Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאן היגענו. לאן הידרדרנו. איך נפלו גיבורים. או: משתעשע ברעיון לקנות סכין שף ומבקש עצה והמלצה.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתאר לעצמי. כמו הלומן של הפנסים בעלי :lol:

אבל עדיין אני בטוח שמדובר על יותר מהסביב 46-8 שאני זוכר מפלדות 440.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ברווז כתב:

אהבתי את הפלדה, בכנות. אבל כמובן שחורג מהתקציב- ולכן מהווה בעייה. יש סיבה שהגדרתי את התקציב...

בחריגת תקציב קטנה של 314 ש''ח אתה יכול לקנות Global GSF50 (15 ס''מ) ב-KSP.
בחריגה טיפה יותר גדולה של 407 ש''ח אתה יכול לקנות Global G78.
אם יש לך דרך להביא מאילת אז תוכל לחסוך מע''מ.
לדעתי רכישת סכין יפנית מחברה ידוע מצדיקה את הכסף.

עריכה אחרונה על ידי Boltik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ברווז כתב:

גם הפלדה עצמה, אם הנתון של 65RC זה נכון

חד משמעית לא.

מבחינת חדות הסכין הזעאת זהה לגמרי לסכיני שף הנפוצות והממוצעות של ויקטורינוקס/ארקוס/צווילינג ושות.

פשוט בשליש מחיר.

וזה אגב *בדיוק* מה שאתה רוצה בסכיני שף לשימוש כללי. פלדת אל-חלד לעולם לא תהיה באמת חדה כמו מפסלת לנגרות, וזה בסדר גמור ל-99 אחוז מהשימוש היומיומי. לסשימי, אם אתה בקטע, תשתמש בסכין ייעודית אקזוטית ותשמור עליה בהתאם מחבטות ומחשיפה ממושכת ללחות. אבל לא נראה לי שאתה בקטע. אני, למשל, לא בקטע. באתי לעבוד.

מקריאה נוספת של ההודעה הראשונית אני מבין שזה הולך לכיוון "המלצה לרכב שבע מקומות בתקציב 20k שהוא גם אמין וחסכוני ויש לו תא מטען נורמלי". אין חיה כזאת, תתפשר. 

• אהבתי 2

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, hans כתב:

חד משמעית לא.

מבחינת חדות הסכין הזעאת זהה לגמרי לסכיני שף הנפוצות והממוצעות של ויקטורינוקס/ארקוס/צווילינג ושות.

ארקוס?! אוי גוועלד.

לפני כשעה, hans כתב:

וזה אגב *בדיוק* מה שאתה רוצה בסכיני שף לשימוש כללי. פלדת אל-חלד לעולם לא תהיה באמת חדה כמו מפסלת לנגרות

אני מקווה שלא באמת התכוונת למה שכתבת פה. 

זה כמו לומר שמכונית לעולם לא תהיה מהירה כמו דו"ג- זה לא לוקח בחשבון מחד מכוניות כמו למבורגיני, פרארי, קונינגזג ועוד, ומאידך לא מתייחס לקטנועים 120CC שגם הם בקטגורייה של הדו"ג.

פלדות אלחלד יכולות להיום חדות (לא רק פונקצייה של הרכב הפלדה) גם יותר ממפסלת לנגרות, ועדיין שמיש. תלוי בסיגסוג של הפלדה.

לפני כשעה, hans כתב:

מקריאה נוספת של ההודעה הראשונית אני מבין שזה הולך לכיוון "המלצה לרכב שבע מקומות בתקציב 20k שהוא גם אמין וחסכוני ויש לו תא מטען נורמלי". אין חיה כזאת, תתפשר. 

מה פתאום 7 מקומות? 5 סטנדרטי, רק מה- השנתון חייב להיות גבוה.

מצאתי אלטרנטיבה מעניינת, המשלבת בין תחום האספנות הישן שלי לבין תחום המטבח (ובתוך התקציב).

בגדול, סכיני מורה נחשבות למשובחות וכתמורה פנטסטית למחיר. כמובן שאין לי ניסיון עם גרסת הסכיני מטבח שלהם (או באופן כללי איתם- מעולם לא קניתי אחת. לא הסגנון שלי...).

הפלדה נשמעת מעניינת (SANDVIK 12C27).

עכשיו אני רק מחכה לתזכורת מהנס לגבי אנלסיס פרלסיס כדי להחליט לקנות משהו כבר ולגמור עם זה :lol:

עריכה אחרונה על ידי ברווז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, ברווז כתב:

שים לב שאתה לא קונה מאמזון, אבל חנות פולנית שמוכרת זבל סיני, כגון סכינים מעלי המהיר ב-$10-$20.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.japanny.com/collections/kitchen-knives-1/products/kunihira-kokuryu-vg10-hammered-santoku-japanese-knife-170mm-mahogany

ובאופן כללי, japanny זה אתר שמחזיק מלאי לא קטן.

