Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם ניתן להשתמש ב- 2 בוסטרים 12V לרכב 24V?

Aדי
שימו לב! השרשור הזה בן 503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מניסיון אישי.

בוסטר 12 וולט זו סוללה עם 3 תאי ליתיום יון (כ 4 וולט כ'א בטור). 2 בוסטרים בטור זה 6 תאים בטור.

התאים מחוברים ישירות לתנינים.

אין סיבה שלא יעבוד.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך שני מצברים בטור, חבר כל בוסטר למצבר. הבוסטרים עדיין יהיו בטור, כמובן.

בקישור שמרק נתן מציעים לחבר בוסטר למצבר אחד. יכול להספיק, ויכול שלא להספיק, אם שני המצברים פרוקים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.1.2023 בשעה 03:41, Aדי כתב:

שלום לכולם, 

האם ניתן להשתמש ב- 2 בוסטרים 12V חזקים כדי להניע רכב 24V (שני מצברים 12V בטור)? 

סך הכל מדובר בשתי סוללות בטור. לא רואה סיבה שלא יעבוד.
רק צריך לוודא שיש לבוסטרים כפתור שעוקף את מעגלי ההגנה הפנימיים.

• אהבתי 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, Igalz כתב:

סך הכל מדובר בשתי סוללות בטור. לא רואה סיבה שלא יעבוד.
רק צריך לוודא שיש לבוסטרים כפתור שעוקף את מעגלי ההגנה הפנימיים.

אם היה מדובר על שני מצברים מסוג חומצת עופרת ולא סוללות ליתיום יון בעלי קיבולת מאוד גבוהה הייתי כותב לך על זה. 

לא יודע איך הבוסטר מתנהג מבחינה חשמלית במידה והוא מחובר בטור לבוסטר אחר.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר ולא נתקלתי מנסיוני בהבדלים בחיבור טורי של תאי ליתיום יון\פולימר אל מול תאי חומצה אל מול תאי ניקל קדמיום וכו..

אם אתה מכיר הבדלים שכאלו אני אשמח שתחלוק איתנו כי אני לא לגמרי מבין מה מדאיג אותך במקרה הזה.

כל סוללה שכזו ממילא בנויה ממספר תאים שמחוברים בטור.

השיקול היחיד לדעתי הוא מעגלי ההגנה שקיימים בכל בוסטר סביר, מעגל הגנה נגד מתח יתר\חיבור הפוך\חוסר חיבור.

לכן ציינתי שחשוב שבבוסטרים שמחברים בטור תהיה אפשרות לעקוף את מעגלי ההגנה, אחרת הם לא יחברו את הסוללה להדקי המוצא של הבוסטר.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה פירקתי לאחרונה בוסטר כזה.

שלושה תאים של LiPo. וזהו! המוצא לכבלי ההתנעה היה חיבור ישיר (ועבה) לתאים. לפחות בבוסטר שפירקתי לא היו שום מעגלי הגנה.

ולכן לחבר 2 בוסטרים = 6 תאים צריך לעבוד באותה מידה. אבל לחבר 3 תאים למצבר ו-3 תאים למצבר השני (חיבור מקביל-טור) צריך להיות טוב לא פחות או אולי טוב יותר. כמו חיבור 2P6S.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, yuvk כתב:

לפחות בבוסטר שפירקתי לא היו שום מעגלי הגנה.

בסינים הפשוטים ביותר באמת אין, גם לי יצא לפרק אחד כזה.. וזה רע מאוד. אם בא איזה גאון ומחבר אותו הפוך בקוטביות לרכב, או שאיזה גאון זורק אותו לתיק מבלי לנתק את הכבלים והתנינים מקצרים אחד לשני, זה יכול להגמר באסון.

בהרבה בוסטרים אגב מעגל ההגנה הוא חיצוני לבוסטר עצמו ויושב בקופסא קטנה שממנה יוצאים כבלי ההזנה למצבר. כך לדוגמא זה בבוסטר של שיומי שיש לי. ועל הקופסא הזו יש גם לחצן BOOST שעוקף את מעגלי ההגנה בעת צורך.

• אהבתי 1

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 503 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...