Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ראיתי סרטון עם האלוף יצחק בריק והוא הציע להקים חיל טילי ק"ק

anonport
שימו לב! השרשור הזה בן 599 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הכפר לא מעניין ככפר. כפר אפשר לעקוף בנסיעה. לא חייבים לכבוש כל כפר. ככה פשוט…

כדי שכפר יהיה מעניין צריכות להיות עוד סיבות חוץ מזה שהוא כפר. למשל שהוא שולט על מעבר הכרחי. גם האוייב יודע את זה והוא לא ירכז מאמץ בסתם כפר. כאן אני חוזר לנקודה הקודמת שלי, זירות הלחימה לא נמצאות בוואקום. הן קשורות האחת בשניה. השיירה של הטנקים תיתקע כי יש כפר ששולט על הוואדי ויורים ממנו קורנטים.

למשל על הקרב על הסלוקי שמעת? יופי.

למה הלכו לכבוש את הכפרים שם? יופי.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 70
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברור, אפשר גם לנסוע ישירות לביירות 🤣 לא צריך לטהר את השטח בכלל, מי ששם יישאר שם הרי.

אני מצטער אין לי איך לגשר על הפער שחסר לך

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרה לנושא המקורי של בריק וחיל טק"ק:

1. לישראל יש חיל טק"ק אסטרטגי, פשוט קוראים לו חיל האוויר ולפי מקורות זרים אי שם במרכז הארץ יש לו בסיס פעולה רחב ידיים.
  2. יש גם חיל טקטי, קוראים לו חיל התותחנים והוא מפעיל למשל MLRS רמ"מ "רעם איתן"  ורומח, בעתיד כנראה גם "נץ דורס" שזה ממש כמעט טיל טקטי לטווח מאות ק"מ.
  3. בניגוד למטוס, טיל שירית אותו לא חוזר. זה מהווה בעיה לעיתים קרובות גם פוליטית וגם צבאית.
  4. לא בטוח שרוצים לחשוף יכולות במסגרת הבמ"מ, טוב שיהיו הפתעות בשרוול.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 32 דקות, m3x7r3m3 כתב:

ברור, אפשר גם לנסוע ישירות לביירות 🤣 לא צריך לטהר את השטח בכלל, מי ששם יישאר שם הרי.

אני מצטער אין לי איך לגשר על הפער שחסר לך

אתה לא מכניס טורי שריון כדי להשתלט על כפר. אלה כדי לכבוש שטח, לחנוק עיר, למחוק אזורים של פיקוד ושליטה.

איך תיסע לביירות? דרך איפה?

הטפולוגיה בשטח לא מאפשרת לך פשוט לנסוע לביירות אלה אם אתה עוקף דרך סוריה על כל המשמעויות.

כל נסיעה לביירות אומרת מעבר דרך הטופולוגיה של דרום לבנון ומה לעשות שזו חרא טופולוגיה עם מלא וואדיות ונחלים, יש מעברים הכרחיים שמה לעשות נשלטים ע״י כפרים...

עריכה אחרונה על ידי farkash7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת, באמת שקשה לי למצוא דרך להסביר לך.

אין דבר כזה לעבור ליד כפר ולא לטהר אותו, מהרבה מאוד סיבות.

בכלל אין דבר כזה להחזיק שטח ולא לטהר אותו.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טתסתכל על הקרב על בגדד ב2003. טנקים שעטו קדימה למרכז בגדד ותפסו שטחים אסטרטגיים בלי לעצור לטיהור של שטח. אתה יכול לחלוק על האפשרות ליישם מתווה כזה בלבנון (אני חוסך לך זה בלתי אפשרי), אבל זה כן מבטל את הטענה שלך על שיש דרך אחת להתקדם והיא טיהור של כפר אחר כבר וכיבוש שטח בצורה מדורגת עקב בצד אגודל. אם הייתה אפשרות לאבטח ציר שיאפשר לכוחות לנוע תוך אבטחת צירי אספקה מנהריה עד לביירות בהחלט ייתכן שצה"ל היה שועט עד ביירות ומכניס טנקים להדחיא. גם פוטין ניסה לעשות את זה עד קייב. ניסה ונכשל יש לכך סיבות רבות אבל לא בגלל שהאסטרטגיה שגויה מיסודה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, urich כתב:

טתסתכל על הקרב על בגדד ב2003. טנקים שעטו קדימה למרכז בגדד ותפסו שטחים אסטרטגיים בלי לעצור לטיהור של שטח.