לגבי היקארי, לא ממליץ. הם מוכרים את הסחורה הרגילה של כל הקבוצה שיושבת בסקי, יפן רק מעטרים את זה בקצת מיתוסים וניפוח מחיר. אפשר לקנות אותו דבר מהאתר ששמתי פה.

אופציה זולה יותר-

https://www.japanny.com/collections/kitchen-knives-1/products/kunihira-vg1-nashiji-santoku-japanese-knife-170mm

אגב, שמתי פה קישורים לסנטוקו, אבל יש גם גיוטו זהות באותם מחירים. 

יש לי עוד אתר או 2 בשליף אם זה הכיוון. לא הייתי הולך על מורה, הם מתמחים בסכינים קטנות יותר ולזה גם יודעים לעשות חיסום. לדעתי היצור הזה בכלל באאוטסורס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש פה בעיית אנליסיס-פרליזיס.

יש פה קודם כול בעיה בתקציב. אם מתעקשים על מותגים, הרי ש-8 אינץ' ב-250₪ מגביל אותך פחות או יותר לוויקטורינוקס ומטה, ופלדה לא-אקזוטית. כל דבר אחר יעלה יותר.

ואם מתחילים להתפשר על גודל, אז זאת לא כבר לא סכין שף ואתה מאבד את כל הטוב שבא עם הגודל הזה מבחינת טכניקות עבודה.

ההצעה שלי מאפשרת לשמור בצד כסף ל-opinel קטנטן (או משהו בכיוון) עם פלדת פחמן כמו שצריך, שידרוש תשומת לב אבל יפנק אותך בחדות ובקלות השחזה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לחפש רחוק

האתר של סו שף מוכר גם סכינים מתצוגה במחירים נוחים.

יש גם סכינים יפניות/גרמניות

פירמות מעולות

אני קונה קבוע מהאתר הזה

https://www.suchef.co.il/category/outlet_exhibit _items/Knives

• אהבתי 1

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, hans כתב:

יש פה קודם כול בעיה בתקציב. אם מתעקשים על מותגים, הרי ש-8 אינץ' ב-250₪ מגביל אותך פחות או יותר לוויקטורינוקס ומטה, ופלדה לא-אקזוטית. כל דבר אחר יעלה יותר.

אני פחות מתעקש על מותג, אבל כן מתעקש על פלדה שעומדת בדרישות שלי (לפחות על הנייר). 

על פניו נראה שמה שלינקקת אליו כן עומד בדרישות, רק שהייתי שמח לדעת נתונים אמיתיים לגביו.

את מה שאני מצאתי אני מכיר כאיכות מעולה ותמורה גבוהה מאד למחיר (בתיאורייה, מקולגות בתחום האספנות, ולא מניסיון אישי). אני סומך על הדיעות של חבריי משם, רובם יודעים עם מה הם מדברים.

רק שהם לא קנו את הסכין מטבח הזו אף פעם :lol:

לפני 4 שעות, Boltik כתב:

שים לב שאתה לא קונה מאמזון, אבל חנות פולנית שמוכרת זבל סיני, כגון סכינים מעלי המהיר ב-$10-$20.

הלינק היה להמחשה בלבד... אבל תודה על האזהרה, אכן לא שמתי לב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.9.2022 בשעה 19:04, hans כתב:

בתקווה שהקישור יעבוד:

https://a.aliexpress.com/_mPN9dw4

מאחר ולא ענו לי לגבי האלטרנטיבה שחיפשתי, הזמנתי את זו אשר לינקקת. 

רוב תודות, מחכה בסבלנות למשלוחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבן זה לחלשים...

אני משתמש בנייר ליטוש מים בגרעין גבוה, ומקנח בקרש MDF מרוח במשחת ליטוש לפיניש של גילוח.

אפילו עשיתי על זה סרטון פעם לפני שנים רבות.

מה רמת המיומנות שלך בהשחזה?

שואל כי לא כל שיטה מתאימה לכל משתמש. אבן מצריכה טיפול ותחזוקה, ולא מתאימה לכל אחד. יש הרבה אנשים שיעדיפו אבני יהלום למשל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, ברווז כתב:

מאחר ולא ענו לי לגבי האלטרנטיבה שחיפשתי, הזמנתי את זו אשר לינקקת. 

רוב תודות, מחכה בסבלנות למשלוחה.

תתחדש ותיהנה. עכשיו מתחילים החגים, אני מקווה בשבילך שלא ייתקע.

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...