקומות לא רשמיים.

יש פילטרים חליפיים באיכות טובה שאותם כמעט לא מזייפים כי הרווח על הזיוף שלהם נמוך הרבה יותר.

אם אתה ממש רוצה לקנות פילטר מקורי (אין ממש סיבה, אבל בסדר), תקנה במוסך יבואן.

לקנות במוסך יבואן ולשלם פי כמה על אותו זיוף או גם על משהו שלא בטוח אני לא מוכן , ואם אתם חושבים ששם בודקים אם מוצר

מזויף או לא ,אז תשובה היא לא. בלי לרדת על אף אחת אבל  עובדים של המחסן לא תמיד מדברים עברית טוב . רב המוצרים התחלתי להזמין מחול ,מתברר שיותר קל להתנהל מולם מאשר בישראל. אבל פילטרים חזרתי לחנות שנים הייתי בטוח בו איכשהו אבל בסוף גם הוא נכשל.

אני הרמתי דגל  לא רק בגלל הפילטרים שנרכש מחנות מאוד ידוע כאן בפורום וגם ספק שמספק לא דברים גם הוא מאוד גדול ומספק למוסכים מורשים ,נגיד פילטר מזויף איכשהו אבל אם שמנים שהגיעו לישראל מזויפים אז אנו כולם בבעיה מאוד גדולה.

לפני 6 שעות, mcaspi כתב:

גש למשטרה אם אתה רוצה

מצחיק מאוד!  חוץ מבזבוז טוטאלי אני לא רואה כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת הסיבות שאני קונה את המסננים לסיטרואן שלי רק במוסכים של היבואן. 

זה לא יקר בכפליות, אבל לי זה טיפה יותר יושב טוב בהרגשה. 

מה שכן, פעם חבר יצר קשר עם kia העולמית לחשש למסננים מזויפים,

הוא הסביר שהוא קנה בחנות חלפים, 

הם נתנו תשובה שכל עוד זה לא נקנה במוסך שעובד ישירות עם היצרן / יבואן הם לא מתעסקים / בודקים / מעניין אותם. 

הם נתנו אכן כמה דרכים וטיפים לנסות להבדיל בין המקורי והזיוף. 

לגבי השמנים, רק תגיד איזה שמן "מקורי" אתה רוצה, 

ואני מעמיד לך משטח במחיר של ארגז XL לגלון שמן. 

מספיק מישהו אחד בשרשרת האספקה שרוצה להרוויח ומתחיל פה הכאוס.

ופה יש לנו אחלה של "שטחים" בארץ. 

מניסיון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאבק בחלקים מזויפים חייב להיות באמצעות הגורמים הרלוונטיים ; משרד התחבורה נמצאת גברת שמטפלת בתלונות , מכון התקנים, המכס, נציבות תלונות הציבור וכמובן הפורום הזה זו פלטפורמה להצפת וחשיפת יבואנים וחנויות שמוכרות ומספקות חלקים מזויפים , בעמדת הפרט כיצד מספקים כוהילים מזויפים ובאריזות כתוב ״מקורי״ 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה קרב אבוד מראש.
הפתרון למי שמטפל לבד או מחוץ למוסכי יבואן זה באמת לרכוש ישירות מהיבואן של mann למשל או מפרומט/ קבוצת זבידה  . וגם זה לא יחידה בודדת אלא כמה ככל שאתה צופה להחזיק ברכב. 

לגבי מחסנאי מוסכי יבואן, אני לא כל כך שותף לדעה שעלתה כאן. ליבואן יש מחלקת רכש מסודרת עם קניינים ואנשי מקצוע שכמעט ולא קונים כאן כלום. לחלקם יש חברת בת שמיבאת חלפים וצמיגים, למשל לובינסקי שמחזיקה בטלרון, או מאיר שמחזיקה בקוגול. אכן יש מוסכי מורשי יבואן שרוכשים ״חליפי״ בחנות מקומית . אבל המוסך המרכזי תמיד מקבל סחורה רק דרך מחלקת הרכש ( גילוי נאות, חבר קרוב עובד כמנהל רכש אצל יבואן גדול) . 

• אהבתי 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...