ואז הם התחילו לטהר את השטח במשך שנים אחרי זה.

לפני 2 דקות, urich כתב:

אם הייתה אפשרות לאבטח ציר שיאפשר לכוחות לנוע תוך אבטחת צירי אספקה מנהריה עד לביירות בהחלט ייתכן שצה"ל היה שועט עד ביירות ומכניס טנקים להדחיא.

זה עדיין נופל תחת הקטגוריה, אתה מסמן את השטח, כובש אותו, שולט בו, ומטהר אותו.

מה בדיוק הפוליגון שסימנת זה עניין טקטי, לא אסטרטגי.

אבל לא לטהר את הפוליגון שסימנת, זה אסטרטגי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא צריך ״לטהר״ כל כפר.

תכבוש שטח. תשתלט על צירי תנועה (אספקה) ופשוט תחנוק את הכפרים הסוררים.

רק דביל יעבור על כל כפר מצ׳וקמק בדרום לבנון בית בית ויטהר אותו. אין בזה שום תועלת.

גם לצה״ל הגדול יש משאבים מוגבלים. הוא לא ישקיע אותם בלכבוש כל כפר תוך כדי לחימה. זה לא מעניין. אם יעניין אותו ״לטהר״ את השטח בסוף הלחימה אחרי שכבשת וחיסלת את מה שהיה חשוב יש דרכים טובות יותר מלעבור בית בית כמו שציינתי קודם.

*אני לא מבין למה לו לעשות את זה. אם חיסלת לאוייב את כל הנכסים זה לא משנה אם מאיזה כפר יורים כמה קטיושות שנשארו במרתף. אתה לא תישאר שם הרי כדי לראות שהכפר המטוהר שלך נשאר מטוהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והינתיים תחטוף את כל המאגרים שנמצאים מתחת לאדמה.

אם מדובר בשטח שולט הוא מצריך טיהור, או דיכוי באש שעלול להיות ממושך ויקר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התייחסתי לזה בתגובות הקודמות שלי תקרא.

יש בהחלט כפרים ״מעניינים״, אבל יש כאלה שהם ממש לא מעניינים גם אם יורים משם קטיושות.

צריך לרכז מאמצים איפה שחשוב ואחרי זה להתעסק בשטויות אם תצטרך בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, farkash7 כתב:

אתה לא צריך ״לטהר״ כל כפר.

אתה כן, העובדה שאתה לא מבין את זה, אומרת הרבה.

תכבוש שטח. תשתלט על צירי תנועה (אספקה) ופשוט תחנוק את הכפרים הסוררים.

א. אנחנו לא חונקים יישובים נקודה, זה לא בתו"ל בכלל, אתה מבין מה אתה אומר? לא להכניס אספקה של מוצרי מזון למקום שייתכן שיש בו אזרחים? כאילו אני בעד והכל, אבל זה לא בתו"ל ולכן זה לא יקרה.

ב. זה לא פותר לך הרבה מאוד בעיות, כי יש להם אספקה לטווח ארוך בבונקרים מתחת לבתים.

ג. זה לא פותר לך הרבה בעיות אחרות, כי הם עדיין יכולים להגיע לכוחות שלך מאחורי קווי המגע.

רק דביל יעבור על כל כפר מצ׳וקמק בדרום לבנון בית בית ויטהר אותו. אין בזה שום תועלת.

אל תדאג אף אחד לא יסמן את כל שטח דרום לבנון לכיבוש.

מה שהופך את הטענה שלך ללא מציאותית.

גם לצה״ל הגדול יש משאבים מוגבלים. הוא לא ישקיע אותם בלכבוש כל כפר תוך כדי לחימה. זה לא מעניין. אם יעניין אותו ״לטהר״ את השטח בסוף הלחימה אחרי שכבשת וחיסלת את מה שהיה חשוב יש דרכים טובות יותר מלעבור בית בית כמו שציינתי קודם.

*אני לא מבין למה לו לעשות את זה. אם חיסלת לאוייב את כל הנכסים זה לא משנה אם מאיזה כפר יורים כמה קטיושות שנשארו במרתף. אתה לא תישאר שם הרי כדי לראות שהכפר המטוהר שלך נשאר מטוהר.

אני לא אפרט למה כל צבא מטהר שטח, בטח בנוי, שהוא סימן לכיבוש.

ירי הקטיושות מהשטח שאמור להיות מטוהר - זו לא אחת מהסיבות לטהר את השטח.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